Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
  • Мнения: 12 902
Логично е, ако не се е записало детето на първо класиране, да не му се пази място, а да се освободи за второ.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 835
Не, няма право да се запише на мястото от първо класиране, защото то вече е заето от друго дете.
Темата на седми клас:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1122013.msg38856180#new

# 32
  • пак там
  • Мнения: 1 562
Здравейте,

Опитах се да прегледам наличните учебници за 4-ти клас в опит да намеря по-малко обемен и без учебни тетрадки и помагала. Не съм сигурна, че успях да прегледам всички налични - те не са малко, а и комбинацията учебник/тетрадка/помагало понякога ми се губи.

Та моля, ако някой знае кой учебник е с по-малък обем (не откъм информация, а с по-малко картинки, с по-малки букви, с по-компактна организация) или без учебни тетрадки, нека сподели!

Говоря основно за БЕЛ и математика, но и за другите ме интересува.

# 33
  • Мнения: 35 167
Синът ми ходи на лятна занималния в училището, ще бъде 1 клас на есен. Когато са матурите на 7 клас дали ще им разрешат на малките да са на занималния?
Обявиха дните на НВО-то (17 и 19. 06) за неучебни, но това е за големите ученици. Възможно е лятната занималня, просто да си състави програма извън пределите на училището в тези дни.

И моят син е на лятна занималня. Питах в училище дали целите два дни са неприсъствени - отг.ми че да. Тоест няма да ги водим.

# 34
  • Мнения: 366
Така спортистчето у дома я закъса.. и ако тази година ми е все тая, то за догодина трябва да взема мерки и да неутрализирам специалното отношения на г-жата по БЕЛ към наследника
Та може ли да обясните като на прост инженер -има ли право и по какъв ред може дете в 7 клас да се яви на изпит за окончателна годишна оценка.  Кой подготвя изпитните варианти - комисия или водещият учител.

# 35
  • Мнения: 15 523
Няма такова нещо като окончателна оценка в седми клас, но може да се яви на изпит за промяна на годишна оценка. Няма гаранция, че получената оценка ще е по-висока от определената годишна. Подава се заявление до директора, с което ученикът се отказва от годишната си оценка. Получената оценка не може да се променя. Изпитът се провежда от комисия, определена със заповед на директора.

# 36
  • Мнения: 366
Дидева, благодаря! След напъна за НВО, още един изпит е по-добър вариант от това чинно да наведем главици и да преглътнем унижението, което му причини учителката тази година. Ако имаше възможност и сега бих го пратила.
Тази промяна на годишната оценка става преди кандидатстването след 7 клас, нали?

# 37
  • Мнения: 15 523
Да, без нея не може да бъде издадено свидетелство за основно образование. Някъде мярнах, че тази година трябва да се проведат на 1-2 юли, но не помня къде го четох.

# 38
  • Мнения: 366
Предполагам, че трябва да са заендо с поправителните изпити, защото как кандидатстват  за гимназия деца с двойки в 7 клас ?

# 39
  • София
  • Мнения: 440
Здравейте, аз иман въпрос пак за отсъствията. Чета закона за училищното образованир и всички свързани наредби и установявам, че няма разписано при колко отсъствия се предприемат наказания от директора. Броя на отсъствията е даден в Правилника  за дейността на училището. Това означава ли че всяко училище.индивидуално решава при какъв брой отсъствия да се предприемат санкции?Прегледах  правилниците на няколко училища и за всяко беше различен броя на отсъствията. Ако е така, то това не е ли дискриминативно, на едни ученици да се налага санкция, а на други за същото нарушение- не?

# 40
  • София-Младост
  • Мнения: 16 037
http://12sou-sofia.info/2/files/nar_pr.pdf
чл.63 ,чл. 64

# 41
  • Мнения: 35 167
Тя пита за бройка...например 20 дена ли, 23 дена неизвинени ли трябва да има, за да наложи директорът .санкция някаква и каква ще е тя.

# 42
  • София-Младост
  • Мнения: 16 037
Чл.  63.  Санкциите  "преместване  в  друго  училище"  и  "преместване  от дневна форма в самостоятелна форма на обучение" може да се налагат и за  допуснати  повече  от  15  отсъствия  по  неуважителни  причини  през учебната година

И не е написано разбира се, че нещата се случват на мига...има си някакъв ред за изслушване и ала-бала други неща.

# 43
  • София
  • Мнения: 440
Това е само за крайната мярка- преместване. За предходните - забележка, предупреждение- не откривам

# 44
  • Мнения: 35 167
Не съм си събудила още явно...
Значи над 15 и пак е по преценка, защото е употребено "може"...

Общи условия

Активация на акаунт