За луканката...

  • 3 397
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Не съм живяла извън БГ за повече от месец. И когато либето дойде да се присъедини към мен и да се приберем заедно, аз му поръчах да донесе кисело мляко и сирене. Амн от кефир, йогурт и други подобни помии. Не че тук примирам за мляко, ама на!

# 16
  • Мнения: 7 837
Единственото, към което все още сме пристрастни, е БГ сиренето, него продължаваме да си го поръчваме. И Загорка от време на време  Grinning
На всичко друго има заместители.

# 17
  • Мнения: 2 257
Аз от как се помня обожавам луканка и суджуци - още от ранно детство. Без тях не мога. И тука яко ме тресе абстиненцията.
Мъжът ми - американец - вече сам ходи да си купува Загорка - научи магазина и не му трябват напътствия.

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моят стомах може да говори надълго за патриотизъм, ако има кой да слуша, вси4ко от бг ми е по-вкусно, нали си е свикнал, мекерето и си иска до откат и вкусните зелен4уци и плодове и сирене, и саламите, лютениците, домашните сладка, компотите, кашкавалите, а да не гворим за достъпноста в коли4ествата!киселото мляко го има, не е баш наш?то ,но става !ах, луканката си е супер и пастърмата! тука кайма не се намира, ако не поръ4аш да ти направят и е една постна!няма сланинка!но бирата в бг   обира то4ките на мъжа ми, каквото и да му предлагат пак си е бг бира -най-най!аз като се върна не смогвам да пълня хладилника!голямо угаждане пада!

# 19
  • Мнения: 2 257
направи ми вЧепетление в оня списък, че май никой не спомена българско червено вино.
все са някакви неща, които така да се нарежат, наредят в чинийка..  Wink...

Само Мавруд влачим от БГ, други вина тук си има хубави в изобилие.
Аз пък не свързвам луканките и вафлите с патриотизъм - само да допълня. С чист гастрономизъм са свързани при мен специално.

# 20
  • Мнения: 154
Единственото нещо,което ми липсва това е чубрицата,.... друго всичко има тук,или поне се намират заместители... ама чубричката неее  Sunglasses Laughing Grinning

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Напомнят ни за Родината и за детството може би  Thinking Постепенно с времето обаче започват да не ти липсват толкова много май. Преди и аз мъкнех луканки и пастърми  Laughing сега се задоволявам с това което изяждам докато съм в БГ Wink Единствено нося чубрица, сминдух и мавруд  Flutter Лошото е, че мавруда обикновено отива за подаръци  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 427
Леле Лениии, каква тема си отворила,ми на теб не ти ли мина през ума че я четат и бременни,а?!
От БГ нося винаги с мен за към Итали-то:
Ракия,домашна!поне 4 бутилки.На летище никой нищо не казва,а май имам право само на 2 Wink.
Чубрица.И аз на всяка манджа меродия като Нана.
Джоджен-на боб как върви!
Копър запечатан в бурканчета от пюре,поне 2 броя.
Локум!Правя страхотни козуначени кифлички с локумец.
Шуменски или търновски суджук.
Пушено пиле,вакумирано.Тук няма ,а аз умрам за него.Особенно за закуска ,в-у филииика с масло и поръсено с червен пипер.
А,ето червен пипер.
Сладко от рози,по разбираеми причини.
Последния път ,като се върнах май месец влякох от България до Италия огромен козеник 2 на 3 метра...
Голям съм Бай Ганьо hahaha,признавам си,ама какво да правя.Иначе от последния модел Ронкато се носеше малко воня на мокра овца,ама какво толкова,иначе пък тукашните ми приятелки полудяха от завист.Дали да не развъртя бизнеса с козеници?! newsm78

# 23
  • Мнения: 5 462
Вие италианките хич не се оплаквайте от хубави салами , там при вас ги има в изобилие.И са далеч по хубави от нашенските луканки, суджуци и тем подобни... eat

# 24
  • Мнения: 2 427
Маркрит,къде ги бе пиле златно? Laughing
Аз от италянските колбаси съм най-фен на сорпресатата и на онзи салам от сицилия приличащ на нашия петрохан само че в пикантен вариант.
Купувам и Шпек на Алто Адиче,но обилно го поръсвам с чубрица.Коппата не е лоша,и брезаолата с лимон,зехтин и пармиджано...НО НЕ СА КОЙ ЗНАЕ К'ВО
Просто нямат сравнение с нашенските си колбаси.Може би защтото са все абсолютно неподправени.Мой мъж като е в Бг се убива да яде наденички,а тук не му харесват...ми то само кайма натикана в черво. newsm78..ни вкус ни мирис има.
Вчера барбекюто мина без грам подправка ,направо си изгризах ноктите,може ли ДА ЦВЪКНЕШ МРЪВКА НА ГРИЛЛ БЕЗ ПОДПРАВКИ,МИ ТО ТОВА СИ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ #Cussing out #Cussing out #Cussing out!!!!!!

# 25
  • Мнения: 5 462
Е на мен ми харесват италианските , първо че са много по вкусни и второ не са толкова влажни и пълни с вода като нашенските.И  не се скапват за отрицателно време за разлика от българските струва ми се че и е също въпрос на технология.Нашите  салами като поседят повече от три дена в хладилника и направо си миришат на мърша.Говоря за колбасите които се произвеждат в момента , а не тези които ги правеха едно време ! Относно месото в България и моите близки които са от Италия са на мнение че месото ни като цяло не е лошо .И те като дойдат тук в Бг си хапват от българските колбаси , но ми се струва че по скоро за да пробват нещо нашенско , да опитат от всичко от любопитство.Така както и ние правим като отидем в чужда страна.

# 26
  • Мнения: 1 526
За мен луканката е по скоро символ, невидима връзка, спомен, носталгия, далеч не е само колбас.
То тук внасят и продават български, но съвсем друго е сам да си си го донесъл, за целта си бил в Родината

# 27
  • Мнения: 5 462
За мен луканката е по скоро символ, невидима връзка, спомен, носталгия, далеч не е само колбас.
То тук внасят и продават български, но съвсем друго е сам да си си го донесъл, за целта си бил в Родината

Много правилно казано ......по скоро носталгия , символ ! newsm10

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Simple Smile
 само не мога да разбера какво толкова и има на тази ракия ..все като ми доидат на гости все ми носят по 3-4 литра .. а ние с мъжо не пием ..разтриваме се се нея Simple Smile . луканка оби4ам ..ама 4ак пък толкова да ми  домъ4нява . сиренето ни е неповторимо наистина .. ама 4ак пък толкова ... вси4ко им  заместител
 на мен това което ми липсва е компотите на баба и лютеницата й  , кьопалото , пе4ените 4у6ки в "4у6копека" ..ей такива дома6ни работи ..кървавицата ...

# 29
  • Мнения: 1 860
 Брех, ХулигАнче, прати малко ракия насам...Всичкото сиганин я пие. С една голяма шопска салата...Те тук и уиски не знаят как да пият, само го развалят с кола и лимонаТа.

Общи условия

Активация на акаунт