Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 17

  • 30 314
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31 648


natka, Невена примерно е писала, че парче торта не е толкова страшно. Заради мазнините там не се повишава чак толкова стойностите. Пак се повишават де, иначе няма при толкова изядени торти от моя страна да имам проблеми.

Като пишете за обременяване и ме хваща някакъв ужас пак да го правя.
Мисля си да се наям с торта някой ден и да се боцна  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 4 380
Елора, те тортите имат много захар, имат блатове, ако и са със сметана, и от нея ... Има някои торти, които са направо захарни бомби. То сигурно зависи от тортата, де, колко ще ти повлияе.

# 32
  • Мнения: 12 696
Те къде правят сладкишите само със захар, къде с други гадости, там хептен не можеш хвана кое колко е. Добре че не обичам торти Grinning
Пакетираните сладкиши пък масово с високофруктозен сироп, той е и по-гаден, особено за нас...
Ако тоооолкова ми се прияде нещо от сорта, обикновено правя вкъщи нещо малко, ям и мирясвам. Толкова рядко се случва че не го мисля, а и аз и да искам не мога да изям много, накъртва ми като хапна малко.

# 33
  • Мнения: 4 380
Натка, аз си правя тортите и сладкишите у дома и така знам точно какво има в тях. Купена торта не съм яла от много години. Сигурно към 30. Обичам да правя десерти, но нали се опитвам да огранича захарта последните години, та често не ги и опитвам. Сега като сме само с мъжа ми у дома пък по-рядко правя, за което той се оплаква. Simple Smile))

# 34
  • Мнения: 1 684
И аз не го разбирам това с обременяването. Какъв е проблема  да направиш 200-300 м разходка. Нали сме с ИР. Би трябвало от мъничко движение нищо да не ни се променя.то ако с лека разходка променяхме резултата, означава че клетките ни имат перфектна чувствирелност към инсулина

# 35
  • Мнения: 7 091
И аз не го разбирам това с обременяването. Какъв е проблема  да направиш 200-300 м разходка. Нали сме с ИР.  
Тези, които те изследват не знаят, че си с ИР.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз не разбирам, защо му е на някой, който знае, че е с ИР да си прави многократни обременявания с глюкоза. Спазва си хранителен режим и това е. Това съвсем не е безобидно изследване, освен че е некомфортно да висиш с часове неподвижно в лаборатория.

# 37
  • Мнения: 11 543
Какви са първите признаци и симптоми при ИР? За какво да се следи и какво първо се изследва преди да се стигне до глюкозно обременяване?  Hug

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
При мен само с окръгляне в коремната област,покачване общо на кг и трудно сваляне Disappointed Relieved

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 600
И аз като Доли. Затова натиснах за тия изследвания. Предстои ми преглед за да се потвърди или отхвърли диагнозата от ендокринолог ама на това ми намирисва.

# 40
  • Мнения: X
Какви са първите признаци и симптоми при ИР? За какво да се следи и какво първо се изследва преди да се стигне до глюкозно обременяване?  Hug
Да имаш поне 3 от 5 показатели,като точните цифри не помня,но се гледа:
-обиколка на талия (за жени по-малка от 80-88 см в зависимост от височина и етност)
-добър холестер и лош холестерол
- кръвно налягане (по-малко от 130/80)
-триглицериди
-КЗ на гладно
тук на френски
http://www.doctissimo.fr/html/dossiers/diabete/articles/6593-dia … ino-resistant.htm

Последна редакция: нд, 23 юни 2019, 14:20 от Анонимен

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
При мен само обиколката ми е зле.

# 42
  • Мнения: 18 542
Според моите наблюдения, някои от симптомите са:
 
- рязко покачване на кг или тенденция в плавно покачване на кг без промяна в храненето,
- невъзможност или ограничена възможност за отслабване дори при драстична промяна в храненето,
- йо-йо ефект след диета,
- автоимунни заболявания,
- проблеми с щитовидната жлеза,
- повишен апетит без промяна във физическата активност,
- озверяване от глад
- проблеми със следпубертетно акне,
- повишено кръвно,
- проблеми с жлъчка и бъбреци,
- не алкохолно свързано затлъстяване на черния дроб.
Вероятно има и доста други.

Холестеролът сам по себе си, не е признак на ИР или друго заболяване. ИР, диабет, сърдечни заболявания, деменции имат много хора с нисък холестерол. ИР имат много хора с нормален холестерол.  

# 43
  • Мнения: 11 543
Благодаря на всички! Flowers Hibiscus За сега само омазняване в коремната област имам, но искам да се изследвам. Интересува ме какви точно показатели да пускам?

# 44
  • Мнения: X
Става въпрос за първото, което може да насочи вниманието.  И това е точно обиколка на талия,кръвно налягане и контролен/обикновен/стандартен анализ на кръвта.
 След това идват всички други изследвания черен дроб,бъбреци,жлеза и т.н.
При мен САМО холестерола е висок (и добрия също) т.е. нямат причина да ме наливат с глюкоза. Но аз си имам едно наум и си правя каквото трябва от мноооого години (имаме си наследство от дядо диабетик и диабета не пропуска поколение )

Общи условия

Активация на акаунт