СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 5

  • 24 666
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 452
Ами аз поне съм ги виждала реално тези пелени и мога да ви кажа, че се мокрят целите - няма вътрешна, няма външна част, всичко е мокро и трябва да се перат постоянно. Може би и да се сменят много често, за да не стои мокро на дупето.

# 691
  • Мнения: 95
Здравейте, почерпете се за моето голямо момче, днес става на 7 Cake
За многократните пелени, нямам мнение, но едва ли ще ползвам.
Колан за след раждане също няма да купувам.
А педиатър съм избрала отдавна.
Утре ми е прегледа и ще питам дали заради желязото ми е отпаднало. Пия феромолгама, но май не е достатъчно.

# 692
  • Мнения: 452
vikib да ти е жива и здрава! Колко ти е желязото?

# 693
  • Мнения: 103
Много ме вълнува темата за генериране на възможно най-малко отпадъци, но честно казано не го виждам това как ще се получи с новородено. Но, със сигурност ще пробвам като стане на няколко месеца многократни пелени.
Предишния път след секциото си взех стягаща бельо от Триумф - не видях особена полза, носих го месец и нещо след раждането.
Еднократните гащи за след раждане много спарват и не ми беше комфортно с тях.

# 694
  • Мнения: 317
Днес и аз съм на тема педиатри, а трябва и да си сменя май настоящия адрес, че по лична карта се водя в друг град. Направо ми писна вече. Не знам как да свърша всичко, като не трябва да ставам много. Дано устискам още седмица и май другата ще ходя с глупости да се занимавам. А това с педиатрите и при нас е същата история. Имам една на близо и май ще питам там, че не ми се шофира с бебе и то посред зима сама.
С педиатритрите по ЗК разбрах, че няма да се случат нещата още преди месец и нещо (от София съм и търсех в ДКЦ 20, ДКЦ 14 и ДКЦ 27. Бяха в отпуска  или не приемат и решихме, че първите две години ще го запишем на частно в клиника Малчовците в Манастирски ливади.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 14:20 от fire lady

# 695
  • Мнения: 161
Отново да споделя, че моята лекарка се съгласи, живот и здраве, да бъде педиатър на бебчето.
Тя е в МЦ "Сана" - Студентски град, в сградата на Студентска поликлиника. Ако желаете може да се пробвате и там. Успех! Simple Smile

# 696
  • Мнения: 95
Kendy.du, благодаря!
Последно беше 88 хемоглобина, но пия вече трета опаковка Ферофолгама

# 697
  • Мнения: 452
Kendy.du, благодаря!
Последно беше 88 хемоглобина, но пия вече трета опаковка Ферофолгама
Купи си Билкова кръв и комбинирай с нея за по-добър резултат. Нисък е хемоглобина, може от него да ти е отпаднало наистина.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 540
Здравейте, почерпете се за моето голямо момче, днес става на 7 Cake
За многократните пелени, нямам мнение, но едва ли ще ползвам.
Колан за след раждане също няма да купувам.
А педиатър съм избрала отдавна.
Утре ми е прегледа и ще питам дали заради желязото ми е отпаднало. Пия феромолгама, но май не е достатъчно.
Честит рожден ден на детенцето, да е много здрав и да постига всичко с лекота. Simple Smile

Аз пиех ферофолгама с предната бременност - хемоглобина ми беше 108 на изследванията в 6 месец. Пих го 20 дни и АГ ми пусна други изследвануя само заради него. Беше се качил на 115, което на мен ми се стори малко, но тя каза, че щом се покачва, значи действа, а ефектът идва с доста забавяне и да го спирам. И наистина стана така - преди секциото ми беше станал 132, без да го пия повече. На мен ми подейства, но като цяло моите стойности не бяха толкова ниски ...

# 699
  • Мнения: 126
Мами здравейте!
Искам да ви попитам за чантата за болницата - следродилни превръзки ли ще взимате.. еднократни гащи ли? обикновени гащи ли ? ... изобщо как се процедира и какво да носим? ... не съм наясно изобщо

# 700
  • Мнения: 510
Аз си купих нощни превръзки, надявам се да ми свършат работа, а и ми излязоха доста по-евтино.
За гащите, още мисля... и аз се чудя еднократни ли.да взема или памучни, които после да изхвърля.
Момичета, днес бях на ЖК, тоновете са наред, бебка е 2381грама 😊😊😊.
Изписаха ми някакви хапчета заради хемоглобина, още не съм ги купила де.
Другата седмица ще ми взимат секрет и се надявам бебка да си стои вътре поне докрая на месец август. 😊😊😊

# 701
  • Мнения: 442
Мами здравейте!
Искам да ви попитам за чантата за болницата - следродилни превръзки ли ще взимате.. еднократни гащи ли? обикновени гащи ли ? ... изобщо как се процедира и какво да носим? ... не съм наясно изобщо
Аз си купих превръзки за родилки на Канпол. В пакет са 10 дневни и 10 нощни. Отделно съм си купила и бикини малко по-дълбоки. Приятелки, които са раждали нормално ми казаха, че в първите дни е по-добре с такива превръзки, че кръвопролитието е голямо.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 540
На мен лично превръзките за след раждане ми бяха неудобни и ползвах always нощни, с които се чувствах много добре. Но аз бях секцио, може би при естественото раждане е друго, особено ако има някакви шевове там. Първия ден ми слагаха легнин ако си спомням добре и бях без бельо под нощницата - то и няма как - нито мога аз да си го сменям и да сменям превръзките, пък и има катетър, който го махат преди да те раздвижат (при мен и двата пъти беше на другия ден в 6 сутринта).
Еднократни гащи ползвах, но в никакъв случай не мога да кажа, че са ми били удобни за носене (имам някакъв спомен, че изобщо не са еластични и малко ми стягаха на разреза от операцията. Ползвах ги само в деня на раздвижването и общо взето ги изхвърлях заедно с превръзката, което е всъщност единственото удобство при тях според мен. И сега ще си взема и вероятно пак така ще направя. Пък след втория ден - с памучни.

В Токуда при секцио втория ден слагат превръзка на раната от секциото, която може да се мокри и позволяват на родилката да се изкъпе (голям кеф, след ден и половина лежане, а в летните месеци и потене). Не знам как е в другите болници, може би е подобно. После преди изписването (4-тия ден от операцията ако е планово секцио) сменят превръзката с нова и казват кога да си я смениш или махнеш вкъщи.

# 703
  • Мнения: 379
Аз си взех превръзки за.след раждане, малко по—дълги и дебели от нормалните нощни са, отделно пакет нощни и дневни.
И аз помня, че бях с лигнин първите дни, без катетър, не съм позволила и сега мисля да не давам да ми слагат. За разреза не помня, но май чак след махане на шевовете сложих превръзка с която да се къпя.
Бельо, както по—горе споделих и аз се чудя. Най—вероятно ще взема нещо памучно, по—висока талия заради операцията.

# 704
  • Мнения: 140
И аз съм харесала един педиатър, но не знам не е ли рано да му звъня да ни записвам. Може би след самото секцио, ама пък да не е късно.. 😄 Днес и аз да ви се оплача се занимавах със смяна на лична карта заради адрес. Искам да ви кажа, че всички около 10-12 човека на опашката се обърнаха , огледахе ме добре така с големия корем и айде нагло погледа напред. Отвратена съм от хората, за мен това не е нормално. Добре, че една служителка ме викна на другото гише да ме обслужи и естествено всички гледаха недоволно. Просто отврат! До сега буквално 2 или 3 пъти са ме питали дали искм да седна или нещо подобно през цялата ми бременност. Или по опашки, няма братче... аз винаги пускам бременни, възрастни и майки с деца преди мен, така трябва! На тях всяка минута в повече им създава неудобство, как може да нямат грам човещина не знам...

Общи условия

Активация на акаунт