На море в България 2019г! - 3

  • 38 057
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 015
Наистина ли мислите, че 100 лв. на ден е минимумът за един човек за да получи качествена услуга. Хайде замислете се колко консумирате вие / и не говоря само за храна / ама реално. Разбира се изключвам постоянен запой или безумно тъпкане с храна, а гворя за нормална консумация / включително на ток, вода и др./ Що се отнася до паркинг, чадъри, шезлонги и интернет - то в много малко хотели имаш 100% гаранция , че ще можеш да ги ползваш. А четейки мненията на почти всички потребителки назад в темите мнението ми , че цените са прекалено високи за това, което клиентът реално получава се потвърждава напълно.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 15:25 от Marsela 17

# 391
  • Мнения: 1 429
За мен в Бг най-лошото е,че дори да платиш висока цена за ОИ,нищо не ти гарантира,че качеството на услугата ще съответства на цената.Аз не мога вече да си представя да резервирам хотел без да съм прочела мнения за него.Въпреки че и това не дава сигурност, защото всяко мнение е субективно, хората са с различни претенции.Но ако преобладават лошите мнения ,значи нещо наистина не е наред.Както например с Елените.

# 392
  • Мнения: 790
100 лв беше просто цифра, а идеята на поста ми беше, че за малко пари и услугата няма да е кой знае какво, но очевидно при този тип почивки има голямо търсене. Аз имам приятели, които избират АИ заради бюджетния му вариант и казвайки "Ами мъжът ми много пие и децата по цял ден хапват сладолед на корем, и една стотинка не изхарчвам".Та за каквото си плащаме това и получаваме.

# 393
  • Мнения: 870
А аз мисля че 100 лв е минимума за качествен All Inclusive. Моля не включвате само стойността на храната. Осъзнавате ли колко хора работят на такива места и ви обслужват без дори да ги виждате. Техния труд също се заплаща. Освен това има разлика и в самите помещения за настаняване. Моето дете на 6 дори забеляза че в Саут бийч например, леличката която чисто не му прави фигурни6на леглото, и че на закуска няма палачинки. Не казвам че това е важно, но в Саут бийч плаща 130 лева за 3мата на ден и съответно не съм очаквала 4 или 5 звезден комфорт.

# 394
  • Мнения: 5 262
Аз също го намирам скъпичко, особено кат си направя сметката че със 100 лева бих си изкарала повече от страхотно някъде, където не ме мързи д аси направя грила и салатката , да не говорим че бих мръднала до доста интересни места ...
Затова казах всеки си прави сметката, плюс и минус всички можем, приоритетите, комфортите и дискомфортите и си взима което му изнася най-добре. Според мен след като си е избрал и отишъл на почивката последното което трябва да прави е да си я разваля заради едни макарони или палачинки. За мен това би трябвало да се вкл. в калкулирания риск за доверието към услугата

# 395
  • Мнения: 9 776
Оф, много дълбаете, направо излишно. Кой където иска, там да ходи и да плаща.
Хубаво е да се четат реални отзиви за хотелите. Всеки сам да си пресява инфото.

# 396
  • София
  • Мнения: 5 935
Наистина ли мислите, че 100 лв. на ден е минимумът за един човек за да получи качествена услуга. Хайде замислете се колко консумирате вие / и не говоря само за храна / ама реално. Разбира се изключвам постоянен запой или безумно тъпкане с храна, а гворя за нормална консумация / включително на ток, вода и др./ Що се отнася до паркинг, чадъри, шезлонги и интернет - то в много малко хотели имаш 100% гаранция , че ще можеш да ги ползваш. А четейки мненията на почти всички потребителки назад в темите мнението ми , че цените са прекалено високи за това, което клиентът реално получава се потвърждава напълно.

С тази сметка си стойте у дома, амаа....  Confused
Да не кажа, но и у дома като сложиш наем/ипотека на жилището/ ток/ вода и храна за деня, амортизация и т.н. за деня в който сте си у дома..... Дали няма да стане към 30 лева минимум на човек ...? Или греша... И то ако не пие човека повече бира...
Е, сега 100 лева на човек са много, ми много са... но си на плажа, концесия на плаж, хотел, басейн, градини, храна , паркинг, смяна на бельо и чистене всеки ден, анимация, поддръжка, че и аквапарк понякога ... често и децата са включени в цената.. Храна на корем... Колко да е ? 10 лева на ден?
не казвам че е евтино , ни си сметнете
Ние в София ако сме, само на една вечеря да излезем с децата са си 40-50 лева.... и то в квартала

# 397
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз не знам за другите хотели - тези, които описвате. Реално на ол ин съм била само в Бела Виста - опитахме и останахме. Харесва ми. Когато ни омръзне, ще сменим курорта.

Преди съм била в най-различни хотели в различни страни не ол ин - от две та до пет звезди, та мога да кажа за ресторантите им.

Ако отидете в руски или немски ресторант - ще ви се сторят безвкусни храните откъм подправки, та чак гадни - почти нищо не слагат. В грузински или мексикански - няма да усетите вкуса на яденето от подправки. Най-вкусно ще ви се сторят храните от сръбски и турски ресторанти. Просто ареалът предполага сравнително еднакво хранене.

Това не значи, че руснаците, немците, грузинците, мексиканците не готвят вкусно - готвят! НО за техните стандарти на хранене.

Сега... относно качеството на храната. Нито аз, нито която и да е от вас в качеството си на клиент е влизала в кухнята, за да види опаковките на некачествените храни. Освен сиренето, на което отдалече си личи, че е заместващ продукт (но те и не го отричат, а си имат сериозно оправдание за това), останалите храни не можеш да кажеш изобщо качествени ли са или не. Вероятно не са. Но това са само предположения.

# 398
  • Мнения: 3 385
Ние миналата година освен в Белвил, почивахме и в Поморие, апарт комплекс, с приятели. Като теглих чертата, същите пари похарчихме.

# 399
  • Мнения: 6 295

Последната ми резервация AI беше в Казабланка Обзор и там като ни видяха с малко дете ни сложиха в смяна за вечеря от 18 часа. И тоя тип почивка ми стана тотално противен.

Какви са тези смени, за първи път чувам?

Ние също сме на ОИ, само че със сет меню, на закуска само е блок маса, което доста добре ми звучи, та ще видим.
Да по принцип в Казабланка има смени, но са по скоро препоръчителни. Когато влезеш в ресторанта никой не те пита дали си първа или втора смяна. И, да при семейства с малки деца практикуват да дават първа смяна, защото се смята, че децата следва да се хранят в определени часове и вечерно време да могат да участват в анимацията за деца, която обичайно почва в 20:00 часа.
Когато ние сме ходили никога не сме имали проблем да си намерим маса или пък да се наложило да чакаме.
Дори когато е лошо времето, можеш да се храниш в лоби бара и в залата за игри, която е срещу ресторанта на хотела.
В други хотели не съм виждала такава практика, но пък се получава струпване на хора по някога, решили да се хранят в един и същи час.

Аркадия ,  в нашето семейство отдавна сме установили същото.

Мине не мине и почнем да чопкаме тази тема за цените на услугите, за и против ОИ и т.н.
А, ако попитам bella_ciao, като сметне разходите си за този вид почивка (покупки, наем на стаят или апартамент, изразходвано ценно време от бленуваната почивка, най-вероятно ще излезе, че е похарчила повече пари от някоя от нас, която предпочита почивка на ОИ, без дори да си мръднем малкото пръстче за каквото и да било.
И не, дори и за много по-малко от 100 лв. получавам перфектна услуга и перфектна храна, като правя компромис единствено с периода на почивката.


Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 16:32 от fatalina

# 400
  • Сф
  • Мнения: 10 657
А, какво обяснение за смените, изумявате ме!Да не е пионерски лагер това? Ако капацитета на ресторанта съответства на капацитета на гостите на хотела, не би трябвало да налагат " препоръчителни смени" .
За Жерави Приморско,  съм чувала също за смени.
Колкото до храната- ако има 3 вида салати - една от цвекло, което не става щото е почти сурово и твърдо, една със сутрешните яйца объркани със сос и една с твърда маруля и небелени краставици? - ее и 1 лв им е много!
Например в Банско, за много по- малко пари можеш да получиш много по- качествена храна, че и обслужване!
Тия по морето, открай време ловят шарани с трици и наистина прекаляват,  и както се вижда много хора им показаха червен картон това лято!

# 401
  • Мнения: 790
За качеството на храните не е нужно непременно  да се влиза в кухнята, за да се види.
В Казабланка при лошо време сме хапвали в конферентната зала ( предполагам това е залата за игри). За мен това не е находчиво решение на хотела, а признак на безизходица. Не може 4 звезден хотел да няма разумна алтернатива къде ще нахрани гостите си ако завали.
Както казахме всеки сам си преценява.

# 402
  • Мнения: 6 295
PureLove , не си преставай, че някой те вкарва в ресторанта под час и под конвой. В повечето случай, ги спазват германци и чехи, които много държат да се бутат първи за храната. Дори си мисля, че точно заради тях от 2015 въведоха тези смени. Преди това нямаше такива. Както казах, капацитетът е предостатъчен и не ми се е налагало да чакам за маса.

# 403
  • Мнения: 3 922
Ресторанта на Казабланка е малък и не побира всички туристи, когато хотелът е пълен.  Затова храненията са на две смени. Макар да бяхме в първата смяна, редовно си висяхме и чакахме да се освободи маса. То затова и го посетихме само един път. Един от многото му минуси е и този.
Ние ходим на море винаги юли-август. В конкретния случай бяхме края на август. В слабите сезони, може и да е достатъчен капацитета, но в силен определено не.

 

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 16:50 от Greene

# 404
  • София
  • Мнения: 5 935
А за Банско не съм съгласна... тези много "изгодни" инклузиви сме ги "опитвали" всички
И едно е на баба нивата, на 20 километра от центъра на Банско, където се намира хотела, друго е на 1ва линия на морето с чадъри и щезлонги включени
И на Банско в момента Инклузивите, и то с коментар в качеството, се движат около 60 лева, извън сезона им, който е зимата.

Общи условия

Активация на акаунт