За луканката...

  • 3 406
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Четох за списъка с това, което да се донесе от България.
И се замислих - какво ни кара да искаме луканки, сирене, фини кори, джоджен ( мента, гьозум  Wink), лютеници, морени, семки и алергозан?

Да си призная, докато живеех в България много рядко съм искала всичките тези неща.
дори сирене почти не ям. за луканки да не говорим.. не са били част от ежедневието ми, без което сега да не мога...
а сега чета, че хора с риск от глоби, конфискации и тн,  пренасят луканка през морета и океани.

дали това е просто апетит? Или е нещо повече? сигурно...
Меланхолия по българското... , патриотизъм? не вярвам, тук има доста критичност по отношение на БГ. евтин битовизъм?....и това не е, защото ( поне за мен) луканката е била винаги символ на лукс, на новогодишна трапеза.

та, нямам ясен отговор за себе си - на който му се нищи този въпрос - давайте!  Wink

# 1
# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
каквото си нямаме - това искаме  Grinning....а и всичките те3и вкусотии напомнят 3а Родината....

# 3
  • Мнения: 5 476
каквото си нямаме - това искаме  Grinning....а и всичките те3и вкусотии напомнят 3а Родината....


 Peace

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хе-хе, ако внасянето на луканка и вид патроитизъм, то скоро и пушки ще носим на тук GrinningАми като не обичаш такива неща нормално е да не ги искаш и в страната в която си.Тук нямат салами и луканки.Имат едни отвратителни сосиджи, които ако ги опиташ, сигурно ще си спомняш и голяма почит за луканката която си опитвала някога.Българското сирене си е най-хубаво.Свикнали сме с него, на детето също давам, но поне него си го купуваме от тук.Миналата седмица като се връщахме от България, от саковете ни бяха откраднали двете парчета луканка.Ето, това трябва да е показателно за теб колко на почит е тя и как някой български митнически патриот, завлядан от меланхолия и бурни страсти, че този деликатес ще бъде изнесен зад граница......просто я е откраднал Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 6 167
направи ми вЧепетление в оня списък, че май никой не спомена българско червено вино.
все са някакви неща, които така да се нарежат, наредят в чинийка..  Wink...

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Еееее,  червено вино има навсякъде.Едно е да носиш парче луканка, друго е бутилки.България е известна с виното си, остава и да го няма в държавите в които сме.Ако близо до нас имаше БГ магазин щях да си пазарувам с кеф от там.

# 7
  • Мнения: 7 914
Къде ми е постинга?
Аз бях сътворила нещо пък то не се изписало само  Crazy
 Crossing Arms

Та нов опит:

За едни е необходимост( например чубрицата, която използвам в промишлени количества), за други е незабравим вкусов спомен(  newsm78 ) ....а за трети е по- евтиничко!

Но е факт, че с течение на времето все по-рядко и по-рядко пълня куфарите с подобни глупости... сега свръх багажа го докарвам само то книги и чубрица( разбира се) и то време на време някоя лютеница... Rolling Eyes , че тук никъде няма!

# 8
  • Мнения: 6 167
Еееее,  червено вино има навсякъде.Едно е да носиш парче луканка, друго е бутилки.България е известна с виното си, остава и да го няма в държавите в които сме.Ако близо до нас имаше БГ магазин щях да си пазарувам с кеф от там.

тук българско вино - тц.
поне в магазините , в които аз пазарувам...

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Еееее,  червено вино има навсякъде.Едно е да носиш парче луканка, друго е бутилки.България е известна с виното си, остава и да го няма в държавите в които сме.Ако близо до нас имаше БГ магазин щях да си пазарувам с кеф от там.

тук българско вино - тц.
поне в магазините , в които аз пазарувам...


Ми няма Лени. Или по_то4но съм виждала на едно две места,но рядко. А и то тук няма да има кой знае какъв пазар при вси4ки италиански вина дето ги продават ( не,4е ни е лоШо виното,напротив  Peace )
А ина4е за луканката:ми праЩат ми 4ат пат,ама аз не съм и кой знае какъв фен ( и в Бг не бях). Затова пък лЮтени4ка,майонеза " Олинеза" ( не ми се смейте  Naughty),вафли4ки Мура и Морени,сиренце и каШкавал ми праЩат наШите при всеки удобен слу4ай.  Hug
Не е патриотизъм,просто това са вкусове от първите 20 години на живота ми и при положение,4е имам възможност не Ща да се лиШавам от тях  Party

# 10
  • Мнения: 649
каквото си нямаме - това искаме  Grinning....а и всичките те3и вкусотии напомнят 3а Родината....

 newsm74  202uu newsm26

а българско винце и сиренце тук има и аз си купувам!

# 11
  • Мнения: 2 825
Ние вече много рядко поръчваме някаква храна от Бг. Намерихме си тука Бг сирене, лютеница и кашкавал, когато идва някой поръчваме по едно парче суджук и пастърма, колкото да хапнем за разнообразие, май  Confused
В Бг винаги съм ги обичала, а сега направо ми се струва различен вкуса. Често се случва да престоят доста време в хладилника и да ги изядат гости  ::

# 12
  • Мнения: 1 860
 И аз преди поръчвах на мама да ми праща суджук с всяко колетче, но сега с тези проверки няма смисъл, а и съм намерила долу - горе заместителите. Обаче как са ми се прияли кебапченца... Whistling
 Права си, че в Бг малко ги ядях тези неща, особено лютеница, но сега мога да излапам един буркан и да питам за още.
 Но за подправките нямам 2 мнения по въпроса. Не мога да готвя без чубрица. Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 191
А ина4е за луканката:ми праЩат ми 4ат пат,ама аз не съм и кой знае какъв фен ( и в Бг не бях). Затова пък лЮтени4ка,майонеза " Олинеза" ( не ми се смейте  Naughty),вафли4ки Мура и Морени,сиренце и каШкавал ми праЩат наШите при всеки удобен слу4ай.  Hug
Не е патриотизъм,просто това са вкусове от първите 20 години на живота ми и при положение,4е имам възможност не Ща да се лиШавам от тях  Party
Ние също редовно си поръ4ваме като някой ни идва на гости сирене, кашкавал, луканка, вафли Мура, Морени и др.
И аз мисля, 4е са си вкусове. А пък за голяма моя изненада, децата ми, без да са яли тия неща от малки, като ги откриха и сега за нула време свършват донесените например луканка, кашкавал или халва.  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 363
Луканики може да няма, но пък има разни италиянски антипасти, парма хами, прошуто курди, немски салами, кренвирши...етц
Първите особено не отстъпват на луканката хич.
Българско вино- има, но е боклук. Има толкова много хубави вина, че не си заслужава да се мъкне.
Има финни кори, бутер тесто,
Фета сире- по ми харесва от нашето, което е доста соленичко.  Кипърско сирено (халкуми или нещо подобно, което прилича на бълг домашно)
Джоджен има- само че с местно наименование
Вафли- такова изобилие,
лекарства също.
има боб, леща,
Само ракия дето няма. Laughing
Има даже и лозови листа и баклави, солети и пр.
ТА, аз лично не искам храна от Б-я.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Не съм живяла извън БГ за повече от месец. И когато либето дойде да се присъедини към мен и да се приберем заедно, аз му поръчах да донесе кисело мляко и сирене. Амн от кефир, йогурт и други подобни помии. Не че тук примирам за мляко, ама на!

# 16
  • Мнения: 7 837
Единственото, към което все още сме пристрастни, е БГ сиренето, него продължаваме да си го поръчваме. И Загорка от време на време  Grinning
На всичко друго има заместители.

# 17
  • Мнения: 2 257
Аз от как се помня обожавам луканка и суджуци - още от ранно детство. Без тях не мога. И тука яко ме тресе абстиненцията.
Мъжът ми - американец - вече сам ходи да си купува Загорка - научи магазина и не му трябват напътствия.

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моят стомах може да говори надълго за патриотизъм, ако има кой да слуша, вси4ко от бг ми е по-вкусно, нали си е свикнал, мекерето и си иска до откат и вкусните зелен4уци и плодове и сирене, и саламите, лютениците, домашните сладка, компотите, кашкавалите, а да не гворим за достъпноста в коли4ествата!киселото мляко го има, не е баш наш?то ,но става !ах, луканката си е супер и пастърмата! тука кайма не се намира, ако не поръ4аш да ти направят и е една постна!няма сланинка!но бирата в бг   обира то4ките на мъжа ми, каквото и да му предлагат пак си е бг бира -най-най!аз като се върна не смогвам да пълня хладилника!голямо угаждане пада!

# 19
  • Мнения: 2 257
направи ми вЧепетление в оня списък, че май никой не спомена българско червено вино.
все са някакви неща, които така да се нарежат, наредят в чинийка..  Wink...

Само Мавруд влачим от БГ, други вина тук си има хубави в изобилие.
Аз пък не свързвам луканките и вафлите с патриотизъм - само да допълня. С чист гастрономизъм са свързани при мен специално.

# 20
  • Мнения: 154
Единственото нещо,което ми липсва това е чубрицата,.... друго всичко има тук,или поне се намират заместители... ама чубричката неее  Sunglasses Laughing Grinning

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Напомнят ни за Родината и за детството може би  Thinking Постепенно с времето обаче започват да не ти липсват толкова много май. Преди и аз мъкнех луканки и пастърми  Laughing сега се задоволявам с това което изяждам докато съм в БГ Wink Единствено нося чубрица, сминдух и мавруд  Flutter Лошото е, че мавруда обикновено отива за подаръци  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 427
Леле Лениии, каква тема си отворила,ми на теб не ти ли мина през ума че я четат и бременни,а?!
От БГ нося винаги с мен за към Итали-то:
Ракия,домашна!поне 4 бутилки.На летище никой нищо не казва,а май имам право само на 2 Wink.
Чубрица.И аз на всяка манджа меродия като Нана.
Джоджен-на боб как върви!
Копър запечатан в бурканчета от пюре,поне 2 броя.
Локум!Правя страхотни козуначени кифлички с локумец.
Шуменски или търновски суджук.
Пушено пиле,вакумирано.Тук няма ,а аз умрам за него.Особенно за закуска ,в-у филииика с масло и поръсено с червен пипер.
А,ето червен пипер.
Сладко от рози,по разбираеми причини.
Последния път ,като се върнах май месец влякох от България до Италия огромен козеник 2 на 3 метра...
Голям съм Бай Ганьо hahaha,признавам си,ама какво да правя.Иначе от последния модел Ронкато се носеше малко воня на мокра овца,ама какво толкова,иначе пък тукашните ми приятелки полудяха от завист.Дали да не развъртя бизнеса с козеници?! newsm78

# 23
  • Мнения: 5 462
Вие италианките хич не се оплаквайте от хубави салами , там при вас ги има в изобилие.И са далеч по хубави от нашенските луканки, суджуци и тем подобни... eat

# 24
  • Мнения: 2 427
Маркрит,къде ги бе пиле златно? Laughing
Аз от италянските колбаси съм най-фен на сорпресатата и на онзи салам от сицилия приличащ на нашия петрохан само че в пикантен вариант.
Купувам и Шпек на Алто Адиче,но обилно го поръсвам с чубрица.Коппата не е лоша,и брезаолата с лимон,зехтин и пармиджано...НО НЕ СА КОЙ ЗНАЕ К'ВО
Просто нямат сравнение с нашенските си колбаси.Може би защтото са все абсолютно неподправени.Мой мъж като е в Бг се убива да яде наденички,а тук не му харесват...ми то само кайма натикана в черво. newsm78..ни вкус ни мирис има.
Вчера барбекюто мина без грам подправка ,направо си изгризах ноктите,може ли ДА ЦВЪКНЕШ МРЪВКА НА ГРИЛЛ БЕЗ ПОДПРАВКИ,МИ ТО ТОВА СИ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ #Cussing out #Cussing out #Cussing out!!!!!!

# 25
  • Мнения: 5 462
Е на мен ми харесват италианските , първо че са много по вкусни и второ не са толкова влажни и пълни с вода като нашенските.И  не се скапват за отрицателно време за разлика от българските струва ми се че и е също въпрос на технология.Нашите  салами като поседят повече от три дена в хладилника и направо си миришат на мърша.Говоря за колбасите които се произвеждат в момента , а не тези които ги правеха едно време ! Относно месото в България и моите близки които са от Италия са на мнение че месото ни като цяло не е лошо .И те като дойдат тук в Бг си хапват от българските колбаси , но ми се струва че по скоро за да пробват нещо нашенско , да опитат от всичко от любопитство.Така както и ние правим като отидем в чужда страна.

# 26
  • Мнения: 1 526
За мен луканката е по скоро символ, невидима връзка, спомен, носталгия, далеч не е само колбас.
То тук внасят и продават български, но съвсем друго е сам да си си го донесъл, за целта си бил в Родината

# 27
  • Мнения: 5 462
За мен луканката е по скоро символ, невидима връзка, спомен, носталгия, далеч не е само колбас.
То тук внасят и продават български, но съвсем друго е сам да си си го донесъл, за целта си бил в Родината

Много правилно казано ......по скоро носталгия , символ ! newsm10

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Simple Smile
 само не мога да разбера какво толкова и има на тази ракия ..все като ми доидат на гости все ми носят по 3-4 литра .. а ние с мъжо не пием ..разтриваме се се нея Simple Smile . луканка оби4ам ..ама 4ак пък толкова да ми  домъ4нява . сиренето ни е неповторимо наистина .. ама 4ак пък толкова ... вси4ко им  заместител
 на мен това което ми липсва е компотите на баба и лютеницата й  , кьопалото , пе4ените 4у6ки в "4у6копека" ..ей такива дома6ни работи ..кървавицата ...

# 29
  • Мнения: 1 860
 Брех, ХулигАнче, прати малко ракия насам...Всичкото сиганин я пие. С една голяма шопска салата...Те тук и уиски не знаят как да пият, само го развалят с кола и лимонаТа.

# 30
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Брех, ХулигАнче, прати малко ракия насам...Всичкото сиганин я пие. С една голяма шопска салата...Те тук и уиски не знаят как да пият, само го развалят с кола и лимонаТа.
да ти пратя ама тя сигурно изветряла .. като наредим масите като я сложим все се намира кои да я пие ..но и сега като се замиясля имам около литър .. не я разбирам аз ракията .. шопската салата си я предпо4итам без нея .. и така става  Wink

# 31
  • Мнения: 2 257

Ух, тука германците каква кървавица продават  chef и едни шницели...
Леле, днеска от сутринта цял ден само за манджи пиша в тоя форум. Laughing

# 32
  • Мнения: 3 491
Храни от България нямам намерение да внасям и да се притеснявам по митниците. Сирене така или иначе обичаме и редовно купуваме онлайн, но ако го нямаше - не бих се поболяла, изкарвала съм спокойно и без него. Когато обаче някой се размърда и вложи време, средства и организация в бизнес, който пряко засяга България и който е в мой личен интерес, изпитвам удоволствие да го подкрепя. Ако този бизнес вземе, че фалира, ще ми е кофти. Не знам в чужбините доколко знаят какво обичаме и какво ядем, но все си мисля, че добронамереният интерес към една страна минава през стомаха, без обезателно да свършва там.

# 33
  • Мнения: 3 932
Никога не сме поръчвали храна от Бг, тук има всичко, вкл. и ракия продават местни таланти, даже ми се чини, че бг-луканката е доста по-качествена тук, отколкото в Бг, иначе, когато ходим към щатите, поръчваме разни благинки от "Малинчо"...остава да усъвършенстваме втасването на кебапчетата, ама все не можем да ги дочакаме...

# 34
  • Мнения: 7 430
ИВе, май вече си забравила вкуса на луканката Wink
Тук наистина продават, но за нищо не бих я сравнила с българската Naughty

Аз преди молех майка ми да ми праща паста "Балкан", суджук, слънчоглед, вафли, но както казват - намираме заместители като няма тук Wink и спрях с "вноса" Mr. Green

Иначе тук се намират и бозичка (като водичка е, но все пак), лютенички и някои сладка на Олинеза, сиренцеТо, винце, Мура и Моренките, бисквитките Детски свят .....абе не можем да се оплачем, че няма бг стоки, а по-точно бих го направила от скъпотията в Бг магазина  #Cussing out



 Но за подправките нямам 2 мнения по въпроса. Не мога да готвя без чубрица. Crossing Arms

И аз така Mr. Green

# 35
  • Мнения: 619
И при нас има ,сирене,кашкавал,луканка,която наистина се различава от тази в BG ,aма kaто няма друга...
а и както казва ДидКа баНДитКа ,не са много евтини .
Една луканка e 12$(парчето)  #Crazy ------ егати     луканкаTa...то да ти се отяде!

# 36
  • Мнения: 7 430
Една луканка e 12$(парчето)  #Crazy ------ егати     луканкаTa...то да ти се отяде!

А тук има от 10$ и от 35$ Sick парчето

# 37
  • Мнения: 2 825
Малко офф : В Италия наистина ли няма копър, джоджен и червен пипер ?  Thinking

# 38
  • Мнения: 2 427
Ми няма копър...има финокио.Анасон мисля че е.Все пак аз държа на детайла. Heart Eyes
Джоджен нйма има мента,ама то си е съвсем отделна трева Mr. Green.
червен пипер,т.н.паприка я има ,но се продава в едни маааалки бурканчета..и не винаги я намирам.Иначе лжут млян пипер колото искаш.
И аз не пия ракия,но всички останали умрат за нашенска сливова:),с кафето...ммм идилия. Sick..
Нана не са само при вас онези които заносват алкохола.
Иначе се убивам да нося тук вафли Троя,и все черпя разни познати които не понасям:)Те пък тук в Италия взеха че намериха голяма популярност,що ли?  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 5 476
clara няма...особено копър..има си име ..но не го употребяват и не се намира..понякога само по билкарски магазини...продават семена,но не се хващат...иначе на италиански се казва aneto.
 
  А Италианското финокио е резене "фехнел (или фенел)" на български . Peace

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 17:42 от Giorgia

# 40
  • Мнения: 1 100
Заместители се намират на вси4ко, но друго са си родните бг продукти, с които сме отгледани Heart Eyes А те тук в Италия трудно се намират, за разлика от други страни (САЩ, Канада, Русия и т.н)

Та затова си милеем за сиренце, луканка и разни други родни вкусотийки  chef

А за мамите италиани:
Ето го наШия си копър (аз ли4но открих семена тук в супера и си го посадих,...но не се хвана Sadи пак мама Ще носи от бг Hug)

казва се : finocchio selvatico http://www.agraria.org/coltivazionierbacee/aromatiche/finocchioselvatico.htm

 Peace

# 41
  • Мнения: 1 645
Какво ми донесе майка ми като идва:
-сирене
-лютеница
-луканка,суджук
-семки
-водка Собиески-зелена
...и нещо друго имаше ама не помня вече.
Не,че тука няма...и суджуци,и сирене и семки,но друго си е родно производство-вкусът е друг.Лютеница и водка Собиески тук не мога да намеря.Други работи се намират из турските и гръцки магазини.

# 42
  • Мнения: 940
Еми и аз съм луканково чедо ,обичам си и това е -а това че тука се намира за $12 долара парчето както се оплакаха някои девоики ами ...помислете колко ви  е заплатата -на фона на това си е много добре даже Wink.
Като заговорихте за луканки се сетих за това детско от едно време"Рицарят на бялата дама"-дето децата намериха пещера и почнаха да копаят в нея и си мислеха че ще намерят съкровище и накрая се озоваха с склад пълен с луканки ,кашкавали ,сирена  и..др  а те милите си мислеха че е останало от вековете и беше яко нагъване на луканка ,направо отхапваха от луканките без да режат -ама те на филма едни хубави пресни луканки...абе мани  Crazy ,и чак след време разбраха че това е склад на локален магазин,човека като видя какво са направили се хвана за главата-те бяха изпояли почти всичко вътре.Страшно детско!

# 43
  • Мнения: 2 427
Нана ,и тук заносват алохола.Ракииката се употребява с кафенце,като ликьорче,или директно вътре в него Crazy,че и сметанка слагат на цялата тази прелест и става каффе коретто. Sick
Аз нещо не се научих да пия ракия.Ни тук,ни в БГ.

# 44
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Еми и аз съм луканково чедо ,обичам си и това е -а това че тука се намира за $12 долара парчето както се оплакаха някои девоики ами ...помислете колко ви  е заплатата -на фона на това си е много добре даже Wink.
...

Не само това, ами първо, в България вече не е толкова евтино, колкото го помним, а и тези производители на американски луканки нали плащат американски заплати на тези дето пълнят луканките, американски наеми на помещения? А ако внасят лютеница примерно, нали трябва да й платят мита, транспорт и кво ли не. А и Малинчо и подобни в крайна сметка не правят бизнес от благотворителност, а за печалба. Да не разсъждаваме по комунистически!

Аз смятам, че българските стоки тук са на много добри цени. Купувам ги, защото ги обичам, свикнали сме да ги ядем и искам да науча детето един ден на български вкусове, да не трябва да му се купува при гостуване в България специално фъстъчено масло и риба тон (истински случай).  Naughty

# 45
Вчера на една приятелка и взехя 3 щафети луканка на летището, много и беше мъчно, но добре че отнесе глоба.

# 46
  • Мнения: 2 257
Като заговорихте за луканки се сетих за това детско от едно време"Рицарят на бялата дама"-дето децата намериха пещера и почнаха да копаят в нея и си мислеха че ще намерят съкровище и накрая се озоваха с склад пълен с луканки ,кашкавали ,сирена  и..др  а те милите си мислеха че е останало от вековете и беше яко нагъване на луканка ,направо отхапваха от луканките без да режат -ама те на филма едни хубави пресни луканки...абе мани  Crazy

 Joy Е не, точно това си представям и аз всеки път, като си помисля за луканка Laughing  Дори си спомням точните думи на момиченцето, захапало луканката: "Пък нали си имам и приоритет"....Не помня за какво говореха, но този "приоритет" с луканката между зъбите си ми остана символ  Joy
Аз и в София като си отида само на луканки и суджуци налитам, всеки ден, ненаяло се  Crazy Всичките ми приятели и познати ме знаят и ме чакат с тях. Laughing Просто я обожавам както казах, от дете още. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 940
G&J голям маитап  Joy, а помниш ли на филма като намериха и каца с мед вътре ,как само бъркаха с пръсти и ги облизваха,луканка и мед Laughing.На мен пък ми е останал като силен спомен като ръпаха луканките звука които издаваха ,страшно вкусен звук Laughing.

# 48
  • Мнения: 2 257
G&J голям маитап  Joy, а помниш ли на филма като намериха и каца с мед вътре ,как само бъркаха с пръсти и ги облизваха,луканка и мед Laughing.На мен пък ми е останал като силен спомен като ръпаха луканките звука които издаваха ,страшно вкусен звук Laughing.

Ма те и вкусно говореха, и вкусно ръкомахаха с тия луканки, помня всичко - помня как я беше нахапала и изяла до половината и примляскваше сладко - всичко помня. И кацата с меда помня. Ужас, ше ни вземат за лудите ленчета двете с тебе с тая луканка.  Laughing

# 49
  • Мнения: 7 837
Тука се получи нещо, подобно на една реплика на Лафазанов от "Улицата" - Ние обичаме културата и ...бахура  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 257
Бинго! Peace Joy

# 51
  • Мнения: 295
Здравейте, и аз мъкна от България ракия, суджук, сирене, листи за баница, джоджен, от време на време лютеница, а напоследък и кебапчета. Даже ги замразих, та като ми домъчня за родината, ги извадих. А наистина месото в България не е като едновремешното, сега като влезеш, не ти се купува даже. А мисля, че всички ги купуваме тия неща и ги мъкнем по чужбината, понеже е "парче родина". За повечето от нас ракийката, салатката и добрата компания докарват мили спомени. Не толкова, че ни липсват вкусови екстри. Ми аз за Великден и козунак се хванах да меся, не че тук наямат по-добри сладкиши, ама не можех да си представя Великден без козунак. Сигурно всичко това е някакъв подсъзнателен стремеж да съхраним себе си сред чуждото.

# 52
  • Мнения: 3 932
Добре де, а няма ли забрана за внос на месо там където живеете  newsm78, тук тарашат и колетите и вместо мИсо, получаваш бележка...

# 53
  • Мнения: 822
Единственото нещо,което ми липсва това е чубрицата,.... друго всичко има тук,или поне се намират заместители... ама чубричката неее  Sunglasses Laughing Grinning
И на мен ми трябваше доста време,докато открия арабски магазин,където се продава и чубрица.Срам не срам, досега ми пращаха от България.
За виното съм съгласна,че тук има по-хубави вина.За сиренето - и за мен няма заместител;Не ми допадат нито гръцката Фета,нито сръбските,нито македонските сирена...За плодовете и зеленчуците-само някои имат хубав вкус,но примерно тук не съм попадала на кайсии с вкус като тези от Алфатар...
Нормално е да носим вкусовете и предпочитанията си тук.Израснали сме с тях.А децата ни може би ще харесват това,на което ги научим...

# 54
  • Мнения: 2 825
За плодовете и зеленчуците-само някои имат хубав вкус,но примерно тук не съм попадала на кайсии с вкус като тези от Алфатар...

На мене ей това най ми липсва  Sad Всичките им плодове (изключвам цитрусовите) и зеленчуци имат вкус на ябълки  Sad
Това ми напомни за една случка с наш приятел. Прибира се с колата от БГ насам и взел едно кашонче с багаж на една мацка. Ама не знаел какво има вътре  Wink Спират го на сръбската граница и го питат какво има точно в него кашонче, а той им казал подаръци, май обувки и бурканче лютеница. И за да ги убеди в отговора си, бръкнал вътре и извадил един домат  hahaha hahaha hahaha hahaha Голям смях се смяли и митничарите с него, а той естествено бил така  Blush Blush Blush

Общи условия

Активация на акаунт