Операция на щитовидна жлеза -17

  • 36 097
  • 762
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 26
Здравейте, срещнахме се с д-р Ганчев и насрочи дата за началото на август за операция на дъщеря ми /18 г./. За съжаление нещата не са розови и не може да се отлага и в зависимост от МЦ , операцията ще е 20 дни преди сватбеното тържество на брат й......дано всичко мине успешно и успее малко да се възстанови до тогава!
Дадоха й списък с изследвания, които трябва да подготви за операцията. Въпроса ми към Вас е може ли мненията от УНГ, кардиолог и ендокринолог да бъдат взети примерно 14 дни преди датата за операция, а не до 7 дни преди нея, както са кръвните например? Вчера от притеснение забравихме да попитаме доктора за тези подробности. Ще се радвам, ако някой ми даде повече инфо.

# 586
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте, срещнахме се с д-р Ганчев и насрочи дата за началото на август за операция на дъщеря ми /18 г./. За съжаление нещата не са розови и не може да се отлага и в зависимост от МЦ , операцията ще е 20 дни преди сватбеното тържество на брат й......дано всичко мине успешно и успее малко да се възстанови до тогава!
Дадоха й списък с изследвания, които трябва да подготви за операцията. Въпроса ми към Вас е може ли мненията от УНГ, кардиолог и ендокринолог да бъдат взети примерно 14 дни преди датата за операция, а не до 7 дни преди нея, както са кръвните например? Вчера от притеснение забравихме да попитаме доктора за тези подробности. Ще се радвам, ако някой ми даде повече инфо.
Максимално близо до операцията. Да, може 14 дни. Едва ли ще е проблем.
Успех! Ще се възстанови!

# 587
  • Мнения: 989
С какво впечатление отстанахте от д-р Ганчев?
Здравейте, срещнахме се с д-р Ганчев и насрочи дата за началото на август за операция на дъщеря ми /18 г./. За съжаление нещата не са розови и не може да се отлага и в зависимост от МЦ , операцията ще е 20 дни преди сватбеното тържество на брат й......дано всичко мине успешно и успее малко да се възстанови до тогава!
Дадоха й списък с изследвания, които трябва да подготви за операцията. Въпроса ми към Вас е може ли мненията от УНГ, кардиолог и ендокринолог да бъдат взети примерно 14 дни преди датата за операция, а не до 7 дни преди нея, както са кръвните например? Вчера от притеснение забравихме да попитаме доктора за тези подробности. Ще се радвам, ако някой ми даде повече инфо.

# 588
  • Мнения: 26
С какво впечатление отстанахте от д-р Ганчев?
Здравейте, срещнахме се с д-р Ганчев и насрочи дата за началото на август за операция на дъщеря ми /18 г./. За съжаление нещата не са розови и не може да се отлага и в зависимост от МЦ , операцията ще е 20 дни преди сватбеното тържество на брат й......дано всичко мине успешно и успее малко да се възстанови до тогава!
Дадоха й списък с изследвания, които трябва да подготви за операцията. Въпроса ми към Вас е може ли мненията от УНГ, кардиолог и ендокринолог да бъдат взети примерно 14 дни преди датата за операция, а не до 7 дни преди нея, както са кръвните например? Вчера от притеснение забравихме да попитаме доктора за тези подробности. Ще се радвам, ако някой ми даде повече инфо.
Честно казано малко противоречиви, защото един вид се ядоса, че положението е сериозно, а ние питаме дали може да се отложи за след сватба и при положение, че ще се маха цяла жлеза+лимфни възли евентуално, тя се притеснявала колко голям ще е белега и т.н. Определено сме на ясно, че най-важно е здравето й, но все пак беше малко грубо...
Скрит текст:
Здравейте, срещнахме се с д-р Ганчев и насрочи дата за началото на август за операция на дъщеря ми /18 г./. За съжаление нещата не са розови и не може да се отлага и в зависимост от МЦ , операцията ще е 20 дни преди сватбеното тържество на брат й......дано всичко мине успешно и успее малко да се възстанови до тогава!
Дадоха й списък с изследвания, които трябва да подготви за операцията. Въпроса ми към Вас е може ли мненията от УНГ, кардиолог и ендокринолог да бъдат взети примерно 14 дни преди датата за операция, а не до 7 дни преди нея, както са кръвните например? Вчера от притеснение забравихме да попитаме доктора за тези подробности. Ще се радвам, ако някой ми даде повече инфо.
Максимално близо до операцията. Да, може 14 дни. Едва ли ще е проблем.
Успех! Ще се възстанови!
Благодаря!

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 21:51 от AnMary

# 589
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
След операцията не мазах с нищо против белези.Когато спадна отокът (имаше доста оток),взех да се мажа с кремове за лице на Арома и белегът ми вече не се забелязва.Три години минаха от тогава.Ако не кажа,че имам белег и не се вгледат,лекарите не го забелязват,бях на пулмолог онзи ден и ме питаше имам ли ендокринни заболявания,приближи се до мен,за да види белега.
Белегът обаче не е толкова важен,от сърце и пожелавам да не се дави с вода и храна,ужасно е.Доста момичета са споделяли,че като мен са се давели.Все още не работи добре гълтачът при мен и ако съм много изморена,не мога да преглътна.
Преди операцията не ме консултира УНГ,след операцията ходих и едната гласна гласна връзка не работеше добре,но се занимавам нон стоп с болести и все не идва ред да взема талон за УНГ отново.Чак ме е срам,личната и по два талона на месец ми дава понякога.

# 590
  • Мнения: 894
Милена, попитайте по телефона дали може 14 дни по-рано,за за нямате неприятни изненади. Не ве ли искат и рентген на бял дроб? (ритам, защото на мен да, а това е логично  да не е две седмици по-рано). Успех!

# 591
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,искаха и на мен снимка на бял дроб и ме консултираха с кардиолог и анестезиолог.
С робот ли ще я оперират или отворена операция?
Майка ми беше с робот и е нямала болки.
Аз се инатих и ми направиха отворена операция и направо...Но имам алергия към обезболяващи и сама отказах да ми слагат каквото и да е,искаха някакъв опиат да ми бият,но към два опиата имам алергия и ме беше страх.
Мен ме приеха в 8.00,клъцнаха ме и на другия ден ме изписаха.Дано и сега да е така,по-добре е да си е вкъщи човек.

Ако и е трудно преглъщането,може да и правите нишестета (кремчета) и да ги разреждате допълнително с вода.
Също и супи,пасирани.На мен ми беше невъзможно да дъвча.
Ако нямате много възможност да пасирате,бебешки пюрета и каши също лесно се преглъщат.
Ще ви стискам палци,всичко ще е наред,за 20 дни ще се позакрепи и ще може да дойде на сватбата.
Аз колкото и да се оплаквам,още на втория ден след операцията налапах цигарата,мислех още първия,но ми беше замаяно от упойката.

# 592
  • Мнения: 989
Бихте ли споделили къде се правят въпросните операции с робот? Предполагам, че след като на следващия ден са Ви изписали, тези операции са по-щадящи? Така ли е?
Аз бях споделила, че баща ми е опериран при Ганчев преди 10 години, сега се оказва, че и майка ми е с множество възли и по принцип всички казват, че за операция. Вече регулира хормоните. TSH преди това й беше много ниско 0.120 или нещо такова. Знам, че метизолът е токсичен и не е желателно дълго да се пие. Проблемът е, че тя има съпътстващи заболявания, което прави решението за отворена операция по-трудно, много по-рискова е. Знам, че в чужбина от години практикуват и други методи на опериране, ако и в България вече навлизат по-щадящите методи, криещи съответно по-малки рискове, то това би било огромно успокоение за нас- чисто психически...
Да,искаха и на мен снимка на бял дроб и ме консултираха с кардиолог и анестезиолог.
С робот ли ще я оперират или отворена операция?
Майка ми беше с робот и е нямала болки.
Аз се инатих и ми направиха отворена операция и направо...Но имам алергия към обезболяващи и сама отказах да ми слагат каквото и да е,искаха някакъв опиат да ми бият,но към два опиата имам алергия и ме беше страх.
Мен ме приеха в 8.00,клъцнаха ме и на другия ден ме изписаха.Дано и сега да е така,по-добре е да си е вкъщи човек.

Ако и е трудно преглъщането,може да и правите нишестета (кремчета) и да ги разреждате допълнително с вода.
Също и супи,пасирани.На мен ми беше невъзможно да дъвча.
Ако нямате много възможност да пасирате,бебешки пюрета и каши също лесно се преглъщат.
Ще ви стискам палци,всичко ще е наред,за 20 дни ще се позакрепи и ще може да дойде на сватбата.
Аз колкото и да се оплаквам,още на втория ден след операцията налапа цигарата,мислех още първия,но ми беше замаяно от упойката.

# 593
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Майка ми е оперирана в Токуда,София.Там имаха робот.И нея я изписаха на другия ден.Може би е по-щадящ методът.
Аз съм оперирана в Бургас,клиника Маджуров.С нормален разрез.И мен ме изписаха на другия ден.
Да,Метизолът бил токсичен.Пих го 10 години без проблем.Откакто ми махнаха жлезата,имам повече проблеми,не ми понася Л Тироксин.Майка също има проблеми.Аз честно си казвам,че съжалявам,че се оперирах,бях с Базедова болест,без никакви възли.
При майка беше едва ли не животоспасяващо,тя имаше сериозно възпаление на жлезата,болки,температура...
Не знам какво да ви кажа,трябва да се прецени дали със съпътстващите заболявания може да се оперира жената.
Ако се налага,го направете.Имам сериозни проблеми с червата и може би затова Л Тироксин ми пречи.

# 594
  • Мнения: 26
Милена, попитайте по телефона дали може 14 дни по-рано,за за нямате неприятни изненади. Не ве ли искат и рентген на бял дроб? (ритам, защото на мен да, а това е логично  да не е две седмици по-рано). Успех!
Искат рентгенова снимка + куп изследвания + 3 мнения -кардиолог, ендокринолог и УНГ.
Колко по-лесно ще е за пациента всичко това да се прави при приемането, когато уж си по здравна каса!

# 595
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ей не съм влизала няколко месеца. Как сте, момичета? Всички ли сте добре?
Връщам се да чета. Simple Smile

# 596
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз пак си отложих операцията заради пандемията. Стана пословична Confounded

# 597
  • Мнения: 2 495
Здравейте!
От много време не съм се включвала тук,но нека разкажа накратко-2014 ми откриха възли,които с времето растат.Следеше ме проф.Пандев,а есента на 2018 трябваше да ме оперира,но какво стана-незнам,не се обади,писах му няколко пъти и дотам.След това забременях и преди 11 месеца родих,като съм нямала никакви проблеми  с бременността и раждането.Сега ходих на ендокринолог и се хванах за главата...възлите още са се увеличили,ендото със зор ги обхвана на ехографа...Звънях до Хасково и се оказа,че чак на 12 септември ще преглежда професора.Хич не ми се чака толкова,искам да ги махам и да не мисля за тях повече...чудя се,от една страна той искам да ме оперира,от друга имам притеснения да не ме подведе пак...какво да правя?Какви са мненията за д-Димов от Каспела?

# 598
  • Мнения: 284
Каза ми че до тогава не знае какво ще стане..и аз исках Пандев да ме оперира и така ме подведе той. Така че на вашего място не бях разчитала на него.. Аз ще се оперирам при Сечанов в начало на следващия месец..пожелайте ми късмет момичета!

# 599
  • София
  • Мнения: 11 489
Късмет Flowers Four Leaf Clover
Да споделиш как е минало.
Май само аз я отлагам тази операция Rolling Eyes Ама ме е страх - хипертония, вирус, операция. Ако съвпаднат нещо, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт