Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 44 754
  • 754
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 751
Моля те, за забременяване - смени АГ с репродуктивен, който ще ти обърне наистина внимание. Не е задължително да стигаш до процедура, дори и до инсеминация, когато си в правилните ръце. Отиди при някой, който ще вземе предвид всеки детайл от цикъла и хормоналния ти статус. Ти вече си стигнала до този извод и сама - само си губиш времето. Просто в момента кварталният АГ не е на дневен ред.

# 46
  • Мнения: 298
Моля те, за забременяване - смени АГ с репродуктивен, който ще ти обърне наистина внимание. Не е задължително да стигаш до процедура, дори и до инсеминация, когато си в правилните ръце. Отиди при някой, който ще вземе предвид всеки детайл от цикъла и хормоналния ти статус. Ти вече си стигнала до този извод и сама - само си губиш времето. Просто в момента кварталният АГ не е на дневен ред.
Всъщност АГ-то което посещавам е репродуктивен специалист  в доста реномирана болница, за това и казвам че тези диагнози които ми поставя са много несериозни и като цяло отношението е много несериозно което много ме озадачава, за това и с мъжът ми сме решили да отидем на друго място където наистина да ни обърнат внимание както трябва.

# 47
  • Мнения: 3 010
Моля те, за забременяване - смени АГ с репродуктивен, който ще ти обърне наистина внимание. Не е задължително да стигаш до процедура, дори и до инсеминация, когато си в правилните ръце. Отиди при някой, който ще вземе предвид всеки детайл от цикъла и хормоналния ти статус. Ти вече си стигнала до този извод и сама - само си губиш времето. Просто в момента кварталният АГ не е на дневен ред.
Всъщност АГ-то което посещавам е репродуктивен специалист  в доста реномирана болница, за това и казвам че тези диагнози които ми поставя са много несериозни и като цяло отношението е много несериозно което много ме озадачава, за това и с мъжът ми сме решили да отидем на друго място където наистина да ни обърнат внимание както трябва.

Здравейте, моят лекар казва, че при СПКЯ сравнително рядко се стига до ин витро и обикновено друг вид стимулация е достатъчна, ако не успеете по естествен път. Успех! Heart

# 48
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Зависи. Точно моята АГ, репродуктивен специлист, ми каза, че много от жените с ПКЯ и ИР се налага да забременеят инвитро, защото не се пукат фоликулите, тъй като от поликистозата обвивката на яйчниците е много дебела и не позволява да се отдели яйцеклетката. Моят случай е точно такъв. Не образувам доминантни фоликули без стимулация, а образувайки се, не се пукат дори с инжекция за пукане и се наложи инвитро. Затова препоръчвам да се обърнете към репродуктивна клиника.

# 49
  • Мнения: 2 050
На Запад вече докторите смятат,  че основната причина за СПКЯ е хиперинсулемията и е лечима с подходяща диета. Ето една статия по темата

http://www.tuitnutrition.com/2019/06/pcos.html?m=1

А тук има клипче с лекция на една ам. докторка.

https://idmprogram.com/pcos-lecture-from-low-carb-denver/

Дъщеря ми в тинейджърска възраст имаше СПКЯ.  Гинеколози и ендокринолози ми казваха генетично е. Що сълзи съм изляла,  що пари съм пръснала за скъпи кремове за лице за акне,   за фотоепилации,  ходене до София по ендокринолози. Ми не е генетично. Просто в този период на съзряване ядеше боклуци и е развила инсулинова резистентност. Не съм знаела,  не съм имала инфо как да излекувам детето си.

Успех,  момичета!

# 50
  • Мнения: 391
Момичета, вярвайте или не, аз когато отслабна ми минава акнето на брадичката, което получих всъщност, след като напълнях с едни завидни 6-9 кг за около две-три години. Просто ги качих плавно, но това е. Отслабнах 5-6 кг пак плавно и нямам пъпки вече. Мисля си, че диетата помага при СПКЯ.  🤘

# 51
  • Мнения: 121
Здравйте , имам следния въпрос : мъжът ми прави STD test , който включва болести предавани по полов път и бактериите - микоплазми уреоплазми тн . Всичко излезе отрицателно . Това означава ли че и аз съм ок или трябва и аз да правя същите изследвания ?

# 52
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
Искам да споделя моят опит и дано да съм полезна. Близо десет години се борех с този синдром. Пробвах доста неща и не знам дали беше случайност или не, след прием на Инофолик и Фемикур (хранителни добавки) забременях Simple Smile Не бях от най-тежките случаи, но имах месеци с много закъснения и прескачания дори. Много ми помогнаха за регулирането на цикъла и хормоните и също така спокойствието изигра важна роля. Може да разпитате вашите лекари за тях. Не помня в каква доза ги приемах.

# 53
  • Мнения: 298
Аз пия вмомента фолиева киселина и Richter Cycle Balance който съдържа същите съставки като Инофолика, за момента не виждам ефект, даже един месец след началото на приема въобще не ми дойде цикъла, трябваше да го предизвикаме с дуфастон.Като цяло така и ме разбрах защо не ми дойде, от стрес ли беше, от тези добавки ли и Аг - то не ми даде отговор на въпроса.

# 54
  • Мнения: 854
Здравейте, преди около 2 год. АГ-то ми каза, че имам лека поликистоза на двата яйчника. Имам сравнително редовен цикък 28 - 31 дена. Тази седмица ми каза, че вече поликистозата ми е силно изразена (цикълът ми варира м/у 28 - 34 дена) и е време да започна опити за дете, че след време можело и да не стане. Несериозно ми се стори това изказване, но пък ме и стресна. Според Вас не е ли трябвало да ми назначи някакви изследвания, за да установи наистина колко сериозен е проблемът, а не да ме засилва директно с правене на дете? Май трябва да сменя АГ-то.
П.С. Миналия месец чусках TSH, FT3, FT4 и всички бяха в норма (в случай, че има някакво значение)

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 09:10 от kitty_

# 55
  • Мнения: 7 532
На колко години си? Ако си на 35+, с право те е засилил. Кистите могат да се видят лесно на ехограф. Но е добре да пуснеш и хормони.

# 56
  • Мнения: 854
На колко години си? Ако си на 35+, с право те е засилил. Кистите могат да се видят лесно на ехограф. Но е добре да пуснеш и хормони.
На 25г. Затова ми стана странно, че толкова напористо ми говореше да бързам с правенето на бебе.

# 57
  • Мнения: 298
На мен ми казват също че имам поликистоза, но кисти на ехографа не се виждат и хормоните са добре,но пък цикъла е на 33-35 ден,  Аг-то не ме праща на някакви допълнителни изследвания, кажете ми какви изследвания да си направя още за да затвърдим диагнозата или да я отречем?

# 58
  • Мнения: 121
Ами малко звучи нетактично да ви казват така в прав текст за бебе , но до известна степен има истина в това - все повече жени в детеродна възраст имат поликистоза и затруднения със забременяване/износване . По принцип ако имате партньор до себе си ,не е зле да се замислите и планирате в следващите няколко години , наистина след 30 е по-трудно . Относно поликистозата - това е метаболитно заболяване което може да се регулира с правилна диета и хранителни добавки . Аз бих ви посъветвала да започенте прием на витамини които да ви потдържат и да не прогресирате . Чела съм доста литература , основно се препоръчва инозитол , витамин Д , цинк , омега 3 . По принцип традиционната медицина не отделя достатъчно внимание , но холистичните доктори лекуват с витамини и билки (мака, вечерна иглика и др) . Истината е , че когато си млад и не планираш за деца , не обръщаш внимание на тези неща . Аз от тийнейджър съм с нередовен цикъл , който си продължава и до сега , никога не се бях замисляла за причина , поликистозата е сравнително ново състояние и значително пренебрегвано от лекарите . От около година се опитвам да регулирам цикъл с добавки , става но е трудно и бавно , ако преди 10 години имах информацията която имам сега , нямаше да съм в това положение (сега съм на 34 Blush )
Здравейте, преди около 2 год. АГ-то ми каза, че имам лека поликистоза на двата яйчника. Имам сравнително редовен цикък 28 - 31 дена. Тази седмица ми каза, че вече поликистозата ми е силно изразена (цикълът ми варира м/у 28 - 34 дена) и е време да започна опити за дете, че след време можело и да не стане. Несериозно ми се стори това изказване, но пък ме и стресна. Според Вас не е ли трябвало да ми назначи някакви изследвания, за да установи наистина колко сериозен е проблемът, а не да ме засилва директно с правене на дете? Май трябва да сменя АГ-то.
П.С. Миналия месец чусках TSH, FT3, FT4 и всички бяха в норма (в случай, че има някакво значение)

# 59
  • Мнения: 854
Ами малко звучи нетактично да ви казват така в прав текст за бебе , но до известна степен има истина в това - все повече жени в детеродна възраст имат поликистоза и затруднения със забременяване/износване . По принцип ако имате партньор до себе си ,не е зле да се замислите и планирате в следващите няколко години , наистина след 30 е по-трудно . Относно поликистозата - това е метаболитно заболяване което може да се регулира с правилна диета и хранителни добавки . Аз бих ви посъветвала да започенте прием на витамини които да ви потдържат и да не прогресирате . Чела съм доста литература , основно се препоръчва инозитол , витамин Д , цинк , омега 3 . По принцип традиционната медицина не отделя достатъчно внимание , но холистичните доктори лекуват с витамини и билки (мака, вечерна иглика и др) . Истината е , че когато си млад и не планираш за деца , не обръщаш внимание на тези неща . Аз от тийнейджър съм с нередовен цикъл , който си продължава и до сега , никога не се бях замисляла за причина , поликистозата е сравнително ново състояние и значително пренебрегвано от лекарите . От около година се опитвам да регулирам цикъл с добавки , става но е трудно и бавно , ако преди 10 години имах информацията която имам сега , нямаше да съм в това положение (сега съм на 34 Blush )
Здравейте, преди около 2 год. АГ-то ми каза, че имам лека поликистоза на двата яйчника. Имам сравнително редовен цикък 28 - 31 дена. Тази седмица ми каза, че вече поликистозата ми е силно изразена (цикълът ми варира м/у 28 - 34 дена) и е време да започна опити за дете, че след време можело и да не стане. Несериозно ми се стори това изказване, но пък ме и стресна. Според Вас не е ли трябвало да ми назначи някакви изследвания, за да установи наистина колко сериозен е проблемът, а не да ме засилва директно с правене на дете? Май трябва да сменя АГ-то.
П.С. Миналия месец чусках TSH, FT3, FT4 и всички бяха в норма (в случай, че има някакво значение)
Все пак предполагам е добре първо да се установи колко напреднало е "състоянието" и с потвърждение от страна на АГ да започна приема на витамини или на каквото е нужно. Честно казано не съм много запозната с поликистозата, тъй като, както споменахте, доста се неглижира и до сега гениколожката ми все повтаряше, че щом имам цикъл, значи място за притеснение няма.
Старая се да не приемам много въглехидрати, да се храня само с домашно приготвена храна, наблягам на плодовете и зеленчуците, но явно трябва да се поинтересувам повече за подходящ начин на хранене.
За собствено успокоение, тъй като не е приятно да си в неведение, мисля да си пусна хормонални изследвания и с тях да посетя друг АГ за второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт