За луканката...

  • 3 404
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
Вчера на една приятелка и взехя 3 щафети луканка на летището, много и беше мъчно, но добре че отнесе глоба.

# 46
  • Мнения: 2 257
Като заговорихте за луканки се сетих за това детско от едно време"Рицарят на бялата дама"-дето децата намериха пещера и почнаха да копаят в нея и си мислеха че ще намерят съкровище и накрая се озоваха с склад пълен с луканки ,кашкавали ,сирена  и..др  а те милите си мислеха че е останало от вековете и беше яко нагъване на луканка ,направо отхапваха от луканките без да режат -ама те на филма едни хубави пресни луканки...абе мани  Crazy

 Joy Е не, точно това си представям и аз всеки път, като си помисля за луканка Laughing  Дори си спомням точните думи на момиченцето, захапало луканката: "Пък нали си имам и приоритет"....Не помня за какво говореха, но този "приоритет" с луканката между зъбите си ми остана символ  Joy
Аз и в София като си отида само на луканки и суджуци налитам, всеки ден, ненаяло се  Crazy Всичките ми приятели и познати ме знаят и ме чакат с тях. Laughing Просто я обожавам както казах, от дете още. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 940
G&J голям маитап  Joy, а помниш ли на филма като намериха и каца с мед вътре ,как само бъркаха с пръсти и ги облизваха,луканка и мед Laughing.На мен пък ми е останал като силен спомен като ръпаха луканките звука които издаваха ,страшно вкусен звук Laughing.

# 48
  • Мнения: 2 257
G&J голям маитап  Joy, а помниш ли на филма като намериха и каца с мед вътре ,как само бъркаха с пръсти и ги облизваха,луканка и мед Laughing.На мен пък ми е останал като силен спомен като ръпаха луканките звука които издаваха ,страшно вкусен звук Laughing.

Ма те и вкусно говореха, и вкусно ръкомахаха с тия луканки, помня всичко - помня как я беше нахапала и изяла до половината и примляскваше сладко - всичко помня. И кацата с меда помня. Ужас, ше ни вземат за лудите ленчета двете с тебе с тая луканка.  Laughing

# 49
  • Мнения: 7 837
Тука се получи нещо, подобно на една реплика на Лафазанов от "Улицата" - Ние обичаме културата и ...бахура  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 257
Бинго! Peace Joy

# 51
  • Мнения: 295
Здравейте, и аз мъкна от България ракия, суджук, сирене, листи за баница, джоджен, от време на време лютеница, а напоследък и кебапчета. Даже ги замразих, та като ми домъчня за родината, ги извадих. А наистина месото в България не е като едновремешното, сега като влезеш, не ти се купува даже. А мисля, че всички ги купуваме тия неща и ги мъкнем по чужбината, понеже е "парче родина". За повечето от нас ракийката, салатката и добрата компания докарват мили спомени. Не толкова, че ни липсват вкусови екстри. Ми аз за Великден и козунак се хванах да меся, не че тук наямат по-добри сладкиши, ама не можех да си представя Великден без козунак. Сигурно всичко това е някакъв подсъзнателен стремеж да съхраним себе си сред чуждото.

# 52
  • Мнения: 3 932
Добре де, а няма ли забрана за внос на месо там където живеете  newsm78, тук тарашат и колетите и вместо мИсо, получаваш бележка...

# 53
  • Мнения: 822
Единственото нещо,което ми липсва това е чубрицата,.... друго всичко има тук,или поне се намират заместители... ама чубричката неее  Sunglasses Laughing Grinning
И на мен ми трябваше доста време,докато открия арабски магазин,където се продава и чубрица.Срам не срам, досега ми пращаха от България.
За виното съм съгласна,че тук има по-хубави вина.За сиренето - и за мен няма заместител;Не ми допадат нито гръцката Фета,нито сръбските,нито македонските сирена...За плодовете и зеленчуците-само някои имат хубав вкус,но примерно тук не съм попадала на кайсии с вкус като тези от Алфатар...
Нормално е да носим вкусовете и предпочитанията си тук.Израснали сме с тях.А децата ни може би ще харесват това,на което ги научим...

# 54
  • Мнения: 2 825
За плодовете и зеленчуците-само някои имат хубав вкус,но примерно тук не съм попадала на кайсии с вкус като тези от Алфатар...

На мене ей това най ми липсва  Sad Всичките им плодове (изключвам цитрусовите) и зеленчуци имат вкус на ябълки  Sad
Това ми напомни за една случка с наш приятел. Прибира се с колата от БГ насам и взел едно кашонче с багаж на една мацка. Ама не знаел какво има вътре  Wink Спират го на сръбската граница и го питат какво има точно в него кашонче, а той им казал подаръци, май обувки и бурканче лютеница. И за да ги убеди в отговора си, бръкнал вътре и извадил един домат  hahaha hahaha hahaha hahaha Голям смях се смяли и митничарите с него, а той естествено бил така  Blush Blush Blush

Общи условия

Активация на акаунт