Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 869
Здравейте, интересувам се дали има вариант за прикриване на повърхностни вени на краката?

# 61
  • София
  • Мнения: 709
Здравейте,
Какво е най-безопасното и ефикасно решение за видими капиляри по лицето? Предполагам, че се дължат на дерматохелиоза.

# 62
  • Мнения: 4 494
Здравейте, при метода"Ултразвуково-контролирана склеротерапия" убождането еднократно ли е, или се прави за всяка засегната вена? Възможно ли е да се приложи на възрастен човек, наближаващ 90 г.?

# 63
  • Мнения: 1
Може ли да си запиша час при при д-р Галили и кога?

# 64
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
"Задайте своите въпроси, свързани с различни здравословни проблеми, (сърдечно-съдови заболявания, психично здраве, затлъстяване, целулит, разширени вени, холистично здраве), в темата и се консултирайте със специалист! "

Така и не получих отговор по въпроса за психичното здраве.

# 65
  • Мнения: 38
Здравейте, на какво може да се дължи това, че имам нужда от повече сън в сравнение с другите хора /поне 10 часа на денонощие/? Ако не е кафето, не мога да издържам дълго време, а при по-дълги бодърствания се появяват силно главоболие и гадене. Дали просто моят организъм има нужда от повече сън, или си внушавам? Какво е решението?

Здравейте, Faith15!
Симптомите, които излагате, са често срещани и не са плод на внушение. В МЦ „Епика“ предлагаме медицинско безлекарствено индивидуализирано лечение след консултация с нашите специалисти. Консултацията за нашата методика е безплатна и е със записване по телефона. Надяваме се, че в рамките на не повече от месец заедно ще се справим с проблема. А ефектът от програмата ни ще почувствате още в първите дни.

И аз искам да питам за цена за лечение на разширени вени. При мен е само на едно място, но ме дразни.

Здравейте, Free Agent!
Цената при нас по метода ултразвуково-контролирана склеротерапия е 2100 лв. на първи крак и 1000 лв. на втори крак /при необходимост/. За подробности за терапията е добре да позвъните на телефоните на МЦ „Епика“.

Здравейте, присъединявам се с въпроса за тежест и умора в краката, като при мен няма разширени вени или поне не са видими.
Също така при дъщеря ми има често кръвотечение от носа, пускахме профилактични изследвания и имаше лека завишеност в желязото, трябва ли да потърсим специалист?

Здравейте, Desislava A.!
Само прецизен преглед с еходоплер, извършен от опитен ангиолог /в МЦ „Епика“ работят такива/, може да установи състоянието на вените ви и даде насока за лечение или търсене на проблема другаде. Относно втория ви въпрос, съветът ни е да потърсите специалист УНГ и кардиолог за проверка на кръвното налягане при дъщеря ви.



# 66
  • Мнения: 38
Имам разширени вени (по бедрата и на свивките на колената), които в топло време ме притесняват - изтръпва ми крака, чувствам характерното "мравучкане" и тежест. Може да си внушавам, но когато нося тежко, дискомфорта се засилва, единият крак ме боли. Установила съм и че при определено тегло положението се влошава - когато тежах около 57-58кг рядко имах усещане за тежест или мравучкане. Сега тежа 65кг и много по-често ми се случва изтръпване и болка. Вероятно има значение, че работя на бюро, а физическата ми активност клони към абсолютната нула.
Ходила съм на съдов хирург, който предложи операция на една особено отчетлива вена, но аз неглежирах проблема, а и ме е страх от упойката и самата операция. Имам и познати с оперирани (замразени) вени, които отново са с разширени вени - съседни на оперираните.
Основният ми въпрос е, освен козметичен дефект и усещане за дикомфорт и болка в краката, има ли опасност за здравето и живота на човек с разширени вени? Защо се налага операция /или друг вид корекция/ - от суета, за да няма болка и отичане или има друга опасност, за която не съм информирана?

Здравейте, мандаринка!
Категоричното ни мнение по описаните симптоми, е че имате хронична венозна недостатъчност. Става дума за сериозен медицински проблем, който нелекуван се задълбочава и представлява опасност за образуване на тромбози и други сериозни усложнения, включително рани и инвалидизация. Благодарение на напредъка на медицината и технологиите, оперативните методи останаха далеч в миналото. В МЦ „Епика“ извършваме революционния метод „Ултразвуково-контролирана склеротерапия“- изключително успешен /над 96%/, с най-малък риск, без упойка, болка или болничен престой, без рецидиви.  Може да прочетете всичко за него на нашия сайт www.dr-galili.com или позвъните на телефоните ни /02820 38 55, 0879853557/

Здравейте,
Какво можете да кажете за клетъчен дифузен глиален тумор 3 стадий при тригодишно дете? От турска клиника предлагат радиотерапия с успеваемост 30%. Имате ли препоръка за немска такава?

Здравейте, Незвестна16!
Не можем да ви препоръчаме немска клиника, а за компетентен отговор се нуждаем от пълната медицинска картина на пациента. Ако желаете, заповядайте с документация в нашата клиника и среща със специалист-онколог.

Здравейте, кои са най-подходящите спортове за подобряване на състоянието при разширени вени, и излагането на слънце оказва ли отрицателно влияние ? Полезно ли е движението като цяло?
Имам няколко доста изразени вени по краката и лятото положението се влошава. Изпитвам усещане все едно нещо постоянно пълзи по краката ми, изключително неприятно е, както и тежест. Какви средства за локално приложение могат да облекчат отока и тежестта?

Здравейте, winterrose!
Всички спортове са полезни за нашето тяло, когато са умерени и за удоволствие. Проблемът с вените е най-често генетично обусловен и фактори като слънце, спорт, вода и т.н не могат да окажат решаващо влияние.
Вашите симптоми са типични за заболяването венозна недостатъчност и препоръчваме прецизен преглед с еходоплер при ангиолог /МЦ „Епика“ разполага с такива/. Може да прочетете наши материали по темата на сайта ни или в BG-Mamma. Не сме запознати как средства за локално приложение биха помогнали.  Специалистът-ангиолог ще ви обясни, че проблемът е медицински, а не външен и повърхностен. Не отлагайте преглед при опитен ангиолог. Съвременното лечение не изисква операция и при доказване на медицински проблем е добре да потърсите терапия. Най-добрата, изпитана днес, а вероятно и в бъдеще, е ултразвуково-контролираната склеротерапия, която единствено в България и на Балканите се извършва в МЦ „Епика“. 






# 67
  • Мнения: 38
Как мога да потисна желанието за сладки храни?

Здравейте, ~Tony~!
Желанието за хапване на сладки неща отразява недобре работещ и гладен черен дроб. Дължи се и на флуктуации на кръвната захар, които също са директно свързани със слабостта на черния дроб. Подробно сме описали неговите проблеми в материал в BG-Mamma, озаглавен "Черният дроб - отговорникът за нашето здраве". Заповядайте на безплатна консултация в МЦ „Епика“ на която ще ви запознаем с безлекарствената медицинска програма, с която може да си помогнете относно зададения въпрос и проблем.

Въпросът ми е в областта на психичното здраве. От известно време забелязвам проблеми с краткосрочната памет. Моето семейство ми обръща внимание върху това от доста по-дълго време, но на мен ми трябваше време, за да се убедя в проблема. Е, това се случи преди две седмици. Вашият медицински център с какво би могъл да ми бъде полезен, разполага ли със специалисти в това отношение ?   

Здравейте, pepita XX!
Да, разполагаме със специалисти, работещи по проблема за който споделяте. Необходимо е да си запишете час, да преценим състоянието ви и да предложим лечение. Работим с индивидуализирана  безлекарствена медицинска програма, която дава добри, бързи и трайни резултати. По-подробна информация можем да ви дадем и в разговор по телефона. 

Имам много видими разширени вени на десния крак.
Пия детралекс от тази година.
Бих се консултирала със специалист, къде бихте ми препоръчали да отида?

Здравейте, vmarinska!
Препоръчваме да посетите специалист-ангиолог, защото единствено диагностика с еходоплер може да установи точно състоянието ви. Нашата клиника разполага с утвърдени ангиолози и ще се радваме да помогнем. Прегледите стават след предварително записан час.

И аз се интересувам от цената на преглед и лечение на разширени вени.Имам съмнение за единият крак.Може да е начален стадий.Не знам дали е това или някакъв тромб.Не се заседявам много.физически съм активна,но въпреки това има голямо напрежение.На примависта ЛЛ ми отказа направление за специалист и препоръча ''Детралекс''.Никакво облекчение,само ми натовари портфейла.Спрях го.От някакво мазило,стана още по-зле.Скова ми крайника.
Не знам има ли връзка с Хашимото,но и това имам.
Каква е цената за преглед и лечение на разширени вени?

Здравейте, Silverstone!
Заповядайте на преглед при нас. С еходоплер нашите специалисти ще установят състоянието на вените ви и степента на заболяването. Ще получите прецизна информация и препоръки за лечение, ако такова се налага. Няма директна връзка между вените и Хашимото. За това състояние също предлагаме лечение – безлекарствени медицински протоколи, под ръководството на опитни специалисти ендокринолози. За посещение е необходимо да си запишете час по телефона.

# 68
  • Мнения: 38
Как да разберем, че трябва да идем на преглед за вените? Имам тежест понякога в единия прасец и не знам дали не се дължи на проблем с вените.

Здравейте, bebsun!
Имате симптоми, които водят към диагнозата венозна недостатъчност. За да установим истинското ви състояние е необходимо опитен специалист-ангиолог да ви направи преглед с еходоплер. Само така можем да преценим откъде идва проблемът ви. МЦ „Епика“ работи с опитни специалисти-ангиолози. При желание се обадете за записване на час. Прегледът е безболезнен и трае 10-15 минути, а в консултацията след него ще отговорим на всички ваши въпроси.

Защо се появяват разширените вени, какви са причините за заболяването и има ли начини за предпазване от поява на тези вени?

Здравейте, ma6kata7!
Проблемът е най-често генетичен. Ако сте наследствено обременен и имате някои от симптомите като тежест в краката, сърбежи, изтръпване, видими разширени вени и други, е добре възможно по-рано да посетите специалист-ангиолог за прецизен преглед с еходоплеров апарат. В нашата клиника също е възможно да направите този преглед, тъй като това е част от нашата насоченост, включително и с предлаганото от нас единствено в България и на Балканите лечение с революционния метод „Ултразвуково-контролирана склеротерапия“.

Какво може да правим в домашни условия за превенция(а и след появили се вече разширени вени)? Знам и действам със студен душ от стъпалата посока колена, вдигане на краката на високо, друго......?

Здравейте, mariat!
Вдигането на краката облекчава симптомите на тежест и болка дори при хора, които нямат медицински проблем. Но това не е решение при страдащите от хронична венозна недостатъчност. Заповядайте на специализиран преглед с еходоплеров апарат, за да научите точна информация за състоянието си. Нелекуването води до задълбочаване на проблема, чиито последици нерядко са доста сериозни. Операциите отдавна са отживелица, навременната профилактика с еходоплеров преглед е най-доброто решение, а лечението с метода „Ултразвуково-контролирана склеротерапия“ отнема няколко минути и решава проблема ви завинаги. Това става в МЦ „Епика“ в София без болка, упойка или откъсване от служебните и ежедневни задължения. Извършва се вече 10 години от израелския съдов специалист д-р Яир Галили и екипът на МЦ „Епика“.   

Здравейте, след преживян аборт преди няколко месеца започнаха да ми се появяват разширени вени по краката - няколко на брой и тънки черти, не са дебели линии, но ми създават притеснение. Разбрах, че имам и тромбофилия и за момента приемам Аспирин протект, предполагам появата им е свързана със заболяването. Работя в офис, но гледам да се движа и карам велоергометър вкъщи всеки ден. Интересува ме кои са най-подходящите спортове за подобряване на състоянието при разширени вени? Също така лятото сгъстява ли се повече кръвта от излагането на слънце и топлината? И като цяло какво може да се направи за да се спре появата на разширени вени?

Здравейте, Avianna!
Веднъж започнал, процесът на венозна недостатъчност е трудно да бъде контролиран или овладян палиативно. Преглед при специалист-ангиолог е най-доброто решение, което може да вземете, за да установите истината за състоянието ви в момента и получите компетентен съвет и насоки за терапия. Такъв преглед ще ви спести много бъдещи проблеми, усложнения и средства. Горещо го препоръчваме. В нашата клиника МЦ „Епика“ работят изключителни специалисти, заповядайте.



# 69
  • Мнения: 38
Живо ме вълнува темата за психичното здраве и по-специално - депресиите. Какви методи на лечение прилагате и какви медикаменти?


Здравейте, perunika!
В МЦ „Епика“ работим с холистични, интегративни и безлекарствени медицински протоколи за справяне с това много разпространено и нелеко състояние. Предписването на лекарства е сведено до минимум и ако все пак се наложи, за много кратък период. Програмата за всеки пациент се изготвя от екип от трима специалисти, които активно участват и са на разположение до пълното излекуване. Подходът ни е строго индивидуален безлекарствен медицински протокол. По преценка се включват когнитивно-поведенческа терапия или логотерапия, провеждани от сертифицирани и опитни психотерапевти. Резултатите са най-често бързи и трайни. Индивидуалната консултация за прилаганите практики е безплатна, по телефона или на място, с предварително записване. 

# 70
  • Мнения: 38


Знаете ли, че една визита при опитен ангиолог може да ни спаси от много страдания?
Днес медицината определя някои състояния като тихи убийци. Не разбираме кога започват, но те тихомълком и безсимптомно дълбаят в здравето ни и избухват един ден изневиделица, без никакво предупреждение.
Прочетете повече за тях и вижте как можете да ги избегнете ТУК.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
и аз тук с надежда да науча нещо повече за премахване на целулита
Не съм пълна - напротив , пробвала съм с LPG , вакуум и какво ли не
Но няма отърваване Simple Smile
Силно ме интерсува, какъв трябва да е цялостния подход за премахване на този, сигурна съм не само козметичен проблем?

# 72
  • Мнения: 646
Здравейте и аз се интересувам от склеротерапията. Имам разширена вена, която от бременноста стана голяма и доста болезнена. Знам, че връщане назад няма, така че искам да я премахна

# 73
  • Мнения: 995
Благодаря много за отговора!

# 74
  • Мнения: 395
И аз се интересувама от темата за разширените вени. Има ли лек за тях? 
Също така и ефикасни методи /кремове, масажори, упражнения или процедури/ за борба с целулита. Как да се отървем от целулита?

Общи условия

Активация на акаунт