Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 021
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 727
+1 за това да не игнорирате проблема, защото сега не мислите за деца. Аз така не обръщах внимание 2-3 години, не се информирах достатъчно и т.н. в момент от 7 месеца правим опити за бебе - неуспешни до момента.
Със сигурност ви препоръчвам и на двете (ифка и кити) да смените гинеколозите и да посетите ендокринолог.
Аз в момента пия добавки - Инозитол, Нак, Аргинин, Фолиева киселина, от 2 месеца пия Агнес и за първи път от 2 години хормоните ми влизат в граници (мисля благодарение точно на Агнес).
Откриването на причината за поликистозата отнема ужасно много време, средства и енергия и упорито търсене на правилния лекар.

# 61
  • Мнения: 298
+1 за това да не игнорирате проблема, защото сега не мислите за деца. Аз така не обръщах внимание 2-3 години, не се информирах достатъчно и т.н. в момент от 7 месеца правим опити за бебе - неуспешни до момента.
Със сигурност ви препоръчвам и на двете (ифка и кити) да смените гинеколозите и да посетите ендокринолог.
Аз в момента пия добавки - Инозитол, Нак, Аргинин, Фолиева киселина, от 2 месеца пия Агнес и за първи път от 2 години хормоните ми влизат в граници (мисля благодарение точно на Агнес).
Откриването на причината за поликистозата отнема ужасно много време, средства и енергия и упорито търсене на правилния лекар.
Благодаря за съвета, аз със сигурност ще посетя друг гинеколог защото така и не ми е доказано има ли я няма ли я таззи поликистоза, Аг-то което посещавам един път ми казва имаш, друг път нямаш това е на база само хормоните които пък са в нормата.Аз също пия фолиева киселина и инозитол за сега не виждам ефект може ми трябва да мине известно време Simple Smileиначе ние също правим опити от 1 година без успех за сега

# 62
  • Мнения: 854
+1 за това да не игнорирате проблема, защото сега не мислите за деца. Аз така не обръщах внимание 2-3 години, не се информирах достатъчно и т.н. в момент от 7 месеца правим опити за бебе - неуспешни до момента.
Със сигурност ви препоръчвам и на двете (ифка и кити) да смените гинеколозите и да посетите ендокринолог.
Аз в момента пия добавки - Инозитол, Нак, Аргинин, Фолиева киселина, от 2 месеца пия Агнес и за първи път от 2 години хормоните ми влизат в граници (мисля благодарение точно на Агнес).
Откриването на причината за поликистозата отнема ужасно много време, средства и енергия и упорито търсене на правилния лекар.
А реално кой следи хормоните - АГ-то или ендокринологът, или пък успоредно и двамата? При кого пъво да отида - гениколог или ендокринолог? Мисля да потърся АГ в Щерев, все пак се водят репродуктивни специалисти.
Ние в момента не правим опити, но коментираме идеята да си имаме детенце. Все пак изчакваме да е напълно осъзнато решението, да сме сигурни на 100%, че в момента това искаме, а не да предприемем такава сериозна крачка само защото една гениколожка ме е наплашила, че на по - късен етап може да нямам деца.

# 63
  • Мнения: 7 235
Бихте ли ми препоръчали добър лекар или МЦ в София? Става въпрос за млада жена със СПКЯ, която иска да забременее, обиколи много АГ, получи различни мнения. Опитите за бебе са съвсем отскоро.

# 64
  • Мнения: 727
Ифка, не винаги това, че хормоние са в референтите граници означава, че са ок. Например Лх и Фсх може да са в граници, но се гледа съотношението между тях. Съветвам те да се обърнеш към репродуктивен специалист (и ендокринолог) и да не си губиш времето с обикновено АГ. Направете и една спермограма, ако все още не сте. Много често и там има проблем.
Кити, важно е да посещаваш и двамата. Някои неща няма как АГ да проследи - щитовидната жлеза например. Щом още не правите опити според мен няма нужда от репродуктивен, по-скоро потърси добър ендокринолог. Може пък да сте открили проблема докато дойде ред за бебето. Blush

# 65
  • Мнения: 175
Мнение за Пикозитол и С-Фем при поликистоза ? Изписаха ми ги преди половин месец.

# 66
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Тъй като в друга тема се разговорихме за диетата при поликистоза, публикувам част от храните, които се препоръчват. Режимът е подобен на кето/палео храненето.
Съветите са от mypcouskitchen и го превеждам в контекста на нашия пазар, тъй като не всички храни са ни познати или се предлагат по нашите магазини.

Скрит текст:
Кое се избягва: Sign No Entry
- газирани напитки (включително натурални сокове)
- рафинирана захар
- обработени храни

Ключови думи Key:
- пасищно
- органично
- натурално
- без хормони
- без антибиотици
- без клетъчно отглеждане
- домашно

Запомнете Sign Exclamation:
- целта е протеинът
- въглехидратите се ограничават
- мазнините са опора

Птиче Animal Rooster:
- пилешко
- патешко
- яйца
- пуешко

Месо Animal Pig2:
- свинско
- телешко
- говеждо
- козе
- агнешко
- заешко

Зеленчуци Flowers Mushroom:
- авокадо
- аспержи
- зеленолистни (маруля, рукола, спанак, кейл, манголд и др.)
- броколи
- брюкселско зеле
- карфиол
- зеле
- целина
- краставица
- патладжан
- чесън
- джинджифил
- зелен боб
- зелен лук/чесън
- гъби
- маслини
- репички
- ряпа
- тиквички

Зеленчуци (в ограничено количество) Flowers Tomato:
- тиква
- цвекло
- моркови
- картофи
- сладки картофи
- камби
- артишок
- праз
- лук
- червен лук
- пащърнак
- домати

Мазнини Nature Droplet:
- авокадово олио
- масло
- кокосово олио
- патешка мазнина
- гхи
- свинска мас
- ядково масло
- ядково олио
- зехтин

Ядки и семена Flowers Chestnut:
- бадеми
- бразилски орехи
- кашу
- кестени
- чиа
- ленено семе
- лешници
- макадамия
- пекани
- кедрови ядки
- шам фъстък
- тиквени семки
- слънчогледови семки
- орехи

Плодове (в ограничено количество) Flowers Watermelon:
- къпини
- боровинки
- червени боровинки
- лимони
- лайм
- малини
- ягоди

Напитки Coffee:
- бадемово мляко
- мляко от кашу
- кокосова сметана
- кокосово мляко
- кокосова вода
- кафе
- комбуча
- чай

Млечни (в ограничено количество) Animal Cow:
- сметана
- сирене
- кисело мляко

Брашна Bread:
- бадемово брашно
- брашно от кашу
- кокосово брашно
- кокосови стърготини
- брашно от ленено семе
- лешниково брашно
- хуск
- брашно от тапиока

За печене Cake:
- ябълков оцет
- бакпулвер
- сода бикарбонат
- гума гуар
- ванилия
- ксантанова гума

Подсладители Donut:
- еритрол
- мед
- кленов сироп
- стевия

Други Misc Speech Balloon:
- оцет балсамико
- бульон (пилешки, телешки, зеленчуков)
- дижонска горчица
- кетчуп с ниско съдържание на захар
- майонеза (най-добре домашна)

+ всякакви подправки и билки. Flowers Herb

Последна редакция: пн, 23 сеп 2019, 17:52 от AnMary

# 67
  • Мнения: 24
И аз страдах от поликистозни яйчници години наред и в продължение на 6-7 месеца неуспешни опити за забременяване, попаднах на хранителната добавка Профертил фемили... не знам от нея ли се случи, тъй като нищо друго не съм пила, но вече съм бременна в 7-мия месец, а всички хормони, като тестостерон, DHEA-S, LH и FSH бяха доста над нормата...

# 68
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Обвързаността на глутена със СПКЯ


1. Симптоми на непоносимост към глутен:
   - храносмилателни проблеми (подуване, запек, диария)
   - нарушения в настроенията (депресия, тревожност, ПМС)
   - поликистозни яйчници и неизяснен фертилитет
   - автоимунни заболявания, замаяност, чувство на преумора след ястия, съдържащи глутен

2. Глутенът като нарушител на хормоналните нива:
   - глутенът може да наруши функционирането на ендокринната/хормонална система
   - повечето посеви (най-вече пшеницата) се обработват с пестициди и ксеноестрогени, които имитират ролята на естроген в тялото

3. Наличие на въглехидрати:
   - пшеницата има високо гликемично ниво
   - високите гликемични нива повишават драстично нивата на инсулин в кръвта
   - повишаването на нивата на инсулин имат ефект върху нивата на тестостерон

4. Зърнени храни, които не съдържат глутен:
   - сорго: има значителни противовъзпалителни свойства, както и антиоксиданти, които намаляват риска от хронични заболявания
      една чаша сорго (192гр.) съдържа: 12 грама фибри, 22 грама протеин и почти половината желязо, от което се нуждаем за деня
   - киноа: богата на фибри и растителен протеин; антиоксидантна храна
•         една чаша сготвена киноа (185гр.) съдържа: 5 грама фибри, 8 грама протеин и разнообразни микронутриенти
   - просо: има противовъзпалителни свойства и нисък гликемичен индекс
•         една чаша сготвено просо (174гр.) съдържа: 2 грама фибри, 6 грама протеин и 19% от дневната нужда от магнезий
   - овесени ядки: отличен източник на бета глюкан, успешно понижават холестерола и нивата на кръвната захар
•         една чаша несготвени овесени ядки съдържат: 4 грама фибри, 7 грама протеин и фосфор, магнезий, витамин B
   - елда: съдържа много антиоксиданти и спомага за намаляване на рисковите фактори при сърдечни заболявания
•         една чаша елда съдържа: 17 грама фибри, 23 грама протеин и над 90% от магнезия и манганам от които се нуждаем за деня
   - амарант: понижава нивата на триглицеридите в кръвта и нивата на холестерола
•         една чаша сготвен амарант съдържа: 5 грама фибри, 9 грама протеин и 29% от желязото за деня, както и магнезий, фосфор и манган

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 5 885
А аз да попитам, как сте с холестерола? Моят е висок, а не съм особено месоядна, и се чудя дали не идва от ПКЯ.

# 70
  • Мнения: 3 196
А аз да попитам, как сте с холестерола? Моят е висок, а не съм особено месоядна, и се чудя дали не идва от ПКЯ.

При ИР холестерола може да е висок, защото неусвоените въглехидрати стават на мазнини. Може да има други фактори, включително генетични.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 5 885
НОМА индексът ми е ОК, според ендокриноложката нямам ИР.
Не съм правила обременяване с глюкоза.
Триглицеридите също са ми в норма.

# 72
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, имам диагноза поликистозни яйчници, пия за цикъла дуфастон, летрозол за овулация, скоро имах киста и бях на регулон. Сега докторката ми предпоръча профекунд хранителна добавка за стимулиране на овулация и редовен цикъл. Някои от вас пил ли го е, не намирам много мнения за него, може би защото е малко по-скъпичък. Ако някоя от вас има мнение ще се радвам да го чуя Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 106
Здравейте, момичета 🌸 Със СПКЯ съм и имам неуспехи със забременяването. Изписаха ми кломифен цитрат след изследвания, прегледи и други методи за стимулация (дуфастон, противозачатъчни). Бих искала да попитам има ли мами, забременели с него

# 74
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета 🌸 Със СПКЯ съм и имам неуспехи със забременяването. Изписаха ми кломифен цитрат след изследвания, прегледи и други методи за стимулация (дуфастон, противозачатъчни). Бих искала да попитам има ли мами, забременели с него


И на мен ми бяха изписани.  Продава се в Турция, тук го няма. Единственото, което се получи беше свръхстимулация и кисти + 5кг, които все още стоят Sad

Общи условия

Активация на акаунт