Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 3

  • 52 057
  • 787
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 920
Проблем с нощния сън никога не съм имала, но ако дремна и 15 мин през деня, след това имам главоболие (така съм от ученическите години и не го свързвам нито с щитовидната, нито с вит Д)

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 40 938
Дали реактивите са толкова скъпи, че е висока цената за изследване на този витамин или...? Все съм се чудела...

# 422
  • Варна
  • Мнения: 7 505
По-интересно е защо не е включен по здравна каса , след като е една от основните причини за много болести.

# 423
  • Мнения: 18 542
Не е причина, а резултат.
Иначе да, крайно време е вече да бъде включен в стандартните изследвания, но не виждам скоро да се случи.

# 424
  • Мнения: 1 505
По-интересно е защо не е включен по здравна каса , след като е една от основните причини за много болести.
За да може да си купиш една камара лекарства, които не ти трябват, защото Вигантол струва 3 лв , пък като си набавиш дефицита туко виж ти изчезнат половината оплаквания, а пък иначе бавно система по система дава отклонение и всяка си има хапчета.

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 40 938
Ами то и други, важни хормони не са включени, ма нейсе...така ще е ...
Аз също незнаех какви поразии могат да направят липсите на вит.Д и В12...но като се интересува човек...сам...стига до някои истини. Що пък лекарите да ти кажат за нещо, до което ти сам ще стигнеш по пътя с трудности? Head Band

# 426
  • Мнения: 1 505
Да попитам само ако директно си капя капките на езика грешно ли е ?! Тъпо ама да питам

# 427
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Не е причина, а резултат.
Иначе да, крайно време е вече да бъде включен в стандартните изследвания, но не виждам скоро да се случи.

Да, може и така : )


Да ясно ми е ,че не им е изгодно и че съвсем съзнателно не са го включили, защото ще останат без пациенти т.е. клиенти : )))


Моята лична , например се опитваше да ми обясни ,че е от нерви и напрежение и след 300 зора  ми даде направление. Като отидох на специалист и само докато й казах какво ми е - веднага пусна Д и В12 - съответно бяха под 50% на нормата. И ми каза ,че е като епидемия - при около 60% се наблюдават под нормата. Жалкото е, че има хора , които смятат ,че било мода : )))) да се пие витамин Д. И ги питам добре нали има изследвания и доказват липсата, ама не - мода било. Rolling Eyes

# 428
  • София
  • Мнения: 9 731
Моят ОПЛ веднага ме прати да изследвам Д и Б12. А в квартала му се носи слава на не особено добър лекар. Но предишната ми ОПЛ ми каза да пия хапчета (хранителна добавка), които повишават нивото на серотонин, защото според нея всичко е само стрес. То че имам много  стрес, имам. Но се оказа и витамин Д под нормата, а тя не го спомена изобщо. На нея пък й се носи слава на добър лекар.

# 429
  • Мнения: 18 542
То зависи кой какво има предвид под "добър" лекар. За някои е такъв, който изписва хапче за всяка болежка, за други е такъв който не го прави...

# 430
  • София
  • Мнения: 9 731
Миоки, това е така, но пък един добър лекар, независимо дали изписва хапчета за всичко, или не, би следвало да се сеща и за елементарни неща като ниво на витамин Д и Б12 например.

# 431
  • Мнения: 10 214
Добър лекар по масово възприятие на обществото е този, който успява да излекува проблемът, заради който отиваш на лекар. Какво значение има изписването на медикаменти, ако те не ти помагат.

Основните дефицити в организма са причина за болестите, да. Не са резултат от болестите. Повличат след себе си още повече отклонения, но първопричината е някакъв дефицит от небалансиран начин на живот.

# 432
  • Мнения: 18 542
Няма нужда да изпадаме в спор кое е първо - яйцето или кокошката. Небалансиран начин на живот, на мен лично, този израз не ми говори абсолютно нищо и може да значи всичко.

Pandachina, съгласна съм принципно. За мен, добър лекар обаче е този, който обръща внимание и търси първопричината за даден симптом, не изписва хапче на общо основание за замазването му. Хапчетата, в общия случай не лекуват, а адресират конкретни симптоми. Разбира се има и изключения като антибиотиците например, но и те са нож с две остриета.
Проблемите с лекарите и медицината като цяло са толкова сложен въпрос, че може да си пишем до второ пришествие и пак да не избистрим нищо. Simple Smile

# 433
  • Мнения: 10 214
Самоцелното говорене не ми е по вкуса, да. Едно отворено съзнание ще разбере какво се има предвид. Организмът е с толкова големи компенсаторни възможности, че отключването на болест означава излизане от баланс.

# 434
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Да, вярно е ,че попълването на липси е добро начало, но трябва да се потърси и причината , защо се случва и да се  работи в посока промяна на вредните навици в стресовото ни ежедневие. Иначе става оня кръговрат - даваш си здравето за пари, които после даваш за лекари, за да ти върнат здравето.

И преди малко попаднах пък на това : )
Цитат
Преди да започнеш да лекуваш някого, попитай го първо дали е готов да се откаже от нещата, които го разболяват.

~ Хипократ ~

Общи условия

Активация на акаунт