НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 130

  • 43 516
  • 787
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 137
И аз често готвя яйца с кайма, но обикновено добаввям и малко лук - задушавам го заедно с каймата.
А понякога ги правя с малко настърган домат, лук, червен пипер и чубрица - тогава вкусът става също като на мусака и също като нея върви много с кисело мляко.

# 766
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Миоки, в микровълнова ли размразяваш каймата за 10 мин?

# 767
  • Мнения: 5 455
Два месеца спазвам вече режима и все по-зле ми става откъм хранене. Повдига ми се от всякакво месо вече, дори това, което обичах, писна ми от любимите ми сирена и кашкавали, липсват ми огромните салати, омръзна ми да мисля всяко ядене какво да ми е, вместо да нарежа два домата и една краставица и да си отопя сосчето им с хляб... Направо към хранително разстройство отивам вече, депресирам се, като огладнея и като си помисля, че пак ме чака месо, яйца или сирена... Беше ми приятно, но се отказвам, не е за мен, психически ме подтиска мисълта за храна вече Confused  Браво на вас, момичета, че успявате да се храните по този начин.

# 768
  • Мнения: X
Както много пъти вече казах има И вегетарианци И вегани на това хранене. И линкове пусках. Просто трябва да се чете и нагласява храненето по вкус, цел и портмоне.
http://www.lchf-bg.com/keto-for-vegetarians-and-vegans/
Нова тема?

# 769
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
Прави си кето хляб щом ти се иска да топкаш в сосчето....
И аз не ям всеки ден месо.
Единствено с този режим не огладнявам по 5-6ч

# 770
  • Мнения: 18 542
Миоки, в микровълнова ли размразяваш каймата за 10 мин?
Не, не, вадя си пакетчето с порцията от предния ден да се размразява. Оставям я в хладилника и до другия ден е готова.

# 771
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Spiritlight какво ти пречи да ядеш голямата салата и елиминираш хляба или дори да "прегрешиш " 1 път седмично с топване в салата?Все пак тялото ти трябва да употребява и въглехидрати 5-15% дневно. За 2 месеца освен,че намрази месото и яйцата какво се случи с тялото ти?

# 772
  • Мнения: 7 191
Аз пък откакто съм на този режим, се усещам, че като ми дойде време за ядене, все нещо месно ми е в главата. Сякаш друго не ми се яде/няма да ме нахрани. А аз по принцип преди не си падах твърде месоядна, даже имах дълъг вегетариански период в миналото.

# 773
  • Мнения: 5 455
Spiritlight какво ти пречи да ядеш голямата салата и елиминираш хляба или дори да "прегрешиш " 1 път седмично с топване в салата?Все пак тялото ти трябва да употребява и въглехидрати 5-15% дневно. За 2 месеца освен,че намрази месото и яйцата какво се случи с тялото ти?

Свалих 6 килограма, коремът ми не се подува, нямам газове, чувствам се добре и ми е леко. Затова и два месеца се мъча с този режим, но просто не ми е вкусно, вече ям с отвращение дори неща, които обичах. Аз ще ям голямата салата, дори без хляб, но аз искам САМО това, не искам нищо мазно, дори тези доматки ги искам без зехтин; не мога да докарам тези поне 60% мазнини в храненето в никакъв случай, гади ми се вече от авокадо, от риба, от сирене, за месото да не говорим. Cry Засега ще се откажа, не издържам вече. По-нататък може би пак ще опитам.

# 774
  • на земята
  • Мнения: 4 094
И аз съм на режима вече трети месец,все почвах и все се отказвах,но сега съм стриктна много.Нооо тази закуска ми писна ,яйца,яйца,кашкавал,извара.Рано,рано сутрин караставици и домати ,тоест закуска салата незнам вече какво да е,нямам и време сутрин.

# 775
  • Мнения: X
Ядки,тахан,тиква с масло или тахан, омлет с ябълка ( и няколко парченца черен шоколад от време на време), режимен хляб с крема сирене и/или сладко без захар, режимни бисквити или режимно мюсли, режимни палачинки, кекса на пътешественика на Инес Субашка и .....има страшно много рецепти за разни мъфини и т.н.
Кроасани
https://joyfitnessbg.com/2019/05/15/нисковъглехидратни-мини-кроасани/?

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 12:16 от Анонимен

# 776
  • Мнения: 19 687
В същия сайт, споменат от Таня, открих и това - https://joyfitnessbg.com/2019/05/02/%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%ba%d0% … 0%b2%d0%b0%d0%bb/. Дали някой ги е пробвал?

А ако има някъде "сбирка" от подобни линкове, моля да я пусне Relaxed

# 777
  • Мнения: X
Аз, харесват ми докато са топли. Студени са леко сипкави. Това е от кокосовото брашно. Нещо не се разбирам с него. Сега си падам по ленено брашно, смесено с бадемово. Пробвайте различни брашна.

# 778
  • Мнения: 9 866
Аз без зеленчуци не сядам на а масата Simple Smile много ми е добре

# 779
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ядки,тахан,тиква с масло или тахан, омлет с ябълка ( и няколко парченца черен шоколад от време на време), режимен хляб с крема сирене и/или сладко без захар, режимни бисквити или режимно мюсли, режимни палачинки, кекса на пътешественика на Инес Субашка и .....има страшно много рецепти за разни мъфини и т.н.
Кроасани
https://joyfitnessbg.com/2019/05/15/нисковъглехидратни-мини-кроасани/?
Благодаря,а режимни бисквити или режимно мюсли рецепти може ли.Аз обаче плодове много не си позволявам,само ягоди,малини ,който са с по малко захар.

Общи условия

Активация на акаунт