Приятелят ми е "мамино синче"

  • 15 347
  • 204
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 010
Баща ти , приятелите и колегите ти са прави , няма да се промени .

# 181
  • София
  • Мнения: 35 265
Изчакайте няколко години, котката ще почине от старост Simple Smile Тогава бебето трябва да се роди, но задължително преди таткото да си е взел нов котарак! Simple Smile
Най- добре да почакат и майката.
Грозна шега, но друго спасение в тоз водевил не виждам.

Авторке, 15 години ли ви е разликата?

# 182
  • Мнения: 667
Изчакайте няколко години, котката ще почине от старост Simple Smile Тогава бебето трябва да се роди, но задължително преди таткото да си е взел нов котарак! Simple Smile
Най- добре да почакат и майката.
Грозна шега, но друго спасение в тоз водевил не виждам.

Авторке, 15 години ли ви е разликата?

9 той е на 37 аз скоро навършвам 28

# 183
  • Мнения: 6 789
Извинявай, но това с котката е пълна простотия. Основният и единствен проблем, който ще тегне над вас, е споделеното съжителство с мама. Преди да правите деца, поне създайте свой дом.  Че и социалния ви живот е обвързан с нея, ходите на гости тримата?!
Първо заживейте заедно сами, пък после бебето. И тигър да е котката, винаги може да не бъде пускана в стаята на бебето, да не бъде оставяно бебе/дете само в компанията й.
Ако сега те дразни маминка, като има и едно внуче в съседната стая, стой и гледай какво ще става. Тогава твоят господинчо ще залезе, защото на хоризонта ще има ново слънце.

# 184
  • Мнения: 667
Извинявай, но това с котката е пълна простотия. Основният и единствен проблем, който ще тегне над вас, е споделеното съжителство с мама. Преди да правите деца, поне създайте свой дом.  Че и социалния ви живот е обвързан с нея, ходите на гости тримата?!
Първо заживейте заедно сами, пък после бебето. И тигър да е котката, винаги може да не бъде пускана в стаята на бебето, да не бъде оставяно бебе/дете само в компанията й.
Ако сега те дразни маминка, като има и едно внуче в съседната стая, стой и гледай какво ще става. Тогава твоят господинчо ще залезе, защото на хоризонта ще има ново слънце.

Не ходим заедно на гости просто тогава отидохме за Коледа у наш приятел предупредихме я за това и въпреки всичко докато се прибирахме тя му звънна да му вдига скандал, за това колко е изпил и разправията продължи и вкъщи. Казах му това не е нормално вика "Ами такива си е колкото и да и обяснявам си знае нейното" чак тръгна да се извинява после при все, че тя не беше права. Все едно става дума за 15 г.пубер нарушил вечерния си час не зрял мъж. С предишната си приятелка е бил по същите причини на квартира ама се върнали при техните, защото му било скъпо. Тя също трудно е понасяла тая ситуация. Хем вика, че иска вече да сме отделно, хем щяло да излезе скъпо.

# 185
  • Мнения: 18 777
Добре де, не ви ли е срам да сте с мъж, на когото му е скъпо да е на квартира? Който не може да напусне майка си, трябва да си живее с майка си. Ама не - и майка, и жена, че и да не плаща нищо. Смях голям.

# 186
  • Мнения: 6 789
В тази ситуация, създадете ли семейство в дома й, просто нещата ще се влошат. Имаше една тема, в която момичето, че възмущаваше, че свекървата нахълтва в спалнята като чуе бебето да плаче, ами същата работа ще стане. Сегашните драми ще ти се виждат смешни. Защо въобще искаш семейство с човек, с който проблемите са ясни отсега? Той не може себе си да издържа, камо ли семейство. Опциите са ти две, изнасяте се, виждате как се справяте и решавате заедно ли ще сте или го оставяш на мама и си продължаваш живота. Всипко друго са някакви кухи оправдания и мрънканици.

# 187
  • София
  • Мнения: 8 002
Човек, който до 37-мата си година не се е научил на самостоятелност, едва ли някога ще го направи.

# 188
  • Мнения: 20 074
Време му е да се откъсне от полата на маминка и да ѝ даде знак, че мъж на 40 е мъж на 40, а не бебе на 10-12, даже и на тийн не може и не бива да се държи по подобен начин сметка. Иначе няма да стане, тя е от тези паразити, които така си осмислят живота, твърди, че е за негово добро, а всъщност има нужда да се меси и егоистично да се чувства полезна и да ѝ се обръща внимание, да има влияние.

# 189
  • Мнения: 18 655
Две жени не могат да поделят мъж без трудови навици, без пари, без желание за нищо, авторката бяга при гаджето от родителите си, след това от него обратно при тях, накрая - котката виновна.

# 190
  • Мнения: 1 288
Няма да се промени. Няма да се изнесе от мама. Няма да се задържи на една работа. Няма да разкара котката. Просто няма.

Търси си щастието другаде.

# 191
  • Мнения: 2 039
Ама още ли нищите този мамин златен и нерешителното гадже?

# 192
  • Мнения: 502
Авторке, да знаеш, свеки насъсква котката срещу теб Joy сега, ако кажеш, че котката е черна, то ясна работата.Внимавай да не те удуши, докато спиш.
Котката и свеки са в тайно съглашение срещу теб и искат да те прогонят.

ПП. Не консумирам алкохол, ама 200 грама ракия не е ли наистина много?

# 193
  • Мнения: 18 777
По-скоро вече и котката не трае своя стопанин Simple Smile

# 194
  • София
  • Мнения: 580
В тази ситуация, създадете ли семейство в дома й, просто нещата ще се влошат. Имаше една тема, в която момичето, че възмущаваше, че свекървата нахълтва в спалнята като чуе бебето да плаче, ами същата работа ще стане. Сегашните драми ще ти се виждат смешни. Защо въобще искаш семейство с човек, с който проблемите са ясни отсега? Той не може себе си да издържа, камо ли семейство. Опциите са ти две, изнасяте се, виждате как се справяте и решавате заедно ли ще сте или го оставяш на мама и си продължаваш живота. Всипко друго са някакви кухи оправдания и мрънканици.

Много правилно !
Според мен трябват граници и първата е да се отделят. Проблемът с мамините синчета е, че те трудно се откъсват от мама, трудно приемат, че ще имат ново семейство, а май и мама трудно го приема или не иска да го приеме, откъдето идват и част от проблемите. В моя случай винаги съм натискала да се отделим и е ставало с голямо нежелание от негова страна. При нас бяхме длъжни на всеки празник да сме с неговите родители, все едно нямахме социален живот, колкото и да се опитвах да създам, искаше с мама и тате. Няма как да се борите с това, зависи наистина от мъжа. Майка му няма да се отдръпне, той трябва да постави границите. Дори и това да стане, вероятно тя ще измисля разни причини, от сорта на тежка болест или някакви болежки, за да продължи да го котка към себе си - и това съм преживяла, как ще се бориш с болен човек, в моя случай беше лъжа от нейна страна, но това, което съм забелязала е, че колкото повече скачаш срещу родителите му, и в частност, срещу майка му, толкова по-зле за теб. Проблемът е с мъжа, не с майка му. Дълго време смятах, че тя е виновна, дори и сестра му, защото адски го дърпаха към тях, на празници, за ремонти, за пазар и т.н., но накрая стигнах до извода, че проблемът е, че той не е поставил граници. Аз с тях нямам отношения, отношенията ми са с мъжа ми и ако той не може да ги ограничи и държи настрана от нас като семейство, за мен такива отношения нямат бъдеще. Имаше много хубав филм с Джесика Бийл и Колин Фърт, точно такова отношение имаше майката на момчето и много научих и аз от този филм, та може да е полезен. Тогава героинята на Джесика каза на момчето - възпри / озапти майка си и имаше предвид точно такова вмешателство в живота.

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 12:22 от lunafreya nox fleuret

Общи условия

Активация на акаунт