Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 302
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 751
Кактус, аз с подобна глюкоза и инсулин на гладно 11 бях диагностицирана с ИР. Без натоварване дори.

# 736
  • Мнения: 5 060
Кактус, имаш си инсулинова резистентност. Висока ти е и глюкозата, и инсулинът на гладно. Другите стойности също говорят за това. Виж и HOMA индексът колко ти е висок. За пролактинома сигурно пиеш нещо? Аз съм на достинекс, там е лесно поне. Според мен отиди на ендокринолог, репродуктивен. До тогава режим и движение.

# 737
  • Мнения: 2 510
Кактус, имаш си инсулинова резистентност. Висока ти е и глюкозата, и инсулинът на гладно. Другите стойности също говорят за това. Виж и HOMA индексът колко ти е висок. За пролактинома сигурно пиеш нещо? Аз съм на достинекс, там е лесно поне. Според мен отиди на ендокринолог, репродуктивен. До тогава режим и движение.
Благодаря за отговора и за съвета 😊
За пролактина пия по половин таблетка бромокриптин вечер, тъй като мога да го продължа и при евентуална бременност.
НОМА индекса ми е 3.27

# 738
  • Мнения: 5 060
Дано ти повлияе бромокриптина, аз поне 4 месеца го пих и изобщо не ми спадна пролактина.
Инсулина е хубаво да ти е 5-6-7, глюкозата - под 5. Имай предвид, че изисква време и смъкването, и топенето на гадинките. Понякога може и някоя ниска стойност да е висока за яйчниците ти.  Дай си време Simple Smile

# 739
  • Мнения: 3 010
И аз имах чпв на последна цитонамазка. Докторът каза, че няма отношение към опитите за бременност.
Ще обсъдя с него пак опцията за метморфин обаче.

# 740
  • Мнения: 4 408
Като ви гледам резултатите, все сте с по-добри от моите. При мен инсулин на гладно беше 5.3, но на 60 мин се качи до 190 Confused

От кои ендокринолози сте доволни? На мен само орални конц. предлагат, а не искам.
Пия Инофолик.. овулацията и цикълът се удължиха на 40- и нагоре дни.
Кои са билковите хапчета, които визираше Veronika_Nikolova21?
Аз пиех Кастус и ми действаше много по-добре от Ифонолик. Веднага овулация и цикъл 30 дни. Но скоро не съм имала възможност и място, от което да закупя пак.

# 741
  • Мнения: 191
Това, което в действителност би й било от ползва, е да отиде на добър ендокринолог и да провери за инсулинова резистентност, която вече тряба да се лекува.

Здравейте!
Бихте ли дали препоръка за конкретен ендокринолог, от когото имате добри впечатления /опит.
Благодаря! 😊

# 742
  • Мнения: 14
Здравейте,
Юни 2020 имах 0,83 при норма 5 прогестерон и почнах 6м по кутия (15 дни по 2 таблетки от 12ти ден) и януари след изследвания имах подобрение на 3,4. Следователно започнах прием на дуфастон още 3-4месеца. Първият месец ми дойде на 28ден, което беше супер,защото обикновено ми идва около 35-40ден. Вторият месец обаче на 22 ден ме заболя много корема и ми “тръгна” за малко. Лекарката ми я няма и се чудех, знаете ло каква може да е причината?

# 743
  • Мнения: 1 679
Здравейте,тези лентички индикация за поликистоза ли са?

# 744
  • Мнения: 5 060
Според мен - да. Най-добре в нашия случай е да се следи овулация с фоликулометрия.

# 745
  • Мнения: 1 679
От няколко месеца я следя с такива лентички,до сега си беше ок,и не бяха такива еднакви...  Гинеколог ли трябва да ми пусне изследвания за хормоните ,за да потвърди ПЯ или ендокринолог?Въобще посъветвайте ме какво да правя...Скоро ме гледаха с вагинален ехограф,но лекарката каза,че вс е ок...Тя категорично отхвърля тези лентички за овулация.

# 746
  • Мнения: 5 060
По принцип и за жени без поликистоза лентичките не са най-сигурният вариант. Те показват пик на LH, не овулация на практика. А при жените с поликистоза LH си е висок по принцип. За мен най-добрият вариант е да отидеш на репродуктивен ендокринолог и да споделиш симптомите си - дали ще е напълняване, дали ще е окосмяване или пък оредяване на косата, големи периоди между цикъла и тн. Вече той ще назначи хормони. Плюсът тук е, че ендокринолозите гледат по-голяма хормонална картина. По мое мнение много гинеколози си се интересуват само от половите хормони и изследват тях. А както знаем, хормоните са като скачени съдове и всички си влияят взаимно.

Не при всички поликистози има кисти на яйчниците.

# 747
  • Мнения: 1 679
По принцип и за жени без поликистоза лентичките не са най-сигурният вариант. Те показват пик на LH, не овулация на практика. А при жените с поликистоза LH си е висок по принцип. За мен най-добрият вариант е да отидеш на репродуктивен ендокринолог и да споделиш симптомите си - дали ще е напълняване, дали ще е окосмяване или пък оредяване на косата, големи периоди между цикъла и тн. Вече той ще назначи хормони. Плюсът тук е, че ендокринолозите гледат по-голяма хормонална картина. По мое мнение много гинеколози си се интересуват само от половите хормони и изследват тях. А както знаем, хормоните са като скачени съдове и всички си влияят взаимно.

Не при всички поликистози има кисти на яйчниците.
Благодаря за отговорите ви момичета,въпреки нахлуването ми в темата и че не ме нахокахте,както правят в някои други теми 🌷!
Нямам нито един от описаните от вас симптоми-нито проблем с теглото,нито с цикъла,първото детенце ни се случи веднага и за момента вс беше наред!Сега нещо не се получава,затова започнах и да следя с лентички овулацията и да търся причини... Искам все пак да направя изследвания и да знам,че причината не е в организма... Понеже нямаме репродуктивен гинеколог наоколо,ще пробвам първо с "обикновен",че да видим после...
Хубав ден на всички!🌼

# 748
  • Мнения: 3 010
То просто е навързано като свински черва, можете да имате никакви симптоми или пък много.
След два неуспешни цикъла с летрозол, от този започвам инжекции за овулация. Направо чудесно е. Не знам как ми дойде до главата това. Още повече като се замисля, че и наличието на овулация не е никаква гаранция кога и дали ще забременееш.

# 749
  • Мнения: 153
Здравейте! С един поликистозен яйчник съм. Направиха ми изследвания, които са 5 дни след приключване на менструацията. Утре ще ги нося на гинеколожката. Ще се радвам на мнение и от вас. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт