Приятелят ми е "мамино синче"

  • 15 351
  • 204
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 010
И сто пъти по сто минути да говори всеки ден с майка си, не би ми пречело.

Но в друго време, когато не правим неща заедно и му се говори, да си говори, мен това какво ме бърка изобщо. Човек, който говори с майка си, за мен не е непременно мамино синче, а просто човек с жива майка.

Така си мислиш, защото не си попадала на такъв... Когато почне да пелтечи за всичко на майка си, и и звъни по n на брой пъти на ден, ще се дразниш и то яко - гаранция.
За мен това означава, че още не се е отлепил от полата на майка си и най-вероятно никога няма да се случи.
П.С. личен опит

# 121
  • Мнения: 1 267
Аз пък не разбирам авторката как разбра, че те се чуват 5-6 пъти на ден? Тя го следи 24/7 с кого говори ли? Аз влагам друго в определението мамино синче - това са мъжеподобни, които имат нужда от мама да вземат всяко решение и обсъждат с мама всичко. Мъж, на когото, забележете, майка му се обажда, за да си говорят, може просто да няма нищо против да говори с майка си. Авторката се оплака всъщност, че тя ги е държала и давамата 40 минути на телефона.
Честно казано имам много лошо мнение за мъже, които се държат гадно с майка си, обикновено са насилници и грубияни.
Но сте прави: има такива, които изневеряват, има пияндета, безотговорни, побойници...., но да говори с майка си по телефона - това просто минава всякакви граници!

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 14:38 от mimikria

# 122
  • Мнения: 1 010
Едно е да се чува с майка си всеки ден, друго е да си говорят по 4-5 пъти на ден, че и по 40 минути. Крайно време е някои хора да скъсат пъпната връв...

# 123
  • Мнения: 1 267
Бърз въпрос: Значи, за да не е мамино синче, да каже, че гаджето му не дава да говори по телефона, всъщност това не го ли прави мухльо? И ако утре на нейно величество почне да и пречи, че говори с приятели, трябва ли той да спре?
Знаете ли, ако някой посмее да ми каже с кого и колко да говоря, толкова бързо ще го поставя на място, че няма да му се вярва. Авторката не казва, че жената им се меси, че го настройва или каквото и да е близко до това поведение. Явно е от хората, които обичат да бърборят по телефона.

# 124
  • Мнения: 2 359
По 4-5 пъти на ден си е малко като кърмене, ама на дърти години.

# 125
  • София
  • Мнения: 24 839
По 4-5 пъти на ден си е малко като кърмене, ама на дърти години.

Да, за мен е невъзможно за изпълнение, дори с пистолет на тила да ме накарат.
Но, какво те бърка теб, или когото и да било, с кого и по колко пъти говори пълнолетният индивид?
Кое е следващото "прегрешение", които трябва да се наблюдава- по колко пъти ходи до тоалетната?
Не мога да си представя някой да ме ограничава толкова безмозъчно.

# 126
  • Мнения: 2 359
  Не става въпрос за ограничения, но както и да го погледнеш е показател за яка пъпна връв, освен ако не говорим за ония периоди, дето ги има всеки човек.

# 127
  • Мнения: 1 267
Никак не го свързвам с пъпна връв! Не той звъни n-пъти, а майка му, кое не се разбра? Има много такива хора, особено жени след определена възраст с такова поведение. Каква толкава е тая драма? Но ако някой забрани на благоверната да си чука лафа с приятелки по телефона ще стане война нали? Аз не разбирам вие мъже ли си търсите или дресирано куче, на което да забранявате и позволявате нещо? Не прочетох в нито един пост въпросната майка да се меси във взаимоотношенията им. Страшна драма, че се обажда на сина си!

# 128
  • Мнения: 234
1. От колко време живеете заедно?
2. Освен разговори със сина си, намесва ли ви се по някакъв начин в отношенията или взимането на решения, касаещи единствено вас двамата?

# 129
  • Мнения: 234
Никак не го свързвам с пъпна връв! Не той звъни n-пъти, а майка му, кое не се разбра? Има много такива хора, особено жени след определена възраст с такова поведение. Каква толкава е тая драма? Но ако някой забрани на благоверната да си чука лафа с приятелки по телефона ще стане война нали? Аз не разбирам вие мъже ли си търсите или дресирано куче, на което да забранявате и позволявате нещо? Не прочетох в нито един пост въпросната майка да се меси във взаимоотношенията им. Страшна драма, че се обажда на сина си!
Ха, ха, лаф с приятелки е толкова безобидно на фона на това да натресеш тъщата от друго селище на съпруга си без да го питаш / в собственото му жилище/, с благите думи - мама ще остане с  нас само да помогне с бебето и така вовеки. И то не кротка разбрана женица, а диктатор и егоист. Познавам такива в близък план.

# 130
  • Мнения: 2 359
  4-5 пъти на ден не е просто обаждане. Това е мъж, който е прочетен не като  пълноправно човешко същество, а като обслужващ дефицити. Майката явно не желае да разбере, ако той не се заяви няма как да стане.
  И стига с тези дресирани кучета - всеки който търси, търси партньор, светът е за двама, не за двама, ама заедно с мама.
  Да уточня пак, че не говорим за човек в период на временна нужда от емоционална подкрепа.

# 131
  • София
  • Мнения: 24 839
  4-5 пъти на ден не е просто обаждане. Това е мъж, който е прочетен не като  пълноправно човешко същество, а като обслужващ дефицити. Майката явно не желае да разбере, ако той не се заяви няма как да стане.
  И стига с тези дресирани кучета - всеки който търси, търси партньор, светът е за двама, не за двама, ама заедно с мама.
  Да уточня пак, че не говорим за човек в период на временна нужда от емоционална подкрепа.
Права си- този мъж не е прочетен като пълноправно човешко същество от жена си, а като обслужващ дефицитите й. Основният от които е, липсата на самочувствие и от там, желанието за контрол.

По твоята логика "светът е за двама", ще стигнеш дотам, да спреш мъжа си от работа и да не го пускаш да излезе сам навън, че да не ви се намеси някой трети, без значение
Според мен, при такъв ултиматум, всеки с поне капка чувство за самосъхранение, трябва да изчезне със скоростта на светлината.

# 132
  • Мнения: 2 359
Права си- този мъж не е прочетен като пълноправно човешко същество от жена си, а като обслужващ дефицитите й.

  Е па това му е работата. Не знам защо толкова ви бОли, явно си намирате нещо ваше, може и да ви е скучно днес. Моят мъж в момента е в командировка, надявам се да си прекарва чудесно като мен, така че не го мисли.

# 133
  • София
  • Мнения: 24 839
А, остана и да мисля хорските мъже!
Да са гледали като са се женили.

# 134
  • Мнения: 2 359
Да са гледали като са се женили.

  Ха-ха, да ги ожалиш. Имаше една книга навремето "Не си случила със снахата", чудесна е.

Общи условия

Активация на акаунт