91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 61 131
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 264
Информацията, която имам за мястото и часа на провеждане, е City Stage в подлеза на НДК от 13:00 до 17:00 ч.

# 466
  • София
  • Мнения: 1 535
А някой да подскаже нещо за костюмирането? Уж щяха класа нещо заедно да се организират и решават, но накрая май се поразмили нещата и "всеки се спаява поединично".
Та има ли някаква тема, изисквания за елементи..? Новобранци сме Blush и неориентирани (8 кл.).

# 467
  • София
  • Мнения: 3 610
Темата е " Машина на времето" , така че
нещо от миналото, бъдещето или каквото ви дойде на ум.

# 468
  • Мнения: 3 974
Някога ходих на Фашинг в подгответо. Май новобранците са най-големи ентусиасти. Спомням си, че бях циганка, защото костюмирането беше лесно, имах дълга, тъмна коса и с малко червило и чернило нещата заспаха. Настоящата тема също позволява всеки да се премени с каквото има. Важен е духът и забавлението.

Мен повече ме тревожи доколко ще е затоплена залата. Моята се е накиприла с рокля с гол гръб, естествено, без ръкави....В това време на вирусни инфекции, не ми се ще да я прибирам болна.

# 469
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Шарлот, топла е залата, не се притеснявай за детето.

Днес определено ще се забавляват, настроението е на макс!
Аз лично имам само хубави спомени от фашингите навремето, дано и за тях останат така приятно незабравими.

# 470
  • София
  • Мнения: 1 535
От сайта:
"Ръководството на 91 НЕГ “Проф. Константин Гълъбов” ви информира, че 25 февруари 2020 г. е обявен за неучебен ден, защото между 13:00 и 17:00 часа  ще се проведе традиционният празник Fasching 2020.
Родителите на учениците от 8. клас са поканени да приберат децата си в края на събитието...."

Не е ли малко странно (болднатия текст) - та те като са втора смяна се прибират в 19 ч. сами от у-ще. Защо се предполага, че в 17 трябва ние да ги взимаме? Предполагам, че няма някаква импровизирана РС, а по-скоро ръководството иска да е сигурно, че няма да останат на късни купони ли..., що ли..?

# 471
  • София
  • Мнения: 18 025
Заради афтър партито, предполагам. Училището носи отговорност само за самия Фашинг.

# 472
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Именно. Освен това, доколкото разбрах, на 8-класниците са раздадени декларации и техните родители могат да декларират, че децата им ще  се прибират самостоятелно след събитието.
А всички участници следва да носят декларации от родителите си, с което заявяваме, че сме запознати, че децата ни ще са извън училището този ден.
Дано се забавляват децата!
А за тези, които не са подготвили тоалети, спокойно могат да си отидат и с ежедневно облекло. Никой няма да ги върне. Важното е настроението, да се поопознаят различните випуски и да си създадат усещането за принадлежност към НЕГ.

# 473
  • София
  • Мнения: 607
Имам едно питане към мамите на деца от немския отдел. В петък разпределиха немчетата в класа на сина ми. Падна му се момче, на което той писа по WhatsApp, за да се запознаят онлайн. В отговор немчето му е написало, че вече не е в училището, с което немската прави обмен, тоест няма да участва в обмена и синът ми на практика остава без партньор за обмена. Как се процедира попринцип в такива ситуации? Намира ли се ново немче, или просто оставаме без такова, когато немската група дойде в България?

Не знам дали е само тази година, но на мен ми се струва, че организацията с тези посещения доста куца. В класа на сина ми също до миналата седмица не се знаеше разпределението. Отделно разместиха датите на посещението от немското училище при нас. Момчето, което е разпределено при сина ми не отговаря на мейл или на WhatsApр.
Оправданието на класните било, че с този град и училище обменът се провеждал за втора година. Но въпреки това все си мисля, че малко повече отговорност и от двете страни не би била излишна.

# 474
  • София
  • Мнения: 6 171
Нямаше дадени декларации. Подписах две със свободен текст, че ще си тръгне сам и че могат да го снимат. Въпреки че втората ми се явява излишна - няма костюм, та едва ли някой ще го снима.

# 475
  • София
  • Мнения: 1 535
Galimar,  декларацията, която младежа ми даде да разпиша беше точно, че сме запознати, че ще са извън у-ще и съгласие за снимки. За самостоятелно прибиране нямаше текст, а и аз не знаех тогава (не бях чела още сайта на у-щето), че е тема. Съответно нищо не съм писала. Нямам възможност да го взема. Все се надявам, че ще ги пуснат да си ходят сами - нали идеята е осмокласниците да не окъсняват. JoyJoy
Весело да им е на децата!

# 476
  • София
  • Мнения: 478
Не съм виждала декларация, а и сега разбирам, че се очаква да се взимат осмокласниците. След като цяла вечер нищо не каза моят образ, сутринта към шест намирам бележка с информация за темата на Фашинга тази година. Е как да съдействам? И сега имам угризения леко. Дано има и други неподготвени

# 477
  • Мнения: 626
Заради афтър партито, предполагам. Училището носи отговорност само за самия Фашинг.

Затова значи моят каза, че ще излиза към 17 часа ... Smiley

# 478
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
До мен декларация не е стигала, някъде в чантата й явно си почива Smile
Там всички всякак се снимат, не знам как ще разберат кой е с декларация и кой не. Нежелаещите явно трябва да се индикират отчетливо и ясно. Smiley

# 479
  • София
  • Мнения: 6 171
За декларациите зная, защото класната писа на родителите, а не защото сина ми ми е казал. Аз от там рабрах и за събитието, а не от него.

Общи условия

Активация на акаунт