На море в България 2019г! - 3

  • 38 127
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 952
На мен пък ми е хубаво да почивам в собствен имот, все едно съм у дома си, не ме е гнус да пипам дистанционни, кранове на мивки, брави и др.подобни, невидяли почистване от години, всичко ми е познато, абе добре ми е.
Сподели ако е удобно, как се чувства човек на едно и също място всяко лято, от тази гледна точка
И имате ли такса поддръжка ако сте в комплекс..Колко често ходите...?

# 721
  • Мнения: 6 301
Не сме в комплекс, обикновен апартамент, цяло лято се използва от нас и сем. на сестра ми, правим си график и всеки ходи когато му е удобно, освен това и ако има някое събитие /концерт, спорт/ ходим и през останалого време, но той ни е наблизо - на около 2,5 часа. Познавам плажа, заведенията, знам откъде мога да си купя храна за в къщи...добре ми е така. Е, и по хотели ходим - миналата година септември в Обзор и Каварна за по 3 нощувки, но това когато сме с приятели, с които искаме да се видим.

# 722
  • Мнения: 1 149
Здравейте,група.💐 Вече нямам време да ровя и чета,та пак почвам да разпитвам. Искаме да резервираме от неделя. 2 възрастни + 2 годишно дете,all inclusive.
Уж се спряхме на Феста Виа Понтика,Поморие. Нещо май ме притеснява,че били много тесни плажните ивици.
Търся освен хубав хотел,с изхранване,плажовете да са чисти ,спокойно море , плитки.
Загледах се в Поморие,заради т.нар. Вълноломи, те би трябвало да пречат на образуването на вълни,нали? Поне не големи.
Давайте препоръки ,че няма време😁 Въобще не знам да се спрем ли на Поморие или да се ориентирам  към друго място? Ще се радвам ,ако имате и снимки от плажчета💐💐💐Хубаво лято на всички!

# 723
  • София
  • Мнения: 5 952
Какъв бюджет на ден, за какво помещение? Искате ли аквапарк или друго?
Аз за Дюни си пея всеки път, за деца е екстра, ама сега хем скъпо, хем в последния момент едва ли е най-свободно там
Ние отиваме в Блу Ориндж тези дни , за 10тина дни ще сме там, но не сме ходили досега и не смея да препоръчвам Thinking

# 724
  • Мнения: 3 137
Здравейте, някакви отзиви как е плажът в Бургас? Имам някакво подозрение, че ще има доста от събратята, дано да греша.

Идеален! Чист, поддържан, просторен. Наоколо морската градина е прекрасна и пълна с всякакви развлечения за децата. Ако имаш предвид цигани, аз такива не съм виждала и има определени причини за това. На всички препоръчвам като ходите на почивка наоколо, да си отделите поне един ден за Бургас и сами да добиете впечатления.
Аз лично много си харесвам нашето море и въпреки, че редовно пътувам до Гърция и Турция, плажа си го правя винаги тук. По-слабата соленост на водата е доста полезна в здравословно отношение. Например, когато плувам повече време под вода без очила, което както знаете в Средиземно море е невъзможно, зрението ми определено се подобрява. По-полезна е и за кожата, и за ред още неща. Същевременно по-слабата соленост позволява развитието на повече фитопланктон и водата не изглежда толкова бистра, но това не е критерий за чистотата ѝ. В България битуват доста легенди за чистотата на плажовете и някои от най-известните всъщност не са толкова чисти, а други, които се подценяват, в действителност са доста по-добри.

# 725
  • Мнения: 6 298
Не сме в комплекс, обикновен апартамент, цяло лято се използва от нас и сем. на сестра ми, правим си график и всеки ходи когато му е удобно, освен това и ако има някое събитие /концерт, спорт/ ходим и през останалого време, но той ни е наблизо - на около 2,5 часа. Познавам плажа, заведенията, знам откъде мога да си купя храна за в къщи...добре ми е така. Е, и по хотели ходим - миналата година септември в Обзор и Каварна за по 3 нощувки, но това когато сме с приятели, с които искаме да се видим.
И ние така 6 г. ходехме по график в апартамента на майка ми. Еми то не ми е почивка. Да изчистя и изпера бельото и кърпите преди да си тръгнем, да оставя всичко в ред за следващите след нас. Хранехме се навън, за да не готвя и като пари ми се връзваше сякаш съм на ОИ, дори повече.  Не е моята почивка това. Освен това като искаме да сме компания, за другите все трябва да търсим нещо за настаняване и става една мани - мани.
А ние сме свикнали да ходим заедно с няколко семейства. Така решихме, че е по-добре да си ходим където на нас ни харесва.
Иначе не е проблем да се купи апратамент. Студия има и по14000 евро. Зависи в кой курорт са и колко са далече от плаж.Таксите в апарткомплекси са по-нормални, но в апартхотели са доста високи, особено ако се отдават за настаняване да туристи и т.н. Имаш и участие в реновиране и  капиталови разходи за подобрявана на услегата. Може да се окаже, че повече ще даваш като такса отколкото ще получаваш като приход от наем.
Фиста Виа Понтика е на южния плаж в новия град, който е голям и широк. Преди имаха техни чадъри и шезлонги. Там няма вълноломи и т.н. Плажът е един голям, а не като в старата часх разделен на малки плажчета.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 14:46 от fatalina

# 726
  • Мнения: 1 358
Здравейте,група.💐 Вече нямам време да ровя и чета,та пак почвам да разпитвам. Искаме да резервираме от неделя. 2 възрастни + 2 годишно дете,all inclusive.
Уж се спряхме на Феста Виа Понтика,Поморие. Нещо май ме притеснява,че били много тесни плажните ивици.
Търся освен хубав хотел,с изхранване,плажовете да са чисти ,спокойно море , плитки.
Загледах се в Поморие,заради т.нар. Вълноломи, те би трябвало да пречат на образуването на вълни,нали? Поне не големи.
Давайте препоръки ,че няма време😁 Въобще не знам да се спрем ли на Поморие или да се ориентирам  към друго място? Ще се радвам ,ако имате и снимки от плажчета💐💐💐Хубаво лято на всички!

Виа Понтика не е лошо, но ако сте с деца, ще им е скучно. Били сме там преди 10 години. Имаха си частен плаж, ограден с едни колчета Grinning Тогава ни подразни една компания, която си канеха безплатно гости и заемаха шезлонги, на хора, които са гости на хотела. Та иначе казано, няма контрол, като на Дюни например. Храната също не беше много ок. Помня, че и плажът много не ми хареса. Но стаята беше супер, много голяма (като апартамент в Оазиса Grinning), със спалня и диван. Банята също беше голяма, чиста и модерна Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 15:14 от Manique

# 727
  • Мнения: 5 435
Кари, Белла Виста Синеморец, има хубава анимация, постоянно забавляват гостите и вечер правят детска дискотека!

# 728
  • Мнения: 9 436
Отзивите за Белла Виста тази година не са от най- положителните. Свалиха гарда по незнайни причини.

# 729
  • here and now
  • Мнения: 4 227
Какво ще кажете за РИУ Хелиос Парадайс / Свети Влас?
Моля, ако някой е бил там да сподели какво му харесва и какво не му харесва.

# 730
  • Мнения: 5
здравейте,
Нямам време и аз да се ровя и търся,но какво е мнението за Созопол. Къде е по добре в новия или страия град, 2 възсрастни с 1 дете на 2,6м.

# 731
  • Мнения: 1 149
Благодаря ви. Simple Smile
Нашия дребосък е на 2г,та не знам какво от предложена евентуална анимация ще е за него .😁 Уж гледам ,че във Феста има детска площадка + и детски пързалки в малък басейн,а отзивите за почивка с деца са ок.
Иначе и за Бела Виста четох ,че е ок с деца. Бюджет за нощувки + all uncl. До максимум 1000лв за двама. Във Феста сега офертата е 830лв за двама ,4 нощувли,което е супер.

# 732
  • Мнения: 1 358
Както казах, бяхме на Виа Понтика преди 10 години. Най-вероятно нещата с базата вече са по-различни. И така се оказа. Като отворих сайта на хотела, виждам, че базата е обновена и вече има повече от един басейн.
Ако почивате там, чакам после отзиви. На снимките ми хареса Simple Smile
Edit: Сега видях цените. По-скъп е от Дюни, а няма база за сравнение. Може би стаите, но за мен базата е много по-важна.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 19:06 от Manique

# 733
  • Мнения: 9 776
Отзивите за Белла Виста тази година не са от най- положителните. Свалиха гарда по незнайни причини.

Личните ми отзиви са добри като цяло, без да е уау, но аз го очаквах, тъй като доста го хвалеха. Като се настроиш за нещо наистина страхотно, виждаш, че действителността не е чак такава. За мен лично е хотел като всички останали от този клас, анимацията го направи интересен. Наистина се забавлявахме. Не ми хареса, сега се сещам, че водата в басейните е студена. Аз лично и върха на пръстите на краката си не намокрих вътре. Морето беше ок.

# 734
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
здравейте,
Нямам време и аз да се ровя и търся,но какво е мнението за Созопол. Къде е по добре в новия или страия град, 2 възсрастни с 1 дете на 2,6м.
Има отделна тема за Созопол в този подфорум, погледни.

Общи условия

Активация на акаунт