Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 47 038
  • 787
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 898
От това което чета на страницата на клиниката в която правих инвитро, обясненията за преустановените процедури е, че при евентуално забременяване и заразяване с ковид, някои от лекарствата и процедурите за лечение, са несъвместими с една евентуална бремеността.
Също така споменават за случаи ( макар и не чести), на преждевременно раждане и усложнения заради заразяване с ковид.
Съветват за отлагане на бремеността, или замразяване на ембрионите и започване на опити в по- късен етап.

# 706
  • Мнения: 310
Нямам думи... Rage
Прекаляват вече с глупавите им заповеди!

# 707
  • Мнения: 7 898
Не виждам нищо глупаво в това, че се някои от лекарствата са противопоказани при бременност.
Вярно е, че бременните са по- предпазливи и се излагат по- малко на опасност, но все пак има риск и не е за подценяване.

# 708
  • Мнения: 310
От новините ли се информирахте за рисковете?
Винаги има риск!
Животът трябва да продължи!

# 709
  • Мнения: 7 898
Ами имам колега, който от месец е в интензивното, колежка която почина и остави две близначета на 8 месеца,  една бременна също починала...
Ако влезеш само за час в интензивното и може би ще разбереш за какво говоря.

# 710
  • Мнения: 310
Не ми се влиза в тази тема.
Имам информация какво се случва в интензивните отделения.
Не всявай излишна паника!
Определено съм ЗА! строги мерки, но животът трябва да продължи във всички сфери!
Трябва да мислим и за бъдещето!

# 711
  • София
  • Мнения: 23 214
време е и секса да се забрани.
все пак може да настъпи бременност.

# 712
  • Мнения: 7 898
Не ми се влиза в тази тема.
Имам информация какво се случва в интензивните отделения.
Не всявай излишна паника!
Определено съм ЗА! строги мерки, но животът трябва да продължи във всички сфери!
Трябва да мислим и за бъдещето!
Явно не мислиш за бъдещето, иначе нямаше да ги пишеш тия.
Добре, че затвориха ( уж) циганската чахала, че като напълнят интензивното няма да има място за българите Wink.

# 713
  • Мнения: 127
Нищо не е затворено. Работя във фирма с масово нает персонал от махалите и повярвайте ми, са си на пълна свобода. Но нека не отклоняваме темата.

# 714
  • Мнения: 1 941
G. Savova, не подценявам положението и не бих искала да виждам какво е в интензивното, но се чудя след като управляващите мислят толкова за бременните, защо не приеха от началото на извънредното положение, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всяка бременна жена да е в допълнителен платен отпуск или болнични.
Моя трансфер беше на 09.03. За щастие положителния тест го видях още на 15 март. До 15.04 съм ходила на работа.
Личната лекарка каза, че не може да ми даде болничен, от клиниката ми отговориха, че още е много рано и също не може болничен, а работодателя въпреки, че е наясно с цялата ситуация още от самото начало (две години са в течение относно репродуктивната ми епопея), отказа да ме пусне да работя от вкъщи.
В продължение на месец съм ходила на работа и да не звучи като оплакване, но се чувствах ужасно заради гаденето, което се подсилваше и от миризмата на дизенфектантите и спирта, с които се чистеше по няколко пъти на ден.
Най-накрая, на 15.04 намерих АГ, което ми даде за 14 дни болнични, а после ще ме прати на ЛКК комисия за поне още месец болничен.
Та както момичетата са писали и по-горе относно заповедта: мислено ама недомислено.

# 715
  • Мнения: 7 898
За съжаление такова е положението и то не само в Бг, но и в другите държави.
Колкото за болничния, на мен също не ми даваха макар да работя в болница и така изкарах до 19 седмица. Имах случаи в които трябваше да влизам по работа в интензивното и ми казваха, че нищо няма да ми стане, стига да нося маска ...
Да не мислиш, че моята шефка се трогна от факта, че съм 4 мисед, над 45, със съпътстващи проблеми и почти 3 години ходене по инвитро процедури?
Заповедта е съвсем домислена, просто можеха да обяснят защо в крайна сметка се отлагат процедурите. Моята клиника съвсем ясно е написала и даже предлага помощ на тези, които имат притеснения.

# 716
  • Мнения: 15 356
Марианка бе,ако знаех щях да те пратя веднага при моята.На другия край на града ми е,обаче от началото ме пусна в болничен.За друго си ходя при нашия доктор,но за болничен дава.

# 717
  • Мнения: 1 941
Бобчи, благодаря за предложението. Вече всичко е наред.
Исках само да изкажа мнение, че изобщо не е обмислено това ИП.

# 718
  • Мнения: 7 898
Не съм напълно убедена, че в толкова страни и експерти  не са успели да обмислят нещата и ние тук знаем повече от тях 😉.
Сигурна съм, че до месец два нещата ще се наредят!

# 719
  • София
  • Мнения: 10 642
То въпроса не е, че до една възраст е безопасно, а след нея опасно. Въпроса е, че при едни може да се изчака, при други не. А и така се намалява струпването на  пациентите в клиниките за да има време за всички продивоепидемични мероприятия.

Общи условия

Активация на акаунт