Шести клас 2018/2019 - тема 6 - ВАКАНЦИОННА

  • 25 129
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 578
По би ми се искало да е вече за бъдещи осмокласници, ама нА. Трябва да дочакаме реда си тъпеливо Joy

# 631
  • София
  • Мнения: 9 140
По би ми се искало да е вече за бъдещи осмокласници, ама нА.
И това ще стане след някой и друг бял косъм Stuck Out Tongue .

# 632
  • софия
  • Мнения: 25 870
Всеки трябва да мине пътя. Догодина по това време ще сме там  Simple Smile Нито сме първите, нито последните. И това ще мине.

# 633
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 467
По би ми се искало да е вече за бъдещи осмокласници, ама нА.
И това ще стане след някой и друг бял косъм Stuck Out Tongue .
..и поотънели джобове 😆

# 634
  • Мнения: 5 021
Всеки трябва да мине пътя. Догодина по това време ще сме там  Simple Smile Нито сме първите, нито последните. И това ще мине.
Да се надяваме да мине успешно! Записвам се и аз в темата.

# 635
  • Мнения: 8 267
Избрах школа по математика за моя синковец. Отзивите са добри, говорих и лично с ръководителя и мисля, че е точно това, което би му паснало чудесно.
Едно от децата, които ми я препоръча, продължаваше да ходи и в 8-и клас. Каза, че ще ходи и сега в 9-и. Много интересно обяснявали и се решавали доста по-трудни задачи отколкото тези в училище.
С мен изобщо не работи добре. Дадох му да реши задачите от тазгодишното НВО, които са от 5-6 клас, горе-долу половината. Реши ги, но такова разтакаване беше, толкова мрънкане и лигавене. Затова наесен на школа, там няма на кого да се лигави.

# 636
  • Мнения: 3 083
Ston, и аз съм с такъв екземпляр, но няма да се давам.

Отделно си дадох сметка при нас, че детето си знае, че математиката си я учи с мен и в училище пропуска нещата покрай себе си. Нали аз ще му покажа после. Та и на школа може така да стане.
Може да се окаже, че твоето си седи. Nerd

# 637
  • София
  • Мнения: 922
При мен едната седмокласна кампания приключи, сега започвам с тази. 🤗 Надявам се на по- малко нерви,поне наборката си учи сама, ама ще видим... От сега я тресат нервите, но това не й пречи да зареже домашните и да почива. Сега е две седмици на Поморие, на гости на съученичка, а в края на месеца ще бъде и семейната ни почивка на планина. Баба й е решила да ги води на Охридското езеро или в Хърватска за няколко дни, та ще се наживее. Книгите почти не ги е отваряла, а съученичката й ми изрецитира " Опълченците на Шипка ", което е научила сама , без да я карат, за да си помогне. Не съм притеснена за сега. Подготовката по Мат в училище е напълно достатъчна, а по БЕЛ има учителка и се справя чудесно. От мен се иска да я подкрепям и да осигуря пробните изпити.

# 638
  • Мнения: 24 467
...
Отделно си дадох сметка при нас, че детето си знае, че математиката си я учи с мен и в училище пропуска нещата покрай себе си. Нали аз ще му покажа после. Та и на школа може така да стане.
Може да се окаже, че твоето си седи. Nerd

И моят човек чака аз у нас да му обясня, че така най-добре разбирал. И с големия беше така. Примирих се и обяснявам аз. Хем време не губим, хем поне знам със сигурност кое е разбрано, кое не е и на кое трябва да наблягаме. Колективните обучения не са за моите хора, затова и не ги прилагаме. Освен, разбира се, задължителните такива в училище.
Нас нито нерви ни тресат, нито преди са ни тресли. Не смятам, че е нормално за едно такова нещо чак да се тресем, като знам колко по-важни неща има на тоя свят. Готвим си се, четем си литературата, решаваме задачи, давам и преразкази, че сега има повече време, които проверявам аз и си обсъждаме слабите моменти. Това е, което мога да направя до тук. Като почнем учебната година - ще видим дали трябва и нещо друго.

# 639
  • София
  • Мнения: 2 440
ston би ли ми казала от тазгодишното НВО кои задачи (по номера ако може) са върху материала 5-6 клас2 Аз съм много зле с математиката и нямам представа.

# 640
  • софия
  • Мнения: 25 870
Леко ми е като ви чета и виждам, че се опитвате да не превръщате НВО в основия крайъгълен камък в живота на децата. Надявам се да успеем да удържим тази атмосфера. Със сигурност ще трябва децата да бъдат по-съсредоточени и да положат повече усилия, но не е нещо непреодолимо и много по-различно от ученето до момента.
При нас сме залепили до прочитането на "Немили-недраги", научаването на "Заточеници" и в дъъълъг процес "Бай Ганьо". Надявам се, че е напълно на ясно колко има да чете само през август. Ще поднови и уроците по математика. До преди 2 дни бяхме на море, началото на септември пак ще ходим и ваканцията свърши.

# 641
  • София
  • Мнения: 1 578


Отделно си дадох сметка при нас, че детето си знае, че математиката си я учи с мен и в училище пропуска нещата покрай себе си. Нали аз ще му покажа после. Та и на школа може така да стане.



Тя май и мойта така прави.

# 642
  • Мнения: 3 083
Аз лично ще си изтествам тезата, като не тръгнем и на уроци по БЕЛ засега. Казала съм му, че по литература е сам. Чете си, пита си учителката и се спасява. Най-много за граматиката да помагам. Т.е. и там да не блее в училище, защото разчита на курса/ индивидуалния учител.
Учебната му година няма да е различна от предните (аз по математика винаги съм го ръчкала, така че нищо ново). Нататък ще видим. Ако наистина видя, че се мобилизира в училище, ще сме контролна група за статистиката НВО с уроци - без уроци.

# 643
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
И на мен за сега ми е спокойно, надявам се така и да си остане.
Моия хубостник прочете "Бай Ганьо" и много го хареса. Прочете и "Немили-недраги" (тях изобщо не ги хареса Simple Smile )и "Една българка". Предстои му "До Чикаго и назад". Стихотворенията само ще ги прочете, за да се запознае с тях, но едва ли ще го карам да ги учи от сега.
По математика решават задачи с баба си. Щом тя е доволна, аз съм спокойна. Понеже бабет е голям перфекционист, с още по-големи изисквания. Като започна да работи с него миналата година подозирах, че ще се намразят. Joy

# 644
  • София
  • Мнения: 3 576
Моят син със сигурност ще е в "контролната група" без наливане на допълнителни пари в бездънното "второ" образование. За където му стигнат силите сам значи там трябва да бъде.

Общи условия

Активация на акаунт