Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 63 966
  • 799
  •   1
Отговори
# 270
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
lulumba , а имаш ли някакви впечатления за паралелката математика с английски? Чудя се защо балът е по-нисък от този на другите паралелки. За училището има доста информация, но специално за тази паралелка не намерих да има нещо написано.
1. Защото почти всички имат някакво ниво на английски и не им се почва отначало.
2. Защото виждайки по - високите балове в немските паралелки си мислят, че там е по, по - най... Rolling Eyes И така си върви  Simple Smile
3. Защото е важно след като детето завърши СМГ, да знае немски, за да отиде да учи в Германия или Австрия, където е "евтино" или "безплатно".
Това е мода, както и бил френския, руския, английския, испанския и т.н. Много рядко има рационални обяснения Simple Smile

# 271
  • Мнения: 3 491
Poppea, lulumba,  ще го имам предвид. Той учи една година немски в школа. Справяше се отлично, но лошото е, че ние не успяхме да смогнем с развеждането на две деца на толкова много допълнителни занимания. Тогава беше малък и трябваше някой да го води. При моята работа няма предвидимост, трудно ми е да си планирам ангажиментите предварително, а баща му не успяваше да се справи с всичко и много се изнерви. Сега съжаляваме, че се отказахме.
Аз си признавам, че хич не искам децата да учат извън България. Сигурно ще се побъркам от ежедневни притеснения, ако пожелаят такова нещо.... Проучвам паралелките , които отговарят на желанията му, а не на някакви бъдещи планове за реализация извън страната. Той иска немски, английски и японски на този етап. А аз харесвам испански, френски и руски:smile: Даже ми се струва интересно и изучаването на някой балкански език. Знам, че има паралелки с румънски.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 08:13 от Amanda.D

# 272
  • Мнения: X
Аманда,  ти като харесваш испански, френски и руски, никой не те спира да ги учиш Simple Smile, това в кръга на шегата. Ако няма някаква много сериозна причина да го караш да учи определен език с оглед бъдещи планове, остави детето да учи, каквото му е на сърце.
Немският в школа за начални класове няма много общо с немския в подготвителен клас, в малките класове тези школи са по-скоро запознаване с езика, отколкото реално учене. Живот и здраве, ще го разбереш на практика Simple Smile

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Здравейте, като майка на седмокласник и аз започнах да търся мнения за училищата. 🙂 Моят син се е ориентирал към програмирането, но и двете по- елитни училища в София са ни доста далечко, а и все пак трябва да имаме и други варианти! Ако знаете училища в Люлин, които имат такива паралелки и разбира се има и добри отзиви за тях ще съм ви много благодарна, ако споделите! Лек ден ви желая!

# 274
  • София
  • Мнения: 12 225
Немският в школа за начални класове няма много общо с немския в подготвителен клас, в малките класове тези школи са по-скоро запознаване с езика, отколкото реално учене. Живот и здраве, ще го разбереш на практика Simple Smile
Poppea , ако имаш информация за езикови гимназии с немски, може ли да ми кажеш по кои учебници учат в 8-ми клас? Известно ми е, че не учат само по учебник, но и по много други материали, но ми се иска да се ориентирам за нивото, натоварването и знанията на децата след осми клас по немски.

# 275
  • Мнения: X
Понеже самата аз не съм следила по какво учат и с  уговорката, че моят отдавна е студент в Германия, мога да потърся по какви учебници е учил немския, но не знам дали и сега учат по тях. По спомен, в 8 клас ни дадоха списък с необходимите учебници и ги купихме от книжарницата на 35-то. От там нататък само съм следила какво казва за него учителката и дали забелязва проблем. Но ще потърся, ако не ги е затрил някъде.

Ред., сетих се, че не е от книжарницата, по немски специално учителката в подготве събра пари от всички и тя купи учебниците за всички, заедно с два речника, БГ-ДЕ и ДЕ-БГ. Ще проверя довечера какво има в неговата библиотека и ще пиша.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 09:58 от Анонимен

# 276
  • София
  • Мнения: 2 265
А има ли някои гимназии с рисуване, дизайн, 3д анимация и подобно, където няма изпит по рисуване?

# 277
  • Мнения: 1 137
Да , има.
Наскоро писах за това училище.
ПГД” Елисавета Вазова”
- интериорен дизайн с италиански език
- интериорен дизайн с немски език
- графичен дизайн с английски език
- рекламна графика с английски език
- моден дизайн с френски език

# 278
  • София
  • Мнения: 2 265
Да , има.
Наскоро писах за това училище.
ПГД” Елисавета Вазова”
- интериорен дизайн с италиански език
- интериорен дизайн с немски език
- графичен дизайн с английски език
- рекламна графика с английски език
- моден дизайн с френски език


Благодаря, аз го разгледах, а има ли още?

# 279
  • София
  • Мнения: 609
А как става балообразуването?
Влиза ли оценка, различна от БЕЛ и МАТ и колко пъти от двете НВО?

# 280
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
А как става балообразуването?
Влиза ли оценка, различна от БЕЛ и МАТ и колко пъти от двете НВО?
Зависи от избора на училище и профили. Стандартно е БЕЛ и Мат по 2 + по 1 път оценките от тези два предмета от училище за годината. В справочниците си пише всичко.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 395
А кои са двете? До ТУЕС стигнах...

# 282
  • София
  • Мнения: 609
А как става балообразуването?
Влиза ли оценка, различна от БЕЛ и МАТ и колко пъти от двете НВО?
Зависи от избора на училище и профили. Стандартно е БЕЛ и Мат по 2 + по 1 път оценките от тези два предмета от училище за годината. В справочниците си пише всичко.

Питах за ПГД "Елисавета Вазова", тъй като не можах да го намеря в сайта им.

# 283
  • Мнения: 6 924
Балообразуването за сегашните седмокласници ще стане ясно през април. Следете сайта на РУО или седмокласната тема.

# 284
  • София
  • Мнения: 14 638
Обикновено, училища от рода на ПГД, взимат за балообразуване оценката по рисуване и/или ИТ.

Общи условия

Активация на акаунт