За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 443
  • 764
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 996
Някоя мама с лятна количка Лорели Фоина има ли? Да питам нещо.,може и на лични.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Как се справяте с мигли в окото на малко бебе? Цял ден реве горката както никога и се чудим какво й е, не е гладна, памперса е ок, не й е топло, чак и гуш не помага, няма колики... и преди малко като я къпахме видяхме мигла и в двете очи. Капване на физиологичен разтвор помага ли или някакви капки или офталмолог?

# 122
  • Мнения: 94
Бих пробвала с физ. р-р и може би много леко разтъркване на очето.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 559
На колко е бебенцето? На моя син му влизат мигли в очите, но той сам почва да си търка очите и да плаче, обикновено сам ги изкарва. Ако не успее, и аз почвам леко да търкам, докато излезе. Ако е по-малко бебенце физ. разтвор в окото сигурно ще помогне.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 545
На колко е бебенцето? На моя син му влизат мигли в очите, но той сам почва да си търка очите и да плаче, обикновено сам ги изкарва. Ако не успее, и аз почвам леко да търкам, докато излезе. Ако е по-малко бебенце физ. разтвор в окото сигурно ще помогне.

На 2 месеца е, пробвахме с вода и физиологичен разтвор, но мисля че си излезнаха сами.

# 125
  • Мнения: 1 108
ЛЛ за мигли каза физиологичен разтвор под леко налягане (стискаш малките дозички) - вади ги за секунди. Малкият беше на 3 м.

# 126
  • Мнения: 218
Момичета, извинявам се ако поста ми не е за тази група, но се чудя. На кърма сме изцяло вече на 3+м е. Имам една отворена кутия аптамил от преди 2м. Сега ще ходим на село за няколко седмици и за да ми е спокойно мислех да взема кутията за всеки случай. Чета обаче, че пише след отваряне да се изпилзва максимум след 3 седмици.. Дали е така, какво ще кажете?

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Момичета, извинявам се ако поста ми не е за тази група, но се чудя. На кърма сме изцяло вече на 3+м е. Имам една отворена кутия аптамил от преди 2м. Сега ще ходим на село за няколко седмици и за да ми е спокойно мислех да взема кутията за всеки случай. Чета обаче, че пише след отваряне да се изпилзва максимум след 3 седмици.. Дали е така, какво ще кажете?


Да ти е мирна главата по добре в коша.

# 128
  • Мнения: 6 622
Като храниш кърмено бебе с АМ освен колики и рев друго няма да спечелиш.

# 129
  • София
  • Мнения: 9 107
Антиалергично също е добре да се носи в аптечката - Фенистил капки или Ериус, Ксизал капки, ако стават за 2-годишно.

# 130
  • Мнения: 260
Момичета, малката вече е на 6 месеца. Пълзи с глава напред, изтласка се. Вече е време да и купим нещо за пода, някакво килимче за игра на което да седи за да не падне от дивана или леглото. Някой може ли са препоръча нещо за земята, което е удобно

# 131
  • Мнения: 683
Като храниш кърмено бебе с АМ освен колики и рев друго няма да спечелиш.

На моя му са наложи на 5 м. за пръв път и нищо му нямаше. 8 м. по-късно хич не се вълнува дали е кърма или АМ, стига да е мляко. Но той колки никога не е имал и винаги е бил млекоман.

# 132
  • София
  • Мнения: 39 744
Момичета, малката вече е на 6 месеца. Пълзи с глава напред, изтласка се. Вече е време да и купим нещо за пода, някакво килимче за игра на което да седи за да не падне от дивана или леглото. Някой може ли са препоръча нещо за земята, което е удобно
Аз имах от сглобяемите пъзели. Купих нов, имах и от каката. Килимчето на голямата обаче беше с динозаври и малки части, което не беше много удобно за въргалящо се бебе и котарак.

Единият ми беше такъв



Този е интересен



(линкът към магазина е произволен, може би има и по-евтини)

# 133
  • София
  • Мнения: 9 107
Аз имам една постелка за спорт и слагам върху нея активната гимнастика.

# 134
  • Мнения: 5 468
Тъкмо и аз щях да пиша, че сме ползвали мек пъзел за игра на пода. Нашия е с азбуката. На много места ги има, така че може да се избере по цена и вид.

След това като укрепне бебето, вече е добре да се пуска да пълзи свободно на пода. Трудно за родителите, но много полезно за бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт