Слънце весело навън пече, ЮНСКОТО ни бебче бързичко расте

  • 10 681
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Здравейте и от нас с Боби със закъснение ви черпя  със по една тортичка и биричка по случай първия месец който беше вчера Hug  beer  party023

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 14:31 от Nushinka

# 46
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Дани и ние сме така пълни с пъпчици и мажа със Бочко, Пенатен, Бюбхен редувам ги и гледам успокояват се, но и го къпем по честичко не ми се иска да го мажа от сега с Певизон и други подобни пък ще видя за 3 дни предполагам с това темпо мазане, миене и къпане се надявам да се изчистят Flutter

# 47
  • Мнения: 729
26, не се плаши от повръщането през носа. Мооето момче е само на кърма и пак повръща от носа. В началото и аз се уплаших, но като се повтори няколко пъти и му свикнах. Пък и майка ме успокои, че повръщането не е страшно, просто детето връща това което му е излишно и така е по-добре отколкото да му се подува от болка стомахчето. Гледай да го уригнеш по няколко пъти, олеква му, макар че на мен не винаги ми се отдава. Не иска и това е.  NaughtyТогава съм сигурна че ще повърне.

Мишел, мила дано бързо да си приберете момиченцето напълно здравичко в къщи. Praynig

Първите ни пъпчици бяха от честото повръщане, но с редовните бани всичко се нареди. Но сегашните, определено мисля , че са от топлото, като знам колко им е нежна кожата на бебоците... И въпреки че не е на пряка слънчева светлина, а винаги на сенчица, наистина мисля да го мазна малко със слънцезащитен крем, че личецето му е ужасно.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 750
Здравейте момичета   bouquet

Денят е свеж и приятен, даже малко дъждец ни понаваля докато се разхождахме. Но това не попречи на Ени да си спи сладко, сладко. Особено добре й действа "паве-терапията" - колкото повече друса, толкова по-дълбоко спим  Joy

26, не мисля, че причина за повръщането е изкуственото мляко. Моята госпожица е повръщала така обилно и от кърма. Пък и след като детето след повръщането се е успокоило значи е добре. То каквото не му е трябвало го е изхвърлило Simple Smile
А иначе, за свекървите ....... май е по-добре да не коментирам, че ще изпиша цяла страница. Моята е същата всезнайка, само дето аз не й се давам. Добре, че не идва често. Най-важното е да не се поддаваш на чувството на вина, което тази жена се опитва да ти втълпи. Ако се чувстваш така, това ще е по-лошо за бебко, отколкото едно хранене с изкуствено мляко.
Аз съм на принципа - майката най-добре знае какво е добро за детето й!!!!! И с това прекъсвам още в зачатък всякакви опити да ми се пили на главата.

Дани, когато по личицето и тялото на Ени се появиха такива пъпчици, лекарката каза да мажа само тези с гнойното връхче, другите да не ги пипам. Мазах с Банеоцин - антибиотична паста, която доста помогна.  А другите изчезнаха сами.

Хубав ден и целувки за всички!

# 49
  • Мнения: 2 142
Здравейте момичета!
Още в началото да се извиня, ако занапред имам много грешки, но кърмя и пиша с едната ръка.

Първо да ви се похваля, че днес си прибрахме Еми у дома! Grinning Grinning Grinning Grinning Благодарим на всички, които ни стискаха палци и се молиха за нас! Еми вече е по- добре и лечението, ще продължи у дома. Сеага сме на лице цялото щастливо семейство. Съответно, докато са будни бебите няма да имам миг спокойствие Crazy Ще ни трябват няколко дни, за да влезем в ритъм да не кажа и една-две седмици, но няма как, ще се справим.Днес Еми беше много превъзбудена, от това, че си е отново при мама, тате и бебе-сестричка и толкова се изнерви, че преди да заспи, такъв рев му дръпна Shocked Докато Еми се дереше и аз я гушках и успокоявах, Миа беше спокойна, в момента, в който Еми се успокои и заспа, бебка ревна Crazy За щастие обаче, после и двете поспаха. Сега, очаквам Еми всеки момент да се събуди и отиваме на разходка. Да знаете, вече съм на линия за Южния парк с двете принчипеси!

26 , миличка разбирам те, напълно! Темата за свекървите е доста дълга , та затова няма да коментирам, макар, че в последно време аз не мога да се оплача от моята, а и отдавна е престанала да ми дава съвети за каквото и да било, защото знае, че не ми е приятно. Когато аз родих първото си дете, не само свекърва ми, но и майка ми се опитваха да ми казват непрекъснато, какво е правилно и какво не е. Много често така ме объркаваха и изнервяха, че плачех по цели нощи. За щастие скоро се окопитих и им казах и на двете, че приемам техните мнения, но моля, да не ми се дават съвети относно това как да си гледам детето. Учтиво им казах, че те са имали бебета и са ги гледали, така, както са смятали за правилно, да не ми отнемат това право, аз да решавам, кое правилно за моето... Що се отнася до бебшкото повръщане и Еми повръщаше много и сега и Миа повръща, точно така и през носа. Една от причините е, че се храни, лакомо и бързо и поема много въздух, другата е, че връща това, което му е в повече. Така, че не се притеснявай! Hug


По-късно, ще продължа, че сега и двете се събудиха. Crazy

# 50
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Оф, и ние сме си пъпчивички все едно караме ранен пубертет  Joy. Но, тези белите пъпчици с връхчетата не са  ли така нареченото "бебешко акне". До колкото знам те не се мажат с нищо сами си изчезват. А пък освен тях и ние се обринахме от топлото. Аз за сега не мажа с нищо, но в интерес на истината дъщеря ми я мазах с дефламол много ми го препоръчаха още докато бях в болницата с каката дори за мазане на телцето защото подхранва, а всъщност той се използва най-често за изгаряния. Незнам дали е правилно, но от него определено имаше ефект за пъпчиците  newsm78.

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Уanan, аз дохранвам с Фризолак.И мойта бебка добре го понася засега.
Вили, и ние имахме бели пъпчици, които се появиха 4-5 след раждането и след 3-4 дни изчезнаха без да ги мажа с нещо специално за пъпки освен кремче на Мустела за лице.
Мишел, радвам се, че Еми е добре.Приятна разходка!

# 52
  • Мнения: 353
здравейте и от нас.Запичането ни мина днес newsm44,освен това днес се храним по нормално,даже издържахме цели три часа Laughing.26 Преслава повърна един път така когато беше преяла,някои бебета са по лакоми и после повръщат.Мишел радвам се Еми си е вече в къщи и се гледате.Лека вечер от нас newsm51

# 53
  • Мнения: 1 267
Ето писах днес , но май не съм успяла да го кача, но отговора на МИШЕЛ съвпада с моя на 100%.Първо Мишел радвам се много че Еми е сред вас:)Simple Smile
И аз писах днес със Стефи на ръка. Та проблема е и при нас повръщане и честота на акане по думи на свекито. От както се роди Стефи, тя има теория , че след ядене трябва да го нося и държа на високо да не повърне!!! Което е в противовес с моята теория за носене на бебето, защото свиква. Тя е доста ентусиазирана и енергична и ако я оставиш ще го държи 24 часа, без да й писне.От три дни се е зачекнала , че Стефи ака често, като под акане разбира малко петно което намираме на памперса, което се случва при пръцкане:)А същинско акане има 1 път на 24 часа, най-много 2 пъти, което е дори малко. Хич не си поплювам и нервно и отговарям, че не е така и съм наясно с нещата. Днес излетя от стаята , Стефи бил повърнал и акал, какво ли му е?????побеснях.Че като развъртях телефони на дружки, а при тях ситуацията била съвсем по зле , в предвид представите на свекито за повръщане и акане.Ужас. Успях до някъде и й затворих устата.
Утре съм на ваксина и ще се мерим, да видим до къде стигнахме.
и друго ЦЕЛУВАТЕ ЛИ бебките???аз се въздържам по лицето, правя го рядко , когато много се изкушавам. Набарах свекито 2 пъти да прави този акт и тактично, но все пак едвам устисках зъби, й обясних , че ми е изключително неприятно а е и страшно не за предпочитане да се мляскат тези нежни създания, които нямат още имунитет. Включително да не им се диша в лицето-дистанция минимум 20см. Но тя има грешни представи за 20 см. Аз лично го държа на разстояние. Прояви разбиране, но продължава да пуфти, пръхти, свирка,плези и прочее. това й е играта. Все пак подчертавам че много ми помага жената. ама..........

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 458
Привет и от нас с бебе Йоанна
Ние вече ходим на разходки и днес такъв дъжд ни наваля,но на нея не и се отрази особенно така сладко си спинка.
Моята сладурка ми продава номера научи се като я кърмя да се прави на заспала като се измори да суче и аз я оставям в креватчето, а тя почва да се кокори изобщо голяма кикимора.
А за кърменето аз се опитвам да спазвам някакав режим, но нещо не се получава и общо взето и давам да яде винаги когато си поиска.
Момичета искам да ви питам вашите пъпчета като паднаха и после колко време кървяха?

Целувки на бебоците

# 55
  • Мнения: 903
Здравейте момичета   bouquet
Аз съм го закъсала здраво  #Crazy едната ми гърда се запуши и съм с 39 градуса температура и за съжаление това с топлите мокрите кърпи не помага особено  Sick Sick Sick Моля ви помагайте с други процедури, че ще ме вкарат в болница...

# 56
  • Мнения: 903
Здравейте момичета   bouquet
Аз съм го закъсала здраво  #Crazy едната ми гърда се запуши и съм с 39 градуса температура и за съжаление това с топлите мокрите кърпи не помага особено  Sick Sick Sick Моля ви помагайте с други процедури, че ще ме вкарат в болница...

Миличка, и аз бях в същото положение само преди няколко дни.... на мен ми помогна топли душове, памперс с много топла вода си го налагаш на гърдата и след това изцеждаш ... на всеки 2 часа. Правих си и масажи докато изцеждах посока съм зърното. Натисни малко повече, нищо че боли. За късмет на мен ми се отпуши за 3 дена и не се обостри в мастит.
Стискам ти палци миличка и пиши как вървят нещата. Успех  bouquet

# 57
  • Мнения: 234
МОмичета, благодаря на всички ви за моралната подкрепа. ТО нашето оправия няма и аз го знам, но понякога имам нужда да изпусна пара.
TABBY, дано се оправиш по-бързо и сподели кое ти е помогнало. Аз за жалост съм много невежа в тази област и не мога да помогна.
МОето беб досега си имаше график, но откак сме много специалисти вкъщи , тя изведнъж поголовно се промени. Спи по 4-5 часа през деня, а нощем по 3 часа. обърна графика детето за мой лош късмет.
michel, радвам се че сте вече заедно....дано вече не ви се налага да се разделяте по такива поводи.

# 58
  • Мнения: X
Здравейте и от мен!
 newsm51Днес най-накрая ми оправиха компютъра и понеже докато приключим с него ,то навън се развали времето buria...и за разходка не остана време.Но затова пък днес Ивчо е същински ангел smile3504...цял ден гука и се смее..и направо незнам как е възможно това да е същото дете дето преди два дни ни подлуди от мрънкане и пищене  /баща му искаше да се обажда на педито...но аз го спрях,щото то това им е работата на бебетата/
Да не забравя:Мишел,много се радвам,че вече сте в пълен състав.Да нацелуваш Еми и Мия Hugи да ги нагушкаш хубаво от нас и много да им се радваш - оттук нататък да си нямате работа с болници и доктори/освен за мерене и теглене/
26,не ти завиждам мила...но нали свекито е само временно...опитай се да не се нервиш,но твърдо и ясно и дай да разбере,че не тя ще диктува как ще се гледа детенце...И все пак се опитай да запазиш добрия тон,`щото бабите са необходимо зло-дават акъли,ама пък като се наложи спасяват положението...За повръщането-и аз мисля,че е от прехранване/освен ако няма физиологичен проблем,но това щяхте вече да сте го установили/А за режима-да знаеш,че повечето бебета които познавам имат навика да правят такива номерца...да разнообразят малко ежедневието на мама Sick #Crazy Sick
По тоя повод аз да се похваля,че моето свеки ще заминава за САЩ за 6 месеца/през октомври/ и ще си поотпочина от внезапните и посещения/тя м/у другото не дава съвети щото не разбира от деца,ама е трудна за изтрайване,че вятър я вее.../,но пък не знам дъщеря й как ще я изтрае...
А пъпчици и ние имаме непрекъснато-едни изчезват,други излизат...но така ще е докато е топло...Вече не ги мажа с нищо специално,просто след баня си ползвам  както обикновено олиото на Нивея....и гледам да не се обличаме много,но май Ивчо е твърде топлокръвен... sweating
Mari-Anna,аз си го целувам постоянно,но ако някой друг посмее ще стане страшно...изключение правя само за баткото и таткото/ако се е обръснал,обаче!/
Елия,пъпчето ни почти не кървеше след като падна,но аз си го мазах със спирт и пръсках с Бивацин поне още 10 тина дни след баня
TABBY ,стискам палци да се оправиш-не спирай с компресите и с цеденето..Ако не помага-пробвай с хомеопатичното Belladona  5 или 9 СН-сутрин и вечер по 5 гранули/ако имаш въпроси пиши ми на лични/
За сега толкова-от утре вече ще пиша редовно,че днес от висене пред РСто,очите ми вече са  ShockedЛека нощ и целувки  love001

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 458
Кабринска благодаря за отговора.
Аз при всяка смяна на пампа го чистя със спирт и пръскам с Бивацин,но продължава да кърви незнам дали памперса не го дразни, но дано да мине.
Освен това нас много ни е страх да акаме като дойде момента по един час мрънкаме и ревем незнам как е при вас.
ТАБИ аз като започнах да кърмя в началото за да ми се отпушат каналите се масажирах с на бебка олиото савсем леко в посока към зърната дано ти помогне нещо мила.

Целувам ви всички мами и бебоци и да си направите една хубава разходка

Общи условия

Активация на акаунт