Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 268
  • 754
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 010
Благодаря, дами! По-интересното е, че последните 2 седмици съм вечно гладна, прекалих с ориз и паста, без енергия, никаква сила за тренировки, чувствах се като парцал.

Ще гледам да не става навик - може би е преумора от корона, изолация, работа и т.н.

# 436
  • Мнения: 6 622
Момичета, препоръчайте ми добър АГ с опит със СПКЯ. Моето АГ е отпуска, а вече не се чувствам добре и не мога да го чакам. Кървенето ми се усилва, а аз съм много отпаднала.

# 437
  • Мнения: 237
Момичета, препоръчайте ми добър АГ с опит със СПКЯ. Моето АГ е отпуска, а вече не се чувствам добре и не мога да го чакам. Кървенето ми се усилва, а аз съм много отпаднала.


Не знам дали има АГ което специализира за поликистозни яйчници, но бих ти препоръчала Пелев “Селена” и Амалиев, и двамата са от Пловдив

Ако не се чувстваш добре отивай в спешната, това не е шега

# 438
  • Мнения: 155
Здравейте дами 🙂 има ли от вас такива с ПКЯ и инсулинова резистентност.. Миналата седмица си пуснах изследвания и към пкя допълнихме ИР.. Ендокриноложката ми изписа да пия глюкофаж и иногинол, като иногинола го пия рано сутрин, а глюкофаж след ввчеря.. От два дни след приема на глюкофаж, получавам адски болки в горната част на корема (под гърдите) и няма минаване. В листовката като странични ефекти са описани диария, повръщане.. Уж нямам язва или гастрит.
През деня си пия и другите предписани от аг - фк, вит Д, пикозитол и от няколко месеца си пия и вечерна иглика 2х2 от М до О.
Та въпросът ми е дали някой от вас получава болки след приема на глюкофаж..🤷🏼‍♀️ Извинявам се, ако не съм в правилната тема

# 439
  • Мнения: 2 847
Дъщеря ми е с ПКЯ и има ИР ,обикновенно са свързани.Има тема за ИР .Аз също имам ИР ,и двете пием глюкофаж ,имах аз леко неразположение и разстройство в началото.Дъщерята каза ,че нищо и няма. В началото и двете пиехме глюкофаж  ХR таблетите и ми се мотаеше главата ,направо яко.Но се привиква.Сега съвсем леко ме успива ,но аз го пия точно преди да легна.Тя е на обикновения глюкофаж сутрин и вечер и е Ок .Нищо и няма.
Аз се впечатлих от другото което пиете-пикозитол + иногинол?!Тези са едни и същи.Даже пиете фолиева киселина ,а тя е налична в пикозитола.Скромното ми мнение е че сте си пресилили тялото.Спазвайте хранителен режим и се старайте когато пиете глюкофажа поне 1 час преди и 1 час след него да не пиете други лекарства.Питайте и в темата за ИР за по сигурно.

# 440
  • Мнения: 237
Здравейте дами 🙂 има ли от вас такива с ПКЯ и инсулинова резистентност.. Миналата седмица си пуснах изследвания и към пкя допълнихме ИР.. Ендокриноложката ми изписа да пия глюкофаж и иногинол, като иногинола го пия рано сутрин, а глюкофаж след ввчеря.. От два дни след приема на глюкофаж, получавам адски болки в горната част на корема (под гърдите) и няма минаване. В листовката като странични ефекти са описани диария, повръщане.. Уж нямам язва или гастрит.
През деня си пия и другите предписани от аг - фк, вит Д, пикозитол и от няколко месеца си пия и вечерна иглика 2х2 от М до О.
Та въпросът ми е дали някой от вас получава болки след приема на глюкофаж..🤷🏼♀ Извинявам се, ако не съм в правилната тема

Свържи се с ендокриниолога

# 441
  • Мнения: 155
Дъщеря ми е с ПКЯ и има ИР ,обикновенно са свързани.Има тема за ИР .Аз също имам ИР ,и двете пием глюкофаж ,имах аз леко неразположение и разстройство в началото.Дъщерята каза ,че нищо и няма. В началото и двете пиехме глюкофаж  ХR таблетите и ми се мотаеше главата ,направо яко.Но се привиква.Сега съвсем леко ме успива ,но аз го пия точно преди да легна.Тя е на обикновения глюкофаж сутрин и вечер и е Ок .Нищо и няма.
Аз се впечатлих от другото което пиете-пикозитол + иногинол?!Тези са едни и същи.Даже пиете фолиева киселина ,а тя е налична в пикозитола.Скромното ми мнение е че сте си пресилили тялото.Спазвайте хранителен режим и се старайте когато пиете глюкофажа поне 1 час преди и 1 час след него да не пиете други лекарства.Питайте и в темата за ИР за по сигурно.

Да знам, че са едни и същи и когато ми изписваше иногинола ѝ казах, че пия пикозитол и тя каза добре, няма проблем и това да добавиш 🤷🏼‍♀️
Фолиевата кисилина я пия метилирана и затова е отделно..
Нямам връзка с еднокринолога, защото бе гостуваща и нямам представа кога ще дойде пак, а някак си не искам да ходя при друг..

# 442
  • Мнения: 667
Аз също в началото имах неразположения от Глюкофаж. Около седмица беше така и след това отмина. Да уточня, че се приема по време на хранене. Няма отношение с останалите хр. добавки, които приемате. Аз съм пила същите и съм била ОК. Просто е дискомфортно в началото. На мен като ми го предписаха точно това ме предупредиха. Ако продължи повече от 10 дни се свържете с лекаря предписал ви го, за да прецени и ако е необходимо да смени с друг вид метформин(напр.Сиофор).

# 443
  • Мнения: 1
Искам да питам колко време след приема на кистоп трябва да се пазя от забременяване ?  И това противозачатъчни ли са или хранителна добавка ?

# 444
  • Мнения: 7 568
Това е хранителна добавка, не противозачатъчно. Ако не целиш бременност, и през приема, и след това трябва да се пазиш.

# 445
  • Мнения: 201
Здравейте,

Исках да попитам при изключване на млечните продукти от диетата дали е позволено заменянето им с веган такива като веган сирене, кашкавал, масло? Прочетох, че трябва да се избягват соевите продукти, тъй като влияят на естрогена, така че ще търся такива без соя. Също ако продуктите са безлактозни това помага ли, като безлактозно кисело мляко например или идеята е друга? Иначе си купувам ядково мляко, но ще пробвам да си го правя сама вкъщи занапред. Относно кафето пия 1 сутрин, а за следобяд си купих безкофеиново, за да мога да започна да отвиквам от този навик. Ако имате други съвети относно храненето при СПКЯ бих се радвала да споделите.

# 446
  • Мнения: 3 010
Няма категорични доказателства, че млечните влияят зле на поликистозата. Аз лично гледам да не прекалявам.

# 447
  • Мнения: 201
Няма категорични доказателства, че млечните влияят зле на поликистозата. Аз лично гледам да не прекалявам.

Аз по принцип се опитвам да се храня кето. Отслабнах с около 5 кг, колкото имах нужда общо взето, но поликистозата ми си стои. А ми се струва, че доста използвам млечни и затова се чудя дали може да се заменят с нещо, защото пълното им изключване ми е трудно. Но ще се старая да ги намаля.

# 448
  • Мнения: 3 010
Тя поликистозата ще си стои, докато си жива Simple Smile Въпросът е да не й обостряш симптомите с лошо хранене и начин на живот.

# 449
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Така е.
Аз от както се помня съм с ПКЯ.
Понякога е по-добре положението, понякога - по-зле, но си я имам постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт