Слънце весело навън пече, ЮНСКОТО ни бебче бързичко расте

  • 10 682
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 092
Вили 1 явно положението при теб не е розово. Незнам какво да ти кажа. Аз лично не съм привърженичка на храненето на бебка по всяко време. Опитвам се доколкото мога да спазвам някакъв режим. Но нямам болни амбиции. Разбира се ако усетя, че бебето в определен момент не може да се справи с него го храня по-рано или по-късно както дойде, но общо взето се храним на 3 часа. Вечер след 24 часа гледам да не давам да яде поне до към 4:30 дори 5:00 часа, но някой бебета не успяват да издържат тази пауза особено ако са свикнали от самото начало да им се предлага храна преди този час.
Благодаря за съветите Корнелия , но аз не мога да ги спазвам.Просто правя това , което считам за правилно както и късното захранване , за което и ти споменаваш в един свой пост.Няма да убеждавам никого в правотата си , но преди да спазвате хранителен режим на кърмени бебета става въпрос само за кърмени не за тези , който се хранят с АМ прочетете в Библиотеката на кърмаческия -има много полезна информация.Казвам го от добро чувство.Бебетата са беззащитни и  си мисля че всяка от нас иска да направи най-доброто за своето.След като има информация нека да се информираме а после е ясно избора си е на всяка една от нас.Отново повтарям не искам да засягам никого , просто ми се иска да помогна Hug
Някой беше питал за слънцезащитния крем - може да се ползва след 6-тия месец като си водим бебетата на ски на Витоша и Пампорово smile3521
Съвсем сериозно да не вземете да си го купите сега. Naughty

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Здравейте!
Искам да ви попитам рязахте ли ноктите на бебчовците? Мойта беба днес доста се удра и реших да сложа ръкавички.С какво ги режите?Аз имам бебешки комплект ножичка+нокторезачка, но ако трябва да ги режа с кое ще е по-удобно?

# 32
  • Мнения: 234
geri_di , аз докато я кърмих и тя се беше унесла, почти заспала и мъжа използва момента и ги сряза с нашата нокторезачка. Малката въобще не шавна и всичко мина много лесно.Пробваи ако искаш!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Здравейте!
Поздравления за Иси и бебе Ивайа
Гери, аз се престраших и ги режа с ножичката, че в това горещо време не ми се слагат ръкавички. Най-добре е когато се храни или като заспи -ръчичката е отпусната и става бързо и лесно.
Да ви се похваля- снощи майка ми гледа кристиян, а ние с мъжа ми се разходихме по плажната алея и дори на кръчма седнахме. Бяхме с едни много весели причтели и си изкарах страхотно. Сега се чувствам много по-добре...че в последно време бях започнала да откачам.
Това беше от нас, желая ви лека вечер!  bouquet

# 34
  • Мнения: 2 142
Здравейте и от мен, мили момичета!
Нямам много време да пиша, а и желанието ме е напуснало!
kabranska, благодаря ти за подкрепата, сигурна съм че и тя помага. Все още Еми не са я изписали. Все още милото дете е в болница! Cry Днес вече ги заподозрях че я държат за да имат пълни легла, за да си оправдаят клиничните пътеки. Тъй-като Еми е видимо добре и изследванията са Ок, утре смятам да си я приберем, ако се наложи все още да и бият венозен антибиотик, просто ще я водя всеки ден за час да и го преливат. Детето със сигърност, ще се чувства много по-добре вкъщи. Естествено аз съм тревожна и го предавам и на малката Миа и тя плаче доста. На всичкото отгоре, плаче след всяко хранене почти по един час! С Емо се редуваме в дундуркането.

Относно режимите за хранене, казвала съм го и преди постепенно кърмачето си изгражда режим. Аз я храня когато поиска, но въпреки това не непрекъснато. Все пак и аз съм човек и си имам неща за вършене. Нощем не храня, освен ако не плаче много, но все пак мисля, че трябва да има един по-дълъг интервал между храненията, в който стомахчето да почива. За сокчетата- против съм ранното захранване. Още повече, че и двете ми деца са предразположени към алергии, предвид генетичният материял, който сме им задали, та поне това мога да им спестя.
geri_di, аз режа с нокторезачката, че ми е по-удобно и лесно. Режа ноктенцата на Миа още от родилния дом, защото и бяха много дълги, а и сега растат непрекъснато. Да не споменавам колко са остри, направо подскачам понякога докато я кърмя. Grinning

isi, честита ви месечинка, да сте живи и здрави, и двечките и много да се слушкате! Hug

Лека нощ!
Целувки по дупетата на бебовците и по бузките на мамите!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 1 750
Здравейте, момичета Simple Smile

Вчера мина и нашата погача: Ени показа на гостите всичките си състояния - от спокойна и спяща до нервна и ревлива. Много й хареса да спи в ръцете на моите приятелки.

Иначе и ние сме със всички екстри на едномесечно бебе - с колики, но само в следобедните часове, с нервност, носене на ръце и т.н. Познати са ви и на вас Simple Smile

В петък ходихме на очен лекар, че от няколко дни Ени се буди със залепнали от секрет очички. Дадоха ни някакви капки - дано да помогнат, защото ако се окаже запушен слъзен канал ще трябва да го отпушват, а това се правело с пълна упойка... Sad Това малко ме стресна и затова се моля капките и масажите, които трябва да правя на малката да помогнат.  Praynig

Валкириа, браво за разходката на Витоша! Тайничко ти завиждам. Обожавам такива разходки на свежо и зелено. Как носихте бебка?

Кабранска, аз си исках направление за ортопед, но ми казаха да изчакам да стане на 2 месеца и тогава да заведа малката. А във форума чета, че бебетата трябва да се водят на ортопед на един месец...  newsm78

Гери, ноктите на Ени ги изрязах с моята ножица докато спеше. И аз имам една уж специална ножица на Чико, но се чудя как изобщо някой ще успее да изреже нещо с нея - много е неудобна.

Мишел, това с необоснованото държане за по-дълго време в болницата е напълно възможно. Чувала съм за много такива случаи. Така че, ако може да си вземеш детенцето вкъщи, най-добре. Стискам палци!
Лека и спокойна вечер  smile3524

Последна редакция: нд, 09 юли 2006, 22:39 от Tatalina

# 36
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте и от нас!
Пепита, благодаря за снимчицата !

Бяхме на първа консултация и бебчо е наддал за 2 седмици 600г и е пораснал с 3см. За съжаление от 2 дни кърмата ми е намаляла и дохранвам бебето със АМ  - Вие какво АМ ползвате?
Коликите ни се засилиха и освен капки пием и чай от лайка на Хип. Има ли по-ефикасни чайчета?

Целувки на бебчовците и на майките  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 234
Привет, мамета!
Може ли да ви се оплача Cry! Свекърва ми дойде за месец в нас, което като цяло не би трябвало да е лошо, защото тя е и детски доктор. Та откакто е дошла все мрънка , че не кърмя детето правилно, че не го къпя правилно и т.н. НА нас това ни е първо бебче и тук дет сме ходили по разни курсове от там сме се научили кое как трябва да се прави, а и беба като гледам няма оплкавания и се чувства много добре. КАкто и да е, защо започнах всичко....днес сутринта видях че зърната ми са разранени и че има малко кръв, затова реших да не кърмя детето поради две причини - 1 защото докато кърмя и рева от болка и 2- четох че ако са разранени и има кръв бебо не трябва да се кърми докато не се успокои гърдата и да спре кървенето. Та прескочих едно ядене и дадох мляко ...не знам ако ви напиша марката дали ще ви говори нещо(не знам дали в БГ има такива), но от тази марка дажаха на новородените болницата чиито майки нямаха кърма. Та дадохме на детето (свекърва ми вдигна луд скандал, каква майка съм ако не мога да издържа болката заради детето и т.н.) и то заспа. Сле 4 часа спокоен сън се събуди и аз вече с не толкова болезнени гърди го накърмих. След кърменето за 5 минути повърна 3 пъти, като при третия път излезе чак от нослето Shocked! Ами сега, много се уплаших, а свекърва ми с доволна физиономия не пропусна да ми натърти , че вината е в мен. НИе досега сме и давали няколко пъти от това мляко и не е имало проблем( първите два дни в болницата не ми я даваха да я кърмя и и даваха това мляко), но след този случай вече много ме е страх. КАжете ми ....и аз не знам какво точно да ви попитам, толкова съм объркана и адски ми тежи. И сега освен упреци нищо не чувам от свекървата и не мога да разбера да се притеснявам ли или какво??? СЛучвало ли ви се е и на вас бебо да повърне , че и чак през нослето да излезе?

# 38
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Вили 1 въобще не съм се засегнала не се притеснявай. По скоро се притесних защото си приела поста ми към теб непременно като съвет, а целта ми беше да споделя как е при нас. Съжалявам ако съм прозвучала поучително. Колкото до храненето по часове, аз умишлено подчертах, че нямам болни амбиции за това и в никакъв случай не съм склонна да държа бебето си гладно милото само защото часът не е дошъл. На практика той се нагласи сам на този режим, а за мен това е добре и ако има дни в които е по-гладен му давам по-рано от часът който съм написала. Вярно, не съм чела инфото по този въпрос ( newsm78 трябва да го няправя тези дни ама пусто време все не остава), но до колкото ми сече пипето смисълът на кърменето на поискване е да не се мъчи бебето от глад, да му се задоволява максимално сукателния инстинкт предполагам също и връзката с майката има връзка при гушкането когато кърмим. Аз на този етам не мисля, че лишавам бебето си от тези неща като го храня на 3 часа.  Разбира се, че всеки сам решава как да постъпи. Обявявам мир   bouquet Голяма прегръдка от нас  Hug

# 39
  • Мнения: 318
  Здравейте момичета Peppita можеш да запишеш и моят племенник в списъка. Той ще е от юлско-юнските бебчета smile3503 smile3525 bigdance2
 Искам да ви споделя една страхотна новина! Вече станах вуйна, имам племенник: Kriss77 роди в 7.55 часа /днес/ на 10.07 в окръжна болница Варна момченце наречено Павел 3.500кг и 53см.smile3525 smile3525 smile3525 Малко е преносен и е на кислородна маска, но мисля, че всичко ще е наред и ще се радваме на едно здраво и хубаво малко момченце.lovekiss

Желая на всички да си гушкат малките съкровища и много целувки от мен.  love001

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 10:09 от Violanta

# 40
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
26 миличка тая твоя свекърва що не вземе да се скрие. Ей, не мога да разбера как може да има такива изумени хора. То не стига стреса от раждането от това, че се нагласяме към нов режим, че много неща сега трябва да учим, ами и да има някоя компетенция дето да ни мели на главата направо не си е работа. Аз също бях с разранени зърна и много ме болеше дори кръв пускаше, но при мен беше само на едната гърда и проблема си го реших като не кърмех от разранената ,а само я цедях за да стимулирам все пак отделяне на мляко. След няколко дни всичко утихна и от тогава нямам този проблем. А и моят бебок доста повръща, но разбрах, че когато яде от мен явно се прехранва та започнах да го храня само от едната гърда на едно ядене. Чак от носа не сме повръщали ама фонтани сме правили. Едва ли има връзка млякото с което си заменила едното хранене с якото повръщане. Може просто да е преяло или да се е налапало по-бързо и ако е дошло в повечко повръщаното да е излязло през носа  newsm78. Пък на свекито май някой трябва да й посвие сърмите, тя май е най-големия ти проблем в момента. Няма ли да си ходи вече  Mr. Green. Карай спокойно миличка и не позволявай да ти вдигат нервите за глупости.

# 41
  • Мнения: 3 092
Корнелия знам че не си искала да ме засегнеш - разбира се! Hug и от мен.Аз все още съм от тези мами, на които им е за пръв път и самите те се лутат защото не могат да намерят вярната посока.Не съм си представяла че ще ми е така объркано и трудно.Все пак си гледам бебето сама по цял ден остава ми малко време да почивам да спя да се информирам и аз самата.
Искам да ви кажа че тази нощ положението беше ужасно.Беба се будеше често да яде аз я кърмех полужива и нямам представа колко се е наяла и защо плаче.По едно време към 4-тото ставане вече се блъсках в мебелите и не можех да достигна до легълцето в нормално състояние.Никога не е правила така.Вярно че сама си увеличи нощните хранения незнаино защо но втора такава нощ- не благодаря.Притеснявам се че ще припадна някъде все пак съм сама и ми става лошо от липса на сън.Защо това дете е така нервно какво става , къде бъркам и изобщо бъркам ли нещо или просто си има по-спокоини и по-нервни деца като всички хора..незнам.
Оплаках ви се. Cry Благодаря че ме изчетохте. Cry

# 42
Здравейте щастливи майки. Да се похваля на 2 07 се роди моят син Тодор 3580 гр.Много съм щастлива да се присъединя към вас  в тази темичка.  bouquetМалко ми е трудно да свикна вече с две дечица и се опитвам да не пренебрегвам баткото.Майки с второ детенце вие как се справяте?Да ви питам имате ли оттоци по краката аз още имам и се притеснявам защо не изчезнаха след раждането newsm78 Хубав ден и спокоини бебчета. smile3525

# 43
  • Мнения: 318
Вили1, миличка съчумствам ти! Аз първото си детенце също го изгледах сама и то от самото начало, защото преносих и докато родя, на свекито отпуската и свърши, а беше дошла да ми помага. А майка ми имаше отговорна работа и никой неможеше да я замести. Сега бях секцио и се знаеше със сигурност кога ще се роди малкия. Та свекито беше в къщи цял месец, за което съм и много блъгодарна. И ще сготви и ще изпере. Но вече три месеца сме сами и аз по нейния тертип се организирах. Спала, неспала вечерта ставам в 6 часа с бебока, нахранвам го, а той сутрин задължително спи все още. Изпирам дрешките на бебка на ръка, простирам ги, сготвям нещо за през деня и съм свободна докато бебо се събуди. Това е максимум час, час и половина, после малко на разходка и обяд. Със следобедния сън в първите два месеца задължително спях с малкия. Но вече се адаптирах и немога да спя следобед. Стоя пред компа. Но сутрин много ми се спи. smile3507 Събуждаме се по 3-4 пъти да играем и ядем. Голям смях пада. Laughing.
Затова мила Вили1, поспивай винаги когато бебето спи, с времето всичко ще се оправи и ще можеш и да свършиш някоя и др.работа. Успех!!! newsm10

# 44
  • Мнения: 68
Здравейте мили мами,

Вили 1 мила, съчувствам ти искрено. Да ти кажа честно и аз в първите няколко дни след като се прибрахме от болницата бяхме така, и направо ходех като сомнамбул. Добре, че поне свекърва ми беше тука, та поне ми готвеше, ако не друго.
Та така стискам палци всичко да е наред при теб, а от собствен опит ти казвам ,че когато съм я оставила мойта беба да пореве после по-лесно заспива, заящото е изморена.
Момичета исках да ви питам с какво да я мажа малката, защото цялото и личице от вчера е в пъпчици, някои от които са с гнойни връхчета.
Благадаря ви предварително,

Целувки!!!

Общи условия

Активация на акаунт