За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 527
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 439
Има по здравна каса профилактичен преглед при ортопед на годинка. На шестия месец този, при който водих дъщеря ми, каза да отида като е вече ходеща самостоятелно. Възползвай се, вземи си направление и заведи детето.

# 691
  • Мнения: 294
Дактарин не е ли антибиотична паста?как така я изписа само по телефона??


Ами изписа я така. Днес вече няма налепи.

# 692
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Противогъбична паста е.
Моя ходеше на пръсти, когато още се подпираше по мебелите. Малко преди да проходи сам започна да стъпва на цялото ходило.

# 693
  • Мнения: 218
Нашата педиатърка също е изписвала Дактарин по телефона за малко бебе. Няма нищо толкова драматично в това.
Някой може ли да препоръча добър детски очен лекар (детето е на 1г.). След 15 дневно лечение с капки Тобрадекс и Финистил (изписани от офталмолог и три прегледа) очите отново са зачервени.

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 11:07 от mitrushana

# 694
  • Мнения: 7 776
За кой град? Предписали са ти пративоалергични капки за очи, ако по време на приема очите са добре,вероятно се касае за алергия. Тоест, трябва да се потърси причината за алергия и аз бих отишла на алерголог в този случай и после на офталмолог отново.

# 695
  • Мнения: 16 874
За вас може и да не е какво толкова, мен педиатри дето леуват по телефона не ме кефят. Всеки с вижданията си.
Явно имат рентгеново зрение и виждат през слушалката,  за гъбичките многократно сме писали- който се интересува да чете.

# 696
  • Мнения: 528
Кърмата колко време може да седи изцедена на стайна температура..? Изцедих се в 9:30-10ч. И незнам дали сега е годна да му я дам?

# 697
  • Мнения: 3 439
Аз не бих я дала. Поне да я беше сложила в хладилника...

# 698
  • Мнения: 294
Ама хайде стига с това " Който се интересува да чете". Никой няма да се връща 165 теми и 74828384 страници да чете нещо, което се пита и отговаря с точно 5 думи, само защото някъде се е писало нещо за гъбички в устата.
Това ми е казала, това съм дала.

# 699
  • Мнения: 7 776
6 часа на стайна температура до 26 градуса. Предвид жегите, ако в стаята е по-топло, по-добре не я давайте. За справки относно въпроси по тема кърмене в първи пост тук https://m.bg-mamma.com/?topic=1132762

# 700
  • Мнения: 2 220
Здравейте, в яслите имат ли изисквания към децата при прием? Имам предвид да може да ходи, ядене, памперс и т.н.

# 701
  • Мнения: 16 874
 Разписани няма, но съм чувала, че някои заведения си ги измислят.

# 702
  • Мнения: 262
Кърмата колко време може да седи изцедена на стайна температура..? Изцедих се в 9:30-10ч. И незнам дали сега е годна да му я дам?
Аз като изцедя я слагам в термочантичка като излизаме, а и в нас, ако ще го храня от шише. Държала съм я до 3-4 часа макс. Не знам доколко е правилно.

# 703
  • Мнения: 3 439
Здравейте, в яслите имат ли изисквания към децата при прием? Имам предвид да може да ходи, ядене, памперс и т.н.
Мисля, че НДУ е да може да ходи Simple Smile

# 704
  • Мнения: 218
[За кой град? Предписали са ти пративоалергични капки за очи, ако по време на приема очите са добре,вероятно се касае за алергия. Тоест, трябва да се потърси причината за алергия и аз бих отишла на алерголог в този случай и после на офталмолог отново. ]
За София.Тогава моля за препоръка за добър алерголог и офталмолог

Общи условия

Активация на акаунт