Женени от пръв поглед - след финала на II сезон - тема 14

  • 74 249
  • 1 099
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Sofia
  • Мнения: 310
Скрит текст:

Когато една жена каже, че иска мъж за семейство, това означава няколко неща - да не изневерява (да не ходи по к.ви), да не буйства (т.е. да е психически стабилен), да има достатъчно голям дом, в който може да се събере семейство, да има достатъчно голяма заплата, с която да издържа семейство.

Това не означава, че жената не трябва да има дом и заплата, просто се предполага (поне в по-източните държави, като нашата), че мъжът трябва да има малко повече.
А - и трябва да се харесват физически, но истината е, че някои жени не държат на външния вид, ако останалите критерии са покрити.
[/quote]
Интересно как се съвместява изискването "да не ходи по к+ви" с чисто материалните претенции (чувства не са споменати) на кандидат съпругата.
[/quote]
Поредното доказателство, че жените също мислят различно. Примерно за мен не са това нещата...за отношения не стана дума. Изброяват се критерии и кой какво има или няма?!?

# 1 021
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
В миналото е било така, да. Мъжът обикновено е полагал тежък физически труд, изкарвал е прехраната на семейството и вкъщи е важала неговата дума, докато жената го е слушала и е изпълнявала къщната работа (готвене, миене на посудата, чистене на къщата, метене, ръчно пране със стъргалото + гледане на децата, когато/ако се появят такива по-късно). В нашето съвремие жените, съвсем естествено, не искат да са послушници на мъжа и да изпълняват безропотно, а държат на равенство или те да надделяват (поне по отношение на това кой кого да слуша вкъщи). Плюс очакването да им бъде обръщано специално внимание от страна на мъжа. Електроуредите силно са намалили необходимите усилия и време за домакинска работа и все повече жени предпочитат да не се застояват вкъщи като домакини, а да работят.
 Естествено, има и други жени, които пък предпочитат да си стоят вкъщи като домакини и да не ходят на работа, защото това им позволява да гледат много сапунени сериали, да ходят свободно по кафенета с приятелки и да ровичкат повече време във Facebook. Нещата опират до отделния човек и не мисля, че може да се говори цялостно за всички - нито за мъжете, нито за жените.

 Василена ясно показа, че не иска да е тази, която да води мъжа в апартамента, закупен от баща ѝ, нито да вози мъжете с колата си. Държи мъжът да притежава хубави жилище и кола, а и самият той да е готин на външен вид (или поне готин според нейните разбирания, т.е. батка).

 Юлия също изглеждаше тип жена, която иска да е свободна и се чувства добре да ходи на работа, вместо да е вкъщи (но там пък е майка ѝ с нейния настойнически тон, което може да бъде голям подтик дъщеря ѝ да иска да е по-дълго време навън).

 Таня очакваше да се премести в жилището на мъжа, когото са ѝ избрали, но, уви, Светозар нямаше такова. той пък очакваше да се нанесе у Таня, но и него не го огря. Като че ли и двамата се разочароваха най-вече по отношение на жилището на другия и това още в началото предопредели развоя на нещата; дори и да не се беше стигнало до онези нелицеприятни сцени по-нататък в предаването.

# 1 022
  • Мнения: 36 675
Какво минало - имам предвид в момента и това е реалността Simple Smile Да, има жени, които си мислят, че тези неща нямат значение и браковете им траят по година-две.

Ето ги и американките от 90 дни - повечето са се оженили за мъже, които не стават за нищо и се развеждат след най-много 3 години. Тези, които успяват да създадат истински семейства са точно тези, в които съпругът е с нормални ценности и не чака на жена му да го храни.

Критериите са минимум. Естествено, че трябва да има чувства на първо място, но ако тези критерии не са изпълнени, просто няма да се създаде трайна връзка.

# 1 023
  • Sofia
  • Мнения: 310
Да, различни хора - различни разбирания.

# 1 024
  • Мнения: 36 675
Така е, моите разбирания са като на мнозинството.
Ако нямаше жени, които приемат хрантутеници, хрантутениците нямаше да съществуват Simple Smile

# 1 025
  • Мнения: 1 008
Изразът "да се грижи за семейство" означава да се грижи за себе си, за жена си и за всичките им деца. Това е задължение на мъжа в повечето общества на планетата Земя. Ако мъжът не може да изпълни това задължение, той ще умре сам в порутена къщурка и децата му няма да го проверят, докато съседите не се обадят в полицията, защото се е разсмърдяло на мърша.

Твоето мнение по въпроса е без значение. Философствай колкото искаш Simple Smile

Това, което описвате е точно жена-хрантутник т.е. трябва да е напълно и изцяло обгрижена от мъжа.
 
Скрит текст:
Постарайте се да не си противоречите в едно мнение защото лесно се забелязва.

Ако един мъж няма семейство и умре няма как "децата му да го проверят".

п.п. Щях да попитам откъде черпите знания за семейния живот, но вие междувременно сте отговорили.

# 1 026
  • Sofia
  • Мнения: 310
Така е, моите разбирания са като на мнозинството.
Ако нямаше жени, които приемат хрантутеници, хрантутениците нямаше да съществуват Simple Smile
С риск да разводня малко темата - имам близки познати, мъжът е много добре изглеждащ, образован, работещ, с голям дом, джип и добри доходи; жената - много мила, образована, работеща, с добри доходи. Няма на пръв поглед материален проблем или някой да зависи от другия. Тези хора имат базата за семейство. Имат малко дете. МЪжът й се държи с нея пред мен и други хора, и пред децата ни, доста деспотично, незачитащо, арогантно, принизяващо, даже на моменти я мачка. Грозно я критикува и навира на кучето в ... На това отношение тя мълчи. На мен ми става много неудобно да присъствам на тези реплики.
Ето ви ракурс за размисли. Защо търпи? Аз не бих търпяла лошо отношение. Бих ли си тръгнала от такъв човек - да, с 200.
Естествено всеки си преценява и решава. Но винаги има избори. Да стоиш при някой тиранин също е избор.
Та кой какъв е сам по себе си, какво има или няма...не е достатъчно, за да има хармонично и сплотено семейство или двойка.

Последна редакция: пн, 13 юли 2020, 15:26 от lluiza

# 1 027
  • Мнения: 36 675
Зарко има деца и внуци, доколкото помня и те са му били шута. Явно нещо не им е харесало в неговата житейска философия.

Жребче, ти не беше ли писал в друга тема, че имаш много приятелки жени. Попитай ги какво очакват от бъдещ или настоящ съпруг? Дали очакват той да дойде в техния дом и те да го хранят, да му купуват гащи (защото няма здрави), да го обгрижват, а той да не работи нищо и само да им се мазни?
Дали очакват (примерно) докато са две години по майчинство, съпругът им да поеме всички разходи по издръжката им и тази на детето, или се очаква, че те трябва да са си предвидили спестявания за този период?

# 1 028
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Зарко има деца и внуци, доколкото помня и те са му били шута. Явно нещо не им е харесало в неговата житейска философия.

Жребче, ти не беше ли писал в друга тема, че имаш много приятелки жени. Попитай ги какво очакват от бъдещ или настоящ съпруг? Дали очакват той да дойде в техния дом и те да го хранят, да му купуват гащи (защото няма здрави), да го обгрижват, а той да не работи нищо и само да им се мазни?
Дали очакват (примерно) докато са две години по майчинство, съпругът им да поеме всички разходи по издръжката им и тази на детето, или се очаква, че те трябва да са си предвидили спестявания за този период?
Сигурно си чела нечии други думи, тъй като аз нямам много жени приятелки. Не зная защо биват давани примери в двете крайности: или жената да е изцяло на издръжка от мъжа (наред с жилището и колата му), или жена с мъж хрантутник и безделник. Мнозинството мъже и жени не попадат в тези две категории. Има достатъчно жени, които ходят на работа; дори и сред тези, които вече са майки.
 Светозар е пример за такъв мъж, очакващ жената да поема отговорностите и издръжката, но той (за щастие) не е представителна извадка за нормалния мъж в България. Таня се спаси навреме.

 Относно разводите, при много семейства те са следствие на най-различни проблеми и понякога за тях вина имат и двамата, понякога само единият или само другият. Най-лесният начин човек да се събере с неподходящ за него спътник е да пренебрегне Човека в него и да го избере основно заради външност и/или пари. Това доказано руши бракове и връзки, освен в случаите, когато и двамата да се събрали заради взаимна изгода и отношенията им са вид сделка, при която са доволни от получаваното от другия.

# 1 029
  • Мнения: 36 675
Имах предвид темата за критериите за красота (в която беше писал, че е изключително важно една жена да не е дебела), но все едно, тя е отделна тема, да не ги мешаме.
 
Естествено, че жената също трябва да поема отговорности, но основните падат върху мъжа. И по принцип това, че може да се справи с тях означава, че е готов за семейство. Разбира се, че има хора, които не са съгласни. Тези хора са малцинство и обикновено се развеждат бързо.
 
Между другото, в този форум има много жени, които не работят платена работа, а поддържат дома и гледат децата. Дали това означава, че са тормозени? Жертва на деспоти? Или просто имат отговорни мъже?

# 1 030
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Рядкост е физическото привличане между мъжа и жената да бъде пренебрегвано като основополагаща част от взаимното харесване. Затова и станахме свидетели как още от първия миг Василена не хареса Никифор, а Юлия не хареса Михаил. И двете участнички в предаването считаха, че заслужават много повече, защото поради някаква причина бяха твърдо убедени, че притежават твърде ценни качества, с които да жънат успехи на любовното поле. Доколко повече са давали и заслужавали, не се наемам да кажа. Всеки зрител може сам да си направи изводите, гледайки епизодите с тяхното участие. Различни хора - различни идеали.
 Проблемът на такива жени е, че когато заявят "Искам просто мъжът да ми е верен и да ме обича!", те всъщност имат предвид "Искам красив, атлетичен, висок, с кариера, с добре обзаведено жилище и с луксозна кола мъж, който да ми е верен и да ме обича!". Но премълчават началната част на това изречение...

Скрит текст:
Имах предвид темата за критериите за красота (в която беше писал, че е изключително важно една жена да не е дебела), но все едно, тя е отделна тема, да не ги мешаме.
 
Естествено, че жената също трябва да поема отговорности, но основните падат върху мъжа. И по принцип това, че може да се справи с тях означава, че е готов за семейство. Разбира се, че има хора, които не са съгласни. Тези хора са малцинство и обикновено се развеждат бързо.
 
Между другото, в този форум има много жени, които не работят платена работа, а поддържат дома и гледат децата. Дали това означава, че са тормозени? Жертва на деспоти? Или просто имат отговорни мъже?
Точно вчера с моя приятелка си говорехме по темата за женската фигура след бременността и тя каза, че е била потресена от крайно различното отношение на мъжете към нея: съответно, когато е трябвало да сваля тегло след раждането и когато после е влязла във форма. Дотогава не е вярвала, че разликата в получаваното внимание към нея в единия или в другия случай би била чак такава. Факт е, че за повечето мъже това има голямо значение. Можеш да питаш който мъж познаваш. Ако е искрен с теб, ще ти отговори, че за него е важно жената да е в здравословна и привлекателна форма. Но същото важи и за женските предпочитания към мъжете (да са снажни и добре изглеждащи), затова не мисля, че е до пол. Привлекателният вид неслучайно се нарича именно така. Защото привлича и поражда желание. Касае най-вече по-младите или на средна възраст мъже и жени.

# 1 031
  • Мнения: 36 675
Ето, че имаш приятелки жени и разговаряш с тях на такива теми.

По принцип не всяка жена иска мъжете да я заглеждат и да свиркат по нея. Ако тя самата се харесва и ако мъжът, който я интересува, я харесва, това е напълно достатъчно.

Но си прав, че и жените имат изисквания. Не е нужно да е Брад Пит - харесването от пръв поглед е нещо сложно и може на страничния наблюдател да изглежда, че мъжът е по-хубав от жената, но тя пак да не го хареса.
Впрочем, тук мъжете отново са ощетени (като при икономическите критерии): много жени държат на високия ръст (не съм от тях, но е факт - има жени, които изобщо не биха погледнали мъж, който е висок колкото тях - дори не става дума за по-нисък). Една жена може да отслабне, докато един мъж трудно ще порастне...

# 1 032
  • Мнения: 1 008

Между другото, в този форум има много жени, които не работят платена работа, а поддържат дома и гледат децата. Дали това означава, че са тормозени? Жертва на деспоти? Или просто имат отговорни мъже?

Никак ли не ви се прокрадва мисълта, че може би са обичани от мъжете си ?

След като толкова пъти изброявате какво трябва да има един мъж за да създаде семейство, няма да е лошо да изброите и какво трябва да притежава една жена за да заслужи такъв мъж.

Според мен няма да ви е трудно - просто избройте собствените си качества (само положителните разбира се).   

п.п. Доколкото дали Светозар ще се размирише - не берете грижа. Вие (сигурен съм) няма да се размиришете.

# 1 033
  • Мнения: 36 675
Никъде не съм писала, че съпрузите не трябва да се обичат.

Написах само, че за да се създаде стабилно семейство, трябва да са изпълнени определени изисквания. Стабилно.

Не обсъждаме мен, това (да се обсъждат пишещите в темата) е забранено от правилата на форума и такива опити ще бъдат докладвани Wink

# 1 034
  • Мнения: 1 008
Добре. Преформулирам въпроса.

Какви качества според вас трябва да притежават участничките в шоуто, за да намерят мъжа на мечтите си и да създадат стабилно семейство ?

Общи условия

Активация на акаунт