Имам въпрос за съветите тук

  • 3 845
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 577
Писала съм коментар в тема от мъж,не спирам да имам известия,как бил еди си какъв,как тя е жена и е раждала,как трябвало съчуствие.
Ако е темата на мъжа с 10-дневно бебе - няма аналогия между жена прекарала тежка бременност и след секцио с мъж, станал татко. Ако влезе мъж и каже: "Оперираха ме от апандисит преди 10 дни. Грижа се по цял ден за тригодишно и бебе, уморен съм, боли ме, а жена ми само ми се цупи и ме юрка за секс", със сигурност повечето жени няма да наскачат какъв е мухльо.

# 16
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 346
Рядко иска съвет. По-често е, за да се убеди, че чуждите жени (ако не всички, то поне част от тях) го разбират. Не дай си боже да не срещне разбиране, не се удържа просто.

# 17
  • Мнения: 15 619
Е, не знам как е бил форума преди 15 години. Следя го от 2-3. Споделям това, което ми е направило впечатление. Знам, че има неутрални потребители също. Иизобщо не говоря за няколкото потребителки, които се заяждат с всичко наред.
Но при повечето потребителки го наблюдавам този феномен.
И не виждам лошо, ако един мъж има проблеми вкъщи, да поиска съвет отдруги жени. Все пак мислим по различен начин.

Държа да отбележа, че не е вярно.
И после да питам. Какви са очакванията? Да се отговаря по един и същ начин от всяка потребителка? Отговорите да са коренно различни един от друг? Какво точно?
Има ли смисъл да отбелязвам, че всеки писал отговаря според акъла си и всеки прочел възприема, пак според акъла, но своя, не чуждия?

# 18
  • Мнения: 46 567
Е, не знам как е бил форума преди 15 години. Следя го от 2-3.
Не преди 15, а че от тогава пиша. Мнението ми обхваща и днешни дни.
Седни и почети темите, когато имаш време, явно доста избирателно си чел.

Това си ти, има много други, които не подхождат така. Повечето, според мен. Not all. Wink
Странно, с коренно различна представа съм...

# 19
  • Мнения: 2 779
Дай примери и за едните, и за другите, иначе само си логорействаме.

# 20
  • Мнения: 193
Пиша във форума в продължение на 15 г. и мога да кажа, че това категорично не е вярно. Дори доста пъти обясняват на жените, че е нормално да търпят едно или друго, защото са жени и така било редно.
Разбира се, в случаи, в които нещата са извън фсякаква фанатзия, е нормално да има такива отговори като посочените. И ако поразровиш повече теми ще видиш, че са еднакви, без значение дали питането е за жена или мъж.

Я пак, да изровим моята единствена тема тук от архива и да видим и сравним държанието ми и това на ”мамите”.
Пълно с обиди, епитети, че и цинизми, без никъде да стигна близо дори до описаните по-горе неща. Модерирането и то е точно в този стил, щадящо определения пол и потребители и с различен аршин за мъжете.

# 21
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Аз съм от сравнително скоро тук, но не съм забелязал точно това, което описва авторката на темата. Има няколко индивида, които си бълват змиите и гущерите на общо основание, но те изглежда са така със всички, без оглед на пола. Аз лично съм с двете ръце "ЗА" човек, който излиза извън добрия тон на диалога и без оглед на това какъв му е пола, да получава подобаващ отговор със съответния тон.

За мен не е женска солидарност, а феминизъм.
Феминизъм? Don't make me laugh !!! Повечето тук знаят за феминизма само като термин. От останалите, по-голямата част са псевдо-феминисти, които са феминисти, когато се налага, и не са феминисти, пак когато се налага.
Мисля, че бъркаш феминизма с кондицията "станал/а сутрин от грешната страна на леглото". Я ги питай дали са феминисти вкъщи, при мъжете им...

Изобщо нямам предвид интелигентност и начин на изразяване, а причини един мъж да се подвизава в Типично женски форум.
Като уточнявам, че визирам лаладжиите, които се подвизават в СО, Клюкарника...не мъжете, пишещи в теми с някаква насоченост.Страхотни съвети получих и се възползвах за градината си, от мъж в биоградинарската тема.
Ама да ми развива теории всякакви из СО, ами, сори, за мен това са прекалено свободни откъм време мъже, чудещи се с какви глупости да си уплътняват времето.Вместо да бачкат яко, седнАли на женска седянка.

Причините един мъж да се подвизава в типично женски форум не мисля, че ти влизат в работата. Интернет е свободно пространство и всеки има право да ходи където си иска и да пише каквото си иска, стига да се съобразява с правилата в съответната къща.
Странно (и смешно) е, че споменаваш точно СО. Точно това е мястото, където мъжете най-вероятно биха се включили в "типично женски форум", защото СО (семейни отношения, натъртвам на "семейни") касаят еднакво и двата пола, освен ако не си мислиш, че и да въртиш семейство си е "типично женска работа". Освен това, много от теориите в СО са еднакво абсурдни и смешни, без оглед на това дали са писани от мъж или жена.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 21:17 от AgentProvocateur

# 22
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 346
Я ги питай дали са феминисти вкъщи, при мъжете им...
Що, ще ги бият ли?

Причините един мъж да се подвизава в типично женски форум не мисля, че ти влизат в работата. Интернет е свободно пространство и всеки има право да ходи където си иска и да пише каквото си иска, стига да се съобразява с правилата в съответната къща.
Странно (и смешно) е, че споменаваш точно СО. Точно това е мястото, където мъжете най-вероятно биха се включили в "типично женски форум", защото СО (семейни отношения, натъртвам на "семейни") касаят еднакво и двата пола, освен ако не си мислиш, че и да въртиш семейство си е "типично женска работа". Освен това, много от теориите в СО са еднакво абсурдни и смешни, без оглед на това дали са писани от мъж или жена.
Причините един мъж да се подвизава в женски форум не са лишени от елементарна логика.

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 440
Ами то си е неосъзнат феминизъм в техният случай, но пък много прилича точно на осъзнатият, модерен феминизъм, който гласи, че мъжът трябва да умре. Valar Morghulis.

# 24
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Едва ли, по-скоро биха им посочили вратата.

Причините един мъж да се подвизава в женски форум не са лишени от елементарна логика.
Това не го отричам, но това ти твърдение не прави цитата, под който си го сложила, неверен.

Ами то си е неосъзнат феминизъм в техният случай, но пък много прилича точно на осъзнатият, модерен феминизъм, който гласи, че мъжът трябва да умре. Valar Morghulis.
Продължавам да си мисля, че твърде много ги надценяваш. Вярно, че на секти, подобни на тази, им трябват точно малоумници, които да им разпространяват "идеите", ама то малко и трябва да възприемаш за какво иде реч, а не да си повтаряш репликите като кон с капаци, без да можеш да се аргументираш след това, когато някой реши да ги подложи тия "идеи" на съмнение с някой неудобен въпрос.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 21:32 от AgentProvocateur

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Аз съм феминист и вкъщи. Мислиш ли, че всички тук ни е страх от мъжете ни и вкъщи сме мишки?

# 26
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Не е вярно това. Обикновено в темите има по два лагера с различни тези. Рядкост е всички да са единодушни.
Освен това, доста жени- авторки са отнесли хокане, овикване, или откровени обиди от други жени.

# 27
  • Мнения: 46 567
Я пак, да изровим моята единствена тема тук от архива и да видим и сравним държанието ми и това на ”мамите”.
Пълно с обиди, епитети, че и цинизми, без никъде да стигна близо дори до описаните по-горе неща.
Никой не е казал, че няма грубост. Но същата я има в теми на жени.

# 28
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 346
AgentProvocateur, ама ти наистина насериозно си се взел, че чак на андроцентризъм те избива. Да обясняваш на мен как ще им посочат вратата е равносилно на това да предприемеш подобни действия спрямо жена си. Аз знам защо при целия ми феминизъм това няма да стане. А ти знаеш ли защо при теб няма да се получи, колкото и силно да го желаеш на определен етап?

# 29
  • Мнения: 71
Даа,след като изчетох мненията,май е добре да спра да пиша в  форума...явно си е запазена женска територия,така че да не навирам между "шамарите".

Общи условия

Активация на акаунт