Барселона - Тема 10

  • 48 427
  • 812
  •   1
Отговори
# 105
  • Germany
  • Мнения: 2 010
neesti, екстра е локацията. Метро Тетуан ви е наблизо, има и много автобусни спирки. Става и пеша насам-натам. Ние бяхме в хотел Европарк, който е наблизо и останахме много доволни от достъпа до всичко, което си бяхме набелязали.

# 106
  • Мнения: 49
Разгледах официалния сайт на   Саградата, за да се ориентирам за закупуване на билети, когато наближи пътуването ни. Имам питанки:
- колко по-рано е добре да стане купуването на билети
- видях, че деца под 7 години влизат безплатно, или аз нещо бъркам
- билет без аудио гид, не видях като опция
- качването на кулите, някъде прочетох, че е стръмно, трудно ли е качването
- в билетите с опция кула, и двете ли означава

# 107
  • Мнения: 95
Скрит текст:
Разгледах официалния сайт на   Саградата, за да се ориентирам за закупуване на билети, когато наближи пътуването ни. Имам питанки:
- колко по-рано е добре да стане купуването на билети
- видях, че деца под 7 години влизат безплатно, или аз нещо бъркам
- билет без аудио гид, не видях като опция
- качването на кулите, някъде прочетох, че е стръмно, трудно ли е качването
- в билетите с опция кула, и двете ли означава
Не знам какво гледате, но тук всичко е описано. Най-първата опция е с кулите:
https://sagradafamilia.org/en/tickets-individuals
Това е най-официалния сайт. Деца под 11 г. са безплатно. Без кули и аудио-17 евро (бейсик тур).

Ще ви разкажа и своя опит за Барселона. 24-31.08.2019. Отиване с RYAN (майка ми и съпругата) и с Bulgaria air (аз и дъщеря ми на 9 г.). Така се наложи поради страшно надутите цени на първата фирма и драстично намаление на втората. Билетите ги вземах на порции...Връщането беше с WIZZ и заедно. Общо за билети- по 228 лв на човек двупосочно.От летището хванахме влака R2N за придвижване. Спане в Arco hostel в Sant Adria de Besos. Това е градче в предградието на Барселона. Пред хостела е спирката на трамваи 4 и 6 и влакчетата R1. До пл. Каталуния се стига за 20 мин. с влака. В стаята: самост. баня и тоалетна,котлон,микровълнова,климатик,сешоар,ел кана. Стара сграда, но съм доволен,чорбаджията дава само 3 стаи, които са с отделни входове. За спане-по 330 лв на човек за 7 нощувки.
 Първи ден (неделя)-само плаж и релакс.

 Втори ден- ставане в 5:40 и с влак, метро и пеш в 7:20 бяхме в парка ГЮЕЛ (преди 7:50 влизането е БЕЗПЛАТНО). След това пеша 20 мин. до Bunkers del Carmel на хълма Turo de la Rovira за страхотна гледка "птичи поглед" на Барселона- безплатно.Следва пеша през Hospital de Santa Creu i Sant Pau -снимки отвън и Torre Agbar-снимки отвън. Следобед-плаж (следобедния плаж винаги е слад 16:00 часа).

 Трети ден- с трамвая до плажа Барселонета само за топване на крачетата. После само пеша. Парк Цитадела, Триумфалната ака, Двореца на музиката-отвън, пл. Каталуния, къщите Лео Морера, Аматлер, Батльо, Мила- всички отвън. Саграда Фамилия с влизане вътре (без кули и аудио- по 17 евро, а детето безпл.). Според мен всичко е трябвало да си остане дотам, докъдето е стигнал Гауди. Сега при смесването на стиловете се е получило едно голямо ла_но, а относно завършването на катедралата- доста реклама се влага по този начин, за да се държи интереса на туристите на макс.

 Четвърти ден- само плаж и релакс.

 Пети ден- Сутринта плаж, а следобед с влак и метро до Камп Ноу с влизане (билетите онлайн с купон от Групон излязоха по 13 евро, а на детето- 20 евро!). После пеша. Пл. Испания с качване на покрива на мола и накрая гледане на шоуто на фонтаните.

 Шести ден- само плаж и релакс.

 Седми ден- освобождаване на стаята ок. 10:30 и с влака до пл.Каталуния. Първо оставихме багажа в Locker Barcelona (клетка размер L- 7,20 евро онлайн).После само пеша.Бари Готик, Порт Вел, Монумент на Колумб- отвън, ул."Ла Рамбла", пл."Reial", Букерия. Придвижване до летището с влак R1 и R2N.
  Заключение: Хостелът го избирах целенасочено да е близо до плажа- 5 мин., спирка- 1 мин. и супермаркет (Алкампо)- 5 мин. Цените в супера на повечето стоки бяха по-евтини от тези в Бг. На заведения не сме се хранили, но не сме се лишавали от нищо. Изхарчени за трима ни (без майка ми) общо 2100 лв от тръгването от точка А до връщането в точка А (не е Сф). Доволно дете, доволна съпруга (за пореден път), доволна майка. Според мен Барселона е доста надценен град. За 2000 години история на  града му липсва духа на старост и артефакти. Градът е бил част от Римската империя, но доста в периферията й. До ок. 1880 г. е бил дълбока провинция и благодарение на Гауди, световните изложения през 1888, 1928 г. и олимпиадата през 1992 г. "дърпа напред". Иначе е уредено, широко, с перфектен градски транспорт, но... Моята класация е Рим, Виена, Копенхаген, Прга, Истанбул, Потсдам, Венеция... чак тогава Лондон, Барселона и т.н. (лично мнение). Sunglasses

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 19:53 от mishkaache

# 108
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Моята класация е Рим, Виена, Копенхаген, Прга, Истанбул, Потсдам, Венеция... чак тогава Лондон, Барселона и т.н. (лично мнение).

А Париж , и Лондон бих сложил по напред Simple Smile

# 109
  • Мнения: 14 489
За мен също Барселона е малко надценен. Всъщност ако не са творенията на Гауди няма нещо, което да е различно и впечатляващо в сравнение с други градове.
Майка ми (посетила е всички градове забележителности в Испания) твърди, че Мадрид е много, много по-хубав.

# 110
  • Мнения: 281
Здравейте, момичета. На 15.11 имаме организирано пътуване до Барселона, но предвид ситуацията там в момента не знаем какво да правим - дали е безопасно да пътуваме. Някоя от вас била ли е там в последната седмица, за да разкаже от първо лице каква е ситуацията.

# 111
  • Мнения: 5 894
muhcho, съветвам те да почетеш тази тема. Има актуално инфо от живеещи там хора, което според мен е най-обективно за разлика от преминаващия турист.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 13:33 от 💎Bling-a-ling💎

# 112
  • Мнения: 172
Здравейте,
Очаква ме пътуване до Барселона на 16ти ноември. Проблемът, обаче е, че пристигаме на летището около 00,30ч. За останалите вечери сме резервирали Airbnb, но за първата не сме тъй като check-in time-a не го позволи.
Въпросът ми е следният - има ли с какво да се придвижим по това време от El Prat до самия град, за да резервирам хотел на центъра? Или да се ориентирам към хотел в близост до летището?
Кацаме събота срещу неделя, а прочетох, че метрото работи денонощно през уикенда. Някой запознат ли е с подобна информация?Simple Smile
Ще се радвам и на предложения какво да се види в рамките на само три дни.
Благодаря ви предварително:)

# 113
  • Мнения: 49
Момичета, някой да даде идея за хубава сладкарница. Ще си имаме рожденик по време на пътуването, та ни се иска да се почерпим с хубава торта.

# 114
  • Мнения: 1 700
Момичета, за кои обекти е добре да си купим онлайн билети?

# 115
  • Мнения: 969
Момичета, за кои обекти е добре да си купим онлайн билети?
Саграда Фамилия, парк Гюел, зоологическа градина, за някои от къщите, ако искате да ги посетите, за музея на селото също може. За Саграда Фамилия и Гюел е препоръчително да се купят предварително защото на място може да няма билети или да се налага да се чака определен час.

# 116
  • София
  • Мнения: 4 025
Здравейте, момичета. На 15.11 имаме организирано пътуване до Барселона, но предвид ситуацията там в момента не знаем какво да правим - дали е безопасно да пътуваме. Някоя от вас била ли е там в последната седмица, за да разкаже от първо лице каква е ситуацията.

Върнахме се преди три дни от Барселона. Въпреки напрегнатата ситуация ние не се натъкнахме на нито един протест и навсякъде беше мирно и спокойно. Единствено не успяхме да влезем в парка Цитаделата, така и не разбрахме защо е затворен. В пресата следяхме до деня на тръгването ни как стоят нещата, свързахме се и с собствениците на апартамента ни за съвет. Бяхме решили вечерно време да не излизаме, ако някъде видим струпване на хора веднага да потеглим в обратна посока, имах телефона на посолството ни в телефона, но Слава Богу беше спокойно и не ни се наложи да пропуснем вечерните разходки, всъщност всичките вечери бяхме до късно навън, под късно разбирам 21-22ч., все пак бяхме с децата. Ще излъжа ако кажа, че не съм се притеснявала въобще, но предвид като цяло неспокойните събития в Европа последните години, това притеснение ме съпътства винаги.
Пожелавам ви спокойно пътуване!

# 117
  • Барселона
  • Мнения: 23
Момичета, някой да даде идея за хубава сладкарница. Ще си имаме рожденик по време на пътуването, та ни се иска да се почерпим с хубава торта.
Pudding , calle pau Claris 80
Gaudy Bakery, calle Sardenya 298
Но като цяло няма много сладкарници в Барселона, а по-скоро кафенета с кроасани и churros. Ако искате churros con chocolate препоръчвам La Pallaresa Xocolateria Xurreria, Carrer de Petritxol, Barcelona

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
Как е положението в града?Нали някакви бунтове имаше...?

п.п.Какво мислите за това хотелче?
https://www.booking.com/hotel/es/lloret.bg.html?aid=397594;label … tal;ucfs=1&#_

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 08:45 от mystic woman

# 119
  • Мнения: 5 894
На мен лично ми е прекалено централно и най-вероятно шумно. Района около Рамбла най не ми хареса. Самият град има няколко точки около, които в зависимост от интересите човек може да се установи. Но тази не би била моята. Освен това си държа на добрия сън, за може да съм ефективна през дългите дни обикаляне. А хората там не са от най-тихите. Отделно, че и ако има протести ще са по-наблизо.
Ако и това е планираният брой дни престой ми се вижда мъничко Relieved

Общи условия

Активация на акаунт