Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 285
  • София
А как става балообразуването?
Влиза ли оценка, различна от БЕЛ и МАТ и колко пъти от двете НВО?
Зависи от избора на училище и профили. Стандартно е БЕЛ и Мат по 2 + по 1 път оценките от тези два предмета от училище за годината. В справочниците си пише всичко.

Питах за ПГД "Елисавета Вазова", тъй като не можах да го намеря в сайта им.
През 2018 г. когато кандидастваше моето дете бала се образуваше от 3НВО БЕЛ +1НВО Мат +оценка от дипломата по рисуване+ оценка от дипломата по ИТ.

# 286
  • София
А има ли някои гимназии с рисуване, дизайн, 3д анимация и подобно, където няма изпит по рисуване?
От държавните училища освен ПГД, рисуване се учи и в СГСАГ- специалностите Строителство и Архитектура и Парково строителство. В СГСАГ се взима само оценката по рисуване от дипломата
В частните- паралелка с анимация и графичен дизайн има в "Светлина", в "Образователни технологии" и в "Артис"

# 287
  • нейде там, където ....
А има ли някои гимназии с рисуване, дизайн, 3д анимация и подобно, където няма изпит по рисуване?
От държавните училища освен ПГД, рисуване се учи и в СГСАГ- специалностите Строителство и Архитектура и Парково строителство. В СГСАГ се взима само оценката по рисуване от дипломата
В частните- паралелка с анимация и графичен дизайн има в "Светлина", в "Образователни технологии" и в "Артис"

За "Строителство и архитектура" се взема И оценката по физика, а за "Парково строителство" И оценката по биология. За справка, от сайта на СГСАГ, 2019.

# 288
  • София
А как става балообразуването?
Влиза ли оценка, различна от БЕЛ и МАТ и колко пъти от двете НВО?
Зависи от избора на училище и профили. Стандартно е БЕЛ и Мат по 2 + по 1 път оценките от тези два предмета от училище за годината. В справочниците си пише всичко.

Питах за ПГД "Елисавета Вазова", тъй като не можах да го намеря в сайта им.
През 2018 г. когато кандидастваше моето дете бала се образуваше от 3НВО БЕЛ +1НВО Мат +оценка от дипломата по рисуване+ оценка от дипломата по ИТ.

Много благодаря!
Точно някой, чието дете е кандидатствало 2018, се надявах да знае и пише.
А седмокласната си я следя стриктно,  нищо че ми е доста зор понякога да смогвам с темпото😀

# 289
  • София
Паралелка с изобразително изкуство има и в 51 СУ в Хиподрума. Изобразително изкуство - Рекламен дизайн, анимация и география е, с английски и италиански език.
Имат хубава база и много проекти.

# 290
  • София
Паралелка с изобразително изкуство има и в 51 СУ в Хиподрума. Изобразително изкуство - Рекламен дизайн, анимация и география е, с английски и италиански език.
Имат хубава база и много проекти.
За 51-во искат матура по рисуване, т.н. изпит за проверка на способностите по изобразително изкуство.

# 291
Скрит текст:
Немският в школа за начални класове няма много общо с немския в подготвителен клас, в малките класове тези школи са по-скоро запознаване с езика, отколкото реално учене. Живот и здраве, ще го разбереш на практика Simple Smile
Poppea , ако имаш информация за езикови гимназии с немски, може ли да ми кажеш по кои учебници учат в 8-ми клас? Известно ми е, че не учат само по учебник, но и по много други материали, но ми се иска да се ориентирам за нивото, натоварването и знанията на децата след осми клас по немски.
Намерих тези, но не знам дали и сега по тях учат. Учителите избират системата и учебниците, затова много зависи от учителя:
https://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=18003 … lipp%20und%20Klar
https://www.klett-sprachen.de/mittelpunkt-neu-b2/t-1/9783126766524

# 292
  • София
Poppea благодаря ти много за информацията за учебниците.

# 293
Aila,  няма защо Simple Smile Само да добавя, че към втория има и учебна тетрадка, и диск.
Успех!

# 294
  • София
В 51-во миналата година имаше паралелки и без изпит по рисуване https://sites.google.com/51school.bg/51school/%D0%BF%D1%80%D0%B8 … D0%BB%D0%B0%D1%81

# 295
Aila, миналата година учиха по Menschen.

# 296
Това 51-во звучи добре. Има ли някой лични наблюдения  или отзиви?

# 297
  • софия
55 СОУ

Общи условия

Активация на акаунт