Раждане в Болница “Лозенец” Правителствена болница

  • 28 791
  • 314
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 15
@vstar, да, разбира се! Раждането ми се падна в смяната на д-р Мария Янкова. Изключително добър професионалист! Акушерката беше през цялото време при мен, не ме остави за минута сама - много съм им благодарна! Раждането ми протече нормално. Не използват епидуарални упойки при нормалното раждане, само обезболяващи. Няма предродилна зала. Всичко се случва в стаята, в която сте настанена, докато не дойде време за същинското раждане. Тогава ви водят в родилна зала. Всичко е ново, модерно и добре оборудвано. След като родите ви слагат торба с пясък, върху корема, за да се прибере по-бързо коремът и матката. Водят ви в стаята, помагат ви да се изкъпете и оправите. На третия ден от раждането мен ме изписаха.
Факт е че повечето раждания са секцио. Дори имаше хора, които бяха учудени, че съм родила нормално в “Лозенец” 😀 Ако трябва да съм честна мен също ме “подготвяха” психически, че мога да бъда секцио, защото датата на термина ми наближаваше, а нямах индикации за раждане. Слава Богу малкият човек реши да се появи точно на термин Simple Smile  Не знам как седят нещата в момента с избор на екип и тн, но преди нямаше такава опция и според мен, ако тогава много държиш да родиш при някой лекар, шансовете за секцио се увеличават драстично.

# 211
  • Мнения: 16
@vstar, да, разбира се! Раждането ми се падна в смяната на д-р Мария Янкова. Изключително добър професионалист! Акушерката беше през цялото време при мен, не ме остави за минута сама - много съм им благодарна! Раждането ми протече нормално. Не използват епидуарални упойки при нормалното раждане, само обезболяващи. Няма предродилна зала. Всичко се случва в стаята, в която сте настанена, докато не дойде време за същинското раждане. Тогава ви водят в родилна зала. Всичко е ново, модерно и добре оборудвано. След като родите ви слагат торба с пясък, върху корема, за да се прибере по-бързо коремът и матката. Водят ви в стаята, помагат ви да се изкъпете и оправите. На третия ден от раждането мен ме изписаха.
Факт е че повечето раждания са секцио. Дори имаше хора, които бяха учудени, че съм родила нормално в “Лозенец” 😀 Ако трябва да съм честна мен също ме “подготвяха” психически, че мога да бъда секцио, защото датата на термина ми наближаваше, а нямах индикации за раждане. Слава Богу малкият човек реши да се появи точно на термин Simple Smile  Не знам как седят нещата в момента с избор на екип и тн, но преди нямаше такава опция и според мен, ако тогава много държиш да родиш при някой лекар, шансовете за секцио се увеличават драстично.

Много благодаря за споделеното и искрено мнение! Именно и мен ме притеснява да не се стига до операция, освен ако разбира се няма конкретни причини за това.

По настоящем има избор на екип, да, което също е фактор. Д-р Мария Янкова отдавна не виждам в графика, не знам дали все още поема смени в болницата.

За вас това първо раждане ли беше и кога ви дадоха бебчето, има ли наистина практика още след раждането за "кожа в кожа"?

Благодаря!

# 212
  • Мнения: 15
@vstar, да, разбира се! Раждането ми се падна в смяната на д-р Мария Янкова. Изключително добър професионалист! Акушерката беше през цялото време при мен, не ме остави за минута сама - много съм им благодарна! Раждането ми протече нормално. Не използват епидуарални упойки при нормалното раждане, само обезболяващи. Няма предродилна зала. Всичко се случва в стаята, в която сте настанена, докато не дойде време за същинското раждане. Тогава ви водят в родилна зала. Всичко е ново, модерно и добре оборудвано. След като родите ви слагат торба с пясък, върху корема, за да се прибере по-бързо коремът и матката. Водят ви в стаята, помагат ви да се изкъпете и оправите. На третия ден от раждането мен ме изписаха.
Факт е че повечето раждания са секцио. Дори имаше хора, които бяха учудени, че съм родила нормално в “Лозенец” 😀 Ако трябва да съм честна мен също ме “подготвяха” психически, че мога да бъда секцио, защото датата на термина ми наближаваше, а нямах индикации за раждане. Слава Богу малкият човек реши да се появи точно на термин Simple Smile  Не знам как седят нещата в момента с избор на екип и тн, но преди нямаше такава опция и според мен, ако тогава много държиш да родиш при някой лекар, шансовете за секцио се увеличават драстично.

Много благодаря за споделеното и искрено мнение! Именно и мен ме притеснява да не се стига до операция, освен ако разбира се няма конкретни причини за това.

По настоящем има избор на екип, да, което също е фактор. Д-р Мария Янкова отдавна не виждам в графика, не знам дали все още поема смени в болницата.

За вас това първо раждане ли беше и кога ви дадоха бебчето, има ли наистина практика още след раждането за "кожа в кожа"?

Благодаря!

Д-р Янкова дава само дежурства 1-2 дена в седмицата в отделението, не преглежда и не следи бременности в кабинетите. Тя е специалист по ФМ и основно си работи в МЦ “Св. Петка”, доколкото ми е известно. Аз тогава извадих късмет да съм в нейната смяна. Леко отклонение - ако държите на доктор Янкова да ви следи бременността, мисля че имаше възможност в МЦ “Св. Петка” да ходите при нея. Ако не се лъжа струваше 650лв с всички изследвания и ФМ и евентуално с докторката да уговорите самото раждане, защото в “Св. Петка” не израждат.

Да, първо раждане ми беше. Мен също ме беше страх много от операция, за естественото раждане пък нямах никакви притеснения. Началникът на отделението по Неонатология държи на практиката “кожа в кожа” и тя да се прилага.
След като се роди бебето ми го дадоха веднага за няколко минути, докато ме преглеждаха за разкъсвания. След това го взеха неонатолозите да го оправят. Може би след около 2 часа ми го донесаха в стаята. През тези 2 часа седях с торбата с пясък, пуснаха за кратко мъжа ми при мен и бебето го видя отдалеч в Неонатологията(беше преди пандемията, но имаше тогава грипна епидемия). След това акушерката беше до мен и ми помагаше, докато се изкъпя и облека. Бяха ми оставили храна в стаята. Бързо мина времето, в което бебето не беше при мен. Доведоха ми го и седя до към 19:30-20:00. Горе-долу в този час взимат бебетата за през нощта.

# 213
  • Мнения: 14
А някой,знае ли кога се заплаща изборът на екип ? Още при първия ли преглед + при записването ) или в последствие. Нищо не ми обясняват по телефона. Казват ми,че трябва да отида на преглед и тогава ще се разбере. Притеснявам се,да не ми искат пари веднага , а аз да не съм подготвена .  Какво значи това ? Ще бъда благодарна на всеки с информация .

# 214
  • Мнения: X
Избор на екип платих чак като ме приемаха за раждане.  А прегледи и изследвания плащах след самия преглед.

# 215
  • Мнения: 14
Избор на екип платих чак като ме приемаха за раждане.  А прегледи и изследвания плащах след самия преглед.
Много Ви благодаря Simple Smile

# 216
  • София
  • Мнения: 1 687
Здравейте.
И аз съм при Станулов след инвитро и се чудя дали да не се следя в Лозенец, там ми беше пункцията. Може ли да ми препоръчате някой лекар в болницата, който е най-близо като отношение до Станулов - да може да се свържете с доктора, ако имате притеснения или кратки въпроси и да обяснява повече. Какви са цените за прегледи, които обикновено плащате? Няма ли някакъв закон, че цените на болниците трябва да са публикувани на сайта им. Аз не ги виждам за болница Лозенец, както и в още една болница, която разглеждам..

Не се сещам какво още да питам, защото не съм минавала досега по пътя..

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 16:14 от Соренда

# 217
  • Мнения: 127
Успех да намерите лекар като Станулов 🙂 Рядко се срещат толкова отдадени и достъпни лекари.
Аз продължих да се следя в същата болница, заради него. Не останах доволна и се преориентирах към Оскар Клиник.
Имайте в предвид, че не предлагат пакет, а прегледите се плащат. Цената е като на частно, та може да си изберете по-добра клиника за тези пари.

# 218
  • Мнения: 15
Успех да намерите лекар като Станулов 🙂 Рядко се срещат толкова отдадени и достъпни лекари.
Аз продължих да се следя в същата болница, заради него. Не останах доволна и се преориентирах към Оскар Клиник.
Имайте в предвид, че не предлагат пакет, а прегледите се плащат. Цената е като на частно, та може да си изберете по-добра клиника за тези пари.
Извинете, а при кого се следите в Оскар клиник?
Бях гледала, че предлагат пакет, в който всички изследвания/прегледи/ФМ ли са включени? Следящият доктор поема ли в последствие ангажимент към самото раждане?

# 219
  • София
  • Мнения: 1 687
Ех, знам, че сте права за Станулов. Ако можеше да си остана при него и даже да си раждам при него, никога не бих го сменила.

# 220
  • Мнения: 127
Здравейте,

Следях се при Д-р Богданова. Тя е специалист по фетална морфология. Изражда в Токуда. Всички лекари са добри там и са специалисти по фетална морфология.
Да не звучи, че пропагандирам клиниката, просто аз бях много доволна. Няма струпване на хора, тъй като е само за бременни. Ползват последна технология.
За пакети, по спомен имат 2, но не знам какво беше включено. Единия беше пълен.

# 221
  • Мнения: 2
Здравейте!
Темите за Правителствена болница са доста старини за това създадох нова, в която бих искала да начина повече за условията там.
Има ли дами , които са раждали там или ще раждат там?
Следили са бременност и имат впечатления.

Благодаря на всички !

Здравейте !

Преди 22 год родих първото си дете там , наскоро ми се наложи да лежа за ден там и видях , че атмосферата се е запазила като цяло , персоналът беше все така мил и отзивчив , макар да бях в гастро отделение.Сега се налага да поразпитам за мнения относно акушер-гинеколог , защото мисля дъщеря ми да ражда там/юни 2021 г/След дълго лутане по други болници , се сблъскваме с какво ли не .Преди 22 год. мой лекар там беше доктор Емил Дамянов ,много бях доволна от него , но все пак мина доста време .Сега не виждам никакъв отзив за него. Някой да сподели мнение , да помогне да се ориентираме . Виждам за доктор Лещарска доста отзиви. А други ?

Благодаря!

# 222
  • Мнения: 2
Здравейте !

Преди 22 год родих първото си дете там , наскоро ми се наложи да лежа за ден там и видях , че атмосферата се е запазила като цяло , персоналът беше все така мил и отзивчив , макар да бях в гастро отделение.Сега се налага да поразпитам за мнения относно акушер-гинеколог , защото мисля дъщеря ми да ражда там/юни 2021 г/След дълго лутане по други болници , се сблъскваме с какво ли не .Преди 22 год. мой лекар там беше доктор Емил Дамянов ,много бях доволна от него , но все пак мина доста време .Сега не виждам никакъв отзив за него. Някой да сподели мнение , да помогне да се ориентираме . Виждам за доктор Лещарска доста отзиви. А други ?

Благодаря!

# 223
  • Мнения: 632
Аз се следих при доц.Асенова и останах доволна, а раждането ми се падна при д-р Исаков.Родих края на май 2020 и буквално хванах последния влак с пакетите. Все пак, който и да изберете не мисля, че ще съжалявате, защото всички там са много добри специалисти.
А за клиника Оскар или под другото име МЦ "Света Петка" ви препоръчвам д-р Янкова. Simple Smile

Здравейте!
Темите за Правителствена болница са доста старини за това създадох нова, в която бих искала да начина повече за условията там.
Има ли дами , които са раждали там или ще раждат там?
Следили са бременност и имат впечатления.

Благодаря на всички !

Здравейте !

Преди 22 год родих първото си дете там , наскоро ми се наложи да лежа за ден там и видях , че атмосферата се е запазила като цяло , персоналът беше все така мил и отзивчив , макар да бях в гастро отделение.Сега се налага да поразпитам за мнения относно акушер-гинеколог , защото мисля дъщеря ми да ражда там/юни 2021 г/След дълго лутане по други болници , се сблъскваме с какво ли не .Преди 22 год. мой лекар там беше доктор Емил Дамянов ,много бях доволна от него , но все пак мина доста време .Сега не виждам никакъв отзив за него. Някой да сподели мнение , да помогне да се ориентираме . Виждам за доктор Лещарска доста отзиви. А други ?

Благодаря!

# 224
  • Мнения: 14
Мили, дами, моля на всички ,които са родили скоро с новите цени ,да сподели  каква е сумата на ехографа, отделно кръвни,тонове и т.н . Изобщо една разбивка на нещата ,както и и,борът на екип. Може ли да не се заплаща този избор на екип ,ако съм секцио или тази сума 1100 лв си е задължителна и не може да се спести? Колко са Ви стрували прегледите с включен ехограф при доц,доктор и т.н? Разгледах ценоразписа,но не мога да схвана ,честно. В едната графа пише - преглед при ЖК 30 лв ,на другото пише- преглед при доктор- 50 лв,при доц.- 80 лв.На друго място пише отделно ехограф 50 лв . Това значи ли,че само прегледа за женска консултация струва минимум 100-130 лв,без изследвания като ПКК,тоновете ... Колко струва ПКК,Ами тоновете? Благодаря на всички отзовали се ?

Общи условия

Активация на акаунт