Любители на кучета - 94

  • 18 928
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 941
Добре дошли на новите четирикраки и скоро ще чакаме снимки на малките.
Майката си е мелез на санбернар и кавказка, което не я прави Московска стражевая както беше представена. Това ще са големи бебета и дано наистина си намерят дом с отговорни стопани, въпреки че много се съмнявам в това. За мен тези породи са работни и на тях им трябва стадо, а не синджир или апартамент.
Гледам коментирате някакви екземи. Макс нали ми е с микра екзема и обръснати дупе (не баш дупето, ама близо до него 😂) и ми препоръчаха преди извеждане да го мажа или пръскам с препарат с хлорхексидин. Не знам дали се касае за същото, но не пречи да пробвате.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 10 727
Трябва да има строги закони за това и само лицензирани развъдници да го правят, и да дават кучетата кастрирани, на по-голяма възраст. Тогава няма да има бездомничета. Извинете за крайното ми мнение. Има акция за кучета пуснати без повод, вече съм нащракала паспортите и на двама ни.

# 167
  • Мнения: 3 044
Абе... Аз се ядосах, това е. Нервирам се на хора, които правят такива миксове, нервирам се на хора, които развъждат непородисти, нервирам се за изхвърлените бебета, за всички измъчени, неправилно гледани кученца, за всички препълнени приюти и бездомни доггита. Нервирам се. Не го приемам и въобще няма да се извинявам за крайното мнение. За мен НЕ Е окей, безотговорно е. Моето също е такъв микс..изхвърлено бебе на 40 дена. Не мога да осмисля защо някой с акъла си ще си прави такива експерименти...

# 168
  • Мнения: 2 433
Сиви, ти как го хвана, че има екзема, може да е тъп върпс ама..
Тара нали се овъргаля в тоалетната на рибарите преди две седмици, като последва къпане и с мъжки душгел, освен с нейния.. и то 4-5 поредни търкания, щото човешки таковата трудно се измиват.. ММ онзи ден я извел само за малка нужда и тя да се хвърли в някакво повръщано (това в градска среда на малка тревна площ, не го е видял изобщо).. айде пак с нейния шампоан и после и с неговия душ гел.. Знам, че не трябва, ама бога ми смърди ужасно, а докато сме на работа спи на възглавниците ни, няма как да я оставя.
Та.. след толкова търкане кожата и седи зачервена и се почешва-похапва от време на време.. На вратлето си е направила малко плешиво петно (колкото нокът),щото се чеше все там, а на задния крак пък се хапе, не всеки път на същото място. Знам, че и е раздразнена кожата от душ-гела и цялостното къпане (за две седмици видя повече баня, от колкото е видяла за 2 год), чудя се да я водя ли при вета.. като съм ви казвала какъв цирк е там..

# 169
  • Мнения: 579
Защото кучетата са хубави и заслужават да си имат потомство, за раздаването не се тревожете запазени са Simple Smile и с радост ще бъдат гледани

# 170
  • Мнения: 3 044
Какво значи "заслужават да имат потомство"???? Кучетата ви са красиви, но са непородисти миксове, освен това животните нямат сексуално самосъзнание, демек не страдат, ако нямат поколение или са кастрирани. Нямате реална причина да ги развъждате. Българска глупост . Rage

# 171
  • София
  • Мнения: 8 348
Радвам се, че са запазени, дано имат късмет.

Има специални шампоани за смрадливи учета. Не съм купувала, но като съм избирала съм виждала. Може да пробвате.

Аз, да чукна на дърво, умирисано куче досега не съм къпала. Виж на хапнало съм мила устата, а това го смятам за еднакво гадно, де.

# 172
  • Мнения: 2 433
Имам, на pet head, не помага. Мирише яко на фанта портокал, ама при такива инциденти само мъжки душ гел с шепи, иначе е смърт.

# 173
  • Мнения: 10 789
освен това животните нямат сексуално самосъзнание, демек не страдат

Аз не съм убедена в това твърдение... Sad Личен опит или на мен ми се струва, че страдат, когато са разгонени и ограничени. Страдат, когато им отнемат потомството също. След кастрация също страдат. Последната котка, която кастрирах, Мисата (оказа се бременна), все още не "ми говори", не е същата комуникативна, подмазваща се Миса... Sad Животните не са глупави, въпросът е ние да поемем отговорност за техния живот, претегляйки рисковете. Аз страдам двойно повече, когато погребвам бебета.

# 174
  • Мнения: 3 044
Грешно е да преписваме на животните нашите чувства. Те имат инстинкти за продължаване на вида, а не мераци Simple Smile. Затова се разгонват няколко пъти в годината ( женските) , а мъжките спрямо тях.  Поради факта, че техният неокортекс НЕ е толкова развит, колкото нашия, те не са способни на толкова рационални разсъждения тип "не мога да имам деца и затова тъгувам" . Те имат инстинкти и толкоз, това не е спор, това са си реално доказани факти.

# 175
  • София
  • Мнения: 2 958
Хибискус, човешките "лакомства" наистина са брутално смърдящи. Бека в неделя такова беше хапнала.

Вчера в парка много се ядосах. Идеше ми да хвана един откачалник и да го пребия. Бяхме на кучешката полянка с приятелка на Бека, с която тичат като откачени и виждам, че се задава непознато голямо куче на верига. Веднага хванахме кучетата и започнахме да се отдалечаваме максимално, за да няма сблъсъци. Идиота на края на повода обаче тръгна с бърза стъпка към нас, а кучето изглеждаше не особено дружелюбно. Ние бързаме да се изнесем, този след нас върви. Успяхме да избягаме, а този след 30мин. ни намери и пак в нас се вре. Питам го дали кучето е дружелюбно със себеподобни, а дебила ме гледа с отворена уста и нищо не отговаря. Е, поне не го пусна, но ние се прибрахме. Друг път случи ли се да ни се вре ще го замерям с камъни. Не кучето, де!

Заплождането с цел "Да има едно раждане" не го разбирам и май няма смисъл да изказвам мнение. Лола беше с родословие. Не отговаряше на стандартите, за което ни предупреди развъдчика още, когато я взехме. Кастрирахме я и си решихме проблема с разгонванията, а колко хора искаха кученце....

# 176
# 177
  • Мнения: 2 941
Аз пак да кажа, че е съвсем нормално нашето си куче да е най-красиво. Има логика нали.. защото си е наше. За съжаление в България никога няма да се реши проблема с бездомни, защото всеки е решил, че неговото е нещо повече дори от родословни и награждавани екземпляри. 😕 Стига толкова по темата, дано наистина попаднат в добри ръце мъниците.
Хибискус хванах, че има нещо след като няколко дена пощи и ближе едно конкретно място. Денем и нощем, та чак се събуждах от шума. Прегледах кожата и видях зачервяване. Заведох го на вет и там ми обясниха какво е и как да процедираме. Оказа се, че за последната седмица десетина кучета от града са с такива само при моята ветка. Получава се от треви, още някакви неща (не запомних) и най-честа причина е при мокрене козината остава влажна и от там и екземата. Макс нали всеки ден се цамбурва я в Дунава, я е канала, я в някоя локва, я в подпочвена вода избила в полето.. та явно от там идва проблема при него и само туй запомних. Препоръката за лечение е да се подстриже мястото за д ане задържа влага и да се промива с хлорхексидин. При Макс за два дена започна да завяхва червенината, но ще го мажа още поне седмица.

# 178
  • Мнения: 2 433
Ама с окомера са го гледали, не са пускали натривки,нали?
Мисля и аз да взема едно такова, като гледам е повече за успокояване, май е на основа сребърна вода и някакви неща д ане ги сърби. Дали има спрей?

# 179
  • Мнения: 2 941
Ама с окомера са го гледали, не са пускали натривки,нали?
Мисля и аз да взема едно такова, като гледам е повече за успокояване, май е на основа сребърна вода и някакви неща д ане ги сърби. Дали има спрей?
Да, само с рутинен преглед мина. Аз за това написах горе, ме всеки може да го пробва тъй като ако не помогне поне няма да навреди. Има и спрейове, но в моя град нито в хуманните, нито във ветеринарните аптеки имаха такъв. В София има доста, че ми излизаха резултати от зоомагазини Стефанов. На мен вет ми прави разтвора и мажа, че ми отсипва в шишенце.

Общи условия

Активация на акаунт