Раждане в Болница “Лозенец” Правителствена болница

  • 28 735
  • 314
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4
Мили, дами, моля на всички ,които са родили скоро с новите цени ,да сподели  каква е сумата на ехографа, отделно кръвни,тонове и т.н . Изобщо една разбивка на нещата ,както и и,борът на екип. Може ли да не се заплаща този избор на екип ,ако съм секцио или тази сума 1100 лв си е задължителна и не може да се спести? Колко са Ви стрували прегледите с включен ехограф при доц,доктор и т.н? Разгледах ценоразписа,но не мога да схвана ,честно. В едната графа пише - преглед при ЖК 30 лв ,на другото пише- преглед при доктор- 50 лв,при доц.- 80 лв.На друго място пише отделно ехограф 50 лв . Това значи ли,че само прегледа за женска консултация струва минимум 100-130 лв,без изследвания като ПКК,тоновете ... Колко струва ПКК,Ами тоновете? Благодаря на всички отзовали се ?

Да,  това са цените без изследвания. Кръвни изследвания ,  тонове,  алерголог (задължително в 9 месец),  консултация с друг специалист отделно се заплащат.И също така държат изследванията да са от тяхната лаборатория. Мисля,  че е възможно и без избор на екип,  като се поема от екипа на смяна,  но с планирано секцио не знам с кого реално се прави уговорката.

# 226
  • Мнения: 14
Мили, дами, моля на всички ,които са родили скоро с новите цени ,да сподели  каква е сумата на ехографа, отделно кръвни,тонове и т.н . Изобщо една разбивка на нещата ,както и и,борът на екип. Може ли да не се заплаща този избор на екип ,ако съм секцио или тази сума 1100 лв си е задължителна и не може да се спести? Колко са Ви стрували прегледите с включен ехограф при доц,доктор и т.н? Разгледах ценоразписа,но не мога да схвана ,честно. В едната графа пише - преглед при ЖК 30 лв ,на другото пише- преглед при доктор- 50 лв,при доц.- 80 лв.На друго място пише отделно ехограф 50 лв . Това значи ли,че само прегледа за женска консултация струва минимум 100-130 лв,без изследвания като ПКК,тоновете ... Колко струва ПКК,Ами тоновете? Благодаря на всички отзовали се ?

Да,  това са цените без изследвания. Кръвни изследвания ,  тонове,  алерголог (задължително в 9 месец),  консултация с друг специалист отделно се заплащат.И също така държат изследванията да са от тяхната лаборатория. Мисля,  че е възможно и без избор на екип,  като се поема от екипа на смяна,  но с планирано секцио не знам с кого реално се прави уговорката.
Благодаря Wink

# 227
  • Мнения: 4
Здравейте мами ⭐ в 37г.с съм и ми предстои планово раждане в Лозенец.Преглеждам се при д-р Дамянов в частния му кабинет и онзи ден за първи път в болницата. Както се изприщвам от болници - условията много ми допаднаха, определено добра свършвна работа след ремонта. Бе направо ми падна камък от сърцето 😂 За преглед + издаване на картон и тонове ми взеха 80лв. Другата седмица ще разпитам как стоят нещата с избора на екип и като цяло цени, които тепърва трябва да се плащат, както и как стоят нещата с бащите и виждането след раждане. Прикачвам снимка на листа със задължителни неща за билницата.

Забравих да спомена, че НЕ държат изследванията да са правени при тях - винаги съм ги правила в Бодимед (близко ми е и съм с направление). Просто изискват печат от дадената лаборатория специално за кръвната група (не просто да ги принтирате онлайн)

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 14:02 от fintifliushka8

# 228
  • Мнения: 27
Fintifliushka благодаря ти за списъка. Аз съм решила да раждам също в там, но имам доста време до април:) Моля те, когато се сдобиеш и със списъка за бебчето, да го пуснеш и него. Много ми се иска да се пробвам да родя естествено, но чувам, че май им е по- лесно за секцио- надявам се да греша де Simple Smile Всяка информация би била полезна, тъй като мамите тук не са много активни, болницата е, както казаха лекарките ,,бутикова’’ и няма много от къде да сдобием представа за нещата. Иначе отделението е наистина обновено и изглежда чудесно, особено на фона на Шейново например ...

Здравейте мами ⭐ в 37г.с съм и ми предстои планово раждане в Лозенец.Преглеждам се при д-р Дамянов в частния му кабинет и онзи ден за първи път в болницата. Както се изприщвам от болници - условията много ми допаднаха, определено добра свършвна работа след ремонта. Бе направо ми падна камък от сърцето 😂 За преглед + издаване на картон и тонове ми взеха 80лв. Другата седмица ще разпитам как стоят нещата с избора на екип и като цяло цени, които тепърва трябва да се плащат, както и как стоят нещата с бащите и виждането след раждане. Прикачвам снимка на листа със задължителни неща за билницата.

Забравих да спомена, че НЕ държат изследванията да са правени при тях - винаги съм ги правила в Бодимед (близко ми е и съм с направление). Просто изискват печат от дадената лаборатория специално за кръвната група (не просто да ги принтирате онлайн)

# 229
  • Мнения: 46 504
Много ми се иска да се пробвам да родя естествено, но чувам, че май им е по- лесно за секцио- надявам се да греша де Simple Smile
Аз раждах там много отдавна, преди почти 17 г., но още тогава се носеха такива слухове. На място не забелязах такова нещо. Повечето жени си родиха нормално, при това без ускоряване на процеса и упойки (тогава нямаше опция там за епидурална).
Мен също ме приеха за нормално раждане, 3 дни след термин, въпреки че имах предпоставки за секцио (лицево предлежание заради голяма миома). Изчакаха до почти пълно разкритие, с надеждата бебето да се намести, преди да ми направят секцио.

Лека бременност и раждане!

# 230
  • Мнения: 15
Аз и по-назад съм писала в темата, че родих нормално преди 1 година в болницата, без избор на екип. Моя позната също роди нормално малко след мен.
Много бях доволна. Живот и здраве, ако имам второ детенце, пак ще родя в Лозенец.

Това, което отчитам като минус е апаратурата, която имат в гинекологичния кабинет - не е от най-модерните.
Апаратурите в отделението пък са изцяло нови. Надявам се сега като са вдигнали таксата за следене и раждане, ще имат възможност и за подмяна на сегашните видеозони.

# 231
  • Мнения: 4
Здравейте отново 38г.с вече 💖 Вчера ми взеха секрет, правихме ехограф, слушахме тонове и трябваше да мина през ЕКГ и тестуването за алергии. Цената за всичко излезна 170лв (не съм с пакет).
По отношение на раждането секцио - всеки лекар, който ме попита как ще раждам беше изненадан защо секцио (операция на очите). Има някакви слухове, че масово се ражда оперативно в Лозенец, но не мисля, че са верни.
Предложиха ми 2 варианта - избирам дата между 5ти и 11ти фев. (термин 11ти) или записваме 11ти - пък бебето, ако иска да излиза по-рано нека да излиза. Това е при положение, че нямам контракции до сега.
Никакви посещения не се позволяват докато държавата не смъкне закона за Ковид. Казаха ми да идвам гладна и жадна на самата дата в 6:30 сутринта и после 5 задължителни нощувки.
Ако се сетя за още нещо ще пиша Simple Smile)

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 16:11 от fintifliushka8

# 232
  • Мнения: 13
Здравейте,
Аз съм в 31г.с., следя се при доктор Лещарска, много съм доволна от отношението на лекарката. При издаването на болничен преди 45 дневния се наложи да ме "приемат" в отделението с цел минаване на комисия, съответно не съм лежала просто се водех приета за 3 дни, след което ме изписаха. Мисълта ми е, че имах достъп и до акушерките, които наистина бяха много мили поне на пръв поглед.
Цената на прегледа ми е общо 80лв., както е написано по нагоре 50лв. ехограф и 30лв. - ж.к.
Доктор Лещарска сама предложи, още на първият преглед, да се следя и някъде по здравна каса за да правя безплатно изследванията, така че това, че държат да е в тяхната лаборатория не е точно така. Още не съм стигнала до тонове и прегледите, които са в 9ти месец.
Относно самото раждане, другата седмица трябва да мина преглед и ще коментираме с докторката.
Моля ако някоя от вас знае да каже каква е цената на тоновете... Ще съм благодарна.
Надявам се да съм била полезна, доколкото мога на този етап ☺️

# 233
  • Мнения: 14
Здравейте,
Аз съм в 31г.с., следя се при доктор Лещарска, много съм доволна от отношението на лекарката. При издаването на болничен преди 45 дневния се наложи да ме "приемат" в отделението с цел минаване на комисия, съответно не съм лежала просто се водех приета за 3 дни, след което ме изписаха. Мисълта ми е, че имах достъп и до акушерките, които наистина бяха много мили поне на пръв поглед.
Цената на прегледа ми е общо 80лв., както е написано по нагоре 50лв. ехограф и 30лв. - ж.к.
Доктор Лещарска сама предложи, още на първият преглед, да се следя и някъде по здравна каса за да правя безплатно изследванията, така че това, че държат да е в тяхната лаборатория не е точно така. Още не съм стигнала до тонове и прегледите, които са в 9ти месец.
Относно самото раждане, другата седмица трябва да мина преглед и ще коментираме с докторката.
Моля ако някоя от вас знае да каже каква е цената на тоновете... Ще съм благодарна.
Надявам се да съм била полезна, доколкото мога на този етап ☺️

Привет, тоновете са по 20 лева ,доколкото съм запозната:)

# 234
  • Мнения: 13
Здравейте,
Аз съм в 31г.с., следя се при доктор Лещарска, много съм доволна от отношението на лекарката. При издаването на болничен преди 45 дневния се наложи да ме "приемат" в отделението с цел минаване на комисия, съответно не съм лежала просто се водех приета за 3 дни, след което ме изписаха. Мисълта ми е, че имах достъп и до акушерките, които наистина бяха много мили поне на пръв поглед.
Цената на прегледа ми е общо 80лв., както е написано по нагоре 50лв. ехограф и 30лв. - ж.к.
Доктор Лещарска сама предложи, още на първият преглед, да се следя и някъде по здравна каса за да правя безплатно изследванията, така че това, че държат да е в тяхната лаборатория не е точно така. Още не съм стигнала до тонове и прегледите, които са в 9ти месец.
Относно самото раждане, другата седмица трябва да мина преглед и ще коментираме с докторката.
Моля ако някоя от вас знае да каже каква е цената на тоновете... Ще съм благодарна.
Надявам се да съм била полезна, доколкото мога на този етап ☺️

Привет, тоновете са по 20 лева ,доколкото съм запозната:)


Благодаря Ви ☺️

# 235
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
Предстои ми раждане в Болница Лозенец и имам няколко въпроса към вече родилите мами.
1. Можехте ли да си избирате позата за раждането?
2. Дадоха ли ви бебето за контакт кожа в кожа?
3. Колко време продължи контактът кожа в кожа, ако е имало такъв?
4. Веднага ли клампираха пъпната връв, или изчакаха няколко минутки?
5. Кога ви дадоха бебето за първо кърмене?

# 236
  • Мнения: 14
Здравейте на всички бъдещи и настоящи майчета.Имам следния въпрос към Вас. Някой изкара ли ковид,докато е била бременна ? Какво Ви е мнението за ваксинирането по време на бременност. В болница " Надежда " са започнали ваксиниране на бременни и съм в голяма чуденка дали да не се ваксинирам. Какво мислите ?

# 237
  • Мнения: 202
Здравейте! С първата си бременност 2017/2018 се бях насочила към следене и раждане в тази болница, но нещата се стекоха в друга посока.
Виждам, че има промяна в пакетите и цените от тогава и въпросът ми е какво се изисква от мен, ако искам да родя там? Като цяло не ми пука кой лекар ще е на раждането ми, държа да е естествено, както първото. Тоест иска ли се от мен да се следя там, или поне да избера екип, за да родя там?
Привлича ме спокойствието и мястото най-вече Simple Smile

# 238
  • Мнения: 13
Здравейте мами,
Предстои ми раждане в Болница Лозенец и имам няколко въпроса към вече родилите мами.
1. Можехте ли да си избирате позата за раждането?
2. Дадоха ли ви бебето за контакт кожа в кожа?
3. Колко време продължи контактът кожа в кожа, ако е имало такъв?
4. Веднага ли клампираха пъпната връв, или изчакаха няколко минутки?
5. Кога ви дадоха бебето за първо кърмене?

Здравей. Едно време бях студентка  в Лозенец и от мои лични наблюдения при секцио - бебето го показват на майката, после го взимат да го бършат, теглят и т.н. А за пъпната връв нищо не изчакаха - директно щом извадиха бебето я клампираха и прерязаха.
Не знам кога дават бебетата за първо кърмене, но в деня след раждането със сигурност ги дават.
Персоналът е мил като цяло, обясняват, помагат дори за кърменето. Направен е ремонт, всичко е ново, дори и ехографа в АГ-кабинета е нов. Но и преди 5 години се носеха слухове, че предимно със секцио се ражда. Доста по-рядко имаше нормални раждания - 2-3 месечно най-много.

# 239
  • Мнения: 14
Здравейте! С първата си бременност 2017/2018 се бях насочила към следене и раждане в тази болница, но нещата се стекоха в друга посока.
Виждам, че има промяна в пакетите и цените от тогава и въпросът ми е какво се изисква от мен, ако искам да родя там? Като цяло не ми пука кой лекар ще е на раждането ми, държа да е естествено, както първото. Тоест иска ли се от мен да се следя там, или поне да избера екип, за да родя там?
Привлича ме спокойствието и мястото най-вече Simple Smile

Здравейте. Хубаво е да отидете по- рано там,за да проучите как седят нещата. Доколкото знам,няма проблем да отидете направо да родите,но държат на един пакет изследвания ,които е хубаво да е при тях- консултация с кардиолог, анестезиолог,алерголог . По този начин се запознават със състоянието ти и вече при раждането, знаят как да реагират в дадена ситуация. Всички лекари там са на ниво! Усмихнати,добри и с човешко държание към всеки един пациент Simple Smile Предстои ми второ раждане там Simple SmileУспех.

Общи условия

Активация на акаунт