10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 541
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 722
Морски поздрави на всички!
На добър час на всички, които се записват!
Добър шанс на всички, които подават за второ класиране!
Ние ще се запишем по първо желание във 2-ра АЕГ в понеделник . Балът му е златната среда за паралелката, която си избра АЕ/ИЕ/Ист/Бел. С един съученик от стария му клас ще са заедно.

ДжеНа вие в коя паралелка сте?

# 1 516
  • София
  • Мнения: 2 300
Да ви питам, ако запишем детето сега където е приет на пръво класиране, мога ли да продължа да чакам класирането в класичаската гимназия, понеже е назад в резервите и ако там в един момент го приемат да изтегля документите и да го преместя там.
Записвате се, където сте приети и чакате класирането на НГДЕК. Ако го приемат момчето, изтегляте документите от първото училище и се записвате в НГДЕК.

# 1 517
  • Plovdiv
  • Мнения: 548
Здравейте, тази сутрин подадох заявление за второ класиране, взеха го, записаха в една тетрадка и толкова, не ми дадоха никакъв документ. И при вас ли е така?
Да, така беше и при нас. Но, уточниха, че "малко по-късно", ще има промяна в статус графата. Сега е незаписал се.
Какво точно ще пише, не попитах. Бързах за работа и не съобразих. Но, ако няма промяна до вторник, може би ще се обадя в училището, за да ми потвърдят, че е отразено заявлението.

# 1 518
  • Мнения: X
Мисля че за това къде колко ще пада бала е просто невъзможно да се предвиди. Зависи от фактора наплив, който ние няма как да знаем. По добре да се посети врачка със способности или просто да се успокоим и да си кажем каквото дойде. Аз второто ще практикувам.


Може да се предвиди бал за конкретна парелка в конкретно училище и то с много голяма точност, има си цяла наука, занимаваща се с подобни прогнози. Изискват се знания, умения, време и желание за това. В тази тема има хора, които го правят успешно, отделяйки от времето си и помагайки безрезервно, за което мога само да им се възхищавам.

Ако има такива хора нека ми пишат, но аз си мисля, че промяната в желанията няма как да се предвиди.

# 1 519
  • Мнения: X
Здравейте! Колкото повече чета, толкова повече ми става неудобно да пиша. Определено балът на дъщеря ми не е на нивото на вашите деца...но мързела не мори - той мъчи. Та....все пак колкото и да ме е срам имам един такъв въпрос: Балът ни за училището, което най-много искаме (съответно паралелката) е 229, а на първо класиране най-ниския бал е 290т.Та..имаме ли някакъв шанс, според вас, на второ класиране?

Не се притеснявайте, има и други срамежливо четящи, като мен например. Според мен шансовете хич не са големи. Може би на трето класиране, защото в училищата с нисък бал, често има повече свободни места.

# 1 520
  • София
  • Мнения: 44 088
Да ви питам, ако запишем детето сега където е приет на пръво класиране, мога ли да продължа да чакам класирането в класичаската гимназия, понеже е назад в резервите и ако там в един момент го приемат да изтегля документите и да го преместя там.
Записвате се, където сте приети и чакате класирането на НГДЕК. Ако го приемат момчето, изтегляте документите от първото училище и се записвате в НГДЕК.
Много ти благодаря Elfi, май точно това ще направим Simple Smile

# 1 521
  • Мнения: 5 160
При нас обаче изведнъж  се появи колебливост. Не знам дали е под мое давление или си е искрен вътрешен импулс. Дали е възможно, ако се развие в решение, все пак да оттеглим заявлението си в срока до 16.07 и направо да я запишем?
Мисля, че може (попитай за всеки случай сега). Миналата година съученичка така направиха - подадоха за второ, но почти веднага са се върнали за изтегляне на заявлението и записване (при тях притеснението беше, че на второ може да попадне в паралелка, която вече не е искала).

# 1 522
  • София
  • Мнения: 1 155
А като подадохте за второ класиране, в профила ви отрази ли се нещо? Това, че не дават никаква бележка/документ, че сте подали за второ ми е малко притеснително, грешки винаги стават.

# 1 523
  • Мнения: X
Пътувам към френската. Записваме френски и испански. Успех на всички младежи и девойки!

Много се вълнувам!

Заявлението може да се оттегли. Питах, понеже и ние се поколебахме някои и друг час. От френската казаха - да, може.

# 1 524
  • София
  • Мнения: 11 982
Здравейте,тъй като темата е много обемна,ще попитам нещо което вероятно е обсъждано,ако подадем заявление за второ класиране,губим ли мястото си от първо?

Да, губите го, ако на второ се преместите по-нагоре в желанията. Ако няма шанс за нагоре, оставате си в у-щето по първо класиране.

And the winner is..... Sunglasses

Някой ще се наеме ли да провери дали печеля в конкурса за прогноза за най-често задаван въпрос и с каква преднина? Joy

Margy83, с най-добри чувства. Hug Просто имаме един облог тук и си чакам пилето и питката. Joy

# 1 525
  • София
  • Мнения: 3 676

Допълвам се. Помня, че едно училище миналата година качи списъци на приетите по входящ номер. И тази година са го направили.
Първо класиране в 133 СУ „А. С. Пушкин“
Сега се връщаме- записах го в 133-то- РЕ/АЕ.
Естествено пак видях не разбрали и не чули майки да питат ако подаде на второ , пази ли му се мястото, ако се придвижи напред
Дидева шапка ти свалям за търпението, аз за пет минути-пет пъти се изнервих на този въпрос...
Но служителките търпеливо обясняваха на всяка една как,какво и кога...
Направиха ми много добро впечатление/директорката също/, не само към мен като майка на записващо се дете, но и към останалите,подаващи заявление за второ класиране се държаха изключително любезно.
Дано това се задържи така и занапред, все пак е едва първо класиране и едва началото на работния ден
За мен сагата приключи до септември....
Отивам да стягам багажа и отпрашвам за морето, че вече ни Бело, ни Розово помага....

Отново искам да благодаря на всички тук за помощта и отзивчивостта !
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!

Flowers HibiscusFlowers RoseFlowers Tulip

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 11:00 от vnd

# 1 526
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Мисля че за това къде колко ще пада бала е просто невъзможно да се предвиди. Зависи от фактора наплив, който ние няма как да знаем. По добре да се посети врачка със способности или просто да се успокоим и да си кажем каквото дойде. Аз второто ще практикувам.


Може да се предвиди бал за конкретна парелка в конкретно училище и то с много голяма точност, има си цяла наука, занимаваща се с подобни прогнози. Изискват се знания, умения, време и желание за това. В тази тема има хора, които го правят успешно, отделяйки от времето си и помагайки безрезервно, за което мога само да им се възхищавам.

Ако има такива хора нека ми пишат, но аз си мисля, че промяната в желанията няма как да се предвиди.
Те да ти пишат? Joy
Извинете ме, дами,просто не се стърпях.

# 1 527
  • София
  • Мнения: 7 053
М'чи къ, Дидева?
И аз метнах един боб за 73СУ.
Ще ми пишеш ли? Joy

Санака, и аз съм заложила на същото, но съм на диета. За теб хляба, за мен пилето! Joy

# 1 528
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
А ЛК на детето, бележник, служебна бележка?

Не, нищо такова. Трябва да си знаете входящия номер от бележката за матурите (това е и номера, с който се влиза в сайта на МОН), защото той се вписва в заявлението.

А като подадохте за второ класиране, в профила ви отрази ли се нещо?

Все още няма нищо, но ми казаха, че ще се отрази в профила.

# 1 529
  • Мнения: 39
Благодаря на kami2004 и slavena за отговорите. Аз също смятам, че нищо не може да се каже от сега, трябва да участват и на второ класиране, и дано имат късмет Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт