ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 322
  • 761
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 695
Днес най-накрая обявиха оценките. Все едно държавна тайна някаква са. Последните месеци беше мъка с Школото, но заради учителите - просто не нанасяха оценките.
Равносметката - добре се чувства в училище, явно си е на мястото. Завършва с две петици, едната по музика 😂
Имаха изпит по езика, писмен и устен пред трима учители (нещо като комисия предполагам)
От вас никой не е споделял за такова нещо. Там се е представила отлично.

# 256
  • София
  • Мнения: 9 866
Благодаря ви за мненията и насоките!

И при нас имаше писмен и устен изпит. Май в повечето езикови училища правят.

# 257
  • Мнения: 8 834
Имахме и ние изпит,нищихме го преди няколко страници.Наборчето по резултат е на 8мо място в класа.Несъм доволна,защото смятам,че може повече,но го мързи и претупва нещата.
   Завършва с една 5ца по ИТ.Днес ще дават бележниците,после ще се шматкат.В 14.30 с таткото на един от френдовете отиват на Враца,друго приятелче има участие там на някакъв басейн.Занимава се музика,рап май прави.Ще използват времето за басейн,разходка и по някое време ще  се приберат.
   От понеделник е на работа.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 111
Аз се зарових да прочета в темата за седми клас, после за шести клас и съм смутена. Миналата година ,когато кандидатстваше синът ми, съм повече от сигурна, че когато подавах за желания за ФЕГ имаше профилиращ и история към БЕЛ.А сега чета,че профилиращи са му само ФЕ,АЕ и БЕЛ. И сега се чудя какво ще прави с тези предмети след 12 клас. Мечтата за университет във Франция става доста ограничена, май. Все пак единици са тези деца, които още в 7 клас знаят какво искат да учат като професия. Икономическите специалности също отпадат. Може ли да споделите какви са вашите бъдещи планове и как мислите да ги изпълните?

# 259
  • Мнения: 8 834
   Защо икономическите да отпадат?Няма ли прием с оценка от матура БЕЛ?А и нали има възможност да избереш у-ще с друг профил?


     Какви бъдещи планове ?!
     Моите изобщо не съвпадат с неговите.За мое съжаление,може и да греша,и двете ми деца не са амбициозни,не са от тези,които вече знаят  какво им се прави "като порастнат".На наборът много му се занимава с мениджмънт,каквото и да влага в това понятие.Вуйчо му е мениджър в доста развита фирма и той непрекъснато го разпитва как точно постига еди какво си,любопитен е какво точно прави на работа.но предполагам,че се блазни от лъскавата страна на нещата-служебен автомобил,който се ползва и като личен,многото пътувания в чужбина,високата заплата и т.н.
   С две думи-моите планове са да е здрав, да  учи и спортува,догодина да се напъне и да влезе в паралелка за ДСД,и после ще го мислим.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 111
Оценката от матурата по БЕЛ за чуждите университети е без значение, знам го от опит.

# 261
  • София
  • Мнения: 8 283
Валенцето, още едно рамо за АВО, а и метрото почти спира пред него Joy
За 35 може да попиташ и Русалка, чела съм че познава деца на които и е помагала от 35 та направо ще си е инфо отвътре.

Още не знам тотала на бележника и школото още не знае. Ясно е, че няма да е розово, но има на какво да ме радват там.
Може да не е розово но края на годината се отпразнува двойно - вчера и днес Joy
При 4,6 средно по математика е "ами 4 ще имаш тази година" ... да му е за обица, че трябва да слуша майка си, че за да има 5 трябва да е средното над 5. Когато насреща имат човек, който е решил, че може да им докаже, че знаят по-малко от него, е така (едва ли някой има съмнение) .... Не знам на кой съм по-ядосана... Много моля, ако може БУЗЕМА да си го прибере обратно, в Прогресивното, трябва да са прогресивни Joy

# 262
  • София
  • Мнения: 1 285
Desem, ти пък сега ме хвърли в размисъл...

Изпуснала съм кой ви води математика. И защо БУЗЕМА трябва да си го вземе.

Може ли инфо, разбира се, ако предпочиташ, на лични.

Аз знам кой води на СХН и кой на математическите. Но друго, явно, не знам.

# 263
  • Мнения: 8 834
Оценката от матурата по БЕЛ за чуждите университети е без значение, знам го от опит.
    И аз,но останах с впечатление,че говорим и за българските вузове.
   Официално видях бележника-една 5ца по ИТ.И грамота,за ВИСОКИ СПРОТНИ ПОСТИЖЕНИЯ,хахахахаха,щях да падна.Викам му,сине майчин,в езиковата,немската тамън за високи спортни постижения се борим.
   Плановете-на кой басейн да се изпружат с приятелчетата.

# 264
  • София
  • Мнения: 8 283
Яна, информационните агенции казват, че преди 2 г. е бил в БУЗЕМА, не знам дали цяла година преди това е изкарал или дали при нас е бил цели две. Пак според същите агенции в БУЗЕМА е водил информатика. Миналата е бил при нас със сигурност, защото още на първата родителска среща имаше притеснени родители заради случващото се при нас и заради историите с оставени деца на поправка миналата година. Едно дете преместиха в друг клас при нас. Опитаха се да организират курс в помощ в събота и неделя, но се оказа, че децата нямат възможност да ходят по времето, когато е организиран (много от тях ходеха на курс и по химия и по биология за подготовка за олимпиада, на друг курс за който нямат възможност през седмицата)
... всъщност като премисля отново на себе си съм най-ядосана, тъй като не оцених правилно проблема... Дадох повече да се диша повече от колкото трябва.

# 265
  • Мнения: 36
Masissa,и ние сме във ФЕГ,само че профила мат.Когато говорих с класната му,тя каза че и самите те не са наясно с профилирането по новата програма.А аз не мога да разбера,кои класове са балообр.за дипломата?9 и 10 или 9,10,11,12.Ще съм благодарна ако някой ми разясни.Като цяло за нас има още време.Наборът отговаря,те още в 11 клас не знаят какво ще правят,та аз ли?И аз си задавам въпроса-др.деца,дали вече се замислят?Аз все още се надявам,че към 11 клас,ще погледнат към фр.унита,а дори и да не е така,една магистратура по нататък пак не е излишна.

# 266
  • София
  • Мнения: 1 111
Първият етап е 8,9 и 10 кл. След това определящи са профилиращите. Смятам да разпитам класната следващата родителска в началото на 9 клас. Моят син определено не знае какво иска на този етап. Уморих се от нашето мон.

# 267
  • София
  • Мнения: 1 111
Освен това, когато попълвахме желанията бел вървеше с история. Моят син е луд по историята. Сега май я няма.

# 268
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Моята дъщеря знае. Още в 7 клас имаше план, но аз вече съм го казвала. И засега работи упорито. Дано й се получи на финала.

# 269
  • Мнения: 36
Освен това, когато попълвахме желанията бел вървеше с история. Моят син е луд по историята. Сега май я няма.

Да,точно това не разбирам,ако кандидатства с математика,която е балообр.кое е средно аритметично-5 гимназиални години,или само двете последни?Аман от експерименти за сметка на децата.

Общи условия

Активация на акаунт