Слънце весело навън пече, ЮНСКОТО ни бебче бързичко расте

  • 10 675
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Здравейте!
Днес ни беше първата разходка.Като чета как обличате бебоците, днес мойта бебка беше май доста облечена.Леко подухваше ветрец, но все пак е адска жега и аз поприкалих с обличането.Все се притеснявам да не настине.
Буболина, при нас коликите започнаха на 7 ден.
Като чета до какъв извод сте стигнали относно капките против колики, взех да се замислям.Та нали е лекарство и трябва да помага.....

# 16
  • Мнения: 419
Мили мами и аз съм спала само 3-4 часа вече се побърквам,незнам защо пищи и не и се спинка.Вече незнам дали кърмата ми и стига и дали да не и взема АМ.А това носле,само ми харка и аз през ден през два и бъркам с тампончето с преварена вода да го чистиа,но ме е страх,знам ли до каде а т са и навътре сополчетат и се надявам да не я нараня,вече незнам кое правилно и кое не.От друга стране ме се чудя дали да не почна със малко сокче от ябълка,знам че са много противоречиви мненията.Поне ми дайте съвет за нослето.Ще се оправя да изкарам бебока че пак плаче,вече незнам защо,все по-малко спи.

# 17
  • Мнения: 234
Привет:)!
Абе мамета аз съм се объркала, ама и никоя от вас не се зачуди. Беба за седмица е наддала 200гр. Joy!

# 18
  • Мнения: 729
Mucunka, аз лично смятам че е рано за сокчета. Стомахчетата още са много малки, за да преработват сокчето.
Ако се страхуваш че ти е малко кърмата, защо не пробваш да се изцедиш и да видиш колко имаш и колко изяда.
В този ред на мисли, има ли някаква табличка с това колко тябва да яде детето на седмица или на месец като грамаж, за да се ориентирам и аз.
И още едно питане, предполагам от слънцето при разходките ни излезнаха пъпчици по страничката. Взела съм крем на Бюбхен, слънцезащитен, но ме е страх да мажа с него лицето, пък и не е ли малък на две седмици за кремове. Аз затова и все още го мажа само с преварен зехтин след баня.

# 19
  • Мнения: 554
Здравейте момичета!

Днес ни беше погачата Simple Smile Мина перфектно и беба се държа много добре ... направо върха... цели 6 часа беше будна без да плаче и после голямо спане му направи. Сега я изкъпахме и бабата я храни ... де да видиме как ще е нощес, дали ще има соло програми за сефте Joy

Mucunka, аз направих както Мишел ме посъветва за нослето.... купуваш стеримар и пръскаш в нослето.... после беба киха няколко ппъти или те изтичат с разтвора ако не с аспиратора или с фитилчета от памук вадиш сополките... най- добре става след баня. Пробвай да изцедиш гърдата и да видиш колко папка беба ... или в понеделник иди на пробно кърмене.. или ако имаш точен електронен кантар  си го направи в домашни условия

Аз захраних със сокче... не за друго , а заради пусти запек... дадох й сокче от круша и след няколко часа ефекта беше на лице... девойката беше свършила работата.

# 20
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Като се замисля за сокчетата дъщеря ми я захранихме точно след първия  месец с тях. Мисля и със синчето да постъпя така. В Торонто (Канада) например забраняват захранването с каквото и да било до 6 месечна възраст, само кърма или АМ и това е.  Ама защо ми се струва, че чак пък толкова не е за предпочитане. Аз лично тези дни мисля да дам сокче от ябълки и ако беба го понася добре ще му давам. Мили мами исках да питам с какво мажете подсеченото дупенце на мъника. Супер гадно ми е и се чувствам виновна защото до снощи бебката дори нямаше зачервено дупенце случи се само един път мисля и то съвсем лекичко, но крем здраве свърши добра работа. Само, че снощи беше доста зачервено а днес направо си е раничка. Направо ми се плаче като го гледам милото. То вече и крема на попива върху раничката. Да му се не види все едно с дни не съм му сменяла памперса, а уж все гледам да го сменям често да не се застоява. Нищо не съм променяла а изведнъж това подсечено дупенце. Кажете с какво се мажете вие та да пробвам и аз. Пробвах с пудричка тази която я изписват за пъпчето понякога Топоцин дано да стане.

# 21
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Здравейте, днес цял ден сме по пътищата. Като почне да реве мятам го в количката и след пет крачки на улицата е заспало бебешочето.
emsy и аз мажех с преварен зехтин, но го спрях. Моята педиатърка ме посъветва да го оставя за зимата, че в тея жеги зехтина загрява бебето и става кофти. Сега мажа с колд крем на Мустела, много съм доволна кожата му става страхотна и мирише много приятно(стана малко като реклама  Rolling Eyes)
За колики знам, че кърмачетата много рядко имат колики  Wink.

# 22
  • Мнения: 903
Привет:)!
Абе мамета аз съм се объркала, ама и никоя от вас не се зачуди. Беба за седмица е наддала 200гр. Joy!

Ами аз не се зачудих , защото ние нададохме 400 гр. Доки ни се скара , че много се храним. И сега като прочетох и за вас тъкмо щях да му казвам че е нормално и не сме само ние.
Днес бяхме на една хубава разходка из балкана и сме гроги... отиваме да спим. Лека нощ на всички мамчета и бебчета  bouquet.

# 23
  • Мнения: 554
Привет:)!
Абе мамета аз съм се объркала, ама и никоя от вас не се зачуди. Беба за седмица е наддала 200гр. Joy!

Ами аз не се зачудих , защото ние нададохме 400 гр. Доки ни се скара , че много се храним. И сега като прочетох и за вас тъкмо щях да му казвам че е нормално и не сме само ние.
Днес бяхме на една хубава разходка из балкана и сме гроги... отиваме да спим. Лека нощ на всички мамчета и бебчета  bouquet.


А ние качихме 800 грама за 10 дена.  1600 за месеца.  Важното е бебче да е добре

# 24
  • Мнения: 419
Благодаря ви мили мами за бързите отговори.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 820
Здравейте мамита   bouquet
Пепи браво за темичката  bouquet  ей кога ти остава време  newsm78
ellenka я не се притеснявай излишно Peace като дойде времето няма какво да объркаш като кажат напъвай и ти напъваш  Embarassed ама то ти идва от вътре  Joy. Карай си спокойно и се наслаждавай на последните седмици с корема че скоро няма да го има. Успех и леко раждане. Heart Eyes
Хей мамита ето ви снимка от отбора на пловдивските мами с бебоците.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43972&photo=6
Ако има някой желаещ да заповяда утре пак ще се видим.

# 26
  • Мнения: 7 430
Mucunka и аз мисля, че е рано за сокчета, но все пак всяка майка сама решава как да гледа детенцето си - аз до 6м не мисля да давам - така бе и с ВикО, не мисля да претоварвам стомахчето на толкова малко бебе Naughty

Момичета под тепетата - много сте хубави  Hugа и какви бедъри вече вадите Wink

За носленцето - до сега въобще не съм го чистила, ама то и няма от какво  newsm78 Иначе и на Мишока му излязоха пъпчици по бузките от Слънцето, но аз с нищо не мажа Crossing Arms дано по-скоро се разкарат само...иначе тялото му мажа с гела и т. мляко на Джонсън и Клоран и съм доволна за сега Wink

# 27
  • Мнения: 7 430

Бебека е на 8 дни, възможно ли е да почнат колики, защото снощи много я болеше коремчето

Напълно възможно е за съжаление  Sad Дано отминат бързо и не я притесняват
Целувки на снахичката ми Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

...и махни това грозна и дебела, че  #Cussing out Толкова сте хубави двете Hug  bouquet

# 28
  • в стаята
  • Мнения: 469
Здравейте момичета!
Днес ставаме на един месец, почерпка от нас newsm38 newsm59 newsm38
Вчера бяхме на разходка почти цял ден и бебка така спинка в количкато, и си мисля няма по послушна от нея, но приберем ли се в къщи newsm45. И сега такъв дъжд се излива при нас и неможем да излезем Sad.Но се надявам скоро да спе и да си направим разходката. 1stroller
Пожелавам ви лек ден и послушни бебоци Grinning

# 29
  • Мнения: 554
Здравейте сладурки!


Честито Иси.... следващия месец пак да почерпите  bouquet

Днес ние правихме големи разходки. Като за начало се качихме на Витоша до Щастливеца.... обаче бързо ни стана студено и слязохме до Драгалевци... там в едно ресторантче пихме бира. Девойката посети за първи път заведение и се държа добре Wink ние с татето си поркахме биричка, а девойката млекце Misc Baby Bottle после отидохме в парка на свободата и голямо мерене на алеите направихме Simple Smile
След погачата вчера малкото момиче спа перфектно цяла нощ.. аз очаквах да подърства от превъзбуда, но тя си спадобре.

Това е от нас ... целувки

Общи условия

Активация на акаунт