Криминални досиета

  • 157 935
  • 2 418
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 650
Мозъчни снимки на затворници показват важни различия между тези на престъпниците диагностицирани като психопати и останалите, според ново проучване на изследователи от Университета Уисконсин-Мадисън (University of Wisconsin-Madison). Изследването показва намалена свързаност между префронталната кора  и амигдалата . Свързващият път e от бяло мозъчно вещество.

 Резултатите може да обяснят грубото и импулсивно антисоциално поведение проявявано от някои психопати. Изследването показва, че психопатите имат намалена връзка между вентромедиалната префронтална кора, частта на мозъка отговорна за емоции като емпатия (съпричастие) и вина, и амигдалата, която отговаря за страха и загрижеността.

 „Това е първото изследване, което показва както структурни така и функционални различия в мозъците на хора диагностицирани като психопати,” казва Майкъл Коенинг, асистент професор по психиатрия в Катедрата по медицина и обществено здраве към Университета Уисконсин-Мадисън (Michael Koenigs, University of Wisconsin School of Medicine and Public Health) „Тези две структури в мозъка, за които се вярва, че регулират емоциите и социалното поведение, изглежда не комуникират както трябва.”

В определението за психопат пише, че това е човек, който няма съвест и съзнателност, но не защото му липсва интелектуален капацитет да разбере разликата между редно и нередно, а защото липсва емоционалната връзка с когнитивността, мислите и т.н. Някои от характеристиките на това включват поразителна липса на съпричастност, липса на загриженост за другите хора, възприемане на другите хора просто като предмети. При нормални хора може да се различи емоционално-наситено от неутрално събитие, но при психопатите това е невъзможно. Части от лимбичната зона и части на мозъка, отговарящи за емоционалността като цяло - хипокампус, амигдала, при психопатите не функционират, както при другите хора. Психопатиите обхващат състояния, които се намират на границата между болестта и нормата, поради което са трудно установими (признак за това е, че клиниките често прехвърлят свои пациенти психопати на полицията, а полицията по-късно им ги връща обратно).

# 421
  • София
  • Мнения: 3 885
Ок, имат разлики в мозъчната структура, но има ли и полово разделение? От това, което съм чела, психопати и социопати преобладават сред мъжкия пол.

# 422
  • Мнения: 4 120
Не знам, имам примери от родния ми град за осиновени деца от бебета, родители които ужасно дълго не са имали деца и дават цялата си любов. Но явно си има и някаква генетична предразположеност, защото от малко дете едното си беше агресивно, такова е и до ден днешен вече голямо. Казват че "умори родителите си". Не знам дали сте гледали един ужасен филм с Тилда, Да поговорим за Кевин май беше, за едно дете, което уби сестра си, баща си и група непознати, не помня в мола ли или в училище. Филмът не даде точен отговор защо това се случи.

# 423
  • София
  • Мнения: 3 885
Не е задължително да имат вина родителите. Често пъти имаме случаи с братя, сестри, отгледани в едно и също семейство, при еднакви условия, но едното е "проблемно", другото - не. Едва ли има начини такива хора да бъдат "излекувани", единственото, което може да се направи, е да бъдат изолирани от обществото.

# 424
  • Мнения: 4 120
Но ако няма индикации или не прави нищо нередно...как. Този психар дето изби сума ти студенти мюсюлмани, Брейвик, май не е имал антисоциални прояви преди, а просто дълго и акуратно си е подреждал нещата. Помня че искаха да го изкарат невменяем, но той щеше да си е сам защитник и отрича да е такъв. Той и фенове даже си имаше, които го искат на свобода, като някакъв спасител

# 425
  • Мнения: 48 055
Има и хора с личностни разстройства, всякакви психопати и социопати, но пък не всички такива правят престъпления. Например личностните разстройва не са заболяване, а състояние. Определено е факторите не са един и два и толкова прости.

# 426
  • Мнения: 4 624
Ох, момичета, цъкнах за убитата японка, оттам всякакви неща четох и сега не знам как ще заспя. Уплаших се направо. :/

Коя, Елиза Лам ли имаш предвид?
Фурута Джунко

Според мен не може да се каже - става се престъпник заради лошо детство, кофти приятели, генетична наследственост, психически състояния, и т.н. Много хора с кофти детство стават добри възрастни; други успяват да излязат от лошата среда и да си подредят живота доколкото е възможно; трети ако имат псих. проблеми се лекуват и не стигат до крайности... Няма общовалидна причина, единственото, което мога да кажа аз по въпроса е, че всички гореизброени фактори са оправдания. Престъпниците правят престъпления, защото ИСКАТ, а не защото в 5-ти клас са им се подигравали и майка им ги е шляпала като малки.  Даже и съвкупността от всички фактори не е рецепта за престъпник и убиец. Може да е психопат или социопат и пак да е високо функциониращ и да не вреди на никого... Вече тежките психически състояния ако не се лекуват могат да доведат то ексцесии. Такива размишления имам аз, не казвам, че съм права.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 09:08 от Уейв

# 427
  • Мнения: X
Не знам, имам примери от родния ми град за осиновени деца от бебета, родители които ужасно дълго не са имали деца и дават цялата си любов. Но явно си има и някаква генетична предразположеност, защото от малко дете едното си беше агресивно, такова е и до ден днешен вече голямо. Казват че "умори родителите си". Не знам дали сте гледали един ужасен филм с Тилда, Да поговорим за Кевин май беше, за едно дете, което уби сестра си, баща си и група непознати, не помня в мола ли или в училище. Филмът не даде точен отговор защо това се случи.
Да, сещам се за филма. "We need to talk about Kevin"
За мен също нямаше обяснение, но наскоро говорих с  психоложка, която работи с осиновени деца и осиновители и за нея обяснението беше повече от очевидно. Поведението на майката, докато Кевин е бил още бебе и малко дете е било много странно и отхвърлящо и затова според нея той се е превърнал в такъв изверг. И сега като си припомням филма, наистина не си личеше тя да изпитва любов към него и да му я показва, дори и в сцените, в които беше още съвсем малък. Накрая самият той също казваше нещо, от което ставаше ясно, че му е липсвала обич от майката.

# 428
  • Мнения: 48 055
Въпреки това има десетки и стотици деца в същата или по лоша ситуация, които НЕ стават дори дребни престъпници, камо ли убийци. Това е някакъв фактор, но не единствен. Има и обратно случаи- много строги, обсебващи или задушаващо любящи родители

# 429
  • Пловдив
  • Мнения: 14 736
Категорично смятам, че характерът, емпатията, добротата, всичко това и обратното на него си има много силна генетична компонента, която възпитанието не може да я преодолее. Не може по никакъв начин. Нито средата, нито което и да било. Пък нека си обясняват някои (за друга тема говоря), че учените били доказали (не знам кои учени, може би група английски или тези от Мммагаданския университет), че не е вярно това за генетичната обусловеност на характера и наклонностите, ама аз не съм се била образовала, не съм била чела, а сега съм можела да запълня пропуска, понеже и любовта към четенето не била генетична.

Генетична, разбира се, не значи непременно проявена у родителите, нито въобще значи проявена по същия начин назад в рода.

С две думи - и аз мисля, че много са факторите и си влияят неясно как и непредвидимо.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 11:31 от Магдена

# 430
  • Мнения: 4 120
https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/10/12/3975564_koi_e_napadateli … SIw-OPLmVf_0l6HOI този психар от Хале и той някакъв лузър, дето целият свят му е крив, че е такъв.

# 431
  • Мнения: 3
Ужас!  Open Mouth

Нечувана изродщина! Тийнейджърки се гаврят с млада жена,пребиват я жестоко!


В сряда,7.15 местно време, на полицията в Блексбърг,малко градче в източния американски щат Вирджиния,се съобщава за жена,намерена в безпомощно състояние в гориста местност зад детска площадка. При пристигането си полицейските служители изхождат от предположението, че се касае за нанесен побой и сексуално посегателство.Жертвата е 30-годишна жителка на града от руски произход,работеща като танцьорка в нощен клуб.Предполага се,че нападението е извършено предишната вечер,когато младата жена е била напът за работа.
Въз основа на описанието,дадено от жертвата,полицията бързо успява да намери тримата заподозрени.Шокиращото в случая е,че става въпрос за две сестри на 14 и 19 години,и тяхна 17-годишна приятелка,ученички в местна гимназия.
Всички те са били отведени на разпит в полицейското управление,където са прекарали и нощта,преди да бъдат освободени на следващия ден и предадени на родителите им,докато тече разследването по случая.
Жената била в лошо състояние след сексуалното насилие и физическите травми,нанесени от извършителките.Веднага е извикана полиция и линейка,а жертвата е откарана за лечение в местната болница.
Всичко започнало със серия от обиди и провокации от страна на тийнейджърките,на които младата жена отвърнала.При заформилия се конфликт,тя била внезапно нападната и повалена с юмруци от най-голямата от тях,а другите две се включили в мелето.След това била замъкната от тях в малка горичка в непосредствена близост,разсъблечена и подложена на жестоки гаври,включително и такива със сексуален характер,въпреки неистовите й молби за милост.
Полицията е категорична,че на този етап не може да даде повече подробности за характера и обстоятелствата около престъплението,тъй като се води разследване.
Заместник-ръководителят на Асоциацията за закрила на детето в САЩ заяви,че младежките служби за социално подпомагане трябва да анализират подробно ситуацията и да проучат причините за поведението на тийнейджърките.
В САЩ ситуацията по отношение на младежката престъпност е сложна.За федерални престъпления границата за наказателна отговорност е навършени 11 години,но що се отнася до щатските правила,на повечето места в САЩ няма изрично посочена възраст,след която човек може да бъде подсъдим.Това на практика означава,че дете или младеж на всякаква възраст може да отговаря пред закона за дадено престъпление.

# 432
  • София
  • Мнения: 319
Ужас!  Open Mouth

Нечувана изродщина! Тийнейджърки се гаврят с млада жена,пребиват я жестоко!


В сряда,7.15 местно време, на полицията в Блексбърг,малко градче в източния американски щат Вирджиния,се съобщава за жена,намерена в безпомощно състояние в гориста местност зад детска площадка. При пристигането си полицейските служители изхождат от предположението, че се касае за нанесен побой и сексуално посегателство.Жертвата е 30-годишна жителка на града от руски произход,работеща като танцьорка в нощен клуб.Предполага се,че нападението е извършено предишната вечер,когато младата жена е била напът за работа.
Въз основа на описанието,дадено от жертвата,полицията бързо успява да намери тримата заподозрени.Шокиращото в случая е,че става въпрос за две сестри на 14 и 19 години,и тяхна 17-годишна приятелка,ученички в местна гимназия.
Всички те са били отведени на разпит в полицейското управление,където са прекарали и нощта,преди да бъдат освободени на следващия ден и предадени на родителите им,докато тече разследването по случая.
Жената била в лошо състояние след сексуалното насилие и физическите травми,нанесени от извършителките.Веднага е извикана полиция и линейка,а жертвата е откарана за лечение в местната болница.
Всичко започнало със серия от обиди и провокации от страна на тийнейджърките,на които младата жена отвърнала.При заформилия се конфликт,тя била внезапно нападната и повалена с юмруци от най-голямата от тях,а другите две се включили в мелето.След това била замъкната от тях в малка горичка в непосредствена близост,разсъблечена и подложена на жестоки гаври,включително и такива със сексуален характер,въпреки неистовите й молби за милост.
Полицията е категорична,че на този етап не може да даде повече подробности за характера и обстоятелствата около престъплението,тъй като се води разследване.
Заместник-ръководителят на Асоциацията за закрила на детето в САЩ заяви,че младежките служби за социално подпомагане трябва да анализират подробно ситуацията и да проучат причините за поведението на тийнейджърките.
В САЩ ситуацията по отношение на младежката престъпност е сложна.За федерални престъпления границата за наказателна отговорност е навършени 11 години,но що се отнася до щатските правила,на повечето места в САЩ няма изрично посочена възраст,след която човек може да бъде подсъдим.Това на практика означава,че дете или младеж на всякаква възраст може да отговаря пред закона за дадено престъпление.

Наистина е покъртиелно. Първо, защото са тинйеджъри и второ, защото са жени. Но поне в Сащ има шанс да ги осъдят.

# 433
  • Мнения: 3
Но дори и да ги осъдят,за което искрено се надявам,случилото се е по-скоро илюстрация на посоката,в която върви света!
Как е възможно подобни прояви да са дело на почти деца!

# 434
  • София
  • Мнения: 319
Но дори и да ги осъдят,за което искрено се надявам,случилото се е по-скоро илюстрация на посоката,в която върви света!
Как е възможно подобни прояви да са дело на почти деца!


Света отдавна е поел в тази посока. Има доста шокиращ случай за най-младия сериен убиец, и пак беше момиченце..

Общи условия

Активация на акаунт