На море в Турция - тема 61

  • 67 040
  • 765
  •   1
Отговори
# 570
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Я да видим дали това, което се правеше в нашия хотел, е обща практика за всички хотели...Дали се е случвало и при вас..?

Като се чеквахме на рецепцията, на пристигане, ни дадоха талонче за безплатен 30 мин масаж в СПАто, понеже сме били редовни клиенти на Ефталия. Направо кат' ВИП се почувствах, хора! Бре, викам си, и мен мЪ оцениха в тоя живот Simple Smile. После видях навсякъде, че пише за тоя безплатен масаж - те го дават на всички, които се настаняват - за 1 човек само.

После, обаче, каква е хавата да видите … Simple Smile
На листчето пиши: да се ползва в деня на настаняването; най-късно - следващия ден. После разбрах аз защо …

Та.. отивам аз на масажа, дето трябва да е 30 мин и оня, на СПА рецепцията ми вади каталога и ми предлага всякакви процедури и масажи. За много пари. Аз, обаче, казвам, че само безплатния си искам. Той се разсърди, но каза да мина на следващия ден. Отидох аз, дойде една жена, вкара ме в стаята и ме масажира точно 10 мин, аз си ги засякох с часовника. Такъв масаж досега не ми бяха правили. Чак ме е яд, че тази жена я нямам в дома си - уникална е. Какво ме чупи, натиска, и разтрива, не знам, ама ми беше много добре. МНОГО!
След като свърши (тя не говори английски), ме заведе в някакво задно отделение, с диван, да седна. Дойде един турчин от СПАто, говори перфектен английски и тя започна да му говори на турски какво ми има. Той превежда: боли те това и това, тук и тук ти е спряла кръвчицата, трябва да се отпуши, иначе главоболия ще имаш, проблеми със ставите и т.н. Предлагаме ти, казва, 5 процедури (лечебни) - всяка процедура включва по 1 час масаж, по един хамам (каза, че ще бъде около 1/2 - 1 час) и една маска за лице. Много пари ми поиска за тия 5 процедури, аз отказах, той намали цената, аз пак отказах, той накрая (уж сега, нали такова) като за комшийска държава, крайна цена 210 евро, аре от него да мине 200 долара за петте. Ама можел и друг пакет да предложи, да сме ходили цялото с-во и т.н. Аз отказвам за останалите, моите мъже мразят масажи, ама много мразят да ги пипат, ако ще и без пари да е. (Тук сега нали разбирате защо трябва първите дни още да идеш на безплатния масаж - за да ти предложат процедурите, да си ги правиш през дните, докато си там. Един вид, да не "стане късно"). Измислили са го те, "г"яволите!
И понеже никога не съм била на хамам, поисках само една процедура за 40 долара - хамам, маска и масаж. Вкараха ме първо в сауната, вътре имаше немец, който изрева, че искат да ни убият - показа ми, че е настроена на 200 и нещо, ама какво не разбрах, вътре не се дишаше, беше истински огън. Той се кара с тях, те не намалиха и след като стоях вътре по-малко от 2 мин, излязох точно преди да припадна. Вкараха ме в хамама и точно това, дето най-много исках да пробвам, да се насладя на тоя хамам, продължи не повече от 15 мин. И не беше нищо особено. Вкараха ме в залата за Релакс - хоп една маска с четчица ми сложи там жената с масажа (хума, нищо особено). Даде ми да пия наливно сокче от машината и след 10 мин я изтри с тампони и ме вкара на масаж. Пак тоя, готиния масаж. 40-45 мин и ЧАО. Това беше великата процедура. С това приключиха моите визити в СПАто.

Парната баня, сауната и фитнеса бяха безплатни - не ти правят проблем да ги ползваш, но като ги ползваш (вторият ден се пробвах) си сам там, ненужен си. Чувстваш го. Там висят само хората с процедури - масажи и хамам. Като влезеш вътре само за тия безплатни благинки, не ти се радват никак. Не те гонят, не ти казват нищо, но усещаш, че не си желан.

Имаше и рибки, от тия, дето си топиш краката - 15 мин, 10 евро. Но аз съм си правила такива в БГ и не съм прехласната нещо по тях.

Фитнес също имаше, безплатен, но не можеш да пуснеш пътеката, защото тя не тръгва без safety key (джаджата, дето с магнит се слага на пътеката и на тениската ти и ако паднеш, пътеката спира). А нашите умници от СПА центъра прибират тия джаджи при тях (може и гостите на хотела да са виновни, ако са ги затривали, знам ли). Те и пътеките бяха бъгнати и дори и с тия ключове тръгваха само 2 от 5. Т.е. само 2 работеха и то едната от тях беше с увреден дисплей - бягаш, ама не виждаш цифрите.
И другите уреди не бяха нищо особено, бяха разбити, разпадаха се някои, но аре да речем фитнесът не е основен елемент от лятната почивка на море в Турция, и без него се живее. То в БГ нали щото все фитнес правя Simple Smile Пътеката и кростренажорът така стоят у нас Sad

Та... имаше ли при вас някакви такива тарикатлъци със СПАто ? Simple Smile

PS: А, да! Като четох книгата за впечатления, все руснаци писали - всичките доволни. Златни ръце казват, че имат всичките масажисти. Излекували ги били и .. познайте Simple Smile .. на всичките били предписани тия процедури, които на мен. Всички от това страдали, което на мен ми казаха Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 00:46 от galaBG

# 571
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Миналата година във Вон резорт по същият начин на чекиране на рецепцията ти дават талонче за безплатен масаж(мисля че беше половин час).Но като влезеш вътре да питаш и веднага те настаняват на едни диванчета обаче някъде навътре и те обграждат двама,трима господа и се почват едни предлагания,уж пълни комплекти процедури и т.н. за сумата пари,направо дъх не можеш да си поемеш.Но аз се отказах защото не ми хареса този подход и дори и промоцията им не съм търсила.

# 572
  • Мнения: 555
За 19 дни обиколихме и почивахме и минахме през цяла Егейска Турция 3500 км, навсякъде сме пазарували и плащали с кредитна карта, по избор кеш и в щатски долари и в Евро и в турски лири. Никакъв проблем никъде не е имало, с изключение на една бензиностанция в района на Кайсери, не приема ха плащане, ако картата не е издадена в Турция.

# 573
  • Мнения: 5 056
Предполагам, че става въпрос за магазини и обекти, които не са вериги, а вероятно не издават и касови бележки. Но пък продават сувенири, локуми, реплики на спортни марки. На мен също само на едно място са ми отказвали карта, но това беше в близкия Одрин Simple Smile Чета, че и в турския h&m отказвали карти, които не са издадени в Турция. Интересно ми е дали е за всички карти и дали бих имала проблем с Revolut.

Гала,като те чета чак се ядосвам. Пробваха се в агенцията да ми препоръчат и на мен хотел от веригата, но отказах. Сега се радвам, че така се случи. Но се чудя сега до колко са адекватни оценките в tripadvisor, които винаги чета преди да резервирам...

# 574
  • Мнения: 555
Изобщо не става думи за локуми и дрънкулки, говорим за обекти от нивото на мол Pier Loti в Измир, както и в четири етажния МОЛ между двата големи небостъргача. Няма място на което да не са ми издали касов бон.
Продуктите (за мен любими) на Mavi са на парадоксално ниски цени, по - ниски от тези в Одрин... За района и лукса на Олудениз..... и цените на сладолед и кока кола в района на Синята лагуна... няма да коментираме.... Сладолед 1,75 лири, ледена вода 1 лира, кен кока кола 4 лири 😊😊😊😊😊Кой каквото търси - намира...

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 21:04 от bebeOgi

# 575
  • Варна
  • Мнения: 3 939
На отиване минахме през Гелиболу. Чакахме два часа в колоната, докато ни дойде реда. И за 30 мин. минахме протока. Ако сте за Кушадасъ, горещо препоръчвам Чанаккале, откъдето се минава по-бързо. На Гелиболу беше пълно с ТИРове.
Платихме 61 Лири.
Лирата много е паднала, но цените толкова много са скочили, че въпреки пълното портмоне с пари, те просто се топят, като пазаруваш. Аз бях питала тук някой с каква валута би ме посъветвал да пазарувам.

Лично мнение и предпочитание е ферито през Килитбахир , т.е. третото поред от БГ .То е най - бързо защото е на най - тясната част на Дарданелите и е даже малко по евтино.Само за леки автомобили е.Почти никой българин не го ползва защото се набутва на първите 2.Ако бихте отишли до там за 20 - 30 мин. бихте приключили и с чакането , защото са начесто и с преминаването .

Искат да им се плаща с евро или $ защото са оставили старите цени преди падането на лирата.Ако сте в голям магазин с твърди цени с карта ще ви излезе най добре.То и по пазарите приемат карти , но там си е на пазарлък Simple Smile Не теглете лири с карта от банкомат особено малки суми - има 2 такси - твърда сума за всяка операция и %.

# 576
  • Мнения: 795
 В Side Premium не са давали такива талончета, но на една стойка на плажа до бара видях, че има безплатен 20 мин масаж в Спа-то. Не се поддадох, защото ми е ясно, че безплатен обяд няма никъде. В Спа-то влизахме само да си сменим плажните кърпи , опитваха се да ни предлагат масаж и там, но отказвахме, имах мерак да пробвам хамама, че не съм влизала досега, но то просто не ми остана време, 7 нощувки ни се видяха страшно малко. Иначе както писах в описанието на хотела има фитнес доста добър, с много хубави пътечки, кростренажор, всички уреди изглеждаха като нови, не бяха цялата гама, но достатъчно.

# 577
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
На мен също само на едно място са ми отказвали карта, но това беше в близкия Одрин Simple Smile Чета, че и в турския h&m отказвали карти, които не са издадени в Турция. Интересно ми е дали е за всички карти и дали бих имала проблем с Revolut.


В НМ не са ми отказвали българска карта.
Миналата седмица плащах основно с Револют. Проблем имаше в Деримод с едната машинка, на другата мина. И една баклаваджийница. Там не мина изобщо.

# 578
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
H&M не приемат бг карти при онлайн пазаруване.
Попресилени са някои коментари по-горе

# 579
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
В Памуккале една топка сладолед беше 1 лира. Там си беше евтинко. Три магнита - 5 лири. Три хавлиени кърпи, с всякакви дизайни по тях - Турската карта, Памуккале, пейзажи от някъде си .. - 10 лири.
Ние, където и да сме пазарували, навсякъде ни дадоха касов бон, независимо дали с карта или кеш. Картата не са ни я отказвали, но по МОЛовете не сме влизали. За 10 дни в Турция (на връщане бяхме в Истанбул един ден и една нощ) кое напред Simple Smile Всъщност, аз и повече дни да съм, не вярвам, че ще си пазарувам от магазини, които ги има и в мола до нас. Поне така си мисля...

# 580
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Kameliq k club в Сиде   - мъжа ми е направил резервация от 1.09. - фамилна стая . Та сагата къде, приключи. Той никога не избира добри места ,надявам се  четейки за комплекса добри отзиви,  този път да  не ми се иска да го набия Hug

# 581
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Kameliq k club в Сиде   - мъжа ми е направил резервация от 1.09. - фамилна стая . Та сагата къде, приключи. Той никога не избира добри места ,надявам се  четейки за комплекса добри отзиви,  този път да  не ми се иска да го набия Hug
Изглежда чудесно .

# 582
  • Мнения: 539
Относно СПА-центровете в хотелите в Турция. В далечната 2012година бяхме в Ефталия Аква тогава все още нямаше Острова. Това беше първият хотел,в който не ни допуснаха в СПА-то да ползваме безплатните сауна и парна баня. В началото на СПа-центъра раздаваха кърпите за плажа и тъй като ние винаги ходим октомври месец имаме традиция след 16 часа да минем през нещо топло/сауна или парна баня/. Е там за първи път ни питаха къде отиваме и започваха да ни предлагат платени процедури дори ида им казвахме ще не се интересуваме не ни пусната до безплатните. Дори последния ден след като освободихме стаята, а щяха да ни вземат в 17 часа се къпахме на етажа на лобито до WC имаше страхотна опашка от хора.
В момента може би преобладават руснаците но тогава имаше много гастербайтери говореха немски, но за някой ситуации се оправяха на турски.
Това го знам от първо лице. Винаги СПА-центровете в хотелите с8е дават под наем. Затова договорката е винаги кърпите да се дават от с9па-то, за да може да се предлагат платените услуги на почиващите. Винаги се предпочитат руските туристи, защото те остават много пари. Немците почти не могат да се убедят. Имах възможност преди години да посетим един 3 звезден хотел в района на Алания, където хората взели СПА-та под наем извършваха само платените услуги, а хора почиващи в хотела,които искаха да ползват парната баня безплатно им се обесняваше, че сега е заета.
В Сиде Премиум сме ползвали парната баня - тя беше огромна и в нея дори са правили и платени услуги без ния да им пречим.

# 583
  • Мнения: 4 378
Посещавам редовно СПА на всички хотели в Турция, в които почивам. Правя серия от масажи и процедури. Нямам никакви оплаквания, познават ме още от първия ден и се отнасят много добре с мен.
Оферти за безплатни масажи не съм забелязвала да има.
Между другото, от темата разбрах, колко масова е практиката с оставянето на бакшиши на камериерки за това да си вършат работата, за която са наети. Аз на тях не съм оставяла и не съм имала проблеми с обслужването.
На масажистките съм давала по нещо в последния ден.

# 584
  • Мнения: 1 368
Извинете, че ще се повторя, но никой ли няма отзиви за Риксос Премиум Бодрум?

Общи условия

Активация на акаунт