За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 531
  • 764
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 538
И двете ми деца около годинката бяха с нещо като половин зъб.

# 151
  • Мнения: 2 406
Здравейте!
Дъщеря ми утре става на 8 месеца, но все още няма нито едно зъбче.
Педиатърката каза, че нама основание за притеснение, тъй като периода е до година и четири месеца.
Има ли и други без зъбки  след 6ия месец?
Няма основание за притеснение. Няколко дни преди дъщеря ми да направи 8м отидохме на море. За 3 дни изкара първите 2.

# 152
  • Мнения: 683
На приятелка на детето първите излязоха на 8м. Сега, на една година и 1 седмица, има 7 зъба.

# 153
  • Мнения: 92
Блатодаря на всички Ви, за отговорите!😊

# 154
  • Мнения: 472
Според вас, каква може да е причината бебе на 2 месеца почти постоянно да си лапа нервно ръцете? Не е от глад(прави го и след хранене), и от венците не би трябвало да е, защото е рано да го дразнят. Последните дни е неспокоен, лапа си ръцете и слюноотделя, нервничи и даже се беше издрал по лицето и главата. Явно нещо го мъчи. При дъщеря ми подобно поведение е имало при никненето на зъбките, но при малкия ми се струва много рано да го дразнят венците.

Happy mommy, и моето бебе е на 2+, постоянно слюноотделя и си слага юмруците в устата, нормално е. Абонирах се за едно онлайн списание за родители и все месец ми пращат какво се случва с детето, та там е описано и за прословутото лапане на ръце. Копирам като скрит текст. Wink

Скрит текст:
Ето, че още едно историческо откритие е направено – бебето най-накрая открива, че има ръце! И разбира се, започва да ги ползва, за да се забавлява! Вдига ги пред очичките си, разглежда ги с любопитство, опитва ги на вкус. Не го спирайте. Освен, че ще му трябват, за да чеше венците си, поставянето им в устата е знак, че е усвоило умението да реализира идеята си – искало е да си сложи ръчичка в устата и е успяло – бебето вече изгражда своята Карта на тялото. Тоест, научава кое къде се намира. И тъй като вече е по-стабилно във всички позиции – и по гръб, и по корем, усъвършенства откривателските си движения с всеки изминал ден! Девизът на децата е "Повторението е майка на знанието" Simple Smile Те учат чрез повторение.
Кое е списанието? Питам тук не на ЛС тъй като смятам, че и на др.мами би им било полезно и интересно Simple Smile

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Според вас, каква може да е причината бебе на 2 месеца почти постоянно да си лапа нервно ръцете? Не е от глад(прави го и след хранене), и от венците не би трябвало да е, защото е рано да го дразнят. Последните дни е неспокоен, лапа си ръцете и слюноотделя, нервничи и даже се беше издрал по лицето и главата. Явно нещо го мъчи. При дъщеря ми подобно поведение е имало при никненето на зъбките, но при малкия ми се струва много рано да го дразнят венците.

Happy mommy, и моето бебе е на 2+, постоянно слюноотделя и си слага юмруците в устата, нормално е. Абонирах се за едно онлайн списание за родители и все месец ми пращат какво се случва с детето, та там е описано и за прословутото лапане на ръце. Копирам като скрит текст. Wink

Скрит текст:
Ето, че още едно историческо откритие е направено – бебето най-накрая открива, че има ръце! И разбира се, започва да ги ползва, за да се забавлява! Вдига ги пред очичките си, разглежда ги с любопитство, опитва ги на вкус. Не го спирайте. Освен, че ще му трябват, за да чеше венците си, поставянето им в устата е знак, че е усвоило умението да реализира идеята си – искало е да си сложи ръчичка в устата и е успяло – бебето вече изгражда своята Карта на тялото. Тоест, научава кое къде се намира. И тъй като вече е по-стабилно във всички позиции – и по гръб, и по корем, усъвършенства откривателските си движения с всеки изминал ден! Девизът на децата е "Повторението е майка на знанието" Simple Smile Те учат чрез повторение.
Кое е списанието? Питам тук не на ЛС тъй като смятам, че и на др.мами би им било полезно и интересно Simple Smile

Предполагам, че да, една мама вече ме пита на лични. Сайтът е www.namama.bg. От болницата, в която раждах, раздаваха списания Дневникът на мама и татко, а там намерих този сайт. Въведох рождената дата на дъщеря си и периодично пращат на имейла полезно инфо.

# 156
  • Мнения: 595
Търся подходяща чаша, за пиене самостоятелно през нощта в просъница.Сега по принцип се ползва неразливна със сламка, но от две вечери нощем я търси и трябва да става за да пие - не може легнал Grinning На 12м е момчето ми.Ще съм благодарна за идеи Hug все пак още утре сутрин ще видя в близкия магазин какво се предлага

# 157
  • Мнения: 18 538
Всяка чаша с мек или твърд накрайник ще свърши работа, но е доста опасно да се пие в легнало положение. Мойта щерка много държи от известно време да си ляга с чашата (suavinex с твърд накрайник), но я изчаквам да се унесе и я взимам. Ако се задави през нощта и не може да си поеме въздух, а сестра ѝ е заспала дълбоко...и разни такива неща ми се въртят в главата.

# 158
  • Мнения: 595
И ти си права.Като ми светна обаче, че така лесно ще се унася без моя помощ и се зарадвах.Кърмим се още, пък ми се иска да започне малко по-самостоятелен период, ще тръгва на ясла след 3 месеца.
Вкъщи леглото му е до нашето и идва при мен като се събуди.Но снощи не дойде!  Sleeping

# 159
  • Мнения: 35 140
Пробвах що чаша има по магазините не става и не става. Най- добре се справя със спортното шише на Девин

# 160
  • Мнения: 256
Вземете шише с твърд накрайник. Те имат силикон с цепнатина отвътре и ако детето не смуче, просто не тече.

# 161
  • Мнения: 267
Мами здравейте, вчера таткото и малката бяха заедно за малко без мен и той решил да й даде малко от неговия шоколадов пудинг, защото много му се радвала и го гушкала... Милия работи и много иска да я прави щастлива, но в този случай не е постъпил много разумно, та въпроса ми е днес малката(почти 12м.) има няколко червени петна колкото леща по личицето,дали е от този пудинг?

# 162
  • Мнения: 13 083
Възможно е. Дъщеря ми се изрина от шокалад, хем беше на 2 и половина когато опита за сефте.

# 163
  • Мнения: 267
Благодаря за отговора, наблюдавам я за други неразположения,но е слънчева и активна както обикновено само няколко петънца по лицето. Надявам се не е нещо сериозно ако се появят още ще отидем на лекар.

# 164
  • Мнения: 13 083
При моята беше много зле положението. Беше се изринала по целия корем, при вас може и изобщо да не е от това. Но проведи на таткото една лекция за вредата от боклучивите храни. Аз лично и на по голямо дете не бих дала  от тия купешките тип кремче.

Общи условия

Активация на акаунт