Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 63 810
  • 799
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 136
Ние ПГТМД( интериор) , го сложихме преди ввсички училища от рода 1,7,  12, 127, 30, 32 и прочие. Само една паралелка на 31-во сложихме преди интериора.
Е 31-во надмина очакванията ми като бал. ( явно и всички  други училища.
В момента ПТТМД е с нечуван бал😀😊
Ей, голям набор е 2005- няма място за децата по училищата.

# 31
  • Мнения: 12

Моят син е приет в 32 СУИЧЕ - АЕ+ИЕ  , вече се отказа от второ класиране, защото не иска 35 СОУ , където са по-предните му желания с немски език, не искал  втория чужд език руски.
Всички майки сега трескаво питаме за различните училища, всяка от нас с надежда, че някой ще ни гарантира, че това е най-правилният избор за детето ни.
И аз ще помоля да споделите за 32 обективно мнение.
Неофициално 32 -ро било трета АГ....?!

Здравейте. А с какъв бал е момчето ви?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 052
За 32-ро имам добри впечатления от много близко дете, но е в прогимназията (сега завърши 6 клас). То иска да остане там след 7 клас и майката одобрява този избор, което за мен е показателно.

# 33
  • Мнения: 246
Здравейте. Дъщеря ми е приета на първо класиране в 30 СУ, паралелка ИЕ/АЕ/ИТ с бал 372. Има желание да учи испански, училището е с традиции в преподаването на този език и локацията му ни е удобна. Доволни сме и аз и тя. Първото й желание разбира се беше Испанската гимназия, но го писахме заради олимпийския принцип Simple Smile След 30 СУ писахме 7, 31, 22, 127 и 1, защото основната цел беше ИЕ. Девойката учи английски от 5-6 години и е постигнала вече доста добро ниво. В понеделник отиваме да се записваме. Има ли още някой приет в 30 СУ? Ще се радвам да се запознаем и ние и децата. Simple Smile Успех на всички, които продължават на второ класиране!

# 34
  • София
  • Мнения: 2 356
Дъщеря ми е приета в 32 АЕ НЕ, надявам се да сме доволни, ще се запишем
Езиковите по предни желания са с много по- висок бал

# 35
  • София
  • Мнения: 3 444
Изида, тъй като и аз следя тези теми във връзка с интереса на детето ми  към испанския език  и  кандидатстването ни догодина, би ли споделила малко мнения и лични съображения за тази подредба и малко мнения за въпросните училища?Предполагам  сте проучвали.Ще бъде много полезно за тазкива като мен, които тепърва се гмъркат в материята

# 36
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Здравейте. Дъщеря ми е приета на първо класиране в 30 СУ, паралелка ИЕ/АЕ/ИТ с бал 372. Има желание да учи испански, училището е с традиции в преподаването на този език и локацията му ни е удобна. Доволни сме и аз и тя. Първото й желание разбира се беше Испанската гимназия, но го писахме заради олимпийския принцип Simple Smile След 30 СУ писахме 7, 31, 22, 127 и 1, защото основната цел беше ИЕ. Девойката учи английски от 5-6 години и е постигнала вече доста добро ниво. В понеделник отиваме да се записваме. Има ли още някой приет в 30 СУ? Ще се радвам да се запознаем и ние и децата. Simple Smile Успех на всички, които продължават на второ класиране!
Поздравления! З0-то с Испански е и нашата цел догодина!

# 37
  • Мнения: 2 113
Синът ми е приет на първо класиране, първо желание в НТБГ - Електронна търговия - АЕ. Днес се записахме Simple Smile
Поздравления за всички, които са попаднали, където са искали!
Успех на децата, отиващи на второ класиране!

# 38
  • София
  • Мнения: 17 921
Мончо каза, че е имало подавани оплаквания от родители за учител(и) по немски език в 35. Има такива оплаквания и от учител по немски в 1 НЕГ. Всичко е много субективно. На какви учители ще попаднете е въпрос на стечение на обстоятелствата и късмет.

Много ме е яд на тези МОН-човци и РУО-вци... В  такива разговори с познати споделят опткрито за "късите клечки", ама иначе след официални проверки в резултат на родителски жалби не предприемат нищичко срещу тях, понеже всичко е "наред".. И да, подавани са оплаквания  срещу учители по немски и  в трите гимназии в София - срещу Л.Х в 73-то, срещу В.Г в 91 НЕГ и срещу Д.Т в 35-то. Знам само за немския, понеже  децата около мен масово изучават този език в упоменатите училища.

# 39
  • Мнения: X
Напълно подкрепям Русалка в последния й пост! В 35то моят имаше късмет да попадне на страхотна учителка по немски, която дори енергоспестяващ като него успя да научи на немски, но други явно са нямали този късмет.  МОН и РИО би следвало да реагират навреме на жалби, особено за немски език, защото изпуснеш ли го отначало в подгответо, после става много трудно, да не кажа невъзможно.

# 40
  • Мнения: 308
Мончо каза, че е имало подавани оплаквания от родители за учител(и) по немски език в 35. Има такива оплаквания и от учител по немски в 1 НЕГ. Всичко е много субективно. На какви учители ще попаднете е въпрос на стечение на обстоятелствата и късмет.

Много ме е яд на тези МОН-човци и РУО-вци... В  такива разговори с познати споделят опткрито за "късите клечки", ама иначе след официални проверки в резултат на родителски жалби не предприемат нищичко срещу тях, понеже всичко е "наред".. И да, подавани са оплаквания  срещу учители по немски и  в трите гимназии в София - срещу Л.Х в 73-то, срещу В.Г в 91 НЕГ и срещу Д.Т в 35-то. Знам само за немския, понеже  децата около мен масово изучават този език в упоменатите училища.

За протокола Мончото е познат на познат на познат и аз просто се възползвах миналата година да проведа един ориентировъчен разговор по телефона за различните училища. Малко съжалявам за горния пост, не исках да всявам смут и ще редактирам поста, защото не мога да го изтрия.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 921
Защо, Петруна, да го триете? Нека се знае, какво лошо има в това, че сте споделили? Ползвах казаното само като повод да изразя недоволството си от това безхаберие в МОН  и РУО след толкова жалби. И мисля, че всеки родител е добре да знае, че и в най-"елитните" чадото му може да попадне на такъв учител, въпрос на късмет е.

# 42
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826


Неофициално 32 -ро било трета АГ....?!

Joy JoyТова е голяма глупост.Учителите упорито отказват консултации на децата.Масово се плащат уроци в школи,за да може наистина да научат нещо.

# 43
  • Мнения: 33
Здравейте! Някой има ли някаква информация за Румънската гимназия-“Михай Еминеску”?

# 44
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Неофициално 32 -ро било трета АГ....?!
Joy JoyТова е голяма глупост.Учителите упорито отказват консултации на децата.Масово се плащат уроци в школи,за да може наистина да научат нещо.
Това не е вярно. Ние кандидатствахме в 32-ро точно, защото имам близки с деца там и са с прекрасни впечатления от училището, организацията, базата и обучението. Заради тях го написах и аз, но не стана, поне ан 1-во класиране. Едва ли всички учители са на едно ниво, но това не се случва никъде. Не е хубаво да се обобщава така и да се насажда тревога в родителите.

Общи условия

Активация на акаунт