Криминални досиета

  • 473 996
  • 8 824
  •   170
Отговори
# 8 400
  • Мнения: 8
В интерес на истината, Сарафа не каза нищо за сексуална злоупотреба, а каза, че са се извършвали "небогоугодни неща", което може да важи и за нетрадиционни религиозни практики, каквито явно е имало. На колко години е този Калушев, че някой от познатите му беше писал, че е ходил на лагери по Мексико и САЩ 16 годишен? През соца?

По мой спомен журналист го пита "намеквате за мрежа от педофили" и той каза "да, съвсем правилно ме разбирате".

# 8 401
  • Мнения: 4 701
Сарафов с какво подкрепи идеята за тези "небогоугодни" неща (каквито определя в качеството си на религиозен служител ли или не знае юридическия състав и терминология)?! Той, че обитава един кабинет, е ясно, но не владее ли юридически език на ниво студент по право?!

# 8 402
  • Мнения: 942
Няма нищо официално. Най малко тък от камерите...Хайде пък полицията да не дава кадри на пресата преди официално изявление...
принципно когато има разследване, иззети записи от камерите НЕ СЕ развяват из социалните мрежи и медиите;

# 8 403
  • Мнения: 3 371
Съвпадение как мислим с Римона. Пуснах търсене в търговския регистър за национална агенция. Излязоха 27 резултата и само един е държавен (НАП), остават 26 частни "национални агенции", даже има ЕООД (списък в скрит текст).
Не знам да се смея ли да плача ли, но има Национални агенции по "презентации", "мода", "манекенки", по няколко вида вземания.
Тъжно, но такива са ни законите - всеки може да си регистрира национална агенция

Скрит текст:
Фирма/Наименование   ЕИК/ПИК
"БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА ЕНЕРГИЙНА АГЕНЦИЯ" Сдружение 114048116
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ - ДОМОУПРАВИТЕЛ" ООД 201363597
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ БЕЗОПАСНОСТ И ОХРАНА" ООД 203491688
"Национална агенция за граждански и стопански инициативи" Сдружение 109583968
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ДИЗАЙН И РЕКЛАМА" ООД - в ликвидация 130366702
"Национална агенция за инвестиции и търговия" ООД 131329824
"Национална агенция за контрол" ООД 206520180
"Национална агенция за контрол на защитените територии" Сдружение 206783815
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА КРЕДИТЕН РЕЙТИНГ" АД 131409793
"Национална агенция за пазарни изследвания - НАПИ" ЕООД 207380596
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРЕЗЕНТАЦИИ" ЕООД 202835894
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА СЪБИРАНЕ НА ВЗЕМАНИЯ" ЕООД 206746820
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА СЪБИРАНЕ НА ДЪЛЖИМИ ВЗЕМАНИЯ" ЕООД 207695670
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА СЪБИРАНЕ НА ЗАДЪЛЖЕНИЯ" ЕООД 207694376
"Национална агенция за събиране на просрочени вземания" ЕООД 208513551
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ТЕРИТОРИАЛНО УСТРОЙСТВО" ООД 175321366
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА УСТОЙЧИВО РАЗВИТИЕ" ЕООД 205973530
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ МУЗИКА" ЕООД 130421077
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ПО ПР И РЕКЛАМА-ПАРАДИГМА" ЕООД 131256319
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ РАЗПРОСТРАНЕНИЕ 1" ЕООД 130542883
"НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ СОЦИАЛНИ ДЕЙНОСТИ" Сдружение 207627107
"Национална консултантска агенция" ЕООД 207775084
"НАЦИОНАЛНА МЕДИЙНА АГЕНЦИЯ ВЕЛЕСА" ООД 831206967
"НАЦИОНАЛНА МОДНА АГЕНЦИЯ ЗА МОДЕЛИ И ФОТОМОДЕЛИ МИС БЪЛГАРИЯ" ООД 205173773
"НАЦИОНАЛНА ФИНАНСОВА АГЕНЦИЯ" ЕООД 204767627
"СДРУЖЕНИЕ "НАЦИОНАЛНА МОДНА АГЕНЦИЯ ЗА МОДЕЛИ И МАНЕКЕНИ ВИП МОДЕЛС БЪЛГАРИЯ"" Сдружение

# 8 404
  • Мнения: 5 997
Не се развяват и подозрение и разследване за педофилия за да не се покрият следите ,но те го развяха ,така ,че да бъдат така добри и да дадат някакви смислени ако ще и лаконични обяснения .
Ако Иво е наистина педофил как мислите ,че ще се появи с детето след като е обвинен косвено в ефир? Пълно безумие...
СМС от майката също не беше нужно да е публично оповестяван на такъв ранен етап.
Единственото координирано решение изглежда появата на бащата по телевизията.

# 8 405
  • Мнения: 3 233
Официална ли е информацията, че са затворили кучетата и са ги запалили ?

# 8 406
  • Мнения: 13 911
Какви ли истории не се съчиниха тук, но на никой от силно възмутените не му прави впечатление поведението на държавата. Нормално ли ви се струва и.ф. главен прокурор, който не сме виждали публично месеци наред, да се изтипоса по ТВ са обяснява за Тийн Пийкс, колко е учуден и как не знаел, че се случвали такива неща? Той дали е на някакви гъби или на коментиращите това не им прави впечатление? Или просто не следят случващото се в държавата и нямат идея защо е и.ф., кое му е странното и т.н.

Нормално ли ви се струва навсякъде да пишат и говорят за издирвания Калушев, а той реално дори да не е обявен официално за издирване?

Спрягате милиони, давани на ръка. Нормално ли ви се струва никой да не е проверявал как се издържа НАКЗТ? Откъде Калушев има пари за имотите си? За оборудването?

Говорите за деца в риск, сюжети пишете за отвлечено дете от Мексико със сменена самоличност и фалшив паспорт. Нормално ли ви се струва нито една институция в страната през цялото това време да не е проверила има ли деца в риск, никой да не е забелязал за "деца", които не ходят на училище? Изобщо знае ли се колко са тези деца, наистина ли не ходят на училище? Как са организирани тези лагери, през които уж минали 3000 деца? Все пак си има изисквания за провеждане на такива мероприятия?

Хайде малко да си овладеете въображението, защото вече започва да става супер нелепо.

# 8 407
  • Мнения: 4 701
Брифинг не се провежда, защото нямат тела, за да ги обвинят в престъпления (все още). Не могат още да стиковат всички заинтересовани в случая, за да скалъпят версия и не могат да предвидят следващата крачка на Калушев, който вероятно има информация, която не трябва да излиза.

# 8 408
  • Мнения: 11 570
Има статия в Дира и според нея между убийството и откриването на труповете са минали 12-18 часа. Много е странно как Калушев с децата първо отива на морето, после се връща, защото според камерите и шестимата са били в хижата на 1 февруари, после пак тръгва с младежите към морето, камерите пак са го засекли в Бургас, като още в Гинци праща смс на майка си и после изчезва. И едва след това някой опожарява хижата и идва пожарната. Тоест когато пожарната е дошла, тримата мъже са били мъртви. Така излиза от хронологията на събитията. А не че тримата мъже са запалили хижата.

# 8 409
  • Мнения: 5 997
Официална ли е информацията, че са затворили кучетата и са ги запалили ?
Не

# 8 410
  • Мнения: 1 415
А какво се вижда на камерите официална информация ли е? И откъде е изпратен смс също? Май не се знае кога и къде е бил Калушев.

# 8 411
  • София
  • Мнения: 1 563
Официална е информацията, която е дадена от официален орган.

# 8 412
  • Мнения: 22 734
Криминален психолог за Калушев, децата, родителите, текста на смс-а и др. - https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22242123

# 8 413
  • Мнения: 13 911
Официална е информацията, която е дадена от официален орган.
Да, де. Но тотално се размиха нещата покрай сюжетите в темата. Човек все по-трудно се ориентира кое е офицално и кое е поредната измислица на потребителите и на жълтите медии.
Случаят е важен, трима души с убити, трима ги няма. Но стана съвсем водевил. Сигурна съм, че има много доволни от това.

# 8 414
  • Мнения: 9 118
Днес по темата слушах Безлов по Дарик и си дадох сметка, че може би познавам един човек приближен към тази общност.

И според мен познавайки онзи човек...просто ми се струват абсурдни всички тези окаляния, които им се мятат...
Според мен наистина за жертва на ....някаква мафия.

Общи условия

Активация на акаунт