Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 25 834
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 184
Аз не мога да кажа колко хранения има бебка, защото е на кърма и не си е направила режим. Откакто стана на 4 месеца нощем се буди по-често, отколкото като новородена. По някое време я взимам при мен на спалнята, за да не ставам, а и да не я разсънвам, обаче пак се буди често. Иначе сме точно както описва кукумицинка-ако не я разхождам да разглежда наоколо-лошо, хах. Добре че отскоро все пак почна да се заиграва на активната гимнастика и стои малко в шезлонга и люлката, ако някой я забавлява.
Вчера бяхме на консултация-на 5 месеца стана и е 65см, 6.500кг. Започнахме да й даваме картофено пюре, но на 4-я ден имаше кръв в акото и педиатърката каза да го спрем и след 2-3 дни да дадем тиква. Дано не се повтаря.

# 466
  • Мнения: 18 993
Моята от малка си спи на кушетката, която е с люлеещ се механизъм и сме сложили музикална въртележка, и ми е точно до спалнята. В началото надали е осъзнавала, тя и в неонатология беше доста дълго време, спяща в легълце, отделно, сега мисля, че ѝ по-забавно и по-спокойно на нейното си креватче. Иначе съм чувала, че самизапочват да искат да спят в тяхното си легло, когато узреят психически за това.

# 467
  • Мнения: 151
Здравейте мами.
Дойде време да се захранваме и ние.
Колкото и да звучи, че предпочитам наготово ще заложа на купешки пюрета
Даже вече взех морков, но се чудя дали не сгреших.
Изчетох доста неща за прословутото захранване, но и преди да се появи бебка бях чела доста, а въпросите постоянно изникваха. За зеленчука ясно как да въведа, но личната ли каза и за безмлечна каша, като нямаше предвид да смесвам с пюрета, но не ми стана много ясно как да я давам нея и кога 🙄
Дригото, което не прецених да я попитам е има ли значение кашата дали е с елда, ориз, овес, банан 🤪
Ако някоя мама може да ми даде съвет ще съм много благодарна 🙏
А колко ме плаши това захранване си нямате и идея 😱😱😱

# 468
  • София
  • Мнения: 1 456
Mariq, може да попиташ и в тази тема, много са отзивчиви и има много информация. Аз сега я чета.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1134097

# 469
  • Мнения: 775
Днес моята педиатърка ми каза да не давам в началото чист морков, защото натоварва чернкя дроб. За каши все още не сме говорили. За сега ще въвеждаме зеленчуци, после плодове.
Мерси Ева за темичката почвам да я следя и аз.

# 470
  • Мнения: 18 993
Бебето ми е на 4 ( след дестина дена прави 5) месеца и тежи 4.300 нормално ли е, малко съм притеснена, гледам наборчетата й доста са големи, Педиатърката казва, защото е момиче и защото е лято и за това не наддавала. Та тя наддава по 300гр. Вече сме и на пюрета, кърма, кашички.. Помагайте

Прочетох, че бебето ти на предишното измерване преди месец е било 5 кг. Изобщо не е нормално да отслабне с 800 грама за месец, веднага отивайте при друг педиатър на преглед! И ако имаш някакви съмнения, че има стомашно-чревни проблеми, не може да усвоява дадена храна или има някакви хранителни алергии, го спомени, за да го изследват. Има адаптирани млека за бебета с по-специални нужди, чувала съм, че се отпускат от Здравната каса безплатно.

Лично според мен си го захранила твърде рано и не си ги въвела постепенно храните, а е някакъв безразборен микс от пюрета и кашички.

# 471
  • София, България
  • Мнения: 3 588
На АМ Явор яде 3 пъти по 150 + 2 пъти по 180.

Днес бяхме на последните ваксини. Качил е 700 грама за 1 месец и вече е 6900 и 65см. Simple Smile Каза, че ще започваме захранването на 6 месеца, което ми направи добро впечатление. Мислих, че вече ще ми дава зор. Simple Smile

Уред за готвене на пара ще купувам на Филипс. Тези бебешките са безсмислени според мен Simple Smile Но аз няма да правя пюрета, де.

# 472
  • Мнения: 844
Ние сме на преглед в петък, по телефона лекарката каза, че щяла вече да ми обяснява за захранването. И аз не искам да бързам, искаше ми се поне още половин-един месец да изчакам, но вчера докато обядвах, а той до мен в ръцете на майка ми така гледаше картофената салата и отваряше устица, чак ми дожаля. Та ще го мисля..

# 473
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721

   Вчера бяхме на консултация - има навършени 5 месеца. Лекарката каза да яде по 6 пъти по 150 мл. Да започна да захранвам със зеленчук 6-7 дни, после да въвеждам втори зеленчук 3 дни и след това почвам плодови пюрета. 
   Днес започнах захранване с тиквичка. Реших да му я сваря у дома и после с пасатора да я направя на пюре. Не ми се иска да му давам купени пюрета, пълни с нишесте и захар. Добра идея, но кофти изпълнение...по-скоро беше кофти, че закъснях с 10 мин и детето се изнерви и разрева, имаше сълзи, сополи. Ясно е, че не се получи така, както исках...Задави се, понеже не диша спокойно, поема рязко въздух докато реве и всичко директно отива в гърлото. Абе, пълен провал. Дадох шишето с млякото и миряса.
   Чудя се утре какво да правя. Дали да му дам да яде 20 мин преди времето за хранене, поне да е спокоен докато опитва?! Дали направо да купя бурканче с пюре и ако много огладнее, поне да не ме чака и да се изнервя?! Не знам.

# 474
  • Мнения: 844
Аз си мисля като за начало да давам дори между храненията, само да е спокоен, че тогава е и игрив и е в настроение за нови неща. Тази статия ми хареса, два дни дневно по мъничко. То така или иначе захранваш, даваш колкото да опита нов вкус, не е като да се нахрани с пюрето
https://www.namama.bg/article/zahranvane/

# 475
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Да, най-добре е между храненията. Примерно един час преди млякото. Simple Smile

# 476
  • Мнения: 218
Нифертития, за теб е било трагедия но мен ме разсмя Blush
И аз съм решила да започна с тиквичка и очаквам всичко да се провали.. Обикновенно така се получава като чакам нещо с нетърпение Heart Eyes

# 477
  • Мнения: 228
Здравейте, и ние на 9ти направихме 5 месеца, захраних я преди 17 дена горе доло, започнах с картоф и през 4 дена вкарвам нов зеленчук, днес вкарах и пащърнак. И сега мисля да позабавя темпото и да и давам това което е опиташа досега, изяжда колкото тя иска не я насилвам. И тя като се ядоса не иска да яде затова правя така: сутрин се буди към 8-9 играем си час-два, след това заспива, събужда се към 12-1 и аз тогава започвам да готвя и така си хапва спокойно. Ще му хванем цаката не се притеснявайте.

Аз имам друг въпрос. Както казах на 9ти направи 5 месеца, но от скоро се засилва да сяда. Когато е в мен полулегнала се изправя и си стои седнала аз я дърпам тя пак и така няколко пъти като я оставя за малко полулегнала я намирам седнала. Знам, че е рано още, но как да я спра. От друга страна то детето само си показва какво може. Не се обръща още от гръб по корем, но го отдавам на това, че и е дебело дупето 😁 9.400 сме 68 см.

# 478
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Защо да я спираш? На 5месеца вече е напълно нормално да седне. Simple Smile

# 479
  • Мнения: 228
Защо да я спираш? На 5месеца вече е напълно нормално да седне. Simple Smile

Всички казват "оо не, задалжително след 6 тия" аз затова. Инъче аз се водя винаги по детето.
Благодаря все пак purple 😘

Общи условия

Активация на акаунт