На море в България 2019г! - 3

  • 38 098
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 14
Напоследък във визит бг, има доста лоши отзиви за храната в Белла Виста Синеморец. Има ли някой скоро бил там да сподели така ли е, че съм резервирала за там август и за сестра ми за семейството, да не се изложа. Интересува ме наистина ли за закуска няма палачинки, пържени филийки или бухтички, както и скара, наистина ли всичко е от ниско качество и безвкусно и дали наистина ресторанта приключва в 21.00 и след това трябва да освободиш масите и тези на терасата? Не съм ходила там до сега и също ме интересува, защо казват - пишат, че за напитките в ресторанта става опашка, не може ли да си вземеш от друг бар и да ги внесеш?

# 271
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
poli_ , можеш ли да кажеш кои са тези хотели в България? Simple Smile

# 272
  • Мнения: 6 298
Здравейте,
Влизам в темата с молба за съдействие и насоки за хотел или бунгала Ол инклузив за три дена с две деца по на 9 и 4 год. и бебенце. Тихо,чисто,приятно,близко до плажа място с храна. Благодаря ви предварително.
В активен сезон в хотели ОИ обачайно искат минимум 5 нощувки, но преднид "уж" слабият сезон, може пък накъде да се съгласят за 2 - 3 нощувки. Вижте Казабланка в Обзор, там две деца се настаняват безплатно. Не знам обачи дали има свободни миста.

Ами да ви кажа във Визит не видях, кой знае какви големи отстъпки, с изключение на 1 - 2 хотела. Приморско дел сол и Блек Сий Стар на плаж Градина. Другите отстъпки дори за септември не са големи и цените им пак са си високи.

# 273
  • Мнения: 5 262
Да просто почивка с пълен багажник с храна и жената до печката не го разбирам.И после обяснение колко е хубаво при комшиите това не е моята почивка.

Аз пък не го разбирам да ям основно помеси, бели нудели и ориз и да изчаквам закуската за да си пийна кафето или чая. Аз си пия кафе или чай когато поискам , може и през нощта.
Също така не понасям хотелски басеини. Затова за мен апартаменчета или бунгала с изглед към морето и до сами плажа са супер. За една салата нямам нужда от главен готвач. А лятото у нас се яде основно салата , сирене, и някой вкусен хляб по наш избор. Плодове и диня си вадим от хладилника .

На ОИ сме ходили в Гърция, Испания, Италия и Кипър и не съм видяла нещо на масите, което в кулинарията да го няма по-добро.
Също много е ограничаващо присъствието на ОИ. Защото ние много шеткаме по забележителности и нямаме точен график. Та ОИ не го и ползваме както си му е реда.

В БГ пък да идем на ОИ при положение че е зарито с плодове , зеленчуци и какви ли не капанчета по морето . НЕ мога да си го представя.

Да … ако името на хотела няма Резидънс или Бийч накрая то не е в БГ. ПРосто невероятно.

# 274
  • Мнения: 872
poli_ , можеш ли да кажеш кои са тези хотели в България? Simple Smile
Това са хотелите който масово се коментират тук. Аз съм била в Дюни  Белвил, Сол Несебър, Блу Ориндж. Такива с Аква парк не съм виждала изобщо в Гърция, а хотел като Блу Ориндж там ми излиза по 350 евро на ден. За Турция цените на такива хотели са близки до нашите , НО след 10 септември. Ако гледаме юли и август са направо двойни
Бела чао - джиткането и обикалянето и на мен ми харесва, ама като съм с деца до 10 години не е никак приятно. Поне не с мойте

# 275
  • Мнения: 5 435
Миналата година бяхме в Гърция, както писахте носихме торбите от Бг. Еми не си починах, върнах се по изморена, ходихме и на таверни, но основно се хранехме в къщата, а и бяхме 10 човека. ТА представете си всеки ден х 3 пъти хранене.
Били сме и в Гърция на хотел със закуска и вечеря, на брега на морето, е няма такъв кеф, морето разкошно, храната, обслужване и качесто перфектно. Но идва доста парички и не можем да си го позволяваме всеки път.
Живот и здраве тази година ще заложим на нашето Черноморие, набелязала съм си едно хотелче в Лозенец, една година ходихме да вечеряме там, останахме много доволни! Където и да отиде човек важното е да си почине, отмори и зареди с положителна енергия!

# 276
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
poli_ , можеш ли да кажеш кои са тези хотели в България? Simple Smile
Това са хотелите който масово се коментират тук. Аз съм била в Дюни  Белвил, Сол Несебър, Блу Ориндж. Такива с Аква парк не съм виждала изобщо в Гърция, а хотел като Блу Ориндж там ми излиза по 350 евро на ден. За Турция цените на такива хотели са близки до нашите , НО след 10 септември. Ако гледаме юли и август са направо двойни
Бела чао - джиткането и обикалянето и на мен ми харесва, ама като съм с деца до 10 години не е никак приятно. Поне не с мойте
Аз имах напредвид хотелите, които поли е посещавала в България.Била съм в Блу Ориндж, нищо особено.За парите през 2012г. ставаше, но за сегашните пари не си заслужава.

# 277
  • Мнения: 5 262
Аз съм свикнала с моите и храната и за приготвяне на храна повече от 15 мин. нямам. На всякъде има кулинарни щандове.
Ако толкова му се дояде на човек в жегите готвено. Иначе салатката @ ей къде е @ , а вечер момчетата ако направят грил с баща си хем се занимават хем приготвят нещо. 

Така че от мен препоръка, нали си препоръчваме в темата, е да се вземе вила или бунгало до морето .

# 278
  • София
  • Мнения: 5 945
bella_ciao, никой не спори и всеки си знае. Когато бях без деца ( особено и  без  мъжа ми) не ми е хрумнало да ходя на ОИ,  и не съм ходила,,,, честно
С децата обаче нещата са супер различни... с мъжа ми дето търси бира през половин час също Disappointed
Та с три деца съм, един вид, я гривните и ОИ , хотел на плажа и да няма др изкушения.... атракции, джунджурии... дрънкулки и т.н. по алеите на курортите..... Затворен комплекс и толкова
С храната също, поръчвам в заведение.... носят нещо...Фасон.. ми това не го искам
Та на ОИ масата, ще сложа от 5 неща по нещо.... все ще ядат и трите деца  Thinking
Моят мъж и по сметките не е, изобщо не го интересува кое колко струва . Щял един път да живее и е с широки пръсти Blush
На палатка в Г-я , да готвя на газов котлон няма да ида.... Всичко друго там е по-скъпо от Б-я....
Та какво остава, освен свестен ОИ на ранни записвания... и то в Б-я, За такива като нас  , за други не знам....
Ние ходим за 10 дни, няма как 10 дни салати... аз ако съм да, но с деца?
И тия салати все ще ги пазаруваш, мъкнеш , миеш... абе разправия си е.... Задължително апартамент с кухня и пак не става... ( аз например мъкна и посуда в тези случаи и егати почивката)

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 09:41 от Wooden Cuckoo Clocks

# 279
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Напоследък във визит бг, има доста лоши отзиви за храната в Белла Виста Синеморец. Има ли някой скоро бил там да сподели така ли е, че съм резервирала за там август и за сестра ми за семейството, да не се изложа. Интересува ме наистина ли за закуска няма палачинки, пържени филийки или бухтички, както и скара, наистина ли всичко е от ниско качество и безвкусно и дали наистина ресторанта приключва в 21.00 и след това трябва да освободиш масите и тези на терасата? Не съм ходила там до сега и също ме интересува, защо казват - пишат, че за напитките в ресторанта става опашка, не може ли да си вземеш от друг бар и да ги внесеш?
Има добри отзиви за храната, както във визит, така и в букинг.
Върнах се преди 4 дни и имам пресни отзиви, които са положителни, както и тези от миналогодишната ни почивка.
Палачинки има всяка сутрин, пържени филии и бухти няма, но има десетки други неща - кроасани 2-3 вида, кексове поне 4 вида, други сладкиши, зърнени закуски 4-5 вида, сирена 5 вида, кашкавали, колбаси, плодове, зеленчуци, яйца - пържени, варени и какво ли още не...
Скара има, храната е вкусна и продуктите са качествени.
В ресторанта има опашки за напитки от 3-4 човека, това при капацитет над 200 места, мисля е нормално. Напитки могат да се взимат и от лоби бара и този на басейна.
Ресторантът затваря в 21.00 часа, който иска - може да се премести на масичките на басейна или пред лоби бара - не виждам никакъв проблем.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 09:48 от Скубиду

# 280
  • Сф
  • Мнения: 10 661
А,колко ми е полезен поста за Белависта.Ние Например вечеряме по- късно.Няма как в 9 да сме приключили с вечерята.По ред причини всеки има предпочитания ,така че хубаво е да се споделят някои " незначителни" подробности.

# 281
  • Мнения: 639
Скубиду, би ли споделила как е анимацията, наистина ли е толкова добра и от колко до колко часа е? Много ми се иска ние да си починем , а детето да се забавлява...

# 282
  • Мнения: 6 301
В това отношение Марина сендс ме изненадаха мн.приятно, до 21ч изнасяха храна, която стоеше поне час още, след 22ч почваха да чистят и мият ресторанта. За сравнение в други хотели се е случвало да прибират тавите точно в 21ч, нищо че има хора, чакащи да си сипят.

# 283
  • Мнения: 919
Проблема на БГ е хигиената, бум на хепатит и летния вирус на морето. До сега в България не съм виждала да мият всички маси и столове с белина всеки ден след затваряне на заведението, нито да сменят покривката със снежно бяла след всеки гост.

# 284
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
Здравейте някой случайно да е бил тази година в хасиенда бийч Созопол дали има промяна от миналата

Общи условия

Активация на акаунт