Професионални серии за коса 127

  • 50 448
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 893
Влизам с един въпрос, който не е съвсем по темата, но знам, че тук бих намерила отговор Blush
Вчера се боядисах( боядисвам се с 3 ка на Вела Колестон), но така яко съм омазала и кожата на челото и около ушите, че няма махане.
Ще съм безкрайно благодарна за  съвет,  с какво да изчистя кожата от боята и да се докарам в що годе приличен вид...Hug

# 541
  • Пловдив
  • Мнения: 5 943
Мен ме чистят в салона с някакви специални кърпички или с къдрин. Но като се прибера вкъщи пак имам тук там цвят. Чистя се с мокри кърпи. Не че се маха на 100%, но поне не е толкова видимо.

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Днес си направих домашния еластайзер, постоях около два часа и след това измих... Май ми е прехидратирана в момента косата... не стои лошо, но я усещам тежка и...абе странна.
Следващия път ще е на протеинче

# 543
  • Мнения: 1 918
И аз днес с еластисайзър и ампула Лалга и мога да кажа едно УАУ за ампулата. Измих само с шампоан, без маска и балсам, нанесох ампулата и постоях 30 мин, ами много съм доволна. Косата ми е с обем, пригладена, лесно се реши и “пружинира” като от старите реклами на head n shoulders Grinning за финиш сложих само ми аманте крем.

# 544
  • Мнения: 1 717
Мен ме чистят в салона с някакви специални кърпички или с къдрин. Но като се прибера вкъщи пак имам тук там цвят. Чистя се с мокри кърпи. Не че се маха на 100%, но поне не е толкова видимо.

Пепел от цигара върху памучен тампон и търкаш Blush

# 545
  • Мнения: 11 009

Пепел от цигара върху памучен тампон и търкаш Blush
Изпробвано е, чисти много добре. Simple Smile

# 546
  • Мнения: X
Има ли някой ползвал олиото за коса на Кевин Мърфи young again?
Някакъв отзив?

# 547
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета, отдавна не съм писала Simple Smile и последните 2-3 часа се забавлявам да ви чета, докато всички в къщи спят.

Първо ще се оплача. Налегнал ме е косопад, а не ми се беше случвало от преди 2 години. То си е нормално, все пак има си цикличност косата, но ми е супер дразнещо. Косата ми е под кръста и изглежда брутално голямо количество паднали косми на четката. Поръчах си Аминексил, имам останали 3-4 ампулки и на Напура против силен косопад и ще видя какво мога да направя. Още не се е отразило на дебелината на опашката, ама ако продължава така и това ще стане. А не е като да не се грижа за този пуст скалп Simple Smile

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Понеже някой от вас си имат госпожици ще споделя как се грижа за косата на моето момиченце, което е на 2 годинки и 9 месеца.
Тя се роди с черна права косичка като пух, която след 3-ти месец започна да пада и да се появява тъмно руса коса. Също беше права и аз реших, че ще прилича на баща си. Растеше много бавно и само завиждах на всички мамчета около мен, чиито момичанца на възраст на моето бяха с дълги косички.  Когато стана някъде на година и половина косата й изведнъж започна да се накъдря, но все още й беше тъничка и рехава. В края на ноември - тогава беше на 2 годинки я постригах за да я изравня цялата и да махна всички сухи и чупливи крайчета на косата и тя беше не по-дълга от 3-4 см. и все още доста редичка.
Започнах два пъти месечно да й правя "преуош" Simple Smile терапия с масла ( Ему, ЯЧРМ, масло от краставица, няколко капки от Етерични масла от лавандула и розмарин). Признавам си, че понякога и само веднъж месечно съм й правила, като всеки път масажирах внимателно и леко скалпа, но поне 4-5 минути, без да я карам да се навежда, разбира се. После нанасях и до дължините. Слагах й шапчица за баня за еднократна употреба и я оставях да седи така. Първоначално не търпеше много шапката, но аз гледах в началото да си правя някаква терапия също  и двете седяхме с шапки Simple Smile  Поне час, а понякога и цял ден, но само час с шапката, после без.
Продуктите, които употребявам за нея са шампоан и балсам за къдрави коси за деца на Литъл Грийн, маска с йогурт без отмиване /на нея й я отмивам/ на О, Райт, детанглър с нероли на Джон Мастърс Органикс, както и няколко пъти съм й слагала маска на Апивита за силна хидратация. Всички продукти, които не са за деца, а ги ползвам за нея, са подходящи за деца - с хубав и изчистен състав, не дразнят скалпа, защото ги нанасям и на скалпа. Шампоан използвам само този на Литъл Грийн, защото за мен е важно да не й дразни очите, защото все още е малка.
Косата й за тези 9 месеца, откакто правя терапията и ползвам тези продукти (всъщност Ш и Б на Литъл Грийн ги ползвам откакто стана на година и половина, а другите започнах от миналия декември) порасна много, сгъсти се и стана по устойчива, защото преди си беше просто едно пухче. При нея растежа се вижда трудно, защото й е много къдрава косата, но според мен порасна поне 15-16 см.
Ето тук има снимки нейни на година и половина, на две години - като почнах терапията, на 2 години и 6 месеца  и от преди месец от морето на 2 години и 8 месеца

Скрит текст:
Тук е на година и половина


Тук е на 2 години


Тук е на 2 години и  6 месеца


Тук е на 2 години и 8 месеца

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сега за боядисването ми и думата Simple Smile
За да покрива белите коси е необходимо задължително да се смеси една част  боя от натуралния основен цвят, без нюанси. Става въпрос при изсветляване от 4 нагоре, защото тъмните бои повечето си покриват белите коси. Натуралните нюанси са 5, 6, 7, 8, 9, 10. При всички профи бои трябва да ги има.  Видях едно мнение на момиче в тази тема за боите на LANZA , че не покриват белите коси, а тя е ползвала /по спомен/ N7 и NN7, а това по описание са точно тези основни цветове. А аз доста време й се каня на тази боя. Всъщност се колебая между нея и боята на Наши. Аз обаче смесвам 8 и 9. Четох добри отзиви за новите Вела Колестон руси тонове. Някоя от вас има ли впечатление?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

В момента съм в експеримент. Последно си постригвах косата края на миналия октомври. Тогава отрязох към 20 см., а преди постригването косата ми беше малко под кръста. Значи към днешния ден това са около 10 месеца, а косата ми е по-дълга, отколкото като я постригах, което означава, че е пораснала с повече от 2 см. на месец. Не знам дали ще устискам да направи 1 година непостригване, че вече е много дълга и адски ме дразни, а и последните 5-6 см. ги усещам по-сухи и на места забелязвам цъфтежи, та сигурно в края на месеца като се върна от морето ще я пострижа.

Това е косата ми миналата година горе-долу по това време.

Скрит текст:
Имайте предвид, че съм си вдигнала главата и изглежда по-дълга отколкото е.




Тук е от днес. Заради залязващото слънце е излязал доста по-червен, а и вятъра я оплата доста

Скрит текст:



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Благодаря на тези, които са дочели до край "чаршафа" Simple Smile
Лека нощ от мен Simple Smile

# 548
  • Мнения: 31 230
Да, аз се боядисвам с Вела Колестон русите нови цветове и съм супер доволна. Прави ме обаче невероятен колорист и като и кажа може да ми смени нюнсите всеки месец, като бърка боите по три, четири.

# 549
  • Мнения: 232
И аз имам проблем с косопада последния един месец. Нито пролетта, нито есента ми е падала толкова коса. Ужас някакъв е. Преди този месец, два месеца бях със спрея на Меди, но сега като почна да ми капе по-усилено първо минах през един курс от 10 ампули на Алфапарф, след тях току що приключих 10 ампули на Лореал Аминексел, но ми се струва, че пал няма ефект. Сега се чудя да поръчам на Напура или да пробвам срума на Епруваж, който вече половин година си седи неотворен в шкафа ми. Не знам какво да правя просто. А иронията е, че през последните два месеца се храня супер здравословно, само свежи плодове и зеленчуци, прясно сготвени манджи, домашни млечни продукти. Всичко като по учебник. Нито гладувам, даже напротив. Водила съм къде по-лош начин на живот и такива проблеми не съм имала. Освен преси и маши, които не ползвам от няколко години, цяло лято даже и сешоар не съм включвала. Пълна почивка на косата. Само корен боядисвам на 30 дни, нищо друго. Дано да е сезонно и с края на лятото да спре този косопад.

# 550
  • Мнения: 2 971
IvaMon,от прочетеното тук във форума останах с впечатление,че колкото и здравословно да се храни човек,задължително трябва да се яде хляб ,или зърнени закуски,или овесени ядки ,за да се избегне косопада.....

# 551
  • София
  • Мнения: 913
Момичета, а какво използвате за преуош? Предполагам зависи много от косата?

Аз също я разресвам след нанасяне на балсам или маска - така видях в салона и като маймуна повтарям Joy

Да кажа добра дума за заглаждащия балсам на Moroccan Oil - косата ми е мега гладка и мекичка и не мога да спра да я пипам Grinning

# 552
  • Мнения: 232
Хляб никога през живота ми не съм консумирала, но овесени ядки, всякакви видове мюсли - всеки ден са част от закуската ми.

# 553
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Строго индивидуално се оказва и това с косопадът. Предните две лета измазах света. Де що бях чула нещо за косопад пробвах и не и не. Първата година средата на август случайно се сдобих с маската Епруваж и след две нанасяния свличането на коса спря. За другото лято обаче не помогна нито маската,нито всичките серуми и ампули. Дойде ли лятото започва да пада чумата. Това лято беше същата работа. Средата на юни ужас.... Е изкарах го с десетина ампули аминексил,които държаха нещата в норма. Пак си пада,но що-годе нормално. При дълга коса е особено досадно и дори 5 паднали косъма ми се струват цяла топка  #Cussing out.
 Относно глутенът и косопадът това си е мое разсъждение. Хляб и аз кой знае колко не ям,но свикнах с разните овесени ореховки,соленки и гризини. Задължително гледам да не ги пропускам за дълго,че става страшно.
 Иначе всички показатели са ми в норма  тъй,че медицински причини за тъпия косопад няма. Лятото се сменя козината и толкова  Laughing.

# 554
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Аз това лято сравнително мога да кажа че го овладях, след като намерих тази темичка ...бях взела пет ампули на Лакме... след това си взех серума на епруваж който ползвам  в момента / сравнително приличен резултат/.
Пак пада, но не е като предишните две три лета.

Общи условия

Активация на акаунт