Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 21

  • 18 793
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 313
Мами, спокойно! Моето на 2 г. е 10 кг, над 86 см и пращи от здраве!
За венците - има нова паста Астера с поморийска луга, на мене ми действа много добре. Успех!

# 136
  • Мнения: 425
Ето една статия за кърменето, която според мен е много полезна, особено за бъдещи и скорошни мами, които искат да кърмят:

# 137
  • Мнения: 4 377
Някой пил ли е сироп от черен бъз през кърмаческия период?
Изпих една камара лекарства и антибиотици напоследък и ми се ще малко подсилване на имунната система.

# 138
  • Мнения: 7 776
Не съм, но АГто ми препоръча черен бъз за усилване на имунитета, докато кърмя, даже от някоя баба да си купя концентрат сок пак ставало.
Аз имам проблеми със стомаха след зрял боб. От секциото насам не ми понася нито нахут,нито зеле,сега и боб. Какво пиете за стомашни болки? Имам и спазмалгон и ранитидин, не знам кое. Трябва да намеря читав гастро да ида на профилактичен преглед ☹

# 139
  • Мнения: 1 212
Кактусче, в твоя случай по-добре спазмалгон. Ранитидин е по-скоро за болки, свързани с язва на стомаха и киселини.

# 140
  • Мнения: 1 406
Не съм, но АГто ми препоръча черен бъз за усилване на имунитета, докато кърмя, даже от някоя баба да си купя концентрат сок пак ставало.
Аз имам проблеми със стомаха след зрял боб. От секциото насам не ми понася нито нахут,нито зеле,сега и боб. Какво пиете за стомашни болки? Имам и спазмалгон и ранитидин, не знам кое. Трябва да намеря читав гастро да ида на профилактичен преглед ☹
Една две лъжици сусамов тахан на гладно сутрин. Може и през деня преди ядене.
Спазмалгонът е за облекчаване на болка в гладката мускулатура - менструални болки, спазми ( то и името му такова), колити. Ранитидин е за проблеми със стомаха -киселини, гастрити. Най-добре лекар да те види.
 Иначе аз пиех талцид при киселини. Но преди десетина години. Що не пробваш и биоанацид, ако имаш киселини след бобовите? Също се сещам бусколизин пиех преди години.
Дано не е проблем със жлъчката или дванадесетопръстника както го описваш.

# 141
  • Мнения: 7 776
Не са киселини, ами много газове, но и болка след тях. Тахан имам, утре ще хапна на гладно. Май имам и бусколизин, ще проверя, благодаря ви!
Трябва да намеря време и лекар при всички случаи.

# 142
  • Мнения: 95
Еспумизан изи ми е спасението за газове - в случая няма газове, няма болка. Даже, ако ще прегрешавам с някоя храна пия и превантивно, но аз съм с проблеми от години и знам кое, как ще ми подейства.

# 143
  • Мнения: 4 962
След секциото и аз съм така, подут корем и понякога болезнени газове. Наскоро направих една криза, оказаха се камъни в жлъчката и ме поставиха на диета. От тогава ми е много леко, чувствам се по- добре. Бобови и аз почти не ям точно поради тази причина, а много обичам. Сега хапвам доста извара, плодове и зеленчуци, кашкавала го спрях. Може би трябва коригиране в диетата? При всички случай се консултирай с доктор.

# 144
  • Мнения: 6 622
Някой пил ли е сироп от черен бъз през кърмаческия период?
Изпих една камара лекарства и антибиотици напоследък и ми се ще малко подсилване на имунната система.
Аз пиех сироп от черен бъз, но не видях ефект от него.

# 145
  • Мнения: 1 406
Писала си болки в стомаха и от там реших че са киселини. Газовете обикновено са в корема. Вероятно имаш обострен колит. И аз понякога имам много газове. Сега допивам капките на децата Joy еспумизанче, боботик. Облекчават ме. Имаше едни оранжеви капсули, за възрастни. Но сега не си спомням името им и нямам време да ги търся. Бяха ми ги изписали за колита. Май дегазин се казваха.
Сещам се и за чайче от копърче...за газовете. Детски лекове за кърмещи мами. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 146
  • Мнения: 4 377
Лимонче, между другото, пих една кутия изопринозин, но и детето пи, та решихме с педитърката, че е допустимо и го пих докато и детето го пиеше. Тя педиатърката твърди, че не може да се пие по време на кърмене, но моя близка, която е лекар, като роди каза е видяла да дават на новородените е неонатологията, така че не би трябвало да е забранено.
А колко мрънка педиатърката, че още кърмя...не е истина. Достатъчно съм била дала на детето и да спирам...ще спра, но когато детето е готово, а не както бяхме на сред болест или с 3 напъпили кътника, които мъчат детето.
Кактусче, аз бях така със стомаха с първото ядене на леща след година пауза на всякакви бобови. Но следващия път вече ми беше добре. Аз пия еспумизан при подуване и газове. Иначе тахан и мед разбъркани 1:1 е супер на гладно за стомаха. Когато имах гастритни проблеми на гладно ядях 1 лъжица пектин разтворена във водичка с малко мед за вкус.

# 147
  • Мнения: 6 622
Изопринозин и аз пих, даже още докато беше съвсем малка. Педиатъра каза, че няма никакъв проблем. Когато имах проблеми с имунитета в началото изпробвах всички бабини рецепти и витамини и не видях никакво подобрение. Накрая реших, че ще я карам по-смело и започнах Изопринозин+ биобран. Две седмици пих Изопринозин и след това си останах само на биобран. Не съм имала проблеми от тогава, дано да нямам вече за напред, че се ужасявам само от мисълта.

# 148
  • Мнения: 4 377
Дано! И аз сега се чудя каква бабина рецепта да пробвам...

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Не са киселини, ами много газове, но и болка след тях. Тахан имам, утре ще хапна на гладно. Май имам и бусколизин, ще проверя, благодаря ви!
Трябва да намеря време и лекар при всички случаи.

Кактусче, аз си оправям стомаха с маринован джинджифил. 😁 Или взимам онзи маринования, който дават в Хепи като поръчаш суши, или корен и пресовам с преса за чесън. Помага ми безотказно при подуване и газове, само да обичаш джинджифил.

Общи условия

Активация на акаунт