Раждане в Болница “Лозенец” Правителствена болница

  • 28 774
  • 314
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8
Здравейте, и аз родих скоро в болницата и вече мога да пиша от опит.
Родих секцио. Имам и предходно секцио в ,,Щерев” и определено мисля, че болница ,,Лозенец” е много по-добър избор! Отношението на персонала ... лекари, акушерки, неонатолози ... беше отлично. Всички бяха загрижени и любезни.  Много се изненадвам на някои мнения тук. На мен веднага щом попитах ми казаха вида мляко с което хранят бебетата. Няколко пъти минаха да ме питат имам ли въпроси или притеснения свързани с бебето. Въпреки че ми е второ дете не ме изоставиха да се справям сама. Споделих че се чувствам нестабилна след операцията и не искам да го нося  из стаята  и те идваха преди и след хранене да ми го подават в първите дни.
 Много държат на кърменето и ми помогнаха за засукването ...... ако бях сама сигурно щях да го отложа и да изпусна момента както стана с баткото.
Условията в стаята са доста добри-  модерни и удобни легла, дезинфектанти, спокойна атмосфера. Храната е точно пригодена за дните след операция и на мен ми хареса повече от тази в ,,Щерев”.
Като минус от целия период на проследяване на бременност и раждане мога да кажа, че ми липсваше втори Монитор по време на консултациите.
За тези неща се сещам ..... ако имате въпроси - пишете!
За мен всеки лев си заслужаваше ...... аз платих повече в ,,Щерев” за доста по-лоши условия, по-малко внимание, по-малко прегледи и липса на специалисти!

# 196
  • Мнения: X
Скрит текст:
Като родила там през май искам да кажа,че за някой неща не сте права да ги смятате като минус.
Първо няма как да искате да има в банята тоалетна хартия ,още повече при извънредно положение.Вие защо не си взехте от вас? Аз също раждах за първи път,но ей такива дребни неща е редно вие да се сетите за тях ,да си сложите в багажа едно руло и пакет мокри кърпи.А по всяко време могат да ви донесат бажах отвън.
Не знам при кого сте питали за млякото,но на нас ни казаха с какво мляко ги хранят веднага щом попитахме с момичето ,с което бяхме в една стая.
При условие ,че има малко Стайков няма как да си платите да сте сама,а някоя друга майка да в слагат да лежи в коридора,защото вие сте си платили.Не всичко е пари .
За всичко,което се интересуваш относно грижите за бебето се обяснява много внимателно от всички в неонатологията.Аз бях 5 дни там,минаха всички,които работят там и просто няма някой,който да не ти обясни най-после но за всичко,което се интересуваш спрямо детето си.Явно вие не сте били тактичня да ги попитате,не мога да си обясня.
Как точно разбрахте,че бебето ви е прегрято?
Позволявам си да коментирам вашите думи,защото отстрани други майки ще останат с грешно впечатление .Аз съм типичен пример за НЕНАШИ хора,защото съм от провинцията и ни ме знае някои коя съм,ни аз познавам някой там.Отношението е повече от професионално и любезно ,а за цените спрямо други болници и клиники е направо смешна сумата.Щом имате толкова пари са доплащате за собствена стая защо не отидохте са раждате в някоя клиника за 3000 лв например?

Не ми се искаше да влизам в обяснителен режим, но явно се налага!
Пиша в тази тема с идеята да съм полезна, както на мен са ми полезни мненията на другите момичета в този форум. Всеки има глава на раменете си и може да я използва и да прецени за себе си, кое му е важно и кое не.
Не съм лежала в болница от 15 години, нямаше как да се сетя или да знам, че трябва да си нося тоалетна хартия (спокойно донесоха ми), но тази информация във форума може да спести на друга бъдеща мама неудобството. Точно извънредното положение според мен предполага повече мерки за висока хигиена, а не обратното!
Това че Вие сте имали късмет/шанс/по-добра култура/тактичност или както искате го наричайте, как по-точно ми пречи на мен да споделя Моето преживяване. Ако за Вас е било едно, за някой друг е друго, може да съм изтеглила късата клечка или пък да не съм достатъчно симпатична Smile, но пък кой е застрахован.
Всъщност стаята до моята беше единична, т.е имат единични стаи, така че НЕ не очаквам някой да спи в коридора. А разбрах че не мога да си платя за единична стая, като просто питах тъй като здравната ми застраховка го покрива и можех да се възползвам, като по този начин финансирам и така харесваното от Вас отделение. Вярвам, че тази информация интересува момичета с допълнително здравно осигуряване.
Не съм длъжна да съм тактична, не и когато с такт и любезност бях увикана. Пак държа да подчертая че това е МОЯТ опит, може да е бил кофти ден за някой, да са имали много работа, да са били в намален състав (отпуски се случват), всичко е възможно. Когато лекарите и сестрите са преуморени, нормално е да не им е до любезности. Пак казвам това е Моят опит и Моите очаквания, нека не забравяме хората са различни.
Как точно разбрах, че бебето ми е прегрято, както всяка друга майка - по ситните, червени пъпчици по цялото тяло на детето, педиатърката ми го потвърди.
Като плащала всичко, за което имам и фактури. Без да съм си купила пакет, защото такива вече няма доколкото ми е известно, мога да твърдя че цените са същите като в частните клиники, единственото което го прави по-евтино е това че самото раждане минава през здравната каса.
Относно храната, честно ако някой ми обясни как 7 маслини и нискокачетсвана извара с две филийки хляб е съобразено болнично меню, тогава ще приема че аз не съм права.
И да не повярвате има хора, които правят изборите си неограничени от пари.
Хубава, усмихната и позитивна вечер!

# 197
  • Мнения: 4
Възможно е за няколко месеца нещата да  са се променили.  Тъй като смениха статута на болницата,  махнаха пакетите за следене,  въведоха избор на екип.  Възможно е и заплатите да са им намалени,  защото четох,  че болницата сама се издържа с малък капацитет болнични легла и много персонал.  Тези промени  може да оказват влияние на разликите в отношенията,  които сте усетили. В 8 месец съм,  другият месец и мен ме чака голямото събитие.  Силно се надявам всичко да е наред.  Всяко мнение тук е полезно ☺️

# 198
  • Мнения: 665
Може ли някоя мама да сподели как стой въпроса след секцио кога ти дават бебето и нощно време при теб ли стой. Както и дали по някакъв начин сте успяли да се виждате с бащата поне за 5 мин.

# 199
  • Мнения: 8
На мен ми донесоха бебето много скоро след операцията ..... нямаше и час след излизането от операционна. Носят го за малко за да осъществи контакт с майка си и да засуче, защото до два часа след раждането инстинкта за търсене на майката и засукването е най-силен. След това ми го доведоха още веднъж през този ден за по-дълго време. От следващия ден вече седя по цял ден при мен.
За нощите ако имаш желание може да го оставят, но повечето майки нямат сили и тъй като не са спали вече няколко нощи е добре да спят за да могат през деня отново да се грижат за бебето си.
С бащата се видяхме чак на изписването.

# 200
  • Мнения: 665
На мен ми донесоха бебето много скоро след операцията ..... нямаше и час след излизането от операционна. Носят го за малко за да осъществи контакт с майка си и да засуче, защото до два часа след раждането инстинкта за търсене на майката и засукването е най-силен. След това ми го доведоха още веднъж през този ден за по-дълго време. От следващия ден вече седя по цял ден при мен.
За нощите ако имаш желание може да го оставят, но повечето майки нямат сили и тъй като не са спали вече няколко нощи е добре да спят за да могат през деня отново да се грижат за бебето си.
С бащата се видяхме чак на изписването.
Благодаря, а неонтолозите как ти се сториха добри ли са?

# 201
  • Мнения: 8
Неонатолозите и аз ги проучвах, защото всеки избира своя гинеколог, а рядко обръща внимание кой е неонатолога, а той е най-важен за бебето!
Имам добри отзиви и от други хора и от личен опит за д-р Бояджиев. Има и някаква жена...... беше мила, но не и запомних името .... много за кратко имах контакт с нея.    Акушерки които се грижат за бебетата имаше доста които се редуват на смени..... нямам конкретни забележки към тях. Когато ги виках- идваха и ми помагаха. Когато бебо се беше намокрил с мляко- взимаха го да го преоблекат. Дадоха ми някои полезни съвети- ОК са Simple Smile

# 202
  • Мнения: 665
Неонатолозите и аз ги проучвах, защото всеки избира своя гинеколог, а рядко обръща внимание кой е неонатолога, а той е най-важен за бебето!
Имам добри отзиви и от други хора и от личен опит за д-р Бояджиев. Има и някаква жена...... беше мила, но не и запомних името .... много за кратко имах контакт с нея.    Акушерки които се грижат за бебетата имаше доста които се редуват на смени..... нямам конкретни забележки към тях. Когато ги виках- идваха и ми помагаха. Когато бебо се беше намокрил с мляко- взимаха го да го преоблекат. Дадоха ми някои полезни съвети- ОК са Simple Smile
Благодаря за изчерпателните отговори, може ли да споделиш какъв багаж ти трябваше в болницата?

# 203
  • Мнения: 16
Здравейте мами Simple Smile

Има ли някоя от вас, която е раждала при д-р Митева?

Към раждалите естествено в болница Лозенец - можете ли да споделите имената на акушерките, които ви помагаха да родите и дали сте доволни от тях (предполагам те са водещите раждането, а лекарят следи и прави шевовете накрая?)? Позволиха ли ви да пиете вода докато изчаквате пълно разкритие?

Към тези раждали секцио - как се извършва операцията, по метода Щарк ли? И каква анестезия използват?

Има ли опция за отложено клампиране на пъпната връв?

Извинявам се за тази камара въпроси, но се колебая къде да раждам и решението ме напряга много.

# 204
  • Мнения: 1
Родих в "Лозенец"  скоро. Платих 900лв. избор на екип и около 200лв изследвания преди да ме приемат. Направлението за раждане си е важно, могат да издадат служебно, но не и при планов прием.
Докторите и сестрите бяха що годе любезни, акушерките са на ниво. При престоя ми там показаха, че могат и да са супер позитивни и усмихнати, но не и към нормални/не наши/ хора.
Първо дете родих, никой нищо не ми обясни освен как се сменят памперси. Оставяха ми го да се оправям както мога, което за мен беше неочаквано и ужасно стресово . Преди изписването не ми казаха вида мляко с който  хранят детето, въпреки настояването ми, нито ми обясниха как да се грижа за пъпчето, нищо. А при изписването видях че е било прегрято, добре че беше педиатърката да дойде на същия ден в къщи и да ми обясни кое, как и защо.
За болницата и условията мога да кажа че отделението е ново, леглата са удобни стаите са хубави и с тераса към парка, баните са общи на две стаи и относително чисти НО няма тоалетна хартия, храната е под всякаква критика но се издържа 3-4 дена. Гледат да приемат по 1 човек в стая, но не може да си доплатиш за единична такава.
Това е което се сещам.

А там ли се следяхте ,с пакет или не?
В Сряда ще ме приемат евентуално , и не са ми казали , какви изследвания ще ми правят и ще плащам ли допълнително ,при условие ,че съм се следяла там.

# 205
  • Мнения: 16
Родих в "Лозенец"  скоро. Платих 900лв. избор на екип и около 200лв изследвания преди да ме приемат. Направлението за раждане си е важно, могат да издадат служебно, но не и при планов прием.
Докторите и сестрите бяха що годе любезни, акушерките са на ниво. При престоя ми там показаха, че могат и да са супер позитивни и усмихнати, но не и към нормални/не наши/ хора.
Първо дете родих, никой нищо не ми обясни освен как се сменят памперси. Оставяха ми го да се оправям както мога, което за мен беше неочаквано и ужасно стресово . Преди изписването не ми казаха вида мляко с който  хранят детето, въпреки настояването ми, нито ми обясниха как да се грижа за пъпчето, нищо. А при изписването видях че е било прегрято, добре че беше педиатърката да дойде на същия ден в къщи и да ми обясни кое, как и защо.
За болницата и условията мога да кажа че отделението е ново, леглата са удобни стаите са хубави и с тераса към парка, баните са общи на две стаи и относително чисти НО няма тоалетна хартия, храната е под всякаква критика но се издържа 3-4 дена. Гледат да приемат по 1 човек в стая, но не може да си доплатиш за единична такава.
Това е което се сещам.

А там ли се следяхте ,с пакет или не?
В Сряда ще ме приемат евентуално , и не са ми казали , какви изследвания ще ми правят и ще плащам ли допълнително ,при условие ,че съм се следяла там.

Здравейте Диана,
Надявам се, че всичко е минало добре при вас. Споделете опита си, когато можете Simple Smile

# 206
  • Мнения: 14
Здравейте. Може ли да ми дадете повече информация за доктор Лещарска ? Когато раждах преди 5 години в болница " Лозенец" ,бях при доц. Асенова .  Причината да питам за друг лекар е,защото са променили типа на заплащане ,махна ли са пакетите за следене и съответно при доц.Асенова излиза всеки месец по 100 лв ,само защото била доцент и отделно избор на екип.  Искам да попитам за доктор Лещарска и като отношение и като професионалист ,и като цени. Когато се обадих в болницата,ми казаха,че само при доц.Асенова излиза повече ,заради титлата и. Не можах да получа конкретна информация за доктор Лещарска.Ще Ви бъда благодарна за всякаква информация от последните месеци.

# 207
  • Мнения: 15
Здравейте. Може ли да ми дадете повече информация за доктор Лещарска ? Когато раждах преди 5 години в болница " Лозенец" ,бях при доц. Асенова .  Причината да питам за друг лекар е,защото са променили типа на заплащане ,махна ли са пакетите за следене и съответно при доц.Асенова излиза всеки месец по 100 лв ,само защото била доцент и отделно избор на екип.  Искам да попитам за доктор Лещарска и като отношение и като професионалист ,и като цени. Когато се обадих в болницата,ми казаха,че само при доц.Асенова излиза повече ,заради титлата и. Не можах да получа конкретна информация за доктор Лещарска.Ще Ви бъда благодарна за всякаква информация от последните месеци.
Здравей!
Аз следях бременността си при д-р Лещарска. Като цяло съм доволна. Внимателна е, обеснява, но не излишно. Преглежда бързо и стегнато, без да се размотава, но в никакъв случай не претупва. Отговаряла е винаги на всички мои въпроси. Харесва ми, че не изписва хапчета за щяло и нещяло. За щастие имах лека и спокойна бременност и не се е налагало извънредно да се свързвам с нея. Родих нормално, но не в нейния екип, защото раждането ми съвпадна с нейна отпуска. Моя позната роди при нея и беше останала доволна от отношението. Мисля, че е добър професионалист.
За цени не мога да кажа нищо, защото родих в началото на годината, а тогава бяха още старите правила.

# 208
  • Мнения: 14
Здравейте. Може ли да ми дадете повече информация за доктор Лещарска ? Когато раждах преди 5 години в болница " Лозенец" ,бях при доц. Асенова .  Причината да питам за друг лекар е,защото са променили типа на заплащане ,махна ли са пакетите за следене и съответно при доц.Асенова излиза всеки месец по 100 лв ,само защото била доцент и отделно избор на екип.  Искам да попитам за доктор Лещарска и като отношение и като професионалист ,и като цени. Когато се обадих в болницата,ми казаха,че само при доц.Асенова излиза повече ,заради титлата и. Не можах да получа конкретна информация за доктор Лещарска.Ще Ви бъда благодарна за всякаква информация от последните месеци.
Здравей!
Аз следях бременността си при д-р Лещарска. Като цяло съм доволна. Внимателна е, обеснява, но не излишно. Преглежда бързо и стегнато, без да се размотава, но в никакъв случай не претупва. Отговаряла е винаги на всички мои въпроси. Харесва ми, че не изписва хапчета за щяло и нещяло. За щастие имах лека и спокойна бременност и не се е налагало извънредно да се свързвам с нея. Родих нормално, но не в нейния екип, защото раждането ми съвпадна с нейна отпуска. Моя позната роди при нея и беше останала доволна от отношението. Мисля, че е добър професионалист.
За цени не мога да кажа нищо, защото родих в началото на годината, а тогава бяха още старите правила.

Много благодаря за бързия отговор Wink

# 209
  • Мнения: 16
Здравейте. Може ли да ми дадете повече информация за доктор Лещарска ? Когато раждах преди 5 години в болница " Лозенец" ,бях при доц. Асенова .  Причината да питам за друг лекар е,защото са променили типа на заплащане ,махна ли са пакетите за следене и съответно при доц.Асенова излиза всеки месец по 100 лв ,само защото била доцент и отделно избор на екип.  Искам да попитам за доктор Лещарска и като отношение и като професионалист ,и като цени. Когато се обадих в болницата,ми казаха,че само при доц.Асенова излиза повече ,заради титлата и. Не можах да получа конкретна информация за доктор Лещарска.Ще Ви бъда благодарна за всякаква информация от последните месеци.
Здравей!
Аз следях бременността си при д-р Лещарска. Като цяло съм доволна. Внимателна е, обеснява, но не излишно. Преглежда бързо и стегнато, без да се размотава, но в никакъв случай не претупва. Отговаряла е винаги на всички мои въпроси. Харесва ми, че не изписва хапчета за щяло и нещяло. За щастие имах лека и спокойна бременност и не се е налагало извънредно да се свързвам с нея. Родих нормално, но не в нейния екип, защото раждането ми съвпадна с нейна отпуска. Моя позната роди при нея и беше останала доволна от отношението. Мисля, че е добър професионалист.
За цени не мога да кажа нищо, защото родих в началото на годината, а тогава бяха още старите правила.

Здравейте,
При кой лекар се падна вашето раждане?

Можете ли да разкажете като цяло впечатленията си, тъй като сте раждала нормално, а повечето отзиви тук са за секцио?

Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт