Бързи здравословни въпроси и отговори – 22

  • 24 118
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 816
Добре дошли!

Заповядайте в двадесет и втората поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10, #11, #12, #13, #14, #15, #16 #17, #18, #19, #20 и #21.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 11 408
Благодаря за новата тема.

Ако може, да се самоцитирам от старата Flushed

Цитат
Здравейте,

вчера ми смениха 2 от лекарствата за кръвно - Нитролонг и Хлофадон (който взимам в краен случай), съответно с Небилет и Норваск. Моля ако някой ги е ползвал да сподели мнение за последните две. Или ме насочете към хипертонична тема, ако има такава.

Благодаря Flowers Hibiscus

# 2
  • Мнения: 490
Незнам това даже ми е втори антибиотик ...може би ,защото уж имам и алергична астма и като се разболявам е опасно незнам и аз вече..писнало ми е от всичко а за тези дано този антибиотик вече да е последен,че имам чувството,че вече почват и да ми вредят...а за тези странни бели петна по гърлото да знаете какво може да е ,странно е защото както ги има след два часа може да ги няма утре пак да се появят и така

# 3
  • Мнения: 39 048
Да не са гъбички?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Преди малко бях на профилактичен преглед при АГ.
Пуснах и цитонамазка / исках да си пусна и микробиология/, но при взимането на проба леко кръвна,  Доктора каза че явно има някакво възпаление и по-добре да взема пет дена Флажил глобули и след това да отида пак за секрет... че така резултата нямало да бъде точен.
Нещо се усъмних мисля ,че можеше да ги пусне и двете едновременно... А така сега трябва да ходя другата седмица пак.
Какво мислите? Дали нарочно не ме вика втори път?

# 5
  • София
  • Мнения: 11 408
При мен почти всеки път има малко кръв. Не са ме карали да правя каквото и да било. Не съм имала възпаление.

# 6
  • Мнения: 81
Зрдавейте отново имах питане в старата тема.Сега искам да питам някой дали знае колко време след като специалист е пратил писмо до касата да отпусне изследване за ЯМР колко време се чака.И съм малко със смесени чувства за само то изследване притеснено ми е всъщност явно невтолобката има опасения за нещо но не ми каза нищо повече.

# 7
  • Мнения: 490

Незнам как да разбера и какви други симптоми има при тях?

# 8
  • Мнения: 5 816
Разбира се с ... изследвания.

# 9
  • Мнения: 490
Само с гърлен секрет ли?

# 10
  • Мнения: 806
Благодаря за новата тема.

Ако може, да се самоцитирам от старата Flushed

Цитат
Здравейте,

вчера ми смениха 2 от лекарствата за кръвно - Нитролонг и Хлофадон (който взимам в краен случай), съответно с Небилет и Норваск. Моля ако някой ги е ползвал да сподели мнение за последните две. Или ме насочете към хипертонична тема, ако има такава.

Благодаря Flowers Hibiscus
Пиех Небилет за ускорен пулс,но аз съм с нормално кръвно и от него леко ми падаше.
Нямала съм странични ефекти.

# 11
  • Мнения: 490
А гъсти жълто зелени секрети от носа от какво може да са?

# 12
  • Мнения: X
Сина ми, на 14 г. , има някакви топчета по вените на ръцете ...едното го видях преди две седмици на лявата а сега още 2-3 на дясната ръка...Когато тренира и изпъкнат си личат много. Подвижни са и мислех че са меки но преди малко опипах едното и сякаш не е меко....
Много съм притеснена. В интернет намерих само една снимка на момче което е снимало ръката си и пита в някакъв форум, където лекар му отговаря че са клапи по хода на вената. Мен обаче много ме тревожи, утре ще идем при личния лекар , лошото е че сме в провинцията и тук няма лекари където да го заведем да направят изследвания или поне консултация а незнам къде да го водя....
Съпруга ми има също на кратка но има и разширени вени на много малък участък...и при него е сякаш меко....
Някой има ли такива неща?

# 13
  • Мнения: 4 872
А гъсти жълто зелени секрети от носа от какво може да са?
От бактериална инфекция. При теб явно в комплект с бронхита. Аб ще ги изчисти.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 198
Имам питане , утре съм си записала час за алерголог, ще поискам и тестове.
Те са с драскотини по ръцете , какво не трябва да правя преди тестването?
Към колко часа е най-удачно да се проведе ?

Общи условия

Активация на акаунт