Криминални досиета

  • 147 958
  • 2 132
  •   8
Отговори
# 1 875
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
Много бащи издивяват и си убиват бившите, децата, самоубиват се.

Никол си е била white trash и родното и семейство също. Знаели са за насилието на OJ, но я натискали да седи с него и да се връща при него за да цоцат и те. Не знам как OJ не е успял със всичките си пари да вземе децата. За децата не е било добре да живеят с новото дрогясано гадже на майка си и с майка си. По онова време, обаче, не беше лесно в англо държавите мъж да си вземе децата.

OJ каза, че никога не е допуснал жена в живота си след смъртта на Никол за да не дразни децата им. Предполагам е искал и тя така да живее. И на мене няма да ми е приятно бившият да доведе дрогясана при децата ни и с моите пари да се зобят и напиват.

ОJ си е отгледал добре децата. На всичките е платил образованието, което са поискали, а в САЩ е солено. Явно е помогнал на децата от Никол да си отворят агенция за недвижимости във Флорида, където и той живее. Каза, че дъщеря им е завършила университет с отличие.

# 1 876
  • Glasgow
  • Мнения: 4 468
Но май семейството на Никол и сестрата отглеждат децата, не той 🤔

# 1 877
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Имаше и сериал по този случай, който по спомен беше направен добре - The People v. O. J. Simpson: American Crime Story

Да, вярвам, че той е убиецът. Оправдан е, не защото е доказано, че не е той, а защото гръмва скандал на расова основа. Тотално го изпускат това дело.

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 21:38 от Elunaria

# 1 878
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
Не. След смъртта и ги взеха родителите на Никол и ги гледаха година или две до оневиняването на ОJ. След това той заведе дело и си ги взе. Напусна Калифорния и ги отведе във Флорида. Плаках като разбрах, че са му ги върнали, защото съм отгледана от баба и дядо, а и за OJ имаше улики, че е убил майка им.

Сестрите на Никол са помагали на бабата и дядото докато децата са били при тях.

https://www.tuko.co.ke/facts-lifehacks/celebrity-biographies/446 … tionshi-with-dad/

ОJ си държеше на децата и си ги взе, ако и да мина през трупове. След развода на родителите си самият той е отгледан от самотна майка от 4 или 5 годишен.

# 1 879
  • Мнения: 2 496
Aз не мога да разбера как веднъж е оневинен, а след това на гражданско дело е осъден да плати кръвнина? Очевидно, на второто дело са счели, че той е убиецът.

# 1 880
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Да, но веднъж оправдан от съда, няма как да го съдят повторно за същото престъпление. Такъв е закона.

Толкова много грешки са допуснати по време на това дело, че се чудя как е възможно. Слабо обвинение, слаб съдия, невнесени доказателства, журито е било съставено в по-голямата си част от тъмнокожи, което със сигурност е повлияло страшно много, когато е гръмнал и скандала, че поради расистки подбуди се опитват да го натопят. Отделно по това време той е много известен, хората го обичат, и повечето не вярват, че е способен на това.
Сега мисля, че повечето хора са си променили мнението за него, но... отдавна мина времето.

Пълен батак е този случай.

# 1 881
  • София
  • Мнения: 1 645
По мой спомен имаше в по-скорошни години интервю с една от заседателките по делото, която в прав текст каза, че те били убедени!, че е виновен, обаче било голям шанс да натрият носа на белите... Точно в контекста на някакъв текущ и пореден расов конфликт. На мен ми беше попаднал видеооткъс точно с този цитат, бях потресена от това как спокойно си го каза жената и даже с гордост, тя беше възрастна вече... Все едно си споделя интересни исторически факти, а не делото за жестоката смърт на двама души. Луда работа.

# 1 882
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Винаги ми е било странно това с тяхното жури, което е съставено от най-различни хора, кой образован, кой не чак толкова...
Как някакъв рандом, хванат от улицата (понеже много са точно такива), ще може да взима толкова важни решения, воден от интуиция през повечето време?

Има нещо счупено в тази система, и очевидно могат да станат големи грешки.

# 1 883
  • Washington,USA
  • Мнения: 764
Винаги ми е било странно това с тяхното жури, което е съставено от най-различни хора, кой образован, кой не чак толкова...
Как някакъв рандом, хванат от улицата (понеже много са точно такива), ще може да взима толкова важни решения, воден от интуиция през повечето време?

Има нещо счупено в тази система, и очевидно могат да станат големи грешки.

Като искат може и без жури.

# 1 884
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
Винаги ми е било странно това с тяхното жури, което е съставено от най-различни хора, кой образован, кой не чак толкова...
Как някакъв рандом, хванат от улицата (понеже много са точно такива), ще може да взима толкова важни решения, воден от интуиция през повечето време?

Има нещо счупено в тази система, и очевидно могат да станат големи грешки.

Като искат може и без жури.
Дамо предполагам, както и в нашата система. Ясно са посочени кои дела от колко съдии, респективно със съдебни заседатели се гледат.
Та едва ли е искат, не искат.

# 1 885
  • Washington,USA
  • Мнения: 764
Винаги ми е било странно това с тяхното жури, което е съставено от най-различни хора, кой образован, кой не чак толкова...
Как някакъв рандом, хванат от улицата (понеже много са точно такива), ще може да взима толкова важни решения, воден от интуиция през повечето време?

Има нещо счупено в тази система, и очевидно могат да станат големи грешки.

Като искат може и без жури.
Дамо предполагам, както и в нашата система. Ясно са посочени кои дела от колко съдии, респективно със съдебни заседатели се гледат.
Та едва ли е искат, не искат.

Избират дали да се гледа делото от съдия, или да има жури. Уж журито трябва да е безпристрастно и се събират всякакви хора. Адвокатът може да даде съвет на обвиняемия какво да избере, но това е негово решение. Някои смятат, че да имаш жури е по-добре, защото един да каже, че си невинен те оправдават.
Ето например Масачузетс:
https://www.amendolallc.com/blog/will-my-case-go-before-a-judge-or-jury

В Айдахо е същото.

# 1 886
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Трябва всички да са съгласни с решението, или да са мнозинство, но няма такова нещо един да кажел. Ако не могат да вземат решение, могат да задават допълнителни въпроси, или тотално да изхвърлят делото, и да започне отначало.

# 1 887
  • Washington,USA
  • Мнения: 764
Може и въобще да ти свалят обвинението.


If the court declares a mistrial, your case can end in any of several ways. The prosecution may decide to drop the charges against you. If it does not, then you have the right to another trial; you are still presumed innocent after a mistrial. While the prosecution and the defense are preparing for a second trial, some defendants decide to plead guilty or no contest before the second trial happens, especially if the prosecution offers a plea deal. Likewise, the prosecution may decide, in the course of preparing for the second trial, that it does not have enough evidence to convict you, so it might drop the charges.

# 1 888
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
Винаги ми е било странно това с тяхното жури, което е съставено от най-различни хора, кой образован, кой не чак толкова...
Как някакъв рандом, хванат от улицата (понеже много са точно такива), ще може да взима толкова важни решения, воден от интуиция през повечето време?

Има нещо счупено в тази система, и очевидно могат да станат големи грешки.

Като искат може и без жури.
Дамо предполагам, както и в нашата система. Ясно са посочени кои дела от колко съдии, респективно със съдебни заседатели се гледат.
Та едва ли е искат, не искат.

Избират дали да се гледа делото от съдия, или да има жури. Уж журито трябва да е безпристрастно и се събират всякакви хора. Адвокатът може да даде съвет на обвиняемия какво да избере, но това е негово решение. Някои смятат, че да имаш жури е по-добре, защото един да каже, че си невинен те оправдават.
Ето например Масачузетс:
https://www.amendolallc.com/blog/will-my-case-go-before-a-judge-or-jury

В Айдахо е същото.
Хмм, разрових се сега.
По-скоро май правилото е жури (съдебни заседатели), като можеш да поискаш съдия (това означава ли, че еднолично той ще вземе решението?):
https://selfhelp.courts.ca.gov/criminal-court/overview/trial

# 1 889
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Може и въобще да ти свалят обвинението.


If the court declares a mistrial, your case can end in any of several ways. The prosecution may decide to drop the charges against you. If it does not, then you have the right to another trial; you are still presumed innocent after a mistrial. While the prosecution and the defense are preparing for a second trial, some defendants decide to plead guilty or no contest before the second trial happens, especially if the prosecution offers a plea deal. Likewise, the prosecution may decide, in the course of preparing for the second trial, that it does not have enough evidence to convict you, so it might drop the charges.

Това не е много вероятно да се случи, особено ако става дума за убийства.

Общи условия

Активация на акаунт