Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 820
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 2 560
Крем супата  от аспержи направих днес, крутони към нея. Една импровизация с фенел, спанак / няма край този огромен пакет/и киноа. Ще панирам броколи и така и така ще пържа- пържени картофки🐷. Яде ми се и сладко, ама ще видим.

# 886
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Доматена супа с пълнозърнест ориз
Патладжан пържен на филии със свежи сирене
Тарт Татън



Кезекухен в малки формички без тесто

Имам още един патладжан, вчера забравих да го изпека. За довечера се чудя да го пълня ли или на имам байълдъ. 🤔
Други идеи? Две порции ми трябват и да не е трудоемко.

Данилу, как приемат хората карантината?

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 18:21 от asyalein

# 887
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Как беше. С корона вируса ще стане както със пастата. Китайците са го измислили, италианците ще го разръснат по света. На корона вируса в България щели да му казват коКона вирус, че се появил на 8-ми март.
Голяма простотия! Извинявай, но преди да пишеш помисли малко или поне се информирай!
 Коронавирусът е пренесен от  германец и много преди да се чуе тук, иаспанци, французи и немци, са си премълчали.
Извинете за спама!

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 21:35 от danilu

# 888
# 889
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Бианка, гледам много теменужки има. Какви точно са хранителните вещества в тях? И заслужава ли си да ги бере човек? Не съм пробвала да ям, само се чудя.

# 890
  • Мнения: 9 991
Как беше. С корона вируса ще стане както със пастата. Китайците са го измислили, италианците ще го разръснат по света. На корона вируса в България щели да му казват коКона вирус, че се появил на 8-ми март.
Голяма простотия! Извинявай, но преди да пишеш помисли малко или поне се информирай!
 Коронавирусът е пренесен от  германец и много преди да се чуе тук, иаспанци, французи и немци, са си премълчали.
Извинете за спама!
Не знам защо го приемаш лично. Не се срамувам от написаното. Цялата тази паника на мен ми идва в повече. Също мерките които се вземат, като затваряне на кина е театри, но не на  МОЛове. Каквото има да става ще става.

# 891
  • София
  • Мнения: 5 247
Малко офф топик, но нека се опитаме от нас каквото зависи да направим при това бедствие, което се разразява с вируса. За да се взимат такива мерки по целия свят, значи проблемът е сериозен.
 Днес варени картофи, салата, препечени филийки с тахан тиквени семки.

# 892
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Нека останем само на тема вегетарианска кухня!
Днес прясно зеле със стар фасул и малко просо.
Отново крекери.
До тортата не съм стигнала, че сега работя от къщи, но утре ще имам повечко време и ще се заема.
Но ще взема да направя сурови бонбони след малко.

# 893
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Салата с боб, домати, цикория и зелена салата
Супа с гъби и коприва

# 894
  • Мнения: 1 415
И аз набрах доста коприва. Направих първата за сезона копривена супа.
Купих си най-накрая жълта ряпа - брюква и изпекох като селски картофи с подправки- мноооооого ми хареса и на ММ също. Ще мисля още какво да приготвя с нея. Някакво пюре може би.
Вчера тези сини нудъли. Във възторг съм от цвета. За първи път приготвих подобна купа. Но успях да се организирам и всичко да е топло и да я сглобя Stuck Out Tongue 

Азиатска купа с магични сини оризови нудъли



Утре ще приготвя супа от броколи и не съм измислила още какво друго.

# 895
  • Мнения: 1 415
Бианка, гледам много теменужки има. Какви точно са хранителните вещества в тях? И заслужава ли си да ги бере човек? Не съм пробвала да ям, само се чудя.

Baby , има много видове теменужки- в България естествено се срещат 38 вида, някои от тях дори защитени- мисля, че 11 са в България. И не всичка са лечебни. Миризливата горска теменуга -Viola odorata  е сред лечебните
Използват се корените- събират се есента и надземните части- по време на цъфтеж. Има различни действия, аз съм използвала при кашлица, има секретолитично, антисептично, отхрачващо, противовъзпалително действия.
Листата съдържат витамин С и разбира се други вещества. Количеството, което използвам за украса не внася кой знае какви вещества в храната, просто ми носи настроение и със сигурност не е опасно. Приготвяла съм и желе от теменужки. Имах огромно желание да запазя вълшебния им аромат, но уви.

 А тук, може да прочетеш за теменугата и нейните приложения. И сега видях, че са използвали мои снимки, без да споменат това и разбира се не са питали. Офффф!

# 896
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Омлет с кейл, седмолистник, коприва и гъби
Тортелони с домати и моцарела ( купени)
Патладжан с манго и ориз

# 897
  • Мнения: 9 152
Ястие от зелен фасул, настъргани морков+ червено цвекло, лук, картофи и подправки.
Печени кюфтета от елда, праз, тиквички и подправки.

# 898
  • Мнения: 1 415
Зелен фасул с грах и много копър
Ориз с кокосово мляко
Морковена крем супа с брюква

# 899
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Кифлички с настъргана ябълка, кафява захар и канела.
Салата шопска.
Гъби на тиган с пармезан.
Лучени кръгчета печени (полуфабрикат).
Кисело мляко "Ванилия" с бисквити.
Зелена салата с лук и репички.

Общи условия

Активация на акаунт