10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 558
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 365
  • София
  • Мнения: 7 056
Алегра, да!
Най-фрапиращи са разликите в паралелки, в чието балообразуване, с по-голяма тежест е математиката, а това съвсем не е случайно. Smirk
С риск, да ме изядете, но мисля, че най-потърпевши тази година, са най-подготвените деца.
Матурите бяха лесни, напълно обезсмислиха разликата в подготовката и знанията на децата. Минимални грешки, направени от притеснение или невнимание, се оказват фатални за отлично подготвени деца.
Голяма пародия сътвориха с тези тестове. Започвам да си мисля, че е тенденциозно, за да размият нивата на децата в различните училища. Нямам друго обяснение.

# 1 366
  • София
  • Мнения: 3 038
...
С риск, да ме изядете, но мисля, че най-потърпевши тази година, са най-подготвените деца.
Матурите бяха лесни, напълно обезсмислиха разликата в подготовката и знанията на децата. Минимални грешки, направени от притеснение или невнимание, се оказват фатални за отлично подготвени деца.
Голяма пародия сътвориха с тези тестове. Започвам да си мисля, че е тенденциозно, за да размият нивата на децата в различните училища. Нямам друго обяснение.
Почти същото ми каза днес и моето дете. Като добави ... защо не бяха истински трудни матурите?
Наистина обезсмислиха труда на децата и всъщност класирането се решава от дребни грешки.

# 1 367
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Скрит текст:
aniK, разбира се, че ще играете! Всеки, който не е достигнал до мечтаното място, трябва да играе! Най-вече заради децата, трябва да сме сигурни, а и те трябва да видят, че човек се бори докрай!
И все пак, може да не съм права...

Не си! Joy Поне, не за всички! Учудващо много хора сега не смеят да участват на второ класиране, за да не попаднат на някое "нежелание", писано между желанията. Или пък да не изскочат от желаното училище, защото между паралелките му, неизвестно защо, са писали друго, не толкова желано училище.
Нали на второ класиране може да се придвижил само по напред и ако това не е - запазваме мястото на което сме класирани.
Точно така! Но ако напред си сложил и някои не особено желани паралелки, проблемът е от съвсем друго естество. Wink

Само силно желана паралелка от която ни делят 3 точки разлика в бала на последното класирано момиче Simple Smile дано да имаме шанс.

# 1 368
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
И аз днес на ММ го обяснявах това. В далечната 1994г.кандидатствах в СУ и УНСС с математика и АЕ. В УНСС математиката беше супер лесна. Донаборници и девойки със супер високи резултати не се класираха по първо желание. Не обичам аз лесни изпити Hands Point Up

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 21:06 от aniK

# 1 369
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте, поздравления на всички приети по първо желания!
Много моля за съвет, дъщеря ми е с бал 426 и приета в 35 с ФЕ, което при нас е след френската и 133 с ФЕ. Дотук добре, но според публикуваната статистика, мин. бал за момиче в 133 е 424?! Моля за съвет!
И при нас  есъщият случай. В Джон Атанасов при бал 336 момче  не е прието по първи желания, а мин. бал е 318.

# 1 370
  • Мнения: 11 818
С риск, да ме изядете, но мисля, че най-потърпевши тази година, са най-подготвените деца.
Матурите бяха лесни, напълно обезсмислиха разликата в подготовката и знанията на децата. Минимални грешки, направени от притеснение или невнимание, се оказват фатални за отлично подготвени деца.
Голяма пародия сътвориха с тези тестове. Започвам да си мисля, че е тенденциозно, за да размият нивата на децата в различните училища. Нямам друго обяснение.
Абсолютно! Това го казах още след изпита по БЕЛ и дъщеря ми също! В последствие при нас ситуацията се промени и реално издънката й по математика (която не беше от незнание!) я накара да погледне в друга посока и установи, че тя е по-подходящата за нея. И в крайна сметка сме доволни от развоя, но си представям колко разочаровани деца ще има в горния регистър! Sad

# 1 371
  • Мнения: 2 672
А удостоверение за преместване кога се предава в новото у-ще?

# 1 372
  • София
  • Мнения: 11 992
Здравейте, поздравления на всички приети по първо желания!
Много моля за съвет, дъщеря ми е с бал 426 и приета в 35 с ФЕ, което при нас е след френската и 133 с ФЕ. Дотук добре, но според публикуваната статистика, мин. бал за момиче в 133 е 424?! Моля за съвет!
И при нас  есъщият случай. В Джон Атанасов при бал 336 момче  не е прието по първи желания, а мин. бал е 318.

Това няма как да стане. Вероятно не смятате правилно бала.

# 1 373
  • София
  • Мнения: 7 056
В Джон Атанасов минималните балове са далече от цитираните от вас. СП- 419.25, ПП- 401.75
За 133то, ФЕ-РЕ, мин.бал за момичета е 430,5.

# 1 374
  • Мнения: 297
AniK,  не губете надежда! Шанс винаги има, а и специално за вас следя училището, в което сте приети сега- ами в топ 10 сте! На моята това й беше един от критериите и сега е щастлива, но и ние ще се пробваме на второ. Спокойни сме,  а и само към по-добро можем да се придвижим. От сърце желая здраве и късмет на всички дечица!

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 21:41 от merrynem

# 1 375
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Да писахме само едно защото от училището което бяхме ни казаха че гарантират че ще приемат децата и ни накараха само едно да пишем защото те качиха документите на сайта.
Ако не е тайна, кое е това училище?
Не е тайна училището СОУ Димитър Матевски Пловдив

Много неразумно решение от ваша страна. Това е втората неприятна случка, за която се разчу това училище последните дни. Това четох: https://www.plovdiv-press.bg/2019/07/08/%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b8 … %bd%d0%b0-%d0%bf/
 Явно директора не си е на мястото!

# 1 376
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Винаги има разочаровани деца в горния регистър. Няма как всички да бъдат приети в паралелките в висок бал. Все някой остава на точка или две под чертата.
На фона на плачевните средни резултати за страната, матурата показва колко е зле нивото на образованието като цяло.

# 1 377
  • София
  • Мнения: 7 056
Ritun, всъщност за коя специалност говорите и писали ли сте я в заявлението? Сега погледнах, има още 3 специалности в Джон Атанасов, с по-нисък бал. Въпросът е, включени ли са във вашето заявление?

# 1 378
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
aniK, разбира се, че ще играете! Всеки, който не е достигнал до мечтаното място, трябва да играе! Най-вече заради децата, трябва да сме сигурни, а и те трябва да видят, че човек се бори докрай!
И все пак, може да не съм права...

Не си! Joy Поне, не за всички! Учудващо много хора сега не смеят да участват на второ класиране, за да не попаднат на някое "нежелание", писано между желанията. Или пък да не изскочат от желаното училище, защото между паралелките му, неизвестно защо, са писали друго, не толкова желано училище.
Е ние сме писали според желанията и изведнъж девойката, която трудно я навих да пише това училище, в което я накарах почти на сила да пише за всеки случай, не иска да участва на второ класиране, заради бегло познати деца попаднали в същата паралелка. Направо ми скъса нервичките 3-4часа докато за пореден път си обясним, че ОСОБЕНО познатите идват и си отиват.... Да не задълбавам, убедих я за второ

# 1 379
  • Мнения: 11 818
Винаги има разочаровани деца в горния регистър. Няма как всички да бъдат приети в паралелките в висок бал. Все някой остава на точка или две под чертата.
Със Слънчевата говорим за много подготвени деца, които реално нямаха възможност да го покажат, да изпъкнат! И така, в известна степен, трудът им се обезсмисли!

Общи условия

Активация на акаунт